İskorpitx (Türk Hacker) Gurur Kaynağımız !!

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Kurcalarken hacker oldum(İskorpitx)

O, hacker’lık aleminin son efsanesi. Bir Türk, lakabı İskorpitx. Tüm dünyadan hacker’ların, çökerttikleri siteleri kaydettikleri, İtalyan güvenlik sitesi Zone-h’de, hack’lediği 141 bin siteyle ilk sırada. Önce Microsoft’un Meksika sitesini hack’lemesi olay oldu. 17 Mayıs’ta 43 bin siteyi 10 dakika içinde çökertmesiyle asıl sükseyi yaptı. Hack’lediği sitelere üzerinde Atatürk resmi olan bir Türk bayrağı ve PKK, Yunanistan, Fransa ve Ermenistan’la ilgili küfürlü bir mesaj bırakıyor.

Ancak onun hakkında, zehirli iskorpit balığından türettiği ismi ve yaşı dışında hiçbir şey bilinmiyordu. Baktık olmayacak, İskorpitx’in peşine düştük. İzini bulmamız iki gün sürdü. Önce web site tasarımcısı bir arkadaşına ulaştık. E- posta ile konuşma isteğimizi bildirdik. Uzun uzun derdimizi anlattık. Ertesi gün ikna oldu. Bizimle telefonla bağlantıya geçti. İskorpitx, 45 yaşında, Ege’de yaşıyor ve muhasebecilik yapıyor. Meğer bu hacker’lık işlerine de, internette tavla oynarken puanları çalınınca başlamış.

Nasıl başladınız bu işlere?

- Hacker’lıkla 2002’den beri ilgileniyorum. Bir hobi gibi. turk.net’te sanal tavla oynarken başladı bu merakım aslında. Bir gece oyunda tüm puanlarımı çaldılar. Çok da uğraşmıştım onları biriktirmek için. turk.net’in operatörlerine bildirdim durumu ama hiç ilgilenmediler. Ben de bunu nasıl yaptıklarını merak ettim ve kurcalamaya başladım. Kısa süre sonra, ne kadar puan varsa ele geçirdim. Muhasebeciyim aslında. 1989’da bilgisayarla muhasebe tutulmasına izin verildiğinden beri, bilgisayarla iç içeyim. Şimdi 45 yaşındayım, hálá boş zamanlarımda uğraşıyorum.

Dünyada hacker’lıkla ilgilenen herkes tanıyor sizi. Bu nasıl oldu?

- Beni Microsoft’un Meksika sitesini hack’ledikten sonra tanıdı çoğu insan. Microsoft’u hack’lemenin anlamı benim için çok büyük.

Peki, 17 Mayıs’ta 43 bin siteyi çökertirken bir amacınız var mıydı?

- Ermeni yasa tasarısı.

Kendinizi sanal ortamda bir savaşçı olarak mı görüyorsunuz?

- Yakında savaş meydanları, silahlar kalmayacak, tüm savaşlar dijital ortamda yapılacak zaten. Türk siteleri, PKK sempatizanları tarafından sürekli tehdit ediliyor. Sitelere Apo resmi ve marşlar bırakıyorlar. KKTC sitelerine de Rumlar saldırıyor. Bush Türkiye’ye geldiğinde, Brezilyalılar Türk sitelerine karşı savaş ilan etmişti. Binlerce siteyi korumaya aldım. Bunlardan biri de, KKTC Bayrak Radyo TV’nin sitesiydi. Sitenin webmaster’ı benimle bağlantıya geçip, işi devralana kadar, siteyi Rum hacker’lardan korudum. İskorpitx’in kötü bir amacı yok. Türklere karşı dijital ortamda yapılanlara bir karşılık vermek amacım. Bilişim alanında biz de varız demek. ABD ve Avrupalılara aslında ne kadar içi boş bir teknolojiye sahip olduklarını göstermek. Halkın duygularına tercüman olduğumu düşünüyorum. Ermeniler konusundaki suçlamalar çok ağır. Onlar bizim yumuşak tarafımızı buluyorlar. Biz de sanal ortamda onlara karşılık veriyoruz. Sitelere bıraktığım küfürlü mesaj, benim üslubum değil aslında. Ama böyle olmasını onlar istiyor.

SİTELERİ GÜNDEME GÖRE HACK’LİYORUM

Hack’leyeceğiniz siteleri neye göre seçiyorsunuz?

