Hangi Soğutma Çeşidi Laptop İçin Daha Verimlidir?

BlackPearlXV

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Aslında ikiside çok işe yaramıyor maksimum bir kaç derece fark ediyor eğer laptop'ın altındaki hava kanalları büyük ve çoksa soğutucu işe yarıyor ama onun dışında çok verimli olmuyor vakum soğutucuda çok ses olabiliyor..

Reaksiyon puanı
16,118
Vacum dha iyi olur tabi macunu iyi degilse ise yaramaz.

BlackPearlXV

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Aslında ikiside çok işe yaramıyor maksimum bir kaç derece fark ediyor eğer laptop'ın altındaki hava kanalları büyük ve çoksa soğutucu işe yarıyor ama onun dışında çok verimli olmuyor vakum soğutucuda çok ses olabiliyor..
Benim bilgisayar bu, sizce hava kanalları dar mı normal mi, yoksa? Ses çıkması benim için sıkıntı değil o kadar, yani az önce bu vakumla ilgili bir video izledim ve ondan çıkan ses beni rahatsız etmez açıkçası. Aynı soruyu başka bir foruma yazdım ve 6 fanlı soğutucu daha iyi dedi. Aynı şekilde WhatsApp grubuma da sormuştum daha önce ve vakumlu daha iyi bir soğutma sağlıyor dedi. Ayrıca izlediğim videoda da adam iyi bir soğutma sağlıyor dedi. Vakumlu soğutma yaklaşık 6-7 derecelik bir soğutma sağlıyormuş ama diğerini, yani fanlı olan soğutucuların kaç derecelik bir soğutma sağladığını bilmiyorum. Çok kararsız kaldım.

Ekli dosyalar

• Asus.jpg
    Asus.jpg
    39.3 KB · Görüntüleme: 349

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Bu resimlerden bilemeyecem örnek vermek gerekirse hava kanalları az olan cihazlarda alt kapağı açıp o şekilde kullanıldığında çok iyi bir soğutma sağlanıyor tabi cihazın garantisi yoksa onun dışında bazen alınan soğutucular hava kanallarına denk gelmiyor bazılarında hava kanalları küçük oluyor siz altına bakıp işlemci ve ekran kartı chipsetinin olduğu yerlerdeki hava kanallarına denk gelen bir soğutucu almanız daha iyi olur..

Son düzenleme: