GT-I9300 Galaxy S3 4.1.2 TÜRKİYE Resmi Kies Sürümü

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Denedim iyi bir rom fakat nedense cmye geri döndüm. Cm den başka bir rom istersem bu Ultima olur. :). Bu arada ilgilendiğin için teşekkürler dostum.

rica ederim dostum , CM bende yüklemek istiyorum ama sırf radyo yok diye kurmuyorum :) ama belki sırf bi iki gün hevesimi kırmak adına kullanabilirim :)

mericmurat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bişey sorcam arkadaslar bu odin ile 4.1.2 ye gecmek ıstıyorum güncelleme gelmedi kies le de olmadı telefon için bi sıkıntı yaratır mı ıcındekı verılerı sıler mı tesekkurler

Linos

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bişey sorcam arkadaslar bu odin ile 4.1.2 ye gecmek ıstıyorum güncelleme gelmedi kies le de olmadı telefon için bi sıkıntı yaratır mı ıcındekı verılerı sıler mı tesekkurler

Bilgileri silmez ama yedeğini alıp Wipe cekmeni öneririm.

Reaksiyon puanı
2,146
şuan en güncel sürümü 8.1.1 sürümü, üstelik OTA yüklü geliyor ve ultima nın çıkaracağı her güncelleme anında OTA olarak anında indiriyor ve kuruyorsun..

OTA'dan v8.0'dan v8.1'e neden geçemiyoruz? Romun tamamını indiriyor bi daha kuruyorsun romu wipe falan da yapsan iyi olur diyorsun o zaman diğer romlardan bi farkı kalmıyor orjinal samsungun otası gibi olmuyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yahu oynayıp durmayın şu cihazlarla bekleyin birazdaha adam akıllı güncelleme çıksın yapın benim öyle makinam olsa elleme kıyamam :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s3 mini nasıl yedeği alınır nasıl wipe yapılır imesi klon olduğu için güncellemede sorun çıkar mı ?

M@STER

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
5
wifi sorunu yaşayan var mı arkadaşlar ?

M@STER

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
5
sorun çözüldü modem kaynaklı arkadaşlar wep şifrelemesiyle bağlandı enterasan geldi bana şimdi 25 küsür mb lik güncelleme geldi onu kuruyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Slm arkadaşlar bir sorum olacaktı....telefon yırt dışı bulgaristan dan alındı bu sürüm yüklenir mi ? ayrıca telefon rootsuz rotlamadan yedeklemeleri nasıl alabilirim ?

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3
sorun çözüldü modem kaynaklı arkadaşlar wep şifrelemesiyle bağlandı enterasan geldi bana şimdi 25 küsür mb lik güncelleme geldi onu kuruyorum

25 mb lık ne güncellemesi geldi üstad ? detaylı anlatır mısın rica etsem..!

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
gelen giden bişi yok bana şaun :D

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Yahu oynayıp durmayın şu cihazlarla bekleyin birazdaha adam akıllı güncelleme çıksın yapın benim öyle makinam olsa elleme kıyamam :)

valla huyum kurusun diyorum :) hergün yeni bir rom yükleyip ertesi gün başka bir roma geçiyorum :)

s3 mini nasıl yedeği alınır nasıl wipe yapılır imesi klon olduğu için güncellemede sorun çıkar mı ?

klon imei cihaza güncelleme yada rom yüklersen şebeke gider,

wipe için forumdaki konuları takip edin lütfen..!

Slm arkadaşlar bir sorum olacaktı....telefon yırt dışı bulgaristan dan alındı bu sürüm yüklenir mi ? ayrıca telefon rootsuz rotlamadan yedeklemeleri nasıl alabilirim ?

telefon orjinal imei kayıtlı ise evet odin ile yükleyebilirsin.. ama klon imelisi ise şebeken gider..

root yapmadan yedek alamazsın , root ile titantum backup ile yedek alabilirsin.. yada root yapmam dersen kies e bağlan ve bilgilerini uygualamarını yedekleyebilirsin.. tabi kies sürekli sorun veriyor

OTA'dan v8.0'dan v8.1'e neden geçemiyoruz? Romun tamamını indiriyor bi daha kuruyorsun romu wipe falan da yapsan iyi olur diyorsun o zaman diğer romlardan bi farkı kalmıyor orjinal samsungun otası gibi olmuyor

evet 8.0 dan direk 8.1 e geçemiyorsun , ultima nın ota faslı biraz farklı.. yani yükledikten sonra tekrardan kuruyorsun , bunun nedeni ise her çıkarılan yeni güncellemeden sonra Aroma installer ile farklı farklı modlar yükleyebiliyor olmandır

M@STER

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
5
25 mb lık ne güncellemesi geldi üstad ? detaylı anlatır mısın rica etsem..!

Almanya vodafone romu olunca vodafone uygulamalarına geldi güncelleme :( bu arada wifi sorunu nu çözdüm cihazla alakası yok modeminizin firmware ını yeni versiyonunu yükleyin yoksa bile tekrar firmware atın modemlerinize hemen bağlanıyor genelde airties modemlerde sıkıntı var galiba

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3
italya resmi romu geldi , ben tavsiye ederim herkese.. change list kısmı 75 bin üzerinde

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kies'ten yükleyecek arkadaşlar için not:
1) Şarjınız bayağı yüksek olsun(tam rakam bilmiyorum ama %70-80 olsun en az)
2) Windows Güvenlik Duvarı ve mevcut Antivirüs programlarınızın tüm özelliklerini devre dışı bırakın.
3) Telefonunuzu uçak moduna(Güç düğmesine 2 saniye basılı tutup açılan menüden) alın ve bağlantı süresince bu mod ile devam edin.
**Telefonunuzdaki istediğiniz verileri Kies'in "Yedekleme" sayfasından yedekleyip devam edin.

Böyle yapınca hiçbir sorun çıkmıyor, abimin ve arkadaşımın S3'ünde denedim. Telefonda hissedilir bir hız artışı oluyor ancak telefonlar benim olmadığı için güç tüketimi konusuna değinmeyeceğim ancak mantıklı düşününce yeni gelen özellikleri aktif olarak kullanırsanız piliniz daha çabuk bitecektir. Başka türlü Türkiye ROM'unun sıkıntısı yok. Hayırlı olsun arkadaşlar.

tamer aslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
verdiğiniz sürümün orjinal türkiye surumu oldugunu yazmıssınız.indirdim ve telefonuma odin ile attım.daha once polonya room u vardı ve kiesle türkite güncellemesini yapabilmek için verdiğinizi yükledim.hala cihazınız kies aracılığıyla yazılım yükseltmeyi desteklemiyor uyarısı alıyorum.nerde hata yaptım bir çözüm sunarsanız memnun olurum.

tamer aslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ve evet sonunda nerde kaldı , ne zaman gelecek diye söyleyen arkadaşlar buyrun indirin, yada ota ile güncelleştirmelerinizi otomatik olarak indirin :)

rom linki : http://hotfile.com/dl/190036861/64d...-GT-I9300-TUR-I9300XXELLB-1356504261.zip.html

odin linki : http://www.mediafire.com/?xjhljjtacd9ld8n

PDA: I9300XXELLB
CSC: I9300OJVELL3
Version: 4.1.2
Regions: Austria, Belgium, France, Germany, Hungary, Italy, Spain, United Kingdom

Yükleme Adımları :

1- linklerden rom ve odin dosyalarını indirin.
2- telefonu kapatın ve 3 tuş kombinasyonu ile ( açma kapa- ses kısma -home tuşuna ) aynı basın , uyarı ekranı çıktıktan sonra 1 kere ses yükseltme tuşuna basıp download moduna gelin..
3- odin programını açın , telefonu usb ile pc ye bağlayın ,
4- odin programı telefonu görünce odin içinde ekranın üstünde sol tarafta küçük ekranda sarı yada mavimsi bir renk gözükücek , bu odin telefonu gördüğü anlamı taşıyor.
5- rardan çıkardığını tek dosyalı rom dosyasını masaüstüne çıkarın
6- Odin programınd PDA kısmına , msasütüne çıkardığını rom dosyasını gösterin ,
7- strarta basıp bekleyin , tahminen 4.5 dk içinde romu yüklemiş olacak ve telefon yeniden başlatılmış olacak

güle güle kullanın ;)

verdiğiniz sürüm resmi sürüm değil.kies hala farklı yazılım görüyor.kies ile güncelleme yapabilmem için ne yapmam gerekiyor.tşk

S

SDN Okuru

SDN Okuru
şimdi bende ingiltere rom u var.türkiye ye geçsemmi?hangisi daha iyi bi sölermisiniz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm arkadaşlar ben bu konularda yeniyim yardımcı olurmusunuz?
s3 4,1,1 kulanıyordum bir hafta önce 4,1,2 güncellemesini yaptım şu an bircok işlemde donuyor.
problem sizce ne olabilir,yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kolay gelsin arkadaşlar ben imei numarasını sorgulalattım kayıtlı çıktıda---4.1.2 rom yüklemek istiyorum herşey hazır odin vs vs fakat root yapmadan rom yapılır mı onu merak ediyorum root nedir onu da bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3
verdiğiniz sürüm resmi sürüm değil.kies hala farklı yazılım görüyor.kies ile güncelleme yapabilmem için ne yapmam gerekiyor.tşk

verdiğiniz sürüm resmi sürüm değil.kies hala farklı yazılım görüyor.kies ile güncelleme yapabilmem için ne yapmam gerekiyor.tşk " neye dayanarak öyle olmadığını söylediniz ? bunun gerekçeli bir açıklaması var mı ?

ben sızıntı sürümüde ( leak ) ve orjinal sürümüde çok ama çok iyi bilirim.. bu türkiye için yayınlanmış olan resmi sürüm.. sammobile bu sürümden sonra XXEMMA2 kodlu bir güncelleme daha yayınladı.. yani türkiye için 2 adet resmi ve orjinal güncelleme yayınlanmış oluyor..

bilip bilmeden her mesaj atılıp yorum yapmayın.. milletide yanlış yönlendiriyorsunuz..

o paylaştığım sürümün resmi kies sürümü olmadığından o kadar eminsseniz bunu ispatlamanız gerekcek..

