HTC One X veya Samsung Galaxy S3

Acemi00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben iPhone 4s imi satacağım ve HTC One X veya Samsung Galaxy S3 alacağım.Ama hangisini alacağıma karar veremedim.Lütfen tecrübelerinizi bu konuda paylaşır mısınız?Sizce HTC One X mi yoksa Samsung Galaxy S3 mü?

Reaksiyon puanı
10,327
ben S3 kullanıyorum, eşim değişiklik olsun diye one X aldı, bir hafta kadar kullandı, bendeki s3'ün performansını görünce götürüp değiştirdi hemen, o da s3 aldı.

S3 cidden çok başka bişey, onun verdiği tadı hiçbir şeyde bulamadık bugüne değin.

sanırım s4 çıkana kadar piyasanın tek kralı o!

vetteron

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
valla dostum bende de s3 var ama ne yalan söyliyim ben de alırken ikisi arasında cok kararsız kaldım doğruya doğru one x de cok iyi makina ama senin yerinde olsam s4 üm var diyorsun kullanmaya devam ederdim.

Acemi00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında ben de S3 istiyorum ama One X 1 adım önde gibi duruyor.Kamera olsun işlemci olsun vs vs.
[MENTION=284966]vetteron[/MENTION] kardeş satcam yaw 4s le takas etcem çok minik ekranı var:S

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
one x özellikle kamera ve dış malzeme ile çok üstün bir cihaz ama gelin görün ki yoğun kullanımda günün yarısını bile çıkaramayan yüksek sar değerine sahip olması ve işlemcinin eski teknoloji ile donatılıp nvidia nın son kullanıcılara kazık atması derken 1 hafta geçmeden cihazdan soğuyacaksınız :) ben 1 aydan bir daha fazla kullanabildim illalah dedim :D s3 donanımsal olarak ortalamanın üstünde ama kamera malesef önceki seriye göre başarısız :) özelikle düşük ışıkta resmen ..çıyor :D onun dışında fena değil malzeme kalitesi one x e göre vasat bu arada :)

Private-B

Doçent
Reaksiyon puanı
1
s3 derimmm htc kullanmadim ama hakkinida yemis olmayim yani ama S3 derim accayip bi cihaz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
evet abi samsungun s3ünün malzemesi çok kötü htcnin yanından geçemez.

plaksan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kesinlikle s3 al one x çok aşırı ısınıyor ve şarjı hemen bitiyor.Ama one x in malzeme kalitesi daha üstün tabiki ancak bana gore her zaman performans ondedir.S3 aldın mı biraz özen göstericeksn artık.S3 ten pişman olmazsın.

Acemi00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese teşekkür ediyorum.Kararımı verdim.S3 alacağım.

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
boşver note 2 al sen :D sen katıl bu dünyaya :D

yigot

Asistan
Reaksiyon puanı
5
One x+ Diyorum ben 64 gb depolama 1.7 ghz ıslemcı 2000 mılıamper pıl s3 ten kat kat guzel olan rgb dızılımlı Ekranı Tegra3 un yenılenmıs versıyonu olacak ıslemcısı %25 daha ıyı grafık performansı tegra zone marketı beats ses yazılımı kasım ayında turkıyede satısa cıkması beklenıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
One x+ Diyorum ben 64 gb depolama 1.7 ghz ıslemcı 2000 mılıamper pıl s3 ten kat kat guzel olan rgb dızılımlı Ekranı Tegra3 un yenılenmıs versıyonu olacak ıslemcısı %25 daha ıyı grafık performansı tegra zone marketı beats ses yazılımı kasım ayında turkıyede satısa cıkması beklenıyor.

