1 aydır iphone 6s kullanıyorum düşüncelerim.

Bu konuyu okuyanlar

Phoique

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Selamın aleyküm arkadaşlar Aralığın 8'inde iphone 6s 32 gb modelini 2600 tl veripte aldım. Aklımda xioami felan vardı ama iphone almak istedim bakalım dedikleri kadar varmı niye bu kadar övüyor bu millet elmayı diye has bir androidciydim. Romlar atıp durur root ile kurcalamadığım tarafı yoktu özgürlük diyipte havada kalmıyordu benim için herşeyini değiştiriyordum neyse 1 ayda neler değişti nelerden pişmanım neler düşünüyorum sıralıyorum.

+ İlk aldığım zaman müzikleri ve fotografları atmak tam bir işkence bilgisayarımda fotograf ve müzik arşivim var itunes ile atasıya kadar canım çıktı. Ey apple sesimi duyuyorsan müziklere ve fotografları atmak niye bu kadar zor ilk kullanıcı için neyseki alıştım. Müzik konusuna gelmişken apple storedeki saçma sapan uygulamalara muhtaç bıraktığı için de kınıyorum ayıp ya şuanlık apple music 3 aylık bedava aldım sonrasına bakacağız.

+ Kamerası çok hoş ama gece veya az ışıklı ortamda berbat ama çokda bişey beklemiyordum kamerası gece kötü ama olsun genel olarak gündüz çokk güzel benim için.

+ Kurulumu çok zahmetli olur diyordum ama çok basit oldu yalan yok şimdi 4 yıllık bir androidçi olarak apple kullanıcı sistemi kullanırken zorlanmasın basit yapalım düşüncesiyle çok basit bir sistemi var kurulumu da öyle hiç telefon kullanmamış biri çabuk alışır basit arayüzü mevcut.

+ Gelelim o saçma sapan yıllardır ios kasmaz muhabbetine off anam ios 11.2.1 sürümünü de yazıyorum bakın kastı arkadaşlar hemde öyle böyle değil en sola çektiğinizde hava durumu son dinlenen vs kısmı varya oradan aşağı indirip shazamı açacaktım 10 saniyede indi kasması o kadardı. Diyenler olacaktır 10 da kalsaydın diye telefonu aldığımda 11.0.3 ile geldi yoksa 10.3.3 stabilmiş. (Öyle diyorlar bilmiyorum .:) )

+ Parmak izi çok iyi çalışıyor aşırı hızlı benim için yani

+ Gelelim bataryaya genel olarak kullanım: 6 saat bekleme: 18,40,25,15 gibi saatler aldım. 40 saat bekleme de olsa 6 saat kullanım 15 saat bekleme olsada 6 saat kullanım şeklinde oldu bu beni az da olsa tatmin etti. Genel olarak günü hep çıkardım çok telefon ile oynamam bazen 2 gün gitti tam 2 gün ama. Oyun olarak clash royale oynarım boom beach felan yani oyun sosyal medya felan hep. Oyun oynadığımda çok gidiyor aşırı derecede değil ama.

+ Akşam şarjını %100 yaptığımda (ve wifi kapattığımda konum zaten kapalı durumda benim, parlaklık %20 seviyelerinde gözlerim ağrıyorda) sabah kalktığımda tekrar %100 olması beni çok mutlu ediyor. Nasıl bıraktıysam öyle alıyorum. (Ama 75 seviyesinde bırakırsam 70'e kadar düşüyor bu üzücü malesef)

+ Bildirimleri tek tek alt alta sıralaması beni ilk başta garipsetti bazen çok sinir oluyorum saçma sapan oyunlardan bildirim geliyor tek tek işin yoksa sola kaydır sil sanırım dünkü bildirimlerin üstünde çarpı oluşuyor bazen oluşmayınca işkence gibi kaydır babam kaydır gruplasa keşke whatsappdan 3 kişi mesaj attı 1 kişi 3 mesaj atsa 9 mesaj yapar tek tek alt alta 9 bildirim görmek çok kötü bence ama alışıyor insan :)

+ Siri çok güzel, bizim google asistan gibi felan da değil he adamlar yapmış valla kusursuz. Bazen sapıtıyor ama olsun olacak o kadar.

+ Apple storede, google play gibi binlerce uygulama veya oyun malesef yok bu beni bir yandan üzüyor bir yandan sevindiriyor google playda binlerce vardı ama içlerinde kaliteli çok oyun yoktu burdaki oyunlar güzel. Mesela apple storede 2048 1 adet var. Google playda çeşit çeşit 5 tane veya fazlası vardı yanlış hatırlamıyorsam.

+ Gelelim hafıza durumuna 600 adet fotograf, 28 video vardı eski telefonumdan kalma 3.5 gb felandı heralde apple musicde müzik indirdim 1.5 gb o olsa oyunlar uygulamalar(facebook, instagram, mesenger, shazam vs vs..) 32 gb alanın 15,16 gb kullanmışım yani 16 gb düşünenler için vallaha düşünmemeye çalışın bu nalet telefonda sd kart girişi yok bak hafıza doldumu bitti ya sileceksin ya sileceksin.

+ Androiddeki gibi saçma sapan uygulamalar yok bunda samsung telefonumda yok samsungun mağzası vs vs gibi saçma sapan uygulamalar yok var birkaç tane kullanmadığım ama apple sağolsun kaldırmaya izin veriyor kaldırdım.

Şu anlık bu kadar aklıma geldi arkadaşlar bir android kullanıcısı olupta iosa geçen birisi olarak apple hem kötüledim hemde övdüm. İos işletim sistemi kasmaz donmaz felan da hikaye cayır cayır 11 ile kasıyor ama şuan ne hikmetse düzeldi sadece 1 kere yaptı onu (yukarıda anlatmıştım.) Bu telefonu almak isteyen birisine şu önerilerim var eğer sık sık oyun oynuyor ve telefon elinden düşmüyor oyun+sosyal medya şeklinde sık sık kullanıyorsan sarj konusunda üzülebilirsin günü çıkaramazsın akü gibi powerbank ile gezersin artık :D hakkını vermek lazım güzel telefon kamerası beni tatmin etti pil konusunda bana göre bir telefon sık sık kullanan birisi değilim genelde evde kullanırım. Telefonun sesi de gayet iyi ne çok yüksek ne çok düşük orta bir sesi var. Ağırlığı da güzel boyutu da ideal cebe giriyor ya yeter. Rengi gold olduğu için benim gözümde çok güzel görünüyor zaten birçok gold hayranı insan var hangi renk alsam diyenler için bir golda'da bak.

Evet arkadaşlar konum bu kadar bu yazıyı apple eleştirmek gömmek veya övmek için değil gerçekleri söyledim. Has ıphoneciler gelipde şu şu yalan yokya demesin hepsini bizzat yaşadım. Ha o zamana dönsen tekrar alır mısın deseler alırdım beni kendine bağladı adeta hoş bir telefon. Eğer yanlış kelime veya yanlış birşey söylediysem affola ben bu yazıyı yazıyorum sonra doğru mu yazdım kelime hatası varmı diye tekrar okumaya üşendiğim için şimdiden kusura bakmayın umarım sıkılmamış ve rahatça okumuşsunuzdur kendinize iyi bakın ve aklınızda soru varsa mutlaka yorumlarda belirtin. Değinmediğim konu var ise söyleyin onuda değinelim alacak arkadaşların aklında soru kalmasın iosa geçsem mi diye düşünen varsa aklında soru kalmasın.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Güle güle kullanın bende Windows' tan geçtim geçen sene İOS' a. Sistem gayet sade, temiz ve kullanışlı. Bir yıl içinde iki veya üç kez yaşadım kasma ve donma konusunu. Şu an İOS 11.2.1 son sürümdeyim. Şarj konusu hariç herşeyinden memnunum. Lakin WP sistemini daha çok seviyorum ve özlüyorum. Telefonum Iphone 6S Plus.

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
Güle güle kullanın bende Windows' tan geçtim geçen sene İOS' a. Sistem gayet sade, temiz ve kullanışlı. Bir yıl içinde iki veya üç kez yaşadım kasma ve donma konusunu. Şu an İOS 11.2.1 son sürümdeyim. Şarj konusu hariç herşeyinden memnunum. Lakin WP sistemini daha çok seviyorum ve özlüyorum. Telefonum Iphone 6S Plus.

Hocam ben son 3-4 gündür yaşıyorum şarj problemi başlarda iyiydi birden ne oldu anlamadım ios 11.2.1 sürümünde

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Hocam ben son 3-4 gündür yaşıyorum şarj problemi başlarda iyiydi birden ne oldu anlamadım ios 11.2.1 sürümünde[/Q

Bana göre, İOS 11' den sonra şarj konusu başladı ve halen devam ediyor. 10.3.3' deki güzelliği maalesef İOS 11 ile devam ettiremediler.

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168

Evet katılıyorum genel olarak ios 11 ile başladı ama geçti heralde diyorum yine başladı 3-4 güne kadar bişey yoktu :)

Son mesajlar