Iphone 6 alacağım ama

elmacıbedevi

Asistan
Reaksiyon puanı
22
sizlere birkaç soru soracağım.
Öncelikle başka telefon önermezseniz çok memnun olurum.

1)İlk defa iphone kullanacağım,daha önce android ve windowsphone modelleri kullanmıştım.
Iphone'a alışması rahat olur mu?

2)Eskitme güncellemesi diye bir şey duydum.Bu nedir?İphone 6 gelince hiç güncelleme yapmasam daha mı iyi olur?En az 2 3 yıl kullanmak istiyorum.

3)32GB Modeli yeter mi?Sosyal Medyada çok takilirim,arada sirada 1 2 oyun oynarım ve arada resim çekinirim.

4)Iphone 6 ilk geldiğinde iosun hangi sürümüyle gelecek?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Etmeyin eylemeyin iPhone 6 alınır mı ? Vaz geçin şu sevdadan ya

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135

1)İlk defa iphone kullanacağım,daha önce android ve windowsphone modelleri kullanmıştım.

2)Eskitme güncellemesi diye bir şey duydum.Bu nedir?İphone 6 gelince hiç güncelleme yapmasam daha mı iyi olur?En az 2 3 yıl kullanmak istiyorum.

3)32GB Modeli yeter mi?Sosyal Medyada çok takilirim,arada sirada 1 2 oyun oynarım ve arada resim çekinirim.

32 GB ıphonelarda yeterli değil diye duydum. Okuma hızı yavaş oluyor. Ayrıca bu devirde o telefona para vermek(ister 64 GB olsun, ister 128) paranızı çöpe atmanız demektir.
Birde yeni ios sürümleri geldikçe eski iphone lar yavaşlıyor. O yüzden Iphone 6 hiç hiiiç alınmaz.

elmacıbedevi

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Etmeyin eylemeyin iPhone 6 alınır mı ? Vaz geçin şu sevdadan ya
Murat bey sizi her iphone konusunun altında görüyorum.Tek yaptığınız iphone'ları kötülemek ve android cihaz önermek.Ben öneri istemiyorum.Sorularıma cevap istiyorum.
--- Gönderi Güncellendi ---
32 GB ıphonelarda yeterli değil diye duydum. Okuma hızı yavaş oluyor. Ayrıca bu devirde o telefona para vermek(ister 64 GB olsun, ister 128) paranızı çöpe atmanız demektir.
Birde yeni ios sürümleri geldikçe eski iphone lar yavaşlıyor. O yüzden Iphone 6 hiç hiiiç alınmaz.
Iphone 6'ya hic güncelleme yapmasam nasıl olur peki?

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Murat bey sizi her iphone konusunun altında görüyorum.Tek yaptığınız iphone'ları kötülemek ve android cihaz önermek.Ben öneri istemiyorum.Sorularıma cevap istiyorum.

Iphone 6'ya hic güncelleme yapmasam nasıl olur peki?
Daha hızlı olur tabi. Ama onunla aynı fiyat bandındaki cihazlardan hızlı olamaz.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Aynı zamanda çıktığı Note 4den yavaşsa bu fiyattaki androidler onun içinden geçer.
Bazıları iPhone 6yı önerecek kadar fanatik olmuş.
O fiyatlarda 200 üstüne Sony XZ 300 üstüne ise S7 var
200 üstüne ithalatçı garantili Huawei Mate 9 var.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757

Ben Windows Phone' den geçtim İOS' a. Hemen ve rahatlıkla alışırsınız. Güncelleme yapın her daim güncel tutulması lazım telefonun. Şu an Iphone 6S Plus 32 GB kapasiteli olanını kullanıyorum hiç bir sıkıntı yok size de yeter İOS 9 ile gelmesi lazım sonra zaten güncellersiniz cihazı sorun olmaz. Lakin Iphone 6 değil de büyük ekranlı 6S Plus alırsanız daha da memnun kalırsınız benim gibi

