Gülen cemaatiyle ilgili ilginç itiraflar!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Big

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Yazın bakalım neyi değiştireceksiniz

"Körler sağırlar birbirini ağırlar" gibi hep aynı şeyler hep aynı kişiler kimse fikrinden vazgeçmek istemiyor kimse diğerini anlamak istemiyor hep aynı nakarattır gidiyor.

Sonuç başlangıca dön baba dönelim tartışalım duralım

baybay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Big dedi ki:
Yazın bakalım neyi değiştireceksiniz

"Körler sağırlar birbirini ağırlar" gibi hep aynı şeyler hep aynı kişiler kimse fikrinden vazgeçmek istemiyor kimse diğerini anlamak istemiyor hep aynı nakarattır gidiyor.

Sonuç başlangıca dön baba dönelim tartışalım duralım

Evet Arkadaşa katılıyorum. Her biriniz diğerinizin fikrini değiştiremeyeceksiniz biraz diğerinin fikrine saygılı olursanız bence bir sorun olmaz. Sadece sizden farklı düşünebileceğini bilin yeter boşu boşuna birbirinizin saygı duyduğu insanlara hakaret edip birbirinizi yıpratmayın. Ortada bir siyasi sorun varsa eğer siz oyunuzu verdiyseniz bırakın oy verdikleriniz çözsün.
Sizin düşüncenizde olmayana biraz saygı gösterin. Çözemezlerse sandık her şeyin ilacı. Yani kraldan çok kralcı olmayın.
Eğer ilk baştaki yazıyı doğru bulmuyor inanmıyorsanız Arkadaşım bana inandırıcı gelmedi deyip gecebilirsiniz. (Ki banada inandırıcı gelmedi tamam haber gerçekten yayınlanmıştır ama bence doğruları yansıtmıyor. bununla ilgilide kimseyle tartışmam.)
Şimdi gerçi benim bu yazdıklarumada kulp takarsınız ama olsun.Ben kimseye bu yazdıklarımla ilgili cevap vermeyeceğim . İyi Geceler

musvir

Asistan
Reaksiyon puanı
0
En başta tartışma adabına ihtiyacımız var sanırım.

Hakaret nerede başlar nerede biter?
Fikir özgürlüğü nedir?
Düşünceye saygı nasıl bir şeydir?
İnanca saygı nedir? Sınırları nelerdir?

Eğer bu soruların cevaplarında mutabık değilsek söylenen her söz havanda su dövmektir. Bazen iftiradır. Çoğunlukla hakarettir.

janissary.ihg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ooo cumhuriyet gazetesiymiş en güvendiğim gazete(!),cumhuriyet yazıyorsa doğrudur(!)...
Çamur at izi kalsın.

Reaksiyon puanı
2
Kimisi susar icraat yapar. Örnek : Türkçe olimpiyatları. Kimisi konuşur çünkü onun derdi paradır. Çünkü o fesat dır. Örnek : İlhan Selçuk.

idealterror

Asistan
Reaksiyon puanı
0
iyi de o zaman niye ilhan selcukla alakali birseyler yazdin o halde
:)

iyilik olsun diye mi
:)

Reaksiyon puanı
2
Alper Kut dedi ki:
fetosh çular tutunacak dalınız kalmadı
bush amcanızda gidiyor şimdi
Paşalarımıza b.k atmaktan başka derdiniz yok
ama hem fetosh hemde oyuncağı akp ABD de yaşamaya alışsın başka yer kabul etmez onları çünkü

ben bu sözlere ancak k.çımla gülerim. Bak gülüyorum :D Kolpaaaaaaaa

Big

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Alper Kut dedi ki:
fetosh çular tutunacak dalınız kalmadı
bush amcanızda gidiyor şimdi
Paşalarımıza b.k atmaktan başka derdiniz yok
ama hem fetosh hemde oyuncağı akp ABD de yaşamaya alışsın başka yer kabul etmez onları çünkü

Her ortamda böyle seviyeyi düşürecek insanlar !  çıkıyor karşımıza zaten yeterince boş forum sitesi var gidin orada hakaretmi ediyorsunuz ne yapıyorsanız yapın . Ortamı bukadar germenin ve daha ötesi kirletmenin bir anlamı yok .

