General Mobile 5 Plus Kullanıcıları Kulübü

haftasonu profilo avm servisteydim.
sorunlarım;
gps çalışmaması (gel git yapıyordu)
ses karşı tarafa ara ara gitmiyordu.
ekranın etrafndaki ince siyah fitilin alt köşeleri kopması.

çözümler;
gps in bağlı olduğu arka kapak değişimi(aynı zamanda ses içinde bu gerekliymiş.)

ekran fitili için çözüm üretmediler. kullanıcı hatası dediler.

Arkadaşlar merhaba size birşey sormak istiyorun. Ben dün aldım da telefonu şimdi bu hızlı şarj olayını çözemedim. Telefon 0 dan %100 e 90 dakikada geliyormus. İlk %50 ,40 dakikada diğer %50 ise 50 dakika olmak üzere. Yani normal şarjda her dakika başına %1 şarj oluyor. Ben telefonu %12 sarjı varken taktığımda 10 dakika sonra %22 olduğunu gördüm ve hızlı şarj yazısı filan yoktu hiçbir yerde. Acaba telefon hızlı şarj olmuyor mu ?

Arkadaşlar merhaba size birşey sormak istiyorun. Ben dün aldım da telefonu şimdi bu hızlı şarj olayını çözemedim. Telefon 0 dan %100 e 90 dakikada geliyormus. İlk %50 ,40 dakikada diğer %50 ise 50 dakika olmak üzere. Yani normal şarjda her dakika başına %1 şarj oluyor. Ben telefonu %12 sarjı varken taktığımda 10 dakika sonra %22 olduğunu gördüm ve hızlı şarj yazısı filan yoktu hiçbir yerde. Acaba telefon hızlı şarj olmuyor mu ?
android 7,0 ile birlikte hızlı şarj yazmıyor artık.
telefonunu taktığında ilk başta çok hızlı doldurur.sonra dengeli doldurmaya geçer ve en sonunda yavaşlar. kitabi doldurma verilerine inanma. kısa sürede çabuk doluyorsa sıkıntı yok demektir. :D

android 7,0 ile birlikte hızlı şarj yazmıyor artık.
telefonunu taktığında ilk başta çok hızlı doldurur.sonra dengeli doldurmaya geçer ve en sonunda yavaşlar. kitabi doldurma verilerine inanma. kısa sürede çabuk doluyorsa sıkıntı yok demektir. :D
Mesela bugün telefonu sarja taktığım zaman sarj olmadı ve biraz bekleyip çekince %10 dan %8 lere düştü. Sonra telefonu açtım kapattım. Açıldığında şarj %52 olmuş. Bunun nedeni ne çözemedim

Mesela bugün telefonu sarja taktığım zaman sarj olmadı ve biraz bekleyip çekince %10 dan %8 lere düştü. Sonra telefonu açtım kapattım. Açıldığında şarj %52 olmuş. Bunun nedeni ne çözemedim
arkadaşlar aynı sorunu bende yaşıyorum şarja takdığımda çok yavaş şarj oluyo telefonu açıp kapattığımda birden yükselioyor

kapatıp açtıktan sonra şarjın yükselme olayı bende çok oluyodu. androd 7.0 güncellemesinden sonra bir daha olmadı :D

arkadaşlar aynı sorunu bende yaşıyorum şarja takdığımda çok yavaş şarj oluyo telefonu açıp kapattığımda birden yükselioyor

hard format atın telefonunuza.

IMG_3542.JPG

Android 7 için Yeni bir 130 küsür mb bir güncelleme geldi bakalım yükleniyor Ne olcak ne değişecek

Şu an benim cihazda şarjda böyle bir sıkıntı yaşamadım zaten 7 den sonra cihazdaki konuşma cızırtı sorunu da gitti iş telefonu Alo alo mail mail

Arkadaşlar 7 yükledikten sonra wipe cache partition yapın. Daha sonra haftada 1 defa google hizmet çerçevesi verlierini sıfırlayın ki android os pilinizin yüzde 20 sini çalmasın.

eski sürümle çakışmalar olabileceği için şarj sorunları, çeşitli uyumsuzluklar olabilir.o nedenle güncellemeyi yaptıktan sonra wipe ları temizleyin.

Arkadaşlar 7 yükledikten sonra wipe cache partition yapın. Daha sonra haftada 1 defa google hizmet çerçevesi verlierini sıfırlayın ki android os pilinizin yüzde 20 sini çalmasın.
O nasıl yapılıyor birader internetten baktım da telefona format atmak gibi bir şeymiş heralde telefondaki ses fotoğraf dosyaları filan gidiyor mu

Bir de şarj şu sekildr gidiyor fotoğrafları atayım da size sizce normal mi böyle gitmesi

Ekli dosyalar

• Screenshot_20161017-183136.png
    Screenshot_20161017-183136.png
    132.8 KB · Görüntüleme: 372
  • Screenshot_20161017-183148.png
    Screenshot_20161017-183148.png
    60.8 KB · Görüntüleme: 363
Bi de bunlar var

Ekli dosyalar

• Screenshot_20161017-183202.png
    Screenshot_20161017-183202.png
    58.9 KB · Görüntüleme: 305
  • Screenshot_20161017-183217.png
    Screenshot_20161017-183217.png
    84.4 KB · Görüntüleme: 425
Android os gereksiz yere telefonu uyanık tutmuş. Doze modu etkin çalışamamış. Ben böyle olunca telefonu açıp kapatıyorum düzeliyor. Ama şu son ekim ayı güncellemesinden sonra ne bu sorun oluyor ne de hızlı şarjım. Her şey stabil bir şekilde çalışıyor şuan.
Ekim güncellemesinden sonra çektim fotoğrafları da full mobil veri açık. Şimdi yeni güncelleme gelmiş umarım düzelir güncelleme ile bu sorun

O nasıl yapılıyor birader internetten baktım da telefona format atmak gibi bir şeymiş heralde telefondaki ses fotoğraf dosyaları filan gidiyor mu

telefondaki her şey gider. bu işleme hard formatta denilir. telefon fabrika ayarlarına döndürüldüğünde herşey silinmez ama bu yöntemle telefon ilk alındığı gün gibi olur.

telefonu kapa, önce ses kısma tuşuna bas parmağını kaldırmadan güç tuşuna basılı tutarak aç, ses tuşları ile recovery mod a gel ve güç tuşuyla seç, ünlem işareti çıkacak, güç tuşuna bas ve parmağını bundan kaldırmadan ses açmaya bas ve kaldır. orada wipe yazanlarına gel ses tuşları ile ve güç tuşları ile seç. tüm wipeları yap. sonra tekrar başlat.

bu kadar.