- Siteleri biraz gündem belirliyor. Danimarka’daki karikatür krizi zamanında da, Danimarka sitelerine karşı saldırılar yaptım mesela. Türk sitelerine kesinlikle el sürmüyorum. Tehlikede olanları koruyorum.

Ama Antakya Devlet Hastanesi’nin sitesi gibi Türk kamu sitelerinde de sizin mesajınızı görüyoruz.

- Hosting şirketleri üzerinden binlerce site tarıyorum. Arada Türk siteleri de karışabilir. Örneğin geçen gün ABD’li bir şirketten hosting alan Digiturk’ün sitesi karşıma çıktı. Yalnızca uyarı mesajı gönderdim. Türk sitelerini kullanım dışı bırakmak gibi bir amacım yok. Yalnızca güvenlik açıklarını gördüğümde uyarıyorum.

Sizi rekortmen hacker yapan şey nedir?

- Yüzde yüz Türk yapımı bir yazılım kullanıyorum. 15 saniyeden daha az sürede, üç bin 500 siteye ulaşabiliyorum. Zaten işinizi en çok 10 dakikada bitirmeniz gerekiyor. Özellikle ABD’deki siteler, çok oyalanan hacker’ları fark edebiliyor. 43 bin siteyi, 10-12 dakika içinde hack’ledim. Böyle hızlı olamadıkları için bu kadar başarılı olamıyorlar.

Bu bilgi ve yeteneğinizi hacker’lıktan başka şeyler için kullanıyor musunuz?

- Hacker’lar kara ve beyaz olarak ikiye ayrılır. Kara olanlar, son olarak Gima’ya yapılan saldırıdaki gibi kredi kartı kopyalayan hacker’lar. Ben böyle bir hacker olsaydım, inanın tüm hacker’lardan daha çok kredi kartı bilgisine sahip olurdum. Ama şu anda cezaevinde olurdum herhalde. Ben internette karşıma çıkan database’leri yok ediyorum, benden sonra gelen hacker’lar bulmasın diye. Bu kötü niyetli insanlar, kolayca yakalanıyor.

Türklerin hacker’lıkta Brezilyalıları bile geride bıraktığı yönünde haberler çıkıyor. Sizce neden Türkler hacker’lığa merak saldı?

- Ben ADSL’in yaygınlaşmasını büyük bir etken olarak görüyorum. Eski bağlantılarla hacker’lık yapılamazdı zaten. Genç insan sayısı çok ve hepsi de inanılmaz yetenekli. Bilgisayar merakı ve zeka biraz fazla oldu mu, gençler hacker’lığa sarıyor.

İSKORPİTX OLDUĞUMU AZ KİŞİ BİLİYOR

İskorpitx, iskorpitten geliyor. Türkiye’de çoğunlukla Ege Denizi’nde bulunan, çarpan balığının ismi. İnsana çarptığında, deriyi şişiren bir tür zehirli balık. İskorpitx olduğumu, ailem ve çalışma arkadaşlarım biliyor sadece. Küçük bir yerde yaşadığım için kolayca duyulabilir ve deşifre olabilirim. Çok büyük şirketler ve sitelerle uğraştığım için beni çekemeyen pek çok insan var.

SAHTEKARLIĞA GİRMEDİĞİM İÇİN İÇİM RAHAT

Yeni bilişim yasasına göre, evinizden hacker’lık yapınca suçlu, internet kafeden yapınca suçlu olmuyorsunuz. Böyle saçmalıklar var. Ama yasadan önce de, yurtiçinden hiçbir siteyle uğraşmadığım, sahtekarlığa girmediğim için içim rahat. Benim amacım protesto. Yabancı siteleri hack’leyerek Türklerin sesini duyuruyorum.

vladislav

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bu adam şu ayyıldızın yöneticisi değilmi.. Bilmiyordum biyografisini teşekkürler.

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
evet ayyildizin yöneticisi, Çok büyük işlere imza atan bir abimiz. ondaki azim bendede olsun isterdim ne yalan diyeyim :D

bkrdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
4
yaw bırakın bu boş adamı. başka bişey değil, boş... adına kayıtlı siteleri hacklemiştim :)

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
yaw bırakın bu boş adamı. başka bişey değil, boş... adına kayıtlı siteleri hacklemiştim :)

hımm vakti zamanında abimizi kızdırıp site hack olaylarına girmesini sağlayan sendin yanii.. türk.net te puanları gitmiş diye :) demek sen aldın.. seni bulucammm :D

bkrdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ne efsanesi yahu :) Hayır hacke girip TV'de en iyi hacker bilmem ne dedikten sonra hackledim.

