HTC One X veya Samsung Galaxy S3

$ervante$

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Şimdi o konuya gelırsek arabın bilmem nesine döner konu bir akıllı telefonda cpu mu daha cok önemlı gpu mu ve kullanım amacınız ne ? diye sorular sorulur ınsana

Gpu Güçlülüğü = Oyun Akıcılıgı (Mali 400 den 2 kat daha hızlı pover vr sgx 543 mp3)
Cpu Güçlülüğü arayüz akıcılıgı (Burda s3 geçiyo ola bılır ama bu iOs sonucda android degıl ıPhone 3gs de bıle ara yuz yag gıbı akarken a6 işlemcili ıPhone 5 te Uçar sonucta ama birde 4.0.4 lu s3 e bakın hala arada ara yuzde az da olsa takılmalar yapıyor 4 çek 1.40 ghz peeeh)
Gel gelelim 4.1.1 de bu durum baya bir değişiyor onuda belirtiyim ;)

yigot

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Gel gelelim 4.1.1 de bu durum baya bir değişiyor onuda belirtiyim ;)

gpu farkı ne olcak 2 kat fazla FPS alıyo pover vr sgx 543 mp3 mali 400 e göre bu da telefonun uzun sure yenı cıkan oyunları kaldıra bılecegı anlamına gelıyor 4.1.1 gpu performansınıda degıstırmıyo malesef :)

$ervante$

Asistan
Reaksiyon puanı
1
gpu farkı ne olcak 2 kat fazla FPS alıyo pover vr sgx 543 mp3 mali 400 e göre bu da telefonun uzun sure yenı cıkan oyunları kaldıra bılecegı anlamına gelıyor 4.1.1 gpu performansınıda degıstırmıyo malesef :)
Ben cpu yu belirttim zaten iPhone herzamanki gibi kaliteli çoğu kişi yok uzamış 4S 'i bize kakaladılar desede çok değişiklik var Bu arada iPhone gene anten problemi varmış sıkınca sinyal kaybediyor

plaksan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ister yakınırım ister yerden yere vurrum param var yada yok buda seni ilgilendirmez bu birincisi samsung galaxy s3 ile kısa sürede olsa deneyimim oldu ancak bir mağazada gördüğüm one x daha çok hoşuma gitti buda ikincisi

Arkadaşım mesaj kasmak için telefon kötüleme bence senin ağlama mesajlarını görmekten sıkıldım.Sorulan sorulara cevap ver sadece hemen samsungu kötülemeye çalışma paran yoksa elndekini olanaklar içinde kullanıcaksın yok o kasıor bu 3 parça oluyor felan bunlara gerek yok.

yigot

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Ben cpu yu belirttim zaten iPhone herzamanki gibi kaliteli çoğu kişi yok uzamış 4S 'i bize kakaladılar desede çok değişiklik var Bu arada iPhone gene anten problemi varmış sıkınca sinyal kaybediyor

Kalite kontrol u sıkılastırdılar o problem varsa bıle kalkar kı hıc duymadım teknolojı forumlarını vs takıp etmeme ragmen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s3 alma ekran hemen kırılıyor arkadaş..sende alırsan ilk düşmede kesin kırılacak...denemesi 700 tl...

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Arkadaşım mesaj kasmak için telefon kötüleme bence senin ağlama mesajlarını görmekten sıkıldım.Sorulan sorulara cevap ver sadece hemen samsungu kötülemeye çalışma paran yoksa elndekini olanaklar içinde kullanıcaksın yok o kasıor bu 3 parça oluyor felan bunlara gerek yok.
mesaj kasmak mı buna gülerim işte(sanki mesaj kasınca para kazanıyorum veya moderetör oluyorum) ben bu yakınmalarımı sırf adam gibi bir ıcs romu bulmak için yaptım ve ne yazıkkide bulamadım tekrar söylüyorum sanane benim yorumumdan bende kötü düşünüyorum sen seveceksin diye herkes sevecek haa yok böyle bir mantık
bende samsung sevmiyorum sanane kardeşim sanane

