Yardım İşlemci Soğutma Problemi

Bu konuyu okuyanlar

tnryrts

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Merhabalar.
i7-4770K CPU @ 3.50GHz İşlemcim ve stok dan mevcut.
Güncel olarak ‘New World’ oyun oynuyorum ve işlemciye aşırı yüklenen bir oyun. Min %80 ila %90’ı geçiyor.
Artic MX-4 kullanıyorum. Macun yenilediğimde heraey yoluna giriyor. Isı 72 dereceleri geçmiyor yükte ama 1 ay geçiyor yine yükte, oyunda ısı 90 ları buluyor ve geçip donuyor.

Maddi durumum işlemci ve sistemi güncellemeye yetmiyor benda stok fandan daha iyi bir soğutucu almaya karar verdim ancak bütcem 700 tl ile kısıtlı.
Nette;

THERMALTAKE UX100 120mm ARGB FANLI AMD4/INTEL UYUMLU İŞLEMCİ SOĞUTUCU bana uygun geldi fiyat olarak.​

Ancak benim stok gan yükte 2300 rpm görüyor bu fanda ise max 1800 olarak geçmiş. Stok fandan dahamı kötü soğutur sizce? Yani her ay macun yenilemekten kutulmak için yeni bir fan ne almalıyım

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
772
Havalarda sıcak normal benim tavsiyem her zaman her daim sıvı soğutucudur ısınan işlemcinin derdine devadır ama bütçe kısıtlı cok iyi seçmek lazım az daha iyi kule tipi soğutuculara bak.

tnryrts

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
kule tipi olanlara bakıyorum ama belli bir tavsiye olmadanda almak istemiyorum, anlaşılan stok fan bu havalarda baya zorlayacak, ısı oyunda 79 dan 86 arası oynuyo sürekli, ama dediğim gibi bir tavsiye eseniz olursa cok memnun olurum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cooler Master RR-H411-20PW-R1 Hyper H411R Intel 2066 Ve AM4 Destekli CPU Soğutucusu​

Bu ürün nasıldır

Son düzenleme:

Son mesajlar