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben Windows Phone' den geçtim İOS' a. Hemen ve rahatlıkla alışırsınız. Güncelleme yapın her daim güncel tutulması lazım telefonun. Şu an Iphone 6S Plus 32 GB kapasiteli olanını kullanıyorum hiç bir sıkıntı yok size de yeter İOS 9 ile gelmesi lazım sonra zaten güncellersiniz cihazı sorun olmaz. Lakin Iphone 6 değil de büyük ekranlı 6S Plus alırsanız daha da memnun kalırsınız benim gibi
iPhone 6 soran birinin 6S Plusa gücü yetmiyordur. Gücü yetseydi 6S de sorardı.
Tok açın halinden anlamaz demişler. Güncelleyin demekle olmuyor o işler. 6'ya uygulanacak afedersiniz ama tabiri caizse tecavüz 6S'e uygulanmayacak.
iPhone 6 soran birinin 6S Plusa gücü yetmiyordur. Gücü yetseydi 6S de sorardı.
Tok açın halinden anlamaz demişler. Güncelleyin demekle olmuyor o işler. 6'ya uygulanacak afedersiniz ama tabiri caizse tecavüz 6S'e uygulanmayacak.

YAGM17

Asistan
Reaksiyon puanı
58
iPhone 5s e kaçıncı güncelleme gelişi ama hiç yavaşlamadı

Reaksiyon puanı
5,171
Kuzenim kullaniyor artik ip6 nin akiciligi kalmadi kendisi miniclip oyunlarini seviyor onlarda bile belli bir miktar acilisda menu gecislerinde sorun yasiyor gercekten ip6 kullanan birine soralim bakalim bu soruyu ne diyecek

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
iphone 6 mı bu devirde alınmayacak en kötü telefondur gözüm de Note 4'den bile yavaş ve fiyatına göre ne tokatlayan telefonlar var 1900 tl hepsiburadada orayı baz alarak 2000 TL yapıp mi6 gibi çok çok çok güçlü bir telefon alın ya da 2200 e Xz alın rahatlayın

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
iPhone 5s e kaçıncı güncelleme gelişi ama hiç yavaşlamadı
Iphone 5s e ios 11 beta yükleyenleri bir araştır bakalım, hepsi telefonun anormal yavaşlamalarından şikayetçi. İos 7 yüklü 5s ile ios 10 yüklü 5s i karşılaştır kim daha hızlı görürsün.

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544

Alışmanız çok kısa sürede olur çünkü çok basit arayüzü var.
En fazla ios 11 yüklersiniz fakat cihaz kendi öz performansından uzak olur kaldıki zaten performansının ne olduğu herkeşce ayan.

32 rahatlıkla yetecektir

Çıkış sürümü ios 8 olması gerekir.

Şahsi kanaatim iphone 6 apple cihazlarındaki malzeme kalitesi en kötü olduğu cihazdır.
Peformans açısında döneminin telefonları tur bindiriyordu
Kamera tarafında henüz iphone 7 bile istenilen derecede iyi değil. Dar açı ve karanlık çekim tarif edilemez rezalette.

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Kamu spotu falan mı yapsak. İphone 6 almayın, aldırtmayın diye

YAGM17

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Iphone 5s e ios 11 beta yükleyenleri bir araştır bakalım, hepsi telefonun anormal yavaşlamalarından şikayetçi. İos 7 yüklü 5s ile ios 10 yüklü 5s i karşılaştır kim daha hızlı görürsün.
Betada 6s falanda kasıyor onun kasması gayet normal orjinal sürümü geldiğinde bir sorun olacağını sanmıyorum :D

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Betada 6s falanda kasıyor onun kasması gayet normal orjinal sürümü geldiğinde bir sorun olacağını sanmıyorum :D
Iphone 7 ye beta yükleyince kasmıyor iyi gidiyor. 6s tede performansı düşürüyor. Iphone 7 ye ios 11 beta yükleyenlerle şahsen görüştüm hiçbiri kasma donmadan bahsetmedi. Ayrıca 5s ve 6 da ios 10 la birlikte belirgin performans düşüşleri oldu ve isheepler bile kabul etmek zorunda kaldı. 5s ve 6 ancak ilk çıktıkları ios sürümlerinde fena değildiler. Şimdi hepsi çöp oldu.