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
:) iyi yapmışşın ne diyeyim o zaman.. fakat ben şunu diyeyim türkiyede şuan bir iskorpitx var bildiğim kadarıyla :) ki tabiki başka arkadaşlarda mevcuttur. en duyulmuş dünyaca tanınan kendisidir .. bu sebeptendir ki bence herkes bilmeli kendisini...

he sende böyle birşey yaptıysan senide tanıyalım bea :)

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
@Bekir şimdi sen kendini iyi bir hacker olarak mi görüyorsun?

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Yok yok birşey görmüyor daha lamer olabilir ona birşey demem. :) bende şakasına takıldı ;)

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
Hacker olan adam forumlarda onu hackledim bunu hackledim diye dolaşmaz. Hacker kendini deşifre etmez. :)

bkrdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Var, ek olarak daha sonra başka bir kaynaktan belge de veririm ismimin olduğu.. İyi hacker olarak görmüyorum, ben kendime hacker bile demem. www.bekirdursun.com.tr ama yine de göz at dostum =)

http://www.zone-h.org/mirror/id/7420575

---------- Post added at 09:20 ---------- Previous post was at 09:18 ----------

Farkımız bu. Korkumuz yok. Adım burada, nickim burada, yaptıklarım ortada. İsteyen davasını açabilir =)))

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
İskorpitx lamer değilki :) o değilde.. bu insan koruyan birisi :) ne diye adamın koruduğu yada koruyama çalıştığı saldırıyorsunuz :D ne kanıtlamak istiyorsunuz derim ben ... varsa bir ispat olayı napıcaksın gidiceksin başka ülkelere saldırıp adını duyuracaksın :)

ama eğerki bu sizin yaptığınız bir saldırı ise ben tebrik ederim açığını bulduğunuz için ;)

-----

Yok canım ne alaka sana korkun var yok diyen olması bekir dursun ;) de kendisi türk sitelerine kesinlikle saldırı yapmayan fakat host sitelerini tarattığında yurt dışı hostinglerle çalışan firmalarının siteleride doğal olarak gittiğini diyor :) aynı zamanda bir açık var ise adam msj atarak uyarıyor.. tutupta bu adamın sitesini hacklemek yada koruduğu sitelere saldırmak bence saçmalık :)

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
O alan adı iskorpitx e aitse bile senin onu hacklemene içellenmemiş olsa gerek. :) türk ün türkü hackemesi de bi o kadar üzücü bir durum :) ki bu türk isko gibi ülkesini sanal alemde koruyan biri ise. Ayrıca isko ya lamer demene yorum yapmayacağımi belirtmek isterim. :)

bkrdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Hackten anlasaydınız size kullandığı yöntemin ne kadar boş ve Hack dünyasında ezikce bir yöntem olduğunu izah edebilirdim.. Yanlış anlamayın bu bir küçümseme değil... O alan adı bizzat kendisine ait. Hackledikten sonra açıklama bile yapmıştı. mavideniz1.org ve mavi1.org bunun yanında; herhangi bir Türk'ün dünyaya Türkleri tanıtması güzel birşey ama dediğim gibi Hack dünyasında bunun prestiji hiç yok, hatta eksilerde. Son olarak unutmayınki bir siteyi hacklemek binlercesini hacklemekten zordur. Root olup bin tane siteye index atmak o kadar kolaydırki ama 1 hedefin karşına verilmesi, misyonun için onu hacklemeye çalışman çok daha zordur.

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Ezikce yöntem dediğin %100 türk yapımı bir sistem... ve gayette başarılı ;) prestiji yok derken bence var ya.. ne bilim bana öyle geliyor.. ismini duyurmuş olması bence güzel birşey şahsi fikrim :)

tr_alparslan

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Devletin Bir siber ordu kurma vakti geldi. Böyle insanları elinden kaçırmaması gerek.

pc_manyak

Doçent
Reaksiyon puanı
24
@Bekir Dursun cyber warrior'dan olduğun için sevmiyor olabilirmisin ?

