Hangisi note 5, LG v10,Xperia z5

tugrul-acar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yeni bir telefon almayı planlıyorum,
Çok oyun oynarım(fifa, asphalt, NBA vb)
Video pek çekmem
Sizce hangisi daha iyi

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Z5 almalısın, Note 5 ileriki aylarda samsungun batırdığı güncellemelerle yavaşlayacaktır.

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
Note 5 e sd kart takılmıyo bu sorun olurmu

32 gb oldukça yeterli. Ama [MENTION=413044]SmokeBomb[/MENTION] un dediği gibi yavaşlatabilir telefonu samsung. V10'nu direk eleyin zaten. Z5 ve Note 5 den hangisi hoşunuza giderse onu alın. Ben Note 5 alırdım.

tugrul-acar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
32 gb oldukça yeterli. Ama [MENTION=413044]SmokeBomb[/MENTION] un dediği gibi yavaşlatabilir telefonu samsung. V10'nu direk eleyin zaten. Z5 ve Note 5 den hangisi hoşunuza giderse onu alın. Ben Note 5 alırdım.
Arkadaşımda note 3 var okadar yavaş değil

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Merhabalar;

Suan ekran cozunurluk avantajindan dolayi en iyi performansi sony z5 in vermesi gerekiyor fakat z5 uzerindeki snapdragon 810 islemcisi oyun oynarken isindigi icin ve isi arttikca performansi dusuyor. O nedenle oyun oynucaginiz icin z5 almayin isindikca oyun kascak.

Lg v10 kamera odakli bir urun. Oyleki lg firmadi 1600 tlye alinabilen g4 deki olan snapdragon 808 islemcisini kullaniyor. Guzel bi urun ama ayni fiyat bandinda oyun performansi olarak daha basarili bir urun oldugu icin tavsiye etmem.

Samsung note 5 suan cpu ve gpu olarak android platformunun en iyi islemcisi. Ayrica oyun oynarken performandi dusurucek kadar isinmayan bir yapiya sahip. Ayrica 2500 tl bandinda en iyi kamerali urunlerinden bir olan note 5 oldukca iyi bor batarya performansi ve ekran kalitesiyle kullanicilarini memnun ediyor.

Bu gibi kriterleden dolayi bu urunlerden size samsung note 5 i tavsiye ederim.

batos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Z5 oyunlarda pek ısınmaz bence note 5 daha çok ısınır ısıyı dağıtdan bi teknoloji varken çünkü oyuna pek etkisi yok ama 2500 liraya note 5 e verirlir yada s6 edgeye

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Z5 oyunlarda pek ısınmaz bence note 5 daha çok ısınır ısıyı dağıtdan bi teknoloji varken çünkü oyuna pek etkisi yok ama 2500 liraya note 5 e verirlir yada s6 edgeye

Icindeki isi dagitim borularindan bahsediyorsunuz. Fakat yapilan olcumlerde ve edindigimiz tecrubelerde snapdragon 810 islemcisinin exynos 7420 islemcisinden daha cok isi olusturdugunu gozlemliyoruz.

hkndmrlp42

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Note 5 ısınmıyor arkadaşlar. Hızlı şarjda iken oyun oynuyorum gördüğü en fazla 40 derece oluyor ve performans konusunda en ufak sıkıntı yaşatmıyor. Z5 normal kullanımda 38 derece civarında ve oyun oynarken 43 leri bulmakta ki s810 işlemci bu konuda exynosun çok gerisinde. Performans odaklı ürün isterseniz note 5 alın kamera konusunda da z5 ten daha iyi. Hem kamera hem oyun derseniz lg v10 derim. V10 da bulunan s808 işlemci bakıldığı zaman alt seviye ancak z5 teki s810 ısınmasıyla performans düşüyor ve bir artısı kalmıyor ancak v10 donanımına göre 2700 tl fiyatı pahalı. Z5 rakiplerinin bir tık gerisinde performans ve kamera açısından. Karar verirken dikkate alırsanız faydalı olur.

Kamera ve oyun için v10 önermemin nedeni kamera konusunda note 5 den bir tık daha iyi ancak çok büyük bir fark yok ama oyun konusunda note 5 açık ara farkla her iki telefondan da üstün. Aslında hem oyun hem kamera hem de fiyat açısından en uygunu note 5 şu anda.

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45
Arkadaşlar yeni bir telefon almayı planlıyorum,
Çok oyun oynarım(fifa, asphalt, NBA vb)
Video pek çekmem
Sizce hangisi daha iyi

3 Telefonun da kendine göre avantajları var. Sonunda seçimi sen yapacaksın ama V10'u seçenekler arasına alacağına G4'ü almalısın. Dahili hafıza, dayanıklılık ve 0.2 inch daha büyük ve 0.3 inchlik ikinci ekran dışında hiç bir fark yok. Ekranı daha büyük olduğundan ve ikinci ekranı bulunduğundan V10'un şarjı G4'e göre daha az dayanacaktır. Z5'i S810 yüzünden tavsiye etmem. Yoksa kötü telefon değil. V10'u G4 gibi alternatifi olduğu ve fiyatı yüksek olduğu için hiç tavsiye etmem. Note 5 alınabilir, hem performans hem batarya hem de ekran açısından iyi.Daha şık dursun metal kasa olsun diyorsan Note 5 derim. Hafıza kartı takarım, yedek batarya alır bitince değiştiririm, plastik kasa olsun nasılsa kılıf ile kullanacağım diyorsan da LG G4 derim. Ben G4 kullanıcısıyım, ben de çok oyun oynuyorum ve aynı zamanda müzik, resim video da telefonumdan dinlemeyi izlemeyi seviyorum. Bu yüzden G4'ten çok memnunum fakat tek sıkıntım şarj. 5 saat ekran süresi alıyorum ve bu bana yetersiz olduğu için devamlı yedek batarya ile geziyorum. Performans konusunda bana hiç sıkıntı yaşatmadı ve hafıza kartı takılıp bataryası değişebildiği için bence daha avantajlı. Sonuç olarak kararı verecek sensin ama Note 5 ve G4 arasında da kalırsan fiyatından dolayı G4 derim.

Not: Bu arada oynadığım oyunlar;
Clash Of Clans (Bazen %100 şarjdan %5 'e kadar)
Asphalt 8
Kafa Topu online

Bu oyunlara girdiğim zaman şarjım bitene kadar oynuyorum :)