Hangi antivirüs programını indirmeliyim?

Bu konuyu okuyanlar

MMTKR

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
illaki indirceksen avast lakin benim önerim indirme işlemci üzerine sadece yük windows defender yeterli

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
herkerisin fikri farklıdır
Neyse en azından "insan" çıktı arkadaş tatlı dille toparladi olayı
evet avast çok false alarm yapıyor. kaspersky testlerde hiç yapmamıştı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

sanırım sen avast 2077 kullanıyon. aynı virüs birdaha girer indirirsen neden girmesin ahahahh
Kaspersky biraz daha titiz ve detaycı normaldir geç algılaması.

XXXTentacion

Asistan
Reaksiyon puanı
322
illaki indirceksen avast lakin benim önerim indirme işlemci üzerine sadece yük windows defender yeterli
windows defender tüm anti virüslerden daha fazla kaynak kullanıyor yanlış yönlendirmeyin. iyi koruyor olabilir fakat çok ama çok aşırı kaynak kullanıyor. diğer anti virüslere geçerseniz farkı görürsünüz. windows defender 500 mb ram kullanırken kaspersky 60-90+ kullanır

KingOfTheEarth

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
evet avast çok false alarm yapıyor. kaspersky testlerde hiç yapmamıştı.

sanırım sen avast 2077 kullanıyon. aynı virüs birdaha girer indirirsen neden girmesin ahahahh
yani avast en iyisi önden engellediği için her antivirüs programı farkı vardır avast ise virüsleri direkmen engelliyor

windows defender tüm anti virüslerden daha fazla kaynak kullanıyor yanlış yönlendirmeyin. iyi koruyor olabilir fakat çok ama çok aşırı kaynak kullanıyor. diğer anti virüslere geçerseniz farkı görürsünüz. windows defender 500 mb ram kullanırken kaspersky 60-90+ kullanır
nasıl yani işlemci avast yüzünden ısınıyo olabilirmi mc de 108 derece gördümde yoksa ekran kartı fanı bozuk olduğundanmı acaba avast sürekli arka planda çalışıyo avast kaç ram istiyoki

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Vallahi defenderın hiç doğru sonuç gösterdiğini görmedim hep eksik gösterir

Ama arkadaşlar şöyle bir durum var siz güvenilir yerlerden oyun,program vs indirirseniz bilgisayara neden virüs girsin ?
Eğer bir insan sebepsiz yere av kullanıyosa ya crack kullanıyodur yada şöyle indir böyle indir sitelerinden indiriyodur size önerim herşeyi orjinal kullanmanız o zaman hiçbir av kullanmanıza gerek kalmaz.

XXXTentacion

Asistan
Reaksiyon puanı
322
Vallahi defenderın hiç doğru sonuç gösterdiğini görmedim hep eksik gösterir

Ama arkadaşlar şöyle bir durum var siz güvenilir yerlerden oyun,program vs indirirseniz bilgisayara neden virüs girsin ?
Eğer bir insan sebepsiz yere av kullanıyosa ya crack kullanıyodur yada şöyle indir böyle indir sitelerinden indiriyodur size önerim herşeyi orjinal kullanmanız o zaman hiçbir av kullanmanıza gerek kalmaz.
alakası yok. indirdiğin resim bile içinden virüs çıkabilir. bu yüzden ben kaspersky yerine hem performans için sadece malwarebytes in tarama özelliğini kullanıyorum yani birşey indirirsem seçici olarak taratıyom ama kendi kendine açılan virüsler olursa o zaman birşey yapamam

KingOfTheEarth

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
@XXXTentacion, reis şu işlemci avast yüzünden dolayımı ısınıyo ekran kartı fanı bozukta ekran kartı fanı soğutmuyo artık ondan olabilirmi ısı

XXXTentacion

Asistan
Reaksiyon puanı
322
@XXXTentacion, reis şu işlemci avast yüzünden dolayımı ısınıyo ekran kartı fanı bozukta ekran kartı fanı soğutmuyo artık ondan olabilirmi ısı
ekran kartı fanı ile işlemci fanı alakası yok termal macun sür geçer hem avast o kadar derece arttırmaz. ama performansa etki gösterir o yüzden performans istiyorsan kaspersky kuracaksın daha da performans istiyorsan antivürüs kullanmicin

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
alakası yok. indirdiğin resim bile içinden virüs çıkabilir. bu yüzden ben kaspersky yerine hem performans için sadece malwarebytes in tarama özelliğini kullanıyorum yani birşey indirirsem seçici olarak taratıyom ama kendi kendine açılan virüsler olursa o zaman birşey yapamam
İndirdiğin resimden virüs mü ? +9 avast kullanan tip

KingOfTheEarth

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
@undefined, bari sen cevap versen şu ısı neden oluyo termal macunda sürdüm bilgisayar eski olduğu için olabilirmi tek fan deişti onun haricinde hiçbirşey deişmedi yaklaış 8 9 10 yıllık bilgisayar

@XXXTentacion, bari sen cevap versen şu ısı neden oluyo termal macunda sürdüm bilgisayar eski olduğu için olabilirmi tek fan deişti onun haricinde hiçbirşey deişmedi yaklaış 8 9 10 yıllık bilgisayar