3g goruntulu konusma yapabılıyormu ove ove bıtıremedıgın cıhazın ? + beast ses yazılımında ne var rootla yuklersın gecersın

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
kardeş normalde s3 derdim ama samsungun yazılımsal desteksizliği ve sorunları beni hayattan soğuttu şimdi iki tel arasında s3
dead trigger oyununu hight da oynatabilirken one x ultra hight da oynatıyor bunun sebebi
htc one x tegra 3 işlemci kullanıyor yani tamamen oyun için yapılmış v kendine özgü oyunları olan bir tel
ben senin yerinde telefonumu değişmem çünkü yaptığın israfa kaçar ama illa değişcem diyorsan tegra 3 işlemcili bir telefon al
yani
htc one x
lg optimus 4x hd bu ikisi arasından one x performansta diğeri biraz önde ama onunda tipi kayık
(haaa bu arada beyler htc nin sitesinde one x plus çıkmış)
yani azcık bekleyip onuda alabilirsin:D

Hep kılıfın içinde duran telefonun kapağı çatlamış nasıl olmuşsa :) Hakkaten malzeme iyi değil.
harbiden yaa benim galaxy w 1m den düşse telefon 3 parçaya ayrılıyor
tel
batarya
arka kapak :D:D:D

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bence sıralama şu,

one x+ > optimus g > note 2 > one x > S3

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben olsam snapdragon s4 pro lu cihazları beklerim optimus g mesela.. çünkü s4 pro piyasanın en iyi işlemcisi şuan.. ama bu ikisinden birini alacaksan illa ben one x derim tamam performans olarak s3 daha iyi ama tasarım da önemli one x e hayranlıkla bakıyorsun s3e bakmak istemiyorsun:) günlük kullanımda da aradaki performans farkını hissedemezsin bence. hertürlü beyaz one x bence:)

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
sdn'de detaylı video karşılaştırması var zaten bu iki telefonun. s3 o incelemede öndeydi.

Yuşa Topaktaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Galaxy s3 kullanıcısıyım Jelybon Geldikten sonra s3 ün önünde kimse duramaz.

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Galaxy s3 kullanıcısıyım Jelybon Geldikten sonra s3 ün önünde kimse duramaz.
Geleli çok oldu.

[MENTION=259163]yigot[/MENTION]
Öyle ama, one x+ hem antutudan 14500 alıyor hem karizma :D

Bence one x, s3 den iyidir. S3 pentile ekranı ile one x super ips ekranı kıyaslanamaz bile :)

yigot

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Geleli çok oldu.

@yigot
Öyle ama, one x+ hem antutudan 14500 alıyor hem karizma :D

Bence one x, s3 den iyidir. S3 pentile ekranı ile one x super ips ekranı kıyaslanamaz bile :)

ekran bakımından cok haklısın rgb dızılımlı ıps LCD 2 ekran kullanıyor sonucta one x...

bu arada bu gun ogrendıgım bılgılere göre ıPhone 5 in Pover vr Sgx 543 Mp3 Gpu su Testlerde Adreno 320 yi geçiyor bu nedenle ıPhone 5 alıcam bende oyle gozukuyo Çözünürlük olayı da eşıtlenmıs Off Screen Yapılmıs Gl benchmark da 2 side 1080 p yapılmıs oyle gecmıs yanı

$ervante$

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sıralama aynen şöyle Optimus G > Note 2 > One X+(ramdan kazanıyor) > S3 > One X

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Sıralama aynen şöyle Optimus G > Note 2 > One X+(ramdan kazanıyor) > S3 > One X

Ekranı, tasarımı vb herşeyi geçtim sırf benchmarklara bakarak bile one x+ ın note2 den iyi olduğunu söyleyebiliriz. Bir tek batarya sorunu var güzelim telefonun.

[MENTION=259163]yigot[/MENTION]
iPhone 5 ekranı küçük ve hiç widget yok, bu saydıklarım olsa süper telefon bence.

yigot

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Ekranı, tasarımı vb herşeyi geçtim sırf benchmarklara bakarak bile one x+ ın note2 den iyi olduğunu söyleyebiliriz. Bir tek batarya sorunu var güzelim telefonun.

