iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Kullananlar Kulübü

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Zaten Apple tarafından iTunes tarafından güncellemeleri yapmanızı tavsiye ediyor.
Çünkü Telefondan yaptığınızda eski dosyaların üstüne ekleme yapıyor fakat iTunes eski sistem dosyalarını silip Yen'i sürüm dosyalarını yüklüyor
Kafit uzerinde oyle deselerde pratikte ota ile pc arasinda fark yok. Ben de aliskanliktan ana surumleri itunesdan yaparim ama yapilan arastirmalar otanin da benzer sekilde sistemi kurdugunu soyluyor. Hatta hatta dfu mod ile itunes uzerinden yeni iphone olarak ayarlamak arasinda da fark yok. Bu ancak teknik servislerin ellerinde ozel bir program araciligi ile oluyor. Bunu da yeni ogrendim;
İPod touch wifi gormuyor ve asiri kasiyordu iosta. Servise verdim, sorun bulamamislar. Sistemi bastan(teknik servislere apple tarafindan saglanan ve cihazi komple sifirlamaya yarayan yazilimla komple silip) kurmuşlar. Su anda hic sorunu yok.
Tabi teknik serviste calisan bir arkadas varsa daha detayli bilgi verecektir ama ha otadan ha pcden sonucta ayni seyi yukleyip ayni islemi yapiyorsunuz. Yalnizca su basima geldi, otadan dosya cekerken wifi kopmasi neticesinde guncelleme yuklenememisti, dosya hasarli oldugu icin. Ben de itunesdan yuklemistim. Ama ios 10da yuklemeden once dosyalari kontrol ettigi icin buna da gerek kalmadi.
İtunesdan yuklemenin tek avantaji, isletim sistemini once pcye cekiyor,sonra tele yukluyor. Boylece telin kapasitesi bosu bosuna artmamis oluyor. Gerci bu da 16lik kullananlar icin bir sorun.

Apocalypse_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,271
Kafit uzerinde oyle deselerde pratikte ota ile pc arasinda fark yok. Ben de aliskanliktan ana surumleri itunesdan yaparim ama yapilan arastirmalar otanin da benzer sekilde sistemi kurdugunu soyluyor. Hatta hatta dfu mod ile itunes uzerinden yeni iphone olarak ayarlamak arasinda da fark yok. Bu ancak teknik servislerin ellerinde ozel bir program araciligi ile oluyor. Bunu da yeni ogrendim;
İPod touch wifi gormuyor ve asiri kasiyordu iosta. Servise verdim, sorun bulamamislar. Sistemi bastan(teknik servislere apple tarafindan saglanan ve cihazi komple sifirlamaya yarayan yazilimla komple silip) kurmuşlar. Su anda hic sorunu yok.
Tabi teknik serviste calisan bir arkadas varsa daha detayli bilgi verecektir ama ha otadan ha pcden sonucta ayni seyi yukleyip ayni islemi yapiyorsunuz. Yalnizca su basima geldi, otadan dosya cekerken wifi kopmasi neticesinde guncelleme yuklenememisti, dosya hasarli oldugu icin. Ben de itunesdan yuklemistim. Ama ios 10da yuklemeden once dosyalari kontrol ettigi icin buna da gerek kalmadi.
İtunesdan yuklemenin tek avantaji, isletim sistemini once pcye cekiyor,sonra tele yukluyor. Boylece telin kapasitesi bosu bosuna artmamis oluyor. Gerci bu da 16lik kullananlar icin bir sorun.
Sonuçta eski sistem dosyaları hala hafızada barındığı için bir süre sonra sorun teşkil edebiliyor. Sadece telefon güncellemesinde değil mesela ben Web sektöründeyim sistemin upgrade yaparken muhakkak eski sistem dosyalarını silip üst sistem dosyalarını yüklerim. Çünkü eski sistem dosyaları kaldığı için ileride sorun yaratabiliyor yavaşlık vs. Veya şundan örnek vereyim Windows format atma ilk önce var olan sistem dosyasını silip yükleyeceğin sistem dosyalarını yüklüyor :)