XXXTentacion

Asistan
Reaksiyon puanı
322
@undefined, bari sen cevap versen şu ısı neden oluyo termal macunda sürdüm bilgisayar eski olduğu için olabilirmi tek fan deişti onun haricinde hiçbirşey deişmedi yaklaış 8 9 10 yıllık bilgisayar

@XXXTentacion, bari sen cevap versen şu ısı neden oluyo termal macunda sürdüm bilgisayar eski olduğu için olabilirmi tek fan deişti onun haricinde hiçbirşey deişmedi yaklaış 8 9 10 yıllık bilgisayar
ayrı konu aç yardım edek dostum bizede mi ban yediricin :D

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
millet google arama motorundan indirdiği için güvenilir olma ihtimali düşük yanlış bilgi verme R yapma
R yapmak derken chrome dan indiriyo diye güvenilir olma ihtimalı düşmesi mi ?
Tamam kardeşim sen haklısın he he aynen tamam

KingOfTheEarth

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
şu ısı neden oluyo termal macunda sürdüm bilgisayar eski olduğu için olabilirmi tek fan deişti onun haricinde hiçbirşey deişmedi yaklaış 8 9 10 yıllık bilgisayar ekran kartı fanı bozuk bide onuda diyim koruma olarak ise avast kullanıyorum kasa her yeri kapalı hava sıkışıklığı da var bunların yüzündenmi dolayı olabilir

Assad Najjar

Profesör
Reaksiyon puanı
2,305
Neredeyse piyasadaki tüm anti-virüs uygulamalarını denemiş ve aynı zamanda iki adet programlama dili bilen birisi olarak, eğer bilgisayarın donanımsal olarak zayıf değilse Kaspersky'i şiddetle tavsiye ederim.

Oner41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Antivirüsler (Kapsamlarına göre internet security gibi adlara sahip olabiliyorlar) aktif koruma amaçlılardır. Yani antivirüs kullanmayı zararlı bulaştıktan sonra değil, sistemi kurduğunuz anda düşünmeliydiniz. Bundan sonra öyle yapacağınızı umuyorum. Antivirüslerin neye karşı koruyacağı ürüne göre değişir. Ancak antivirüs, bilgisayarın açık olduğu süre boyunca çalışmalıdır ve devre dışı bırakılmamalıdır.

Tarama amaçlı Malwarebytes'i kullanabilirsiniz. 14 günlük deneme süresinde gerçek zamanlı koruması var. Halihazırda bir antivirüs kullanıyorsanız Malwarebytes'in gerçek zamanlı korumasını kapatmanız gerekir yoksa çakışacaktır.

Bundan sonra antivirüs kullanmanızı diliyorum. Antivirüs ürünü olarak da Avast kullanmanızı öneririm. Yaklaşık 4 yıldır kullanıyorum ve oldukça memnunum.

Bahsettiğim yazılımların resmi siteleri aşağıdadır:

İndirdiğin resimden virüs mü ? +9 avast kullanan tip
Kötü amaçlı görseller bulunmaktadır. Örneğin bir EXE dosyasının indirme alan adı PNG olarak gösterilir. Siz görüntüyü açtığınızda programın indirilmesi programlama dilleriyle tetiklenebilmektedir. Yani alan adında PNG yazıyor ama EXE indiriyorsunuz. Tabii her görüntü için demiyorum. Ama zararlılar neredeyse her türlü uzantıdan bulaşabilirler.

Bunu önlemenin yolu da aktif veritabanı bulunduran, güçlü bir antivirüs yazılımı kullanmak ve tedbirli bir kullanıcı olmaktır.

Bilmeden dalga geçmek yerine araştırmanızı tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
298
Kaspersky hem ücretsiz versiyonuda var ama indiriceksen ücretsiz versiyonunu indir çünkü free versiyonun diğer versiyonlardan çok fazla fark yok.

berke0007777

Doçent
Reaksiyon puanı
654
Piyasadaki en iyi antivirüs Kaspersky'dır. Buna herkes hemfikir. 2. sırada bence esed var ama beşar olan değil nod 32 olan. Hadi espriyi bıraktım gidiyorum.

berke0007777

Doçent
Reaksiyon puanı
654
Umarım şakadır. :D

Ekli dosyalar

• Hangi antivirüs programını indirmeliyim_ _ Sayfa 2 _ ShiftDelete.Net Forum - Türkiye'nin en iy...png
    Hangi antivirüs programını indirmeliyim_ _ Sayfa 2 _ ShiftDelete.Net Forum - Türkiye'nin en iy...png
    124 KB · Görüntüleme: 90

UnFrGvnG

Profesör
Reaksiyon puanı
989
Gene doluştu esetciler avastcılar kardeşim dünya üzerindeki en iyi av programı kaspersky dir arkana bakma bile güle güle kullan.
kaspersky aldım ben hocamın sayesinde memnunum gayetde, defenderın bulamadıklarını buldu

zeus bekir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
bitdefender free'de iyi kasma yapaz raaht rahat kullabilirsin

Son mesajlar