YAGM17

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Iphone 7 ye beta yükleyince kasmıyor iyi gidiyor. 6s tede performansı düşürüyor. Iphone 7 ye ios 11 beta yükleyenlerle şahsen görüştüm hiçbiri kasma donmadan bahsetmedi. Ayrıca 5s ve 6 da ios 10 la birlikte belirgin performans düşüşleri oldu ve isheepler bile kabul etmek zorunda kaldı. 5s ve 6 ancak ilk çıktıkları ios sürümlerinde fena değildiler. Şimdi hepsi çöp oldu.
Şuan elimde 5s var ve son sürümü yüklü ne kasma ne donma var ki ben telefonu aşırı hor kullanan biriyim yüklemediğim şey yok çöp olduğu falan yok yani aynı şekil devam ediyor :D
5s ios11 de kasmiyacak diyorsun yani oyle mi bu kadar kisi ip6 ya bile kasar derken sen 5s e kasmaz diyorsun
5s 2013 te çıktı 2013 te çıkan Samsung telefonlarından hangisi hala satılıyor veya güncelleme alıyor ? Hepsi çöp oldu kasılmaktan

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Şuan elimde 5s var ve son sürümü yüklü ne kasma ne donma var ki ben telefonu aşırı hor kullanan biriyim yüklemediğim şey yok çöp olduğu falan yok yani aynı şekil devam ediyor :D

5s 2013 te çıktı 2013 te çıkan Samsung telefonlarından hangisi hala satılıyor veya güncelleme alıyor ? Hepsi çöp oldu kasılmaktan
Taktınız 2013 de çıkan samsung a :D ona bakarsan şimdi Note 4 ve iphone 6, 6 plus karşılaştırmalarında Note 4 daha hızlı uygulama açma vs de :D

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
İos 7 kal ne gerek var 10a..

Rint

Profesör
Reaksiyon puanı
360
Son iki aydır yaşadıklarımı bilsen topuklar kaçarsın o_O Telefonlar iyi hoş ama şarj fiyasko, neden mi? İki senelik iphone 6 sahibiyim ki bunun 6 ayı askerde geçti ve şuan batarya pert %20 kapanıyor. Arıyorum durum bu bu diyorlar ki servise götürün ki halen garantisi devam ediyor telin, tamam gönderim dedim telefon gitti geldi 10 gün sonuç: HİÇ BİR SORUNU YOKMUŞ!!! Zaten bizde bir yerimizden element uyduruyoruz ya? Abi ite kaka kullanıyorum şimdilik ve size de tavsiyem uzak durum...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Son iki aydır yaşadıklarımı bilsen topuklar kaçarsın o_O Telefonlar iyi hoş ama şarj fiyasko, neden mi? İki senelik iphone 6 sahibiyim ki bunun 6 ayı askerde geçti ve şuan batarya pert %20 kapanıyor. Arıyorum durum bu bu diyorlar ki servise götürün ki halen garantisi devam ediyor telin, tamam gönderim dedim telefon gitti geldi 10 gün sonuç: HİÇ BİR SORUNU YOKMUŞ!!! Zaten bizde bir yerimizden element uyduruyoruz ya? Abi ite kaka kullanıyorum şimdilik ve size de tavsiyem uzak durum...
Allah aşkına şu forumda iPhone 6 hakkında daha çok konuş da insanlar bilgilensin.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Taktınız 2013 de çıkan samsung a :D ona bakarsan şimdi Note 4 ve iphone 6, 6 plus karşılaştırmalarında Note 4 daha hızlı uygulama açma vs de :D
note 4 ayrı bir seri. note 4 ilk çıktığında daha hızlıydı.
iphone'un rakibi S serisi