şaka gibi valla.. millet android biligisinden bile mahrumken kalkıp yorum yapma hakkı buluyorlar kendilerinde... ee pes be kardeşim..

tamer aslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
verdiğiniz sürüm resmi sürüm değil.kies hala farklı yazılım görüyor.kies ile güncelleme yapabilmem için ne yapmam gerekiyor.tşk " neye dayanarak öyle olmadığını söylediniz ? bunun gerekçeli bir açıklaması var mı ?

ben sızıntı sürümüde ( leak ) ve orjinal sürümüde çok ama çok iyi bilirim.. bu türkiye için yayınlanmış olan resmi sürüm.. sammobile bu sürümden sonra XXEMMA2 kodlu bir güncelleme daha yayınladı.. yani türkiye için 2 adet resmi ve orjinal güncelleme yayınlanmış oluyor..

bilip bilmeden her mesaj atılıp yorum yapmayın.. milletide yanlış yönlendiriyorsunuz..

o paylaştığım sürümün resmi kies sürümü olmadığından o kadar eminsseniz bunu ispatlamanız gerekcek..

şaka gibi valla.. millet android biligisinden bile mahrumken kalkıp yorum yapma hakkı buluyorlar kendilerinde... ee pes be kardeşim..

arkadaşm insanların açıklarını yakalamak içinmi buradasın sen.ilk cümlemi dikkate alıp cvp verme nezaketinde bulunuyosunda diğer cümleleri neden göremiyorsun.ayrıca sayfa ikide bundan daha açık iki ileti gönderdim bunlara cvp vermeyipte hatalı kullandığım bir cümleyi ukalaca cevaplayıp beni aşağılama hakkını nerdn buluyosun sen.foruma katılan herkezin bu konuda uzman olmasımı gerekiyor.insanlar forum sitlerine bilenler bildiklerini bilmeyenler öğrenmek için katılıyorlar..sende bunu doğduğunda öğrenmedinya.cümleyi yanlış kullanmış olabilirim ve sizde açıklayıcı bir şekilde ve kibarca yanıtlamanızı isterdim.kalın sağlıcakla....

- - - Mesaj Güncellendi - - -

verdiğiniz sürümün orjinal türkiye surumu oldugunu yazmıssınız.indirdim ve telefonuma odin ile attım.daha once polonya room u vardı ve kiesle türkite güncellemesini yapabilmek için verdiğinizi yükledim.hala cihazınız kies aracılığıyla yazılım yükseltmeyi desteklemiyor uyarısı alıyorum.nerde hata yaptım bir çözüm sunarsanız memnun olurum.

sayın sirnatli21 buda daha önce gönderdiğim iletidir...burada bir açık bulamadınız sanırım..

BamboOo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
güncellemelerin ne kadar hızlı ve yavaş ineceği kullandığınız internetiniz hızıylada eşdeğerdir... bekle biraz sabret eğer hala devam ederse sıkıntı o zaman olabilir.. telefonun download modunda yani bir sıkıntı yok

Speedtestten bakabilecek kadar download hızını düşünebiliyorum.Kaldı ki sadece benim kullandığım internet değil,karşıdan indirdiğim serverında kapasitesi önemli bunu da biliyorum.Oluşan sorun kiesten di hallettim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya arkadaşlar ben odin ile güncelledim cihazı fakat agda kayıtlı deyil diye bişey geldi bunu nasıl düzeltirim lütfen yardımcı olurmusunuz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benim telefonum s5360 bu sürümü yüklersem acaba çalışırmı garatnti önemli değil

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İyi akşamlar. Yurt dışından ( Kore) orijinal Galaxy S3 2GB RAM 32 HDD 4G orginal imei li cihaz aldım ve pasaport kaydını yaptırdım. Uluslararası garantisi var. Cihaz da 4.1.1 sürüm mevcut. 4.1.2 Jelly bean sürümünü yüklemek istiyorum. Yazılım güncelleştirmeyi ATO ile yapmaya çalıştığımda SKT USİM bağlantısı gerekli uyarısı veriyor.
1-Beklersem imei numarasına göre kullanıcılara sıralayla gönderilen jelly bean güncelleştirilmesi cihazıma gönderilir mi?
2. Klavye dilini türkçeye çevirdim ancak arama tuşlarında rakamların yanında kore dili mevcut. Türkçe yok. Nasıl Türkçe yapabilirim.
3. Şayet Odin le güncelleme yapmam gerekiyorsa, cihaza ROM yada ROOT hangisini atmalıyım.
4. ROOT ve ROM ikisi de atılması gerekiyorsa hangisi önce atılmalı.
5. ROOT ve ROOM dosyalarının uzantıları nedir ve kaç mb tır.
6. Bu konularda bilgi sahibi hiç değilim. Hata yapmaktan çekindiğim için sorum uzun oldu ve isteyeceğim cvp da biraz uzun olacak, detaylı işlem sırası hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler...