İphone 6s ve Diğer cihazlar arasında kalan arkadaşlar okusun...

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Asıl mevzu şu sırf yazılım için o telefona okadar para verilirmi ? Bence verilmez oyüzden tercihim S7 Edge'den yana oldu. Keşke eski telefonum birazdaha dayansaydı S8+ alsaydım. S7 Edge yılın telefonu seçildi zaten daha fazla 2016'daki telefonlarla kıyaslamamıza gerek yok. Ben S7Edge'i 1 yıldır kullanıyorum. Gördüğüm durdurulda hataları falan 1 elin parmağını geçmez. İos tarafındada aslında hata oluyor ama hatayı belli etmemeyi başarıyor. İpad'imde birkaç kere çeşitli uygulamalarda, en basitinden aklıma gelen Candy Crush ve youtube. Bir anda attığı oldu 3-4 kez. Ayrıca apple'ın güncelleme getirmesi çok övülüyor fakat bir türlü ben sevemedim şu güncelleme olayını sanırım. 2015'te cayır cayır akan iPad mini şimdi 1 dakikada açılıyor, klavye 3 saniye geriden geliyor uygulamalardan atıyor vs birsürü irili ufaklı sorunlar yaşıyorum. Ayrıca home butonuda çok çabuk, bir anda bozuldu. O kadar tuşada 150 TL istenince 1 yılı aşkın süredir öyle kullanıyorum. Cihazda tek amacınız Sosyal medya, Arama, Mesaj ise ve paranız bol ise gidin iPhone alın tabiki. Ama ben o kadar para veriyorsam telefonun herşeyini sorgularım açıkçası. 6S+ alsam şu an bir müzik atmak bile benim için bir bela olucaktı. Spotify falan da kullanmıyorum/kullanamıyorum bu arada. Bir şarkının remixi kolay kolay bulunmuyor öyle uygulamalarda. Fotoğraflarımı, müziklerimi 2 günde bir bilgisayara aktarıyorum. Telefonumun hafızası 1TB dahi olsa gereksiz galeriyi sevmem. Boş vaktimde galerideki gereksiz fotoğrafları, ayda 1 falanda müziklerimi temizlerim. Apple bi Mobil Veri kısayolu bile koymadı bildirim çubuğuna illa ayarlara girmemiz gerek. Tabak gibi telefona okadar para saymayın arkadaşlar ille apple alcaksanız SE falan alın ama oda inanın değecek bir telefon değil. İos eski ios değil artık çokça hatalar olmaya başladı. Android ise çok büyük yol katetti gerçekten çok değişti. Şimdi 7+ ile S7 Edge kıyaslamam gerekirse, 7+ ıda bir miktar mıncırmış birisi olarak.

S7 artıları
-Ekran (Çözünürlük,netlik renk)
-Batarya (Arada gerçekten fark var fakat boşta İos/İphone çok daha iyi.)
-Kamera (Bana kalırsa 2017 mobil cihazlarda ilk 3'e oynar.)
-Ekran Kasa Oranı (Göreceli olsada ince çerçeve herkes için en iyisidir.)

iPhone 7+ artıları
-Güncelleme Desteği (Ki bence son model iPhone kullanmıyorsanız bu bir - oluyor, neden diyen arkadaşlar Apple ürünü kullanıyorsa gelen güncellemenin içeriğine baksın. En basit örnek İpad minime gelen güncellemenin içeriğinde İphone 7 için iyileştirmeler yazıyordu.)
-Garanti (Tartışmasız Türkiye'nin en iyi garantisi.)
Bende katiliyorum zaten yazimda da belirtmisti.. Android in rahatlik ile stabiliteyi bir arada goturebilen bir sistem. Yani hem seni sinirlamiyor ve hemde stabil. Olay bu iste. Arti android arayuzleri cok daha islevsel. Stock android dahi.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bende katiliyorum zaten yazimda da belirtmisti.. Android in rahatlik ile stabiliteyi bir arada goturebilen bir sistem. Yani hem seni sinirlamiyor ve hemde stabil. Olay bu iste. Arti android arayuzleri cok daha islevsel. Stock android dahi.
Telefon önerilerinde doğum günüm adlı konuya gelsene bi komedi var komedi :D:D biri S8 kasacak der biri imkanın varsa S8 yokse 7 plus al der:D