BlackShopAre

Doçent
Reaksiyon puanı
1
ben olsam snapdragon s4 pro lu cihazları beklerim optimus g mesela.. çünkü s4 pro piyasanın en iyi işlemcisi şuan..

eğer ki samsung bu galaxy s4 ü bu işlemcıyle çıkarırsa dadından yenmez :D ama o çıkana kadar kim bilir nasıl işlemci çıkarırlar ve benim fikrimde samsungtan yana bu arada :)

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bizim milletin beğenmediğini kimseye aldırmama, beğendiğine laf söylettirmeme huyu çok iyi yahu. Biraz uzaktan izleyin kendinizi, bayılırsınız. :)

Kaliteli bir alete sahip olma hissi, biraz daha iyi fotoğraf, daha eğlenceli bir kullanım hissi ve güzel menüler vs için One X.
Yukarıda saydıklarımın çoğunda oldukça geride, ancak fotoğragta fark çok değil, safkan performansta bir tık ileride olmak için S3. Aradaki farklar bunlardan ibaret, itin gözüne sokmanıza gerek yok hiç bir şeyi. Bakın ben S3 almayı telefona dokunana kadar 10sn düşündüm toplamda, o derece uzağım Samsung'a, arkadaş sohbetlerinde söylediklerime inanamazsınız.. :)
Ama burada böyle höt zöt asıp kesmenin bir anlamı yok, doğru da değil.

Samsung Snapdragon S4P kullanmaz, kendi CPU'larını üretiyor.

iPhone'u da hiç sevmeyen, daha doğrusu Apple'ı sevmeyen ve yıllardır Android kullanan biri olarak şunu da söyleyeyim de kızışsın ortalık. App'lerin arasındaki ekran geçişine bayılıyorsanız, Android ASLA ama ASLA ama ASLA iPhone kadar "smooth" olamaz o ekran geçişlerinde, yağ gibi akamaz. Asla.

patientia

Profesör
Reaksiyon puanı
2
iPhone'u da hiç sevmeyen, daha doğrusu Apple'ı sevmeyen ve yıllardır Android kullanan biri olarak şunu da söyleyeyim de kızışsın ortalık. App'lerin arasındaki ekran geçişine bayılıyorsanız, Android ASLA ama ASLA ama ASLA iPhone kadar "smooth" olamaz o ekran geçişlerinde, yağ gibi akamaz. Asla.

Zaten o zaman adı iOS olur :D Android'in +ları kadar -leri de mevcut dedigin gibi iOS gibi yumuşak ve çok akıcı olamaz :)

Şehzade~

Profesör
Reaksiyon puanı
1
[MENTION=288845]plaksan[/MENTION] [MENTION=284772]hamza5806[/MENTION] sakin beyler...

vetteron

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şu dead trigger kasıyor muhabbetini gordukten sonra birilerini biyerlerinden attını gordum sammi söylüyorum "güc tasarufun" da "high" yüksekte oynuyorum oyunu bırak donmayı takıldığını bile gormedim. illede donuyor diyorsa telefonunda bir problem olabilir silip tekrardan kursun ama kesinlikle benim galaxy s3 umde donmuyor dead trigger

"tadını cıkarmaya devamm..."

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Jelly Bean ile fark biraz azalıyor.
Ayrıca şu da var, Touchwiz misal Sense'den biraz daha akıcı görünecektir zira Touchwiz Sense'e göre oldukça hafif bir eklenti. Sense ciddi bir yük aslında telefona, ama google'ın yarım bıraktığı işi bitiriyor.
Yoksa benim emekli HD2 bile Sense'siz ROM'larda gayet akıcı hale geliyor.

Ancak asla olamazdan kastım, iOS ile Android'in yapılarının temellerinin farklı olması. Özetle iOS native bir Linux sistemi, Android kabaca Java VM. iOS'un daha düşük specler ile aynı performansı verebilmesi de buradan ileri geliyor.

