iPhone 6s Ve iPhone 6s Plus Kullananlar Kulübü

emrgba

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar iyi akşamlar dün 6s 16 gb aldım, ilk açtığımda şarj %71 idi 5 saat kullandıktan sonra şarj %20 iken şarja taktım ve %100 e 2 saat 15 dk da geldi. Birde ekran kapalı iken şarj 5 dk da %1 artarken ekranı açtığımda 2 dk da %5 şarj oluyor. İlk defa iphone kullanıyorum sizce bu durum normal midir ?
Rahat ol kardeşim telefonunun keyfini çıkar herşey normal :)) kalbini ferah tut

nihatozgell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim yardımcı olan herkese :) Dün gece iTunes üzerinden yaptığım 2.01 gb lık güncelleme ile şarj dolumu normalleşti :)

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Benim cihazım iPhone 6S Plus 64 GB cihazı aldığımdan beri herhangi bir problem ile karşılaşmamıştım geçen gün AppStore dan uygulama indiremedim ve güncelleme yapamadım .
Şu an cihaz elimde kasma yapıyor ısınıyor kapanıyor müşteri hizmetleri yazılımı sıfırlamalıyız dedi bunun başka bir yolu yokmu . Acillll yardım edebilirmisiniz?
restore yapın bunda korkacak bir şey yok yedeklerinizi itunesdan yüklersiniz.

perhand

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar iphone 6s 64 gb space grey almayi dusunuyorum yalnız batarya ile ilgili kafamda cok soru isaretleri var sizcede abartilan kadar kotu mu batarya ? ve bataryaya ne gibi cözümler getirebiliriz ?

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
arkadaslar iphone 6s 64 gb space grey almayi dusunuyorum yalnız batarya ile ilgili kafamda cok soru isaretleri var sizcede abartilan kadar kotu mu batarya ? ve bataryaya ne gibi cözümler getirebiliriz ?
Kim demiş batarya kötü diye de abartılmış onu anlamadım ben[emoji1][emoji1]

Apple Destek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Benim cihazım iPhone 6S Plus 64 GB cihazı aldığımdan beri herhangi bir problem ile karşılaşmamıştım geçen gün AppStore dan uygulama indiremedim ve güncelleme yapamadım .
Şu an cihaz elimde kasma yapıyor ısınıyor kapanıyor müşteri hizmetleri yazılımı sıfırlamalıyız dedi bunun başka bir yolu yokmu . Acillll yardım edebilirmisiniz?

Bu kadar problem varsa sıfırla kurtul. Tek tek uğraşıpta hüsrana uğramaktansa tek seferde kesin sonuç işte daha nolsun.

braveheart655

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
16 GB 6S sizce yeterli mi ?
16GB kesinlikle yetmez. Özellikle yurtdışındaki sitelerde/forumlarda yeter diyenlerin önerisi bulut ve streaming hizmetlerine ağırlık vermek. Ancak o hizmetlerin de kota sorunu yaratacağı ortada. Ben 128GB modelini kullandım ve onun kesinlikle gereksiz fazla olduğunu söyleyebilirim. Ancak, Türkiye'de 64GB (hele de SDN üyesi teknolojisever biri için) şart.

mbcyber

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Evet artık bende bu grubun bir üyesi olmuş bulunuyorum :)

erdogmusbariss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler merhaba 3-4 gün kadar önce iPhone 6s Plus 128 gb aldım, telefonu ilk aldığım günlerde biraz kasma yasadım ama sonrasında bu kasma düzeldi, siyah ekranda belli olan cok küçük bir piksel yaniği var, ama benim icin cok önemli değil açıkcası göze batmıyor, birde telefona whatsapptan mesaj geldiğinde ekranda sola çekip cevapla dediğimde şöyle bir hata ile karşılaştım
Klavye gelmiyor, bu sorun yazılım ile ilgili mi yoksa donanımsal bir sıkıntı mı var acaba diye size sormak istedim. Servise götürürsem, bana değişim cihazı verecekler büyük ihtimal ile bu bana cok sıcak gelmiyor çünkü ilerde satacağım bu cihazı değişim cihazı olunca fiyat asagi iniyor maalesef. Ne önerirsiniz

Ekli dosyalar

• image.png
    image.png
    288.2 KB · Görüntüleme: 469

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
önce bir yazılım geri yükleme (restore) yapın itunes ile düzelmezse servise verin.