Trajectory

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Arkadaşlar yazılanlara cevap yazma gereği duydum bakın ben tekrar söylüyorum ben ios-android kıyaslaması yapmıyorum veya iphone6s-s7edge kıyaslaması yapmıyorum isteyen istediğini alıp kullanma özgürlüğüne sahiptir bu konuda kimse kimsenin kararına karışamaz saygı duyabilir benim bahsetttiğim konu apple firmasının donanımdan çok yazılım tarafına ağırlık verdiği bu yüzden androidde görülen/görülecek hataların %80 lik kısmı önleniyor anlatmak istediğim konu samsungun yazılım tarafında şahsi fikrim olarak geri olduğudur bunun sebebi googleden saf androidi alıp kendi tarafınca düzenlenmesi ve işlem 2 3 ay sürüyor ki kaanatimce bir dünya devi şirket için çok uzun bir süre bunu sadece samsung için değil diğer android firmalar için söylüyorum imkanım olursa samsung un amiral gemisi cihazını deneyimlicem deneyimlemeden hakkında konuşmak yanlış olur.

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Arkadaşlar yazılanlara cevap yazma gereği duydum bakın ben tekrar söylüyorum ben ios-android kıyaslaması yapmıyorum veya iphone6s-s7edge kıyaslaması yapmıyorum isteyen istediğini alıp kullanma özgürlüğüne sahiptir bu konuda kimse kimsenin kararına karışamaz saygı duyabilir benim bahsetttiğim konu apple firmasının donanımdan çok yazılım tarafına ağırlık verdiği bu yüzden androidde görülen/görülecek hataların %80 lik kısmı önleniyor anlatmak istediğim konu samsungun yazılım tarafında şahsi fikrim olarak geri olduğudur bunun sebebi googleden saf androidi alıp kendi tarafınca düzenlenmesi ve işlem 2 3 ay sürüyor ki kaanatimce bir dünya devi şirket için çok uzun bir süre bunu sadece samsung için değil diğer android firmalar için söylüyorum imkanım olursa samsung un amiral gemisi cihazını deneyimlicem deneyimlemeden hakkında konuşmak yanlış olur.
2 3 ay bekleyince ölünmüyor ki :) nedir bu hastalikli guncelleme olayi:)

Trajectory

Asistan
Reaksiyon puanı
65
2 3 ay bekleyince ölünmüyor ki :) nedir bu hastalikli guncelleme olayi:)
Güncelleme takıntım yok hocam öyle bir takıntım olsa şuan cihazıma 10.3.1 geldi 2 haftadır güncellemiyorum gerek yok ara sürümler ana sürümler kadar sağlıklı ve verimli olmuyor benim değindiğim konu çok yavaş kalıyorlar güncelleme konusunda hele birde orta segment cihaz kullanıyorsan 1 kere verirse şansına veriyor sonra güncelleme desteği kesiliyor örnek vermem gerekirse 2015 de aldığım orta segment e5 4.4.2 ile kutudan çıkıp 5.1.1 aldıktan sonra hiç güncelleme gelmedi özellikle samsung bu konuda mimli bence tamam 3000 liralık S7 ve s7 edge öncelik var fakat diğer cihazlarını pek umursamıyor ne güvenlik güncellemesi ne ara sürüm veriyor bana garip geliyor dünya devi bir firmanın böyle hareketleri :D

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Bence sorun sorgulamak ben google bugün işi bırakıcak demiyorum sana şunu diyorum yarın google androidi bıraksa senin kullandığın sürüm son sürüm olucak diyorum neyse anlamak isteyen anladı hocam sen anlamamak için ısrar ediyorsun sorgulama kavramı sende yok kabullenmişsin sen bazı şeyleri daha fazla yorum yapmıcam konu bi yere varmıcak çünkü ben sorgulayıcıyım sen kabulleneci zıt kutuplarız neyse iyi günler sana bazı şeyleri sorgulamanı tavsiye ediyorum sana.
Bak ilginç bir yaklaşım aslında garantisi Yok nasıl w phoneyi bıraktılar android belki Google bırakır ama bu kadar cihaz android kullanırken böyle bir ihtimal çok düşük ama şuan pc ler nasıl Windows kullanıyor ve desteğin kesilmesi imkansız gibi bu da böyle bence tabi kesse Google nin çok aşırı zararı olmaz ama üreticiler isyan bayrağını çekerler ya da uzun vadede olur mesela 5 yıl gibi Yen'i cihazlar çıkar bir den kesilmez ama yavaş yavaş alanların telefonu eskiyince artık
--- Gönderi Güncellendi ---
Yarın Google androidi bıraksa bunu geliştirecek şirketler var diyorum. Sen diyorsun ki madem bu kadar iyiler yazılımda niye 2-3 ay geç veriyorlar güncellemeleri diyorsun bende ios gibi sorunlu güncelleme göndermektense tekrar tekrar kontrol edip gönderiyorlar diyorum bu bu kadar basit anlamamaya çalışan sensin.
Aslında kontrol etmeleri değil asıl sorun ara yüzleri yapmaları cihaza uyumlu halle getirmeleri biraz zaman alıyor ve Google sürümü veriyor androidin bir sorunu yok üretici firma biraz geç gönderiyor her ülkeye aynı anda veremiyorlar güncellemeyi o da gecikmeye sebep oluyor