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Benim cihaz değişim oldu. Yalnız şöyle ilk önce tamir önerdiler yada size cihazın arızalı olduğuna dair bir belge verelim siz aldığınız yerden değiştirin dediler. Bende tamir olayını kabul etmedim. Arkadaş tamam ben bir şansımı deneyeyim diyerekten cihazı alıp teknik servis bölümüne indi. 5-10 dk içersinde yeni cihaz ile beraber geri geldi.

Apocalypse_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,271
Benim cihaz değişim oldu. Yalnız şöyle ilk önce tamir önerdiler yada size cihazın arızalı olduğuna dair bir belge verelim siz aldığınız yerden değiştirin dediler. Bende tamir olayını kabul etmedim. Arkadaş tamam ben bir şansımı deneyeyim diyerekten cihazı alıp teknik servis bölümüne indi. 5-10 dk içersinde yeni cihaz ile beraber geri geldi.
Kapalı kutu mu teslim ettiler yoksa Swap cihaz mı ?

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Nasıl verilecekti ? Zamanında iPhone 5 değiştirmiştim. O da bu şekildeydi. Ben hiç Apple Store'da mağazadan aldığın şekilde içerisinde bütün aparatları olan büyük kutu verildiğini görmedim.
Aynen o sekilde degisim yapiliyor. Aksesuarlar vergiye tabi oldugu ve bu sekilde gelen cihazin gumrukte farkli bir proseduru oldugu icin bildigimiz kapali kutu gelmiyor, sadece cihaz geliyor.
Donanimhabetde bunun cok tartismasi dondu ve su kaniya varildi; swap denilen veya refurbished denilen cihaz, daha once satista olan ve hurdaya cikmis olan cihazlarin saglam parcalarinin alinip, yeni bir kasada birlestirmesi. Apple amerikada refurbished cihaz satisi da yapiyor hali hazirda.
Ama geniuslara gore bu cihazlar tamamen sifir, fabrikadan cikmis cihazlar. Sadece perakende kutulama islemi yapilmamis. Ama sonucta apple sorunsuz bir cihaz sagladigi surece ha sifir olmus ha swap olmus cok da onemli degil.

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Aynen o sekilde degisim yapiliyor. Aksesuarlar vergiye tabi oldugu ve bu sekilde gelen cihazin gumrukte farkli bir proseduru oldugu icin bildigimiz kapali kutu gelmiyor, sadece cihaz geliyor.
Donanimhabetde bunun cok tartismasi dondu ve su kaniya varildi; swap denilen veya refurbished denilen cihaz, daha once satista olan ve hurdaya cikmis olan cihazlarin saglam parcalarinin alinip, yeni bir kasada birlestirmesi. Apple amerikada refurbished cihaz satisi da yapiyor hali hazirda.
Ama geniuslara gore bu cihazlar tamamen sifir, fabrikadan cikmis cihazlar. Sadece perakende kutulama islemi yapilmamis. Ama sonucta apple sorunsuz bir cihaz sagladigi surece ha sifir olmus ha swap olmus cok da onemli degil.

Aynen bencede sıkıntı yok. Cihaz sorunsuz olsun birde garantisi olduktan sonra gerisi önemli değil benim için. 7s kadar dayansın yeter. [emoji51]

hlc.emine

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

Ekli dosyalar

• IMG_0507.JPG
    IMG_0507.JPG
    813.2 KB · Görüntüleme: 342

Apocalypse_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,271
Aslında ben şikayetçi değilim ya sadece etraftakilerin tepkisi beni etkiliyor galiba ekte örnek bi foto yolladım
Zoomlarda böyle olması normaldir her zoom da böyle oluyor bende de mevcut belki ileri zamanlarda güncellemeler ile iyileştirmeler gelebilir.

byserhatt

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Aslında ben şikayetçi değilim ya sadece etraftakilerin tepkisi beni etkiliyor galiba ekte örnek bi foto yolladım

Kardeşim , kendi kanaatimce plusdaki o ikinci lensin hiçbir işe yaradığı yok. Koyulmak için koyulmuş olduğunu düşünüyorum.