MR.Anonymous

Dekan
Reaksiyon puanı
498
Beyler merhaba 3-4 gün kadar önce iPhone 6s Plus 128 gb aldım, telefonu ilk aldığım günlerde biraz kasma yasadım ama sonrasında bu kasma düzeldi, siyah ekranda belli olan cok küçük bir piksel yaniği var, ama benim icin cok önemli değil açıkcası göze batmıyor, birde telefona whatsapptan mesaj geldiğinde ekranda sola çekip cevapla dediğimde şöyle bir hata ile karşılaştım
Klavye gelmiyor, bu sorun yazılım ile ilgili mi yoksa donanımsal bir sıkıntı mı var acaba diye size sormak istedim. Servise götürürsem, bana değişim cihazı verecekler büyük ihtimal ile bu bana cok sıcak gelmiyor çünkü ilerde satacağım bu cihazı değişim cihazı olunca fiyat asagi iniyor maalesef. Ne önerirsiniz
Apple Store'a götürürsen değişim cihazı vermiyorlar haberin olsun.

AkçakocaLı

Profesör
Reaksiyon puanı
95
8 Martta 6s 16GB Gold alarak aranızdayım . Eskisi gibi oyun yüklemiyorum , fotoğraf çekmiyorum. Sırf ilerde satarken yüksek fiyata satabiliyorum diye aldım. 6 Plus 64GB alacaktım tam da :D

mustafaatess_

Asistan
Reaksiyon puanı
10
8 Martta 6s 16GB Gold alarak aranızdayım . Eskisi gibi oyun yüklemiyorum , fotoğraf çekmiyorum. Sırf ilerde satarken yüksek fiyata satabiliyorum diye aldım. 6 Plus 64GB alacaktım tam da :D
Hayırlı olsun acaba sizdede şarj yüzdesinde problem varmı

writeitright

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İos 9.2.1 yüklüyken cihazda, itunes’a bağladığımda 9.2.1 indir ve güncelle diye uyarı çıkıyor. Tekrar girip telefondan bakıyorum güncellemelere cihazınız güncel diyor.

İndirmemi istediği boyut 2.01 gb
Bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim. Cihaz güncelken itunes neden güncelle diyor.??
Zaten eşleşme hatası( -54 )da veriyor. Sorun nedir?

yukselkucuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güncelleme zaten 54 hatası olan cihaz hatalarını düzeltmek için benede de aynı sorun vardı yükledim düzeldi

trm

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Geçen gün eve gidiyorum, sarjım %2... Bu yol geçmez dedim müziksiz. Yaklaşık 1 saat yol gittim ve o şarj sadece %1e indi eve gittiğimde hala telefon açıktı. Ayrıca bu arada 6dk lık bir telefon görüşmesi yaptım.

Evet batarya gerçekten çok kötü yarım saat dayanıyor, almayın.

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Geçen gün eve gidiyorum, sarjım %2... Bu yol geçmez dedim müziksiz. Yaklaşık 1 saat yol gittim ve o şarj sadece %1e indi eve gittiğimde hala telefon açıktı. Ayrıca bu arada 6dk lık bir telefon görüşmesi yaptım.

Evet batarya gerçekten çok kötü yarım saat dayanıyor, almayın.
Suna bende bir note 5 ten animi anlatayim:) sarjim %5 hala geziniyorum internette sonra ultra guc tasarrufuna aldim %2 iken sonra tras oldum berberde otobus bekledim baktim ssrj olmus %0 hala acik birde telefon gorusmesi yaptim eve geldim sarja taktim;)

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266