OkanDaghan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung galaxy s3 tabikii para biriktiriyorum yakında alıcam :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
performans olarak s3 olabilir görsellik kalite hissi vb için en iyisi HTC ONE X...

debir

Asistan
Reaksiyon puanı
2
son güncellemeleri göz önünde tutarak, tasarımı ve arayüzünü düşünerek HTC one x derim....

Linos

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Buradaki yorumların yanı sıra bir tekno markete giderek telefonları eline alıp bi 10-15 dakika incelemeni öneririm.Ayrıca insan çok fazla araştırına kafansındaki soru işaretleride artıyor, sıkıntılı bir durum.İki cihaz hakkında kısa kısa düşüncelerimi söylemem gerekirse, Galaxy S III Gorilla Glass 2 cam kulanıyor gerçekten sağlam bir cam çizik konusunda zaten ne kadar uğraşırsak uğraşalım pek işe yaramıyor.Ekranını 1 metreden düşürüp kıran arkadaşlarda sağlam ekran kullanmıyor vs. diyorlar fakat ne kadar sağlam olursa olsun ince telefonlarda nasıl bir cam bekliyorlar ki? Hem sonuçta ağzımızla söylüyoruz CAM iyi bakmazsan kırılır tabii, herneyse.SIII ile devam edelim.Dahili hafızasınn yanı sıra Micro SD Card desteklemesi,bataryasının çıkarılabilmesi gibi ufak olan fakat gerçekten hayati önem taşıyan özelliklerin bulunması tabii ki Android kullanıcıları için büyük avantaj.(Heleki pil ömrünün 1 gün içerisinde bittiğini düşünürsek.)Malzeme kalitesi One X'e göre alt sıralarda kalsa bile SIII'ün kalitesiz olduğu anlamını çıkarmamamız gerek buradan.

One X hakkında ise şunları söyleyebilirim.SIII'e göre malzeme kalitesi bakımından daha iyi, ki bir videoda adamın birisi One X ile tahtaya çivi çakmayı başarmıştı, bir cizik bile bulunmuyordu. :) Sense arayüzünün insanı gerçekten etkiliyor olması gibi özelliklerle öne çıkabilir.(Zevkler ve renkler tartışılmaz tabii TouchWiz arayüzüde gayet güzel, fakat ben SIII kullanıcısı olarak Sense arayüzü daha hoşuma gidiyor diyebilirim.)Olumsuz olarak şunları ekleyebilirim;Bataryanın çıkarılamıyor olması, SD Card desteği sunmaması(Büyük bir sorun değil 64 GB'de fazlasıyla yeterli olacaktır.)SIII'e göre cihazın daha çabuk ısınması, test edilen oyunlarda gördüğümüze göre SIII daha seri ve akıcı bir şekilde oynama imkanı sunuyor, son olarakta bir çok testte SIII'ün gerisinde kalması bence One X'i SIII'ten alt sıralara atıyor.

Bu özelliklere baktığımızda SIII bir adım daha önce gibi duruyor, tabii ki One X'te kötü bir telefon değil.Bu arada söylediğim gibi ben SIII kullanıcısıyım yinede yeterince objektif olmaya çalıştım, şahsi fikirlerim bunlar yanlış yerlere çekmeyelim lütfen. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s3 bir numara birde s3 ün malzemesine kötü diyorsunuz 5. kattan düştü bişe yok

S

SDN Okuru

SDN Okuru
oyunlarda karşılaştırdım babamda s3 var bnde one x plus var efectleri one x daha belirgin gösterio :D bide 64 gb hafızası var 3 bin müzik yüklü telde 10 bin resim :D pcdeki herşeyi attım tek kasma yok :D yağmur yağarken tel hala elimde su girmiyo :D bide en önemlisi ses harika :D s3 ten tek sıkıntılı tarafı ısınıo oyun oynayınca şöle 1 saat filan