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Güncelleme takıntım yok hocam öyle bir takıntım olsa şuan cihazıma 10.3.1 geldi 2 haftadır güncellemiyorum gerek yok ara sürümler ana sürümler kadar sağlıklı ve verimli olmuyor benim değindiğim konu çok yavaş kalıyorlar güncelleme konusunda hele birde orta segment cihaz kullanıyorsan 1 kere verirse şansına veriyor sonra güncelleme desteği kesiliyor örnek vermem gerekirse 2015 de aldığım orta segment e5 4.4.2 ile kutudan çıkıp 5.1.1 aldıktan sonra hiç güncelleme gelmedi özellikle samsung bu konuda mimli bence tamam 3000 liralık S7 ve s7 edge öncelik var fakat diğer cihazlarını pek umursamıyor ne güvenlik güncellemesi ne ara sürüm veriyor bana garip geliyor dünya devi bir firmanın böyle hareketleri :D
Orta segmenti önemsemesini bekleme iyi bile guncelleme aliyorlarlar yine 5.1 vermisler s7 edge kadar önemseyemez a serisini ve e serisini ana serisinin ne manasi kalir ? Orta segmentte garanti 1 buyuk guncelleme aliyor. Surum guncellemesi sonra bitiyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Orta segmenti önemsemesini bekleme iyi bile guncelleme aliyorlarlar yine 5.1 vermisler s7 edge kadar önemseyemez a serisini ve e serisini ana serisinin ne manasi kalir ? Orta segmentte garanti 1 buyuk guncelleme aliyor. Surum guncellemesi sonra bitiyor.
A 2016 serisi 5.1( sanirim )ile çıktı 7.0 alacak Samsung amiralleri yine bunu veriyor en azından geç ama sorunsuz veriyor

Trajectory

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Ne demek orta segmenti önemsemesini bekleme hocam herkesin 3000 liralık telefon alıcak bütçesi yokki senin düşünce yapın kapitalist sistem düşüncesi 3000 liraya amiral gemisi diye sattığı cihaz kendi ürünüde 1000 liraya sattığı ürün kendi ürünü değilmi yanlış düşünüyorsunuz bence sizin mantığınızla fakir samsung kullanmasın bence aynı değeri göstermesi gerekiyor 1000 liralık cihazda olsa 3000 liralık cihazda olsa ürününe destek vermeli satarken çok güzel reklamlar vs yapmasını biliyor neden iş ürününü destekleme konusuna gelince destek veremiyor bunu düşünmek lazım bence.

hlp.emre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
S7 kamera anlamında çok yetenekli. Beklediğimden çok daha iyi sonuç verdi. Kısmetse tabi şu yazın çalışıp İphone 8 görmek dileğim var.

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Ne demek orta segmenti önemsemesini bekleme hocam herkesin 3000 liralık telefon alıcak bütçesi yokki senin düşünce yapın kapitalist sistem düşüncesi 3000 liraya amiral gemisi diye sattığı cihaz kendi ürünüde 1000 liraya sattığı ürün kendi ürünü değilmi yanlış düşünüyorsunuz bence sizin mantığınızla fakir samsung kullanmasın bence aynı değeri göstermesi gerekiyor 1000 liralık cihazda olsa 3000 liralık cihazda olsa ürününe destek vermeli satarken çok güzel reklamlar vs yapmasını biliyor neden iş ürününü destekleme konusuna gelince destek veremiyor bunu düşünmek lazım bence.
Kardesim orta segmente verdigin parayla appledan daha iyisini alabiliyorsan al buyur. Yok kardesim orta segmente alan var alamayan vari dusunen firmalarin hepsi android O nasil oluyor? Kapitalist firma asıl apple

Fakiri dusunen firmalar. Htc sony lg samsung huawei eee apple?