2X optik zoom dedi apple buna lakin optik zoom öyle sabit mercek ile sağlanmaz bildiğimiz 2X dijital zoom bu. Grenlerden belli ediyor kendini zaten , yani cihazın sorunlu değil.

Not: 7 Plus kullanıcısıyım

Ahmet ERKAN

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Bozuk çıkan 7 plusta son durum...
Bugün 2. hafta garantide olduğu günden beri gelişme yok bugün birkez daha Genpa tarafından bilgi verildi bana sorun yok telefonunuzda diyorlar nasıl bir işlem yaptınız dediğimde sadece hat koyulduğunu söylüyorlar apple ile tekrar göruştüm cuma gününe kadar problemi yapma sözü verdiler eğer olmazsa mahkemeye vaşvuracağım. Mahkeme süreci nasıldır bilen var mı arkadaşlar?

EyupKznc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
iphone 7 nizde siri aktif ve yeni kullanıcıysanız siriyle sık sık görüşmaye hazır olun

EyupKznc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
bendede son güncellemeden sonra kameraya ilk girince auto focus sacmalıyo yana kaydırıp tekrar fotografa alınca düzeliyor.bir defada gelen aramayı cevaplayamadım dokunmatik müsade etmedi.güncellemeden önce bu sorunlar yoktu

Apocalypse_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,271
bendede son güncellemeden sonra kameraya ilk girince auto focus sacmalıyo yana kaydırıp tekrar fotografa alınca düzeliyor.bir defada gelen aramayı cevaplayamadım dokunmatik müsade etmedi.güncellemeden önce bu sorunlar yoktu
Anlaşılan IOS 10 uzun süre sorunları devam edecek

FOM

Profesör
Reaksiyon puanı
1,264
Hayda yapma bunu bana Furkan :)

Buda olabilir bir ihtimal inşallah dediğiniz gibidir

Güncelleme ile hiç böyle bir sorun görmedim daha. Bir telefonunda öyle olmuştu kendi kendine ses kısılıyordu. Ses kısma tuşunun bozuk olmasındandı.

EyupKznc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
sorunun nedenini bilemem fakat tüm donanımlar sistem ile yönetilir düz mantıkla düşünmeyelim islevsel olarak ses acıp kapamak icin kullanılan tuşlara telefonda yaptığınız her angi bir işlem yönetilebilir aynı sekilde dokunmatik panelde uygulamalarda vs. tum eylemler sistemle alakalıdır.

onuryurduseven

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Arkadaşlar işyerinde bir arkadaş 32 7 plus alacak, bana dedi ki istersen senin 32 gb ı bana ver sen yüksek hafıza al.Şimdi ben hepsiburada dan indirimli 128 bulamadım ama 180 tl indirimli 256 var.Aradaki farkı da şirket kartı olduğu için 9 taksit ödeyeceğim.Ne dersiniz fırsatı değerlendireyim mi , acil görüş yazarmısınız ?

byserhatt

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Arkadaşlar işyerinde bir arkadaş 32 7 plus alacak, bana dedi ki istersen senin 32 gb ı bana ver sen yüksek hafıza al.Şimdi ben hepsiburada dan indirimli 128 bulamadım ama 180 tl indirimli 256 var.Aradaki farkı da şirket kartı olduğu için 9 taksit ödeyeceğim.Ne dersiniz fırsatı değerlendireyim mi , acil görüş yazarmısınız ?

Tabiki de değerlendir video müzik foto vs bol bol yerin olur 32 nereye kadar yetecek ?