@yigot
iPhone 5 ekranı küçük ve hiç widget yok, bu saydıklarım olsa süper telefon bence.

uzunlamasına 4 inch aslında banada kucuk ekran ama napalım donanımı aklımızı celıyo 4.3 inch olup bıraz daha genıs olaydı tadından alınırdı ıPhone 5 :D ben yinede alcam ama o gpu sunun performansı yeter s3 un malı 400 unden 2 kat daha fazla fps alıyor gl benchmark sentetık testlerınde :D

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
uzunlamasına 4 inch aslında banada kucuk ekran ama napalım donanımı aklımızı celıyo 4.3 inch olup bıraz daha genıs olaydı tadından alınırdı ıPhone 5 :D ben yinede alcam ama o gpu sunun performansı yeter s3 un malı 400 unden 2 kat daha fazla fps alıyor gl benchmark sentetık testlerınde :D

Öyle ama geekbench kıyaslayınca s3 geçiyor iphoneyi

plaksan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kardeş normalde s3 derdim ama samsungun yazılımsal desteksizliği ve sorunları beni hayattan soğuttu şimdi iki tel arasında s3
dead trigger oyununu hight da oynatabilirken one x ultra hight da oynatıyor bunun sebebi
htc one x tegra 3 işlemci kullanıyor yani tamamen oyun için yapılmış v kendine özgü oyunları olan bir tel
ben senin yerinde telefonumu değişmem çünkü yaptığın israfa kaçar ama illa değişcem diyorsan tegra 3 işlemcili bir telefon al
yani
htc one x
lg optimus 4x hd bu ikisi arasından one x performansta diğeri biraz önde ama onunda tipi kayık
(haaa bu arada beyler htc nin sitesinde one x plus çıkmış)
yani azcık bekleyip onuda alabilirsin:D

harbiden yaa benim galaxy w 1m den düşse telefon 3 parçaya ayrılıyor
tel
batarya
arka kapak :D:D:D

Sizi forumda sürekli samsungu kötülerken görüyorum bende samsung fanı felan değilim babamın şirketi değil sonuçta samsung dead triggerı kasıyor diye yerden yere vurdunuz telefonu orta segment yetmiyor demekki size üst segmentlere geçin derseniz param yok o zaman yakınmıcaksınız kusura bakmayın.Ayrıca benim kardeşim wonder kullanıyor çokta memnun.

yigot

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Öyle ama geekbench kıyaslayınca s3 geçiyor iphoneyi

Şimdi o konuya gelırsek arabın bilmem nesine döner konu bir akıllı telefonda cpu mu daha cok önemlı gpu mu ve kullanım amacınız ne ? diye sorular sorulur ınsana

Gpu Güçlülüğü = Oyun Akıcılıgı (Mali 400 den 2 kat daha hızlı pover vr sgx 543 mp3)
Cpu Güçlülüğü arayüz akıcılıgı (Burda s3 geçiyo ola bılır ama bu iOs sonucda android degıl ıPhone 3gs de bıle ara yuz yag gıbı akarken a6 işlemcili ıPhone 5 te Uçar sonucta ama birde 4.0.4 lu s3 e bakın hala arada ara yuzde az da olsa takılmalar yapıyor 4 çek 1.40 ghz peeeh)

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Sizi forumda sürekli samsungu kötülerken görüyorum bende samsung fanı felan değilim babamın şirketi değil sonuçta samsung dead triggerı kasıyor diye yerden yere vurdunuz telefonu orta segment yetmiyor demekki size üst segmentlere geçin derseniz param yok o zaman yakınmıcaksınız kusura bakmayın.Ayrıca benim kardeşim wonder kullanıyor çokta memnun.
ister yakınırım ister yerden yere vurrum param var yada yok buda seni ilgilendirmez bu birincisi samsung galaxy s3 ile kısa sürede olsa deneyimim oldu ancak bir mağazada gördüğüm one x daha çok hoşuma gitti buda ikincisi