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
öyle birşey şuan zaten mevcut sene 2004 te orduya 12 yaşında eleman alınmıştı :) kağıthanede oturuyordu ve cocuk benimle o zamanlar bayağı bir eğlenmişti.. kendisini geliştirmesindede yardımcı olmuştum o zamanlar.. ve böyle bir siber ordu mevcuttur... gizli tutuluyor ;)

tr_alparslan

Asistan
Reaksiyon puanı
8
öyle birşey şuan zaten mevcut sene 2004 te orduya 12 yaşında eleman alınmıştı :) kağıthanede oturuyordu ve cocuk benimle o zamanlar bayağı bir eğlenmişti.. kendisini geliştirmesindede yardımcı olmuştum o zamanlar.. ve böyle bir siber ordu mevcuttur... gizli tutuluyor ;)

Vay be. Receb'im bu işe de el atmş demek valla şimdi içim bi rahat oldu :))

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
yok bu konuda ciddi anlamda rahat olmalısın... dün saldırı yapıcaklardı felan filan muhabbeti vardı... bizi şuana kadar koruyan ne kadar insan var bir bilsen :) şaşar kalırsın :)

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
muhasebeci olduguna gore vergi kacirmanida uzmanidir.piyasada vergi kacirmayi bilmeyen muhasebeciye is verene enayi diyolar. gerci onyargili olmamak lazim ama durum boyle :D
ayyildiz hcker timin yalakalik takintisi buradan geliyo herhalde. yillarca patronlardan is almak icin vergi kacirmak dahil az yalakalik(populer/guncel tabiriyle yandaslik) yapmamislardir.
yanlis anlamayin yalakalik kotu demiyorum ancak herseyinde bir seviyesi olmali.:D

tr_alparslan

Asistan
Reaksiyon puanı
8
muhasebeci olduguna gore vergi kacirmanida uzmanidir.piyasada vergi kacirmayi bilmeyen muhasebeciye is verene enayi diyolar. gerci onyargili olmamak lazim ama durum boyle :D
ayyildiz hcker timin yalakalik takintisi buradan geliyo herhalde. yillarca patronlardan is almak icin vergi kacirmak dahil az yalakalik(populer/guncel tabiriyle yandaslik) yapmamislardir.
yanlis anlamayin yalakalik kotu demiyorum ancak herseyinde bir seviyesi olmali.:D

adamlar seviyeli bir şekilde yapıyordur belki kardeşim neden ön yargılı yaklaşyorsun :D adamlara da sermaye lazm heralde biraz yağlıcaklar. :D bu işler böyle yürüyor. :D

okanic

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Bir site çökertmek ne açıdan gurur kaynagı olabilir ki ?

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Son olarak unutmayınki bir siteyi hacklemek binlercesini hacklemekten zordur. Root olup bin tane siteye index atmak o kadar kolaydırki ama 1 hedefin karşına verilmesi, misyonun için onu hacklemeye çalışman çok daha zordur.

Hacklemişsindir hacklememişsindir bilmem ama bu dediğin çok doğru. Olta ile büyük balık yakalamanın ağ ile yakalamaktan zor olması gibi. Otomatik 10000 siteye bir şeyler yollayıp arasından 100 200 tane açıklısını bulmak zor olmasa gerek.

by efsane

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Gurur duydum gerçekten.

Ben lamer de gördüm, hacker da. Ayyidiz Tim'de tanıdığım bir iki eleman da vardı. Ben çok uğraştım, msn'de görüşmeme rağmen isim alamadım. Kendisi hollanda'da, msn'i değişik bir ülkeye kayıtlıydı. Kimse şimdi Ayyildiz Tim elemanlarına hacker demesin :D

Ayyildizdakiler de gelsin bana öğretsin :p Yoksa hepsine lamer derim :D

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
tabiki toplu bir şekilde yapmak kolaydır.. dediğin gibi açık portlu olanları bulup açık portlardan sızıp index at komutu gibi birşey... fakat bence onuda yapabilmek güzel birşeydir be :)

onlar o şekilde olmak zorundalar... hatırlarsanız 2003 tü sanırım çok büyük şekilde amerikan sitelerine bir saldırı olmuştu... o zamanlardada iskorpitx başlarındaydı... arge - akıncılar gibi gruplar halinde imkansızı başarıp bir gecede yanlış hatırlamıyorsam amerikanın haber siteleri vb sitelerini yok etmişlerdi. bence yakında sadece sanal üzerinden savaş olucak ve şuanda rusya ile 1. liği çekişiyoruz :)

bkrdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
4
@Bekir Dursun cyber warrior'dan olduğun için sevmiyor olabilirmisin ?

CW'yi bildiğine göre beni de iyi bilirsin, ben sevmediğim kişiye bile sevmiyorum diye cahil veya değil demem. Neyse o...

Yöntemi de Davs'dır. Hack'e ilk merak salanların yaptığı yöntemdir. Kimseyi kötüleme peşinde değilim. Bildiklerinizi unutun, bide böyle düşünüp görün istiyorum.