teknisyen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya kardeşim ne kadar bos seylerle uğrasıyorsunuz adamlara siz tutup teşekkur edeceğiniz yerde tutmus ne diyorsunuz. he onlar yobaz siz medinisiniz ne oldu şimdi medeni oldunuz dunyada 100 veya daha fazla okul acın hadi ne oldu genclerinizi müslüman olarak yetiştirin ahlaki olarak olarak guçlendirin. Alooo biz çanakkaleyi sadece askerlerimizle kazanmadık onların maneviyatlarıda vardı. siz ancak çadaş gelecek evleri acıp kızlı erkekli aynı yerde bekar hayatı surdurtun sonra ne oldu medeniyet. ya allah rızası için cahil cahil iş yapmayın sonra bir arkadaş demişki sayın M.Fetullah Gülen hoca efendi için amerikalarda yasıyor neyle yasıyor. İşte yolsuzluk yapıyor milleti dinle kandırarak para yiyor . kadeşim bu adamın kitapları yokmu sayın Orhan Pamuk 3 kitap cıkartıyor gununu gun ediyor. ee bu vatandaşın sayısız kitapları var. Şimdi bu şahıs yolsuzluk yapıyor demi. Haklısın Çalmadı ondandır. Sonra Okul yapıyor deniyor Hayır Paşam o yaptırmıyor. bağış sahipleri yaptırıyor. Senin Ülkenin doğusuna senin yandaş olduğun insanlar sadece secimden secime giderken eğitim azusu ile yanıp tutusan insanlar yani bu cemaatten cıkan insanlar gidiyorö Neden acaba. Kesin bir Cıkarı verdır demi. Evet var cıkarı ALLAH RIZASI . Siz bu kelimeyi duydunuzmu hic? Anlamını biliyormusunuz hayır neden ancak sizin yandaşlığını yaptığınız o kişiler kurumlar sizleri salıyorlar meydanlara uc kurusta para veriyorlar sen bunu istediğin yerde harca. Para bol nereye harcanır acaba .... Kardeşim bu adamlar yasa dısı bir iş yapsa bu ulkede savcı hakim avukat var bizim yargı sistemimiz var yargı organlarımız var bu adamlar yanlışları duzeltmek için var. bukişiler neden hiç mahkemelik olmamıs neden polis apartopar almamıs ... Yorum yapmak cok ama cok kolay iş yapın mecliste biyerlerine kadar bağırmak iş yapmak değil. gidip bir oksuzun başını oksamak iş ona ekmek vermek iş.
sizlere gidin yorum yapın diyorlar galiba ....

Arkadaşlar bizlerin artık yorum yaparak boş vakitlerimizi daha da boş hale getirmeye vaktimiz yok yani en azından benim yok bırakın ya bu tur sacma şeyleri iş yapın icraat yapın teknoloji satın alır konumundan satar konuma gelin.

Reaksiyon puanı
2
teknisyen dedi ki:
ya kardeşim ne kadar bos seylerle uğrasıyorsunuz adamlara siz tutup teşekkur edeceğiniz yerde tutmus ne diyorsunuz. he onlar yobaz siz medinisiniz ne oldu şimdi medeni oldunuz dunyada 100 veya daha fazla okul acın hadi ne oldu genclerinizi müslüman olarak yetiştirin ahlaki olarak olarak guçlendirin. Alooo biz çanakkaleyi sadece askerlerimizle kazanmadık onların maneviyatlarıda vardı. siz ancak çadaş gelecek evleri acıp kızlı erkekli aynı yerde bekar hayatı surdurtun sonra ne oldu medeniyet. ya allah rızası için cahil cahil iş yapmayın sonra bir arkadaş demişki sayın M.Fetullah Gülen hoca efendi için amerikalarda yasıyor neyle yasıyor. İşte yolsuzluk yapıyor milleti dinle kandırarak para yiyor . kadeşim bu adamın kitapları yokmu sayın Orhan Pamuk 3 kitap cıkartıyor gununu gun ediyor. ee bu vatandaşın sayısız kitapları var. Şimdi bu şahıs yolsuzluk yapıyor demi. Haklısın Çalmadı ondandır. Sonra Okul yapıyor deniyor Hayır Paşam o yaptırmıyor. bağış sahipleri yaptırıyor. Senin Ülkenin doğusuna senin yandaş olduğun insanlar sadece secimden secime giderken eğitim azusu ile yanıp tutusan insanlar yani bu cemaatten cıkan insanlar gidiyorö Neden acaba. Kesin bir Cıkarı verdır demi. Evet var cıkarı ALLAH RIZASI . Siz bu kelimeyi duydunuzmu hic? Anlamını biliyormusunuz hayır neden ancak sizin yandaşlığını yaptığınız o kişiler kurumlar sizleri salıyorlar meydanlara uc kurusta para veriyorlar sen bunu istediğin yerde harca. Para bol nereye harcanır acaba .... Kardeşim bu adamlar yasa dısı bir iş yapsa bu ulkede savcı hakim avukat var bizim yargı sistemimiz var yargı organlarımız var bu adamlar yanlışları duzeltmek için var. bukişiler neden hiç mahkemelik olmamıs neden polis apartopar almamıs ... Yorum yapmak cok ama cok kolay iş yapın mecliste biyerlerine kadar bağırmak iş yapmak değil. gidip bir oksuzun başını oksamak iş ona ekmek vermek iş.

