General Mobile 5 Plus Kullanıcıları Kulübü

chemistanbul

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Android os gereksiz yere telefonu uyanık tutmuş. Doze modu etkin çalışamamış. Ben böyle olunca telefonu açıp kapatıyorum düzeliyor. Ama şu son ekim ayı güncellemesinden sonra ne bu sorun oluyor ne de hızlı şarjım. Her şey stabil bir şekilde çalışıyor şuan.
kesinlikle

chemistanbul

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Ekim güncellemesinden sonra çektim fotoğrafları da full mobil veri açık. Şimdi yeni güncelleme gelmiş umarım düzelir güncelleme ile bu sorun

Ekim güncellemesinden sonra ne geldi yeni güncelleme?

ekim güncellemesi dediğiniz 5 ekim güvenlik yaması. başka güncelleme yok. 7,0 vdan sonra gelen tek güncelleme bu.

ekim güncellemesinden sonrada hala bildirim ışığı çalışmıyor. -SİZDE DURUM NASIL, ÇALIŞIYORMU.ben çalışmamasını güncellemeye bağladım. ama geçen servise vermiştim. belki ondandır diye düşündüm şimdi.-
ayrıca navbar ikonları biraz küçülmüş gibi geldi.

chemistanbul

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Senin önerin ne kardeşim nasıl düzelir bu yani benlik bi hata filan mı (çok kullanma vs gibi) yoksa genelde mi böyle
genelde böyle. çünkü biz telefonun verdiği anlık tepkilerden hızlı yanıtlardan hoşnut oluyoruz ama bunların yapılması arka planda programların uygulamaların çalışması ile gerçekleşiyor. tabi arka planda uygulama çalışınca da haliyle böyle bir batarya kullanımı söz konusu oluyor.
Yani beklediğimiz 3000mah bataryanın android 5,0 daki gibi tasarruf karşılığını alamıyoruz.

sorun yok normal bir durum yani.

2727BERKAY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
genelde böyle. çünkü biz telefonun verdiği anlık tepkilerden hızlı yanıtlardan hoşnut oluyoruz ama bunların yapılması arka planda programların uygulamaların çalışması ile gerçekleşiyor. tabi arka planda uygulama çalışınca da haliyle böyle bir batarya kullanımı söz konusu oluyor.
Yani beklediğimiz 3000mah bataryanın android 5,0 daki gibi tasarruf karşılığını alamıyoruz.

sorun yok normal bir durum yani.
Eyvallah kardeşim anladım saolasın☺️

Lifetekno

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşlar telefonun SAR değerinin 1.68 w/kg olduğunu yeni öğrendim. Bir önceki model Gm 4G de 0.28 w/kg. Sizce de çok yüksek değil mi bu rakam?

chemistanbul

Asistan
Reaksiyon puanı
31
bezdim artık arkadaş. bu nedir ya

Ekli dosyalar

• 14632916_10207854888311982_6408146006671151244_n.jpg
    14632916_10207854888311982_6408146006671151244_n.jpg
    30.3 KB · Görüntüleme: 427

cyanogenmod17

Asistan
Reaksiyon puanı
27
bezdim artık arkadaş. bu nedir ya
Telefona hard reset attiktan sonra sarja tak hic cikarmadan %100 doldur.
Bu sorun eski telefonumda(Elite) rom yukledikten sonra oluyordu ama dedigim gibi romu yukledikten(sen hard reset atacaksin) sonra acilinca cikarmadan %100 yapiyordum sorun olmuyodu.

Lifetekno

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Telefon 1.parti benim . Yarın garantiye vericem değişim talep edicem . Hızlı şarj olmuyor, bildirim ışığı sızıyor, telefon kendi kendine reset atmaya başladı, son parti cihazla yanyana koydum beyazlarım resmen maviymiş. Arka kapakta sadece android one yazıyor. 1 saat içinde değişim olmasını ümit ediyorum. Gelişmeleri burdan yazıcam

cyanogenmod17

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Telefon 1.parti benim . Yarın garantiye vericem değişim talep edicem . Hızlı şarj olmuyor, bildirim ışığı sızıyor, telefon kendi kendine reset atmaya başladı, son parti cihazla yanyana koydum beyazlarım resmen maviymiş. Arka kapakta sadece android one yazıyor. 1 saat içinde değişim olmasını ümit ediyorum. Gelişmeleri burdan yazıcam
Benimkide birinci parti. Hizli sarj yazisi kaldirildi ama sizinki hizli sarj olmuyorsa bilemiyorum. Benimde bildirim isigi siziyor ve beyazlar konusunda karsilastirmadim ama sararma var gibi.. Gelismeleri takip ediyorum.

Lifetekno

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Benimkide birinci parti. Hizli sarj yazisi kaldirildi ama sizinki hizli sarj olmuyorsa bilemiyorum. Benimde bildirim isigi siziyor ve beyazlar konusunda karsilastirmadim ama sararma var gibi.. Gelismeleri takip ediyorum.
Evet yazıdan dolayı değil düşüncem . Benim şarjım 1buçuk 2 saati buluyor. Arkadaşım yüzde 5 den yüzde 96 ya 40 dakikada gelmiş. 3parti cihazı sanırım çünkü renk farkını daha önce hiç farketmemiştim. 2.parti cihaz da var evde

cyanogenmod17

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Yuzde 5 den 96 ya 40 dakika mi? Benimki 1 saat - 1 saat 15 dk arasi doluyor ama kesinlikle o kadar hizli degil. Eger sizinkini degisirlerse bende dusunurum.

Lifetekno

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Bahsettiğim renk farkı bu. Soldaki cihaz benim 1.parti olan. Fotoğraf da iphone 7 ile çekilmiştir :)

Ekli dosyalar

• IMG-20161101-WA0011.jpg
    IMG-20161101-WA0011.jpg
    77.6 KB · Görüntüleme: 343

Yok sayılanlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Benim telefon da 2 saati geçiyor şarj süresi hızlı dedikleri buysa acaba normal sarjı kaç saat?

Lifetekno

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Valla hocam benmkini değiştirsinler. Resmen ilk aldık diye rezil olduk

chemistanbul

Asistan
Reaksiyon puanı
31

android 7,0 dan sonra hızlı şarj yazmıyor.
bildirim ışığı sızması hepsinde var.o sorun değil.
reset atmasına karşın yapacakları şey hard format atmak.ve geri gelmek.
ekran olayı içinde bastırın. tek mantıklı nokta bu.

merakla bekliyoruz haberlerinizi

Lifetekno

Asistan
Reaksiyon puanı
20
android 7,0 dan sonra hızlı şarj yazmıyor.
bildirim ışığı sızması hepsinde var.o sorun değil.
reset atmasına karşın yapacakları şey hard format atmak.ve geri gelmek.
ekran olayı içinde bastırın. tek mantıklı nokta bu.

merakla bekliyoruz haberlerinizi
Yazı olayını biliyorum gerçekten hızlı şarj etmiyor. 30 dakikada maksimum yüzde 45 oluyor telefon ondan sonra en az 1 saat daha uğraşıyor . Ekran zaten farklı. Bildirim ışığı hepsinde yok özellikle kontrol ettim.

Murat Tuna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar gm 5 plus'ın şarj süresini uzatmak için ne yapmalıyız ? Bir günü çok zor çıkarıyor hatta çıkaramıyor bile. Yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler.

chemistanbul

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Arkadaşlar gm 5 plus'ın şarj süresini uzatmak için ne yapmalıyız ? Bir günü çok zor çıkarıyor hatta çıkaramıyor bile. Yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler.
öncelikle pili ne bitiriyor onu öğrenmelisin. onda göre bişiler yapılabilir.

cyanogenmod17

Asistan
Reaksiyon puanı
27
öncelikle pili ne bitiriyor onu öğrenmelisin. onda göre bişiler yapılabilir.
Benim deneyimlerime gore ekran parlakligi ve mobil internet sarji yiyor. Parlaklik sondayken ve mobil internet acikken 3 saat ekran suresi alan olursa elini opecegim.
Gunesli gunlerde ekran gorunmuyor mecbur full yapiyoruz e interneti de kullaninca rezil bir durum olusuyor. Keske bi sekilde dengeleselerdi bunu ne biliyim full hd yerine nit vs. degerleri yuksek olan hd bir panel kullanilabilirdi. Hem grafik birimi , hem islemci hem de batarya icin iyi olurdu.

Bu arada sessizdeyken bile deklansor sesi cikiyor bunu kapatmanin yolu yok mu? Yada bildirme sansimiz varsa bildirelim en azindan kasim guncellemesinde duseltirler.

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Telefon bugün durduk yerde kapandı uzun süre açılmadı şarj almadı niyeti bozup arka kapağı kurcalayınca açıldı. Sanırım bin liralık telefon ufak ufak ömrünün sonuna geliyor.

Saf androidi denemiş oldum eyvallah, dengesiz şarj ömrü ve kulaklık uyumsuzluğu kanser etti. Bundan sonra ucuz et ile yahni???
Asla :)

chemistanbul

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Benim deneyimlerime gore ekran parlakligi ve mobil internet sarji yiyor. Parlaklik sondayken ve mobil internet acikken 3 saat ekran suresi alan olursa elini opecegim.
Gunesli gunlerde ekran gorunmuyor mecbur full yapiyoruz e interneti de kullaninca rezil bir durum olusuyor. Keske bi sekilde dengeleselerdi bunu ne biliyim full hd yerine nit vs. degerleri yuksek olan hd bir panel kullanilabilirdi. Hem grafik birimi , hem islemci hem de batarya icin iyi olurdu.

Bu arada sessizdeyken bile deklansor sesi cikiyor bunu kapatmanin yolu yok mu? Yada bildirme sansimiz varsa bildirelim en azindan kasim guncellemesinde duseltirler.

deklanşör sesi kaptılmıyor. maalesef.

chemistanbul

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Cumartesi günü ikinci servis deneyimimi yaşadım.
daha önce önemsenmeyen ekran altı fitilinin kopuk olduğunu söyledim tekrar.
bir önceki gidişimdeki gps sorununun ara ara devam ettiğini söyledim.
Aşırı ısınması ve bataryanın hızlı bitmesi (5 saatte % 60.bu bir kaç defa oldu)
sorunlarım bunlardı.

yaklaşık 50 dakikada teslim ettiler cihazı.öncelikle bu konu hakkında gerçekten lg gibi iyiler.

yapılan işlemler ise;
ekran değiştirilmiş.böylelikle çizik ekranım yenilenmiş oldu.
sanırım ekranla bir olduğundan kenar metal çıtalar değişmiş.
gps sorunu çözülmüş.

ancak ekran dokunmatiği berbat şuan. bazen tuşlu telefon gibi basmam gerekiyor.ayrıca biraz sarımsı olduğunuda söyleyebilirim.
batarya konusunda düzelme var. dün 4 saat ekran süresi aldım. ama dokunmatik hassasiyeti nedeniyle tekrar gideceğim sanırım.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    15 KB · Görüntüleme: 544
Son düzenleme:

Lifetekno

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Cumartesi günü ikinci servis deneyimimi yaşadım.
daha önce önemsenmeyen ekran altı fitilinin kopuk olduğunu söyledim tekrar.
bir önceki gidişimdeki gps sorununun ara ara devam ettiğini söyledim.
Aşırı ısınması ve bataryanın hızlı bitmesi (5 saatte % 60.bu bir kaç defa oldu)
sorunlarım bunlardı.

yaklaşık 50 dakikada teslim ettiler cihazı.öncelikle bu konu hakkında gerçekten lg gibi iyiler.

yapılan işlemler ise;
ekran değiştirilmiş.böylelikle çizik ekranım yenilenmiş oldu.
sanırım ekranla bir olduğundan kenar metal çıtalar değişmiş.
gps sorunu çözülmüş.

ancak ekran dokunmatiği berbat şuan. bazen tuşlu telefon gibi basmam gerekiyor.ayrıca biraz sarımsı olduğunuda söyleyebilirim.
batarya konusunda düzelme var. dün 4 saat ekran süresi aldım. ama dokunmatik hassasiyeti nedeniyle tekrar gideceğim sanırım.
Benim cihaz daha gelmedi. Bugün konuştum değişecek parçalara daha karar verememişler. Ama kesinlikle değişim yapmayız diyorlar. Umarım yapabilirler yoksa telefon geldiği gibi hakem heyetine başvurup tüketici haklarımı kullanıcam. 1-2 gün içerisinde gönderiririz dediler

Murat Tuna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar merhaba.Telefonum şarjda iken çok ısınıyor sizce bu normal mi?