Arkadaşlar bizlerin artık yorum yaparak boş vakitlerimizi daha da boş hale getirmeye vaktimiz yok yani en azından benim yok bırakın ya bu tur sacma şeyleri iş yapın icraat yapın teknoloji satın alır konumundan satar konuma gelin.

sen hayatı sadece teknoloji olarak görenlerdensin heralde.

Alemci_Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
18

Sanırım moderatör arkadaşımız benim yazdıklarımdan hoşlanmamış mesajımı ve (Alper Kut) nickli şahsın mesajını silmiş ancak daha dikkatli bakmalıydı terbiye seviyesini aşan mesaj'dan alıntı ile cevap yazan sadece ben değilim.. :^)

ESDİEN

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Bunlar biliniyor zaten.Fetullah Gülan'in ne mal olduğunu bütün Türkiye bilir.

mustapha_84

Doçent
Reaksiyon puanı
3
ergenekoncular rahat olsun nasılsa sonu şemdinli gibi olacak galiba.yani bişi çıkmıcak.onun için bence boşuna sağa sola saldırıyolar.yok davaya müdahele ediyorlarmıs falan.zaten ak partide kapanınca kimse gitmez üstlerine.cumhuriyet gazeteside rahat eder.bahcesine bomba atmazlar artık.(bu arada bombalar kendilerine atılmasına ragmen pekte üstüne gitmediler acaba ergenekon cephaneliklerinde bulunanlarla aynı oldugu içinmi)

Reaksiyon puanı
2
yaw şu yazılanlara bakıyorum da yazık ya. Sanki bu ülkede sadece Fethullah gülen kötü başka herkes bu vatanın iyiliğini düşünüyo. Bırakın boş işlerle uğraşmayıda, at gözlüklerinizi çıkartın.

idealterror

Asistan
Reaksiyon puanı
0
efendim, vatanda baska kotu kimselerin oldugu f. gulen'in iyi oldugu anlamina gelmiyor ki.

kimseyi baskasinin ustunden aklamayalim.

teknisyen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ancak siz yorum yapın bakalım ne olacak bu yorum yapacağınız zamanınızda elinizden alınıca. bu ne dusuncesizliktir bu ne saflıktır ya boyle devam edin arkadaşlar camur atın millete bakalım mensubu olduğunuz kişilere ne kadar pirim yaptıracaksınız. ACIYORUM sizin yuzunuzden beimde geleceğim elimden alınacak ona yanıyorum. Yazık

elmor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
The Janissary Corps dedi ki:
yaw şu yazılanlara bakıyorum da yazık ya. Sanki bu ülkede sadece Fethullah gülen kötü başka herkes bu vatanın iyiliğini düşünüyo. Bırakın boş işlerle uğraşmayıda, at gözlüklerinizi çıkartın.

Bizde gözlük falan yokta, sanırım sen çıkarmayı unuttuğun için şeyetti.

teknisyen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teknisyen dedi ki:

sen hayatı sadece teknoloji olarak görenlerdensin heralde.

Sizde saınırım tamane okumadınız yazımı

annttiigs

Profesör
Reaksiyon puanı
24
PcMaSTeR dedi ki:
filizbaki dedi ki:
Saros - Gülen elele
Türkiye'yi bölmeye

Çok iyi cevap verilmiş. Bakan körlere...

Ülkeyi Böldüğüne dair bir tane Kanıt Göster, Eyvallah diyeceğim... Ama Esaslı ve kabul edilebilir bir kanıt gösterecen !

Bu İnsan Hakkında ki Tüm bu Suçlamalardan, Mahkeme kararlarından beraat etmiştir. Ne Konuştuğunuzu bilmşiyorsunuz bile !

Dostum benim arkadaşım FEM dershanelerine gitti. Polis okulu sınavından önce bunlara soruların çıkacağı soru kitapçıkları verildi. n tane soru çıkacaksa 2n ya da 3n tane soru verildi ve sorular buradan çıkacak denildi. Hakikaten de sorular oradan çıktı
Ben nasıl inanayım şimdi hakka hukuka. Bu bir kanıt değilmidir Polis ile ordunun ayrı tellerden çalmasına ??
Ana ben biliyorum ki sne buna da yazılı belge iseyeceksin o zaman da sana sadece yazık dicem ben .. NEyse durmak yok inanmaya devam..

serkanaltay

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ulan koministler, vatan hainleri, misyonerler, masonlar... ülkede elini kolunu sallayarak geziyorlar. ülkeyi bölmeye, islamı yok etmeye, Türk kimliğini yok etmeye çalışıyorlar.(ve bunun için dünya kadar para harcıyorlar.tabiki bağlı oldukları devletler destekliyor.)bunlara ses çıkara olmuyor.
ama bizimkiler biraz dindar olur.ülkemiz için iyi işler yaparlar.bazı kesimler çıkar orataya bu adamları yok etmeye çalışırlar.
ilk önce Sayın Gülen'i araştırın...adamın afrikadan turun asya ve rusya gibi yerlerde kolejleri var.bu kolejlerde öğrencilere Türk kimliği aşılanıyor.İslam ve Türk dünyası anlatılıyor.bunlar vatanımız için büyük çalışmalardır.
sorarım size; başka kim yapmış bu işleri ??
Türkçe olimpiyatları yapıldı.kim yaptı sanıyorsunuz bunları ?
ve siz bunları basında gördünüzmü ? kesinlikle hayır.
bu adam ne yapıyorsa vatanı için yapıyor.
fakat içimizdeki hainler bunları görmezden gelmekle kalmayıp.adamı vatan hainliği ile şuçluyorlar.yazıklar olsun...

şunuda belirtmek isterim FETHULLAH GÜLEN YAŞAYAN EN BÜYÜK 100 ENTELLEKTÜEL in arasında BİRİNCİ oldu...

Reaksiyon puanı
2
serkanaltay dedi ki:
ulan koministler, vatan hainleri, misyonerler, masonlar... ülkede elini kolunu sallayarak geziyorlar. ülkeyi bölmeye, islamı yok etmeye, Türk kimliğini yok etmeye çalışıyorlar.(ve bunun için dünya kadar para harcıyorlar.tabiki bağlı oldukları devletler destekliyor.)bunlara ses çıkara olmuyor.
ama bizimkiler biraz dindar olur.ülkemiz için iyi işler yaparlar.bazı kesimler çıkar orataya bu adamları yok etmeye çalışırlar.
ilk önce Sayın Gülen'i araştırın...adamın afrikadan turun asya ve rusya gibi yerlerde kolejleri var.bu kolejlerde öğrencilere Türk kimliği aşılanıyor.İslam ve Türk dünyası anlatılıyor.bunlar vatanımız için büyük çalışmalardır.
sorarım size; başka kim yapmış bu işleri ??
Türkçe olimpiyatları yapıldı.kim yaptı sanıyorsunuz bunları ?
ve siz bunları basında gördünüzmü ? kesinlikle hayır.
bu adam ne yapıyorsa vatanı için yapıyor.
fakat içimizdeki hainler bunları görmezden gelmekle kalmayıp.adamı vatan hainliği ile şuçluyorlar.yazıklar olsun...

şunuda belirtmek isterim FETHULLAH GÜLEN YAŞAYAN EN BÜYÜK 100 ENTELLEKTÜEL in arasında BİRİNCİ oldu...

+1 kardeşim. Ama bunlar kör olmuşlar. Ama olsun bizim gibiler oldukça ; her zaman ilerleme hedefinde kimse bölemez bu vatan göklerde.

teknisyen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hoca efendiyi dunya kabul etmiş siz etmeseniz ne olur elin gavuru bas ustune alıyor siz ayaklarınızın altına almaya calısıyorsunuz ama onu da elinize yuzunuze bulastırıyorsunuz . sizlere guluyorum . bana bir tane bırakın yurt dısında sadece dağunun bir illinde ilcesinde okul actık diyin ve gosterin saygı duyim size. azınıza sakız gibi bir sey dolamıssınız sundurup duruyorsunuz. siz sundurdukce o daha da sağlamlasacak. Devam edin cok akıllısınız ya ancak aklınız sahtekarlığa calısıyor başka bir halta calısmıyor nasıl zarar verebilirim onu dusunuyorsunuz.

WaterBoy

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Bi sorun bakalım elin gavuru en iyi 100 entellektüel listesine hristiyan birini değilde müslüman birini kabul etmiş

Bana göre orhan pamuk un nobel alması gibi bişey bu...

Reaksiyon puanı
2
WaterBoy dedi ki:
Bi sorun bakalım elin gavuru en iyi 100 entellektüel listesine hristiyan birini değilde müslüman birini kabul etmiş

Hadi canım bak şimdi çok üzüldüm. Ya kardeşim sen kabul etsen nolur etmesen nolur, sende heralde aşşağılık kompleksi var, kendini insanlara ispatlamaya çalışyosun heralde.

WaterBoy

Profesör
Reaksiyon puanı
5
WaterBoy dedi ki:

Hadi canım bak şimdi çok üzüldüm. Ya kardeşim sen kabul etsen nolur etmesen nolur, sende heralde aşşağılık kompleksi var, kendini insanlara ispatlamaya çalışyosun heralde.

hangi cümlemde kendimi insanlara kanıtlama çabası gördün bir tane göster ben bu forumdan ayrılayım ama gösteremezsende sen ayrıl tamammı?

teknisyen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
WaterBoy dedi ki:

İşte bak sen kendi cumlede tuzağına dusuyorsun kardeşim o insanlarda kabulleniyor hos goruyu ama siz ısrarla bir şey kabullenmiyorsunuz su ana kadar hep bos ve asılsız cumleler kuruldu bana allah askına bu adamın bir tane hatasını gosterin ya da hata yanlıs olur hatasız kul olmaz Türkiye Cumhuriyetine zarar veren biren insanlığa zarar veren bir şey yaptı diyin gosterin ben sizin düşüncelerinizi kabullenecem ama belgesiyle ıspatlayacaksınız.

teknisyen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu arada en iyi 100 entellektüel listesinde 2 Türk var ve geriye kalan 98 kişi hristiyanmı sanıyorsunuz okuyun bu arada Sayın M.Fettullah Gülen Hoca efendi nin aldğı oduller ;

1995 – Türk Ocakları Vakfı "Nihal Atsız Türk Dünyası Hizmet Ödülü"

1995 – Mehmetçik Vakfı “Teşekkür Beratı”

1996 – Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı (TÜSİAV) “Hoşgörü Ödülü”

1997 - Yazarlar ve Sanatçılar Vakfı (TÜRKSAV) “Türk Dünyasına Hizmet Ödülü”

1997 – Türk Eğitim-Sen “24 Kasım Eğitim Özel Ödülü”

1998 – “Türk 2000'ler Vakfı Ödülü”

1998 – “Hamdullah Suphi Tanrıöver Türk Ocakları Kültür Armağanı”

1998 – “İpekyolu Vakfı Ödülü”

2001 – Türkiye Yazarlar Birliği “Üstün Hizmet Ödülü”

bunlar daha bilinenler bunlar şimdi bu insan yaptığı diğer işler ve aldığı oduller yuzunden ilk100 de olması cok mu ilginc...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...