General Mobile 5 Plus Kullanıcıları Kulübü

nextman

Profesör
Reaksiyon puanı
567
şarj sürelerinde değişiklik olmadı 3 telefonda da , hızlı ve daha stabil olduğu kesin ama daha hızlı stream yapıyor oda en çok kullandığım özellik.

Lifetekno

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşlar merhaba android 7.0 geldikten sonra formatın ne gibi yararı var.İllaki format atmaya gerek varmı ?
Eski programlarını tamamen geri yüklüyeceksen bence hiç bi anlamı yok yani. Android kendi dosyaları içinde bir tür format atmış oluyor zaten.

chemistanbul

Asistan
Reaksiyon puanı
31
android 7.0 değişimleri...
2- son kullanılanlar pencereleri büyümüş

chemistanbul

Asistan
Reaksiyon puanı
31
3-son kullanılanlar penceresinin üstüne TÜMÜNÜ TEMİZLE seçeneği gelmiş....iyi olmuş :D

chemistanbul

Asistan
Reaksiyon puanı
31
4-yüklü gelen stok uygulamaları root olmadan tamamen kaldırılabiliyor

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Google kaynak kodlarını final sürümü sunmadan önce yayınladı. Geliştiriciler bunda ağır davrandı ise bu elbette ki Google u bağlamaz. Size başka bir örnek vereyim. Cihazlarimizda volte desteği mevcut. Fakat bunu Vodafone hariç su an hiç bir operatör desteklemiyor. Nedeni diğer operatörlerin ağır kalması.

İOS ise kapalı bir işletim sistemi ve kaynak kodları hemen hiç değişmiyor. Ayrıca Android gibi uygulama bolluğu İOS ta mevcut değil.
İostaki marketteki uygulamalar daha kaliteli. Ornegin spotify, androidde cokerken arada bir, iosta hic cokmuyor. Bunun gibi daha cok ornek var...

chemistanbul

Asistan
Reaksiyon puanı
31
5- cevapsız çağrı olduğunda; arama sayfasına girdiğinizde cevapsız çağrı sayısı adet olarak belirtiliyor.

chemistanbul

Asistan
Reaksiyon puanı
31
6- ısınma sorunu oldukça azalmış. 6,0 da fifa oynarken 2. maçta telefon ateş gibi oluyor ve kasmalar başlıyordu. şimdi yaklaşık 1 saat aralıksız oynuyorum ama ısınma ve donma yapmıyor.

chemistanbul

Asistan
Reaksiyon puanı
31
6- şarj olurken HIZLI ŞARJ OLUYOR diye yazmıyor.

SİZDE DE BÖYLEMİ..?????????

byblt

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Full wipe yapın arkadaşlar sorun çözülüyor

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Arkadaşlar yaklaşık yarım saat kırkbeş dakikadır hotmail hesabımı Gmail uygulaması üzerinden açamıyorum.
Birden bire oturum açma hatası aldım bir iki kere demedim giremedim. Daha sonra hesap çalındı sanıp bilgisayara atladım gayet normal şekilde hesaba girdim şifremi değiştirdim (ne olur ne olmaz diye) son etkinliklere baktım herşey normal ama Gmail uygulaması hala hata veriyor. Şifreyi kabul ediyor güvenlik doğrulamasını yapıyorum son kısımda hesap ayarları alınıyor derken birden "kullanıcı adı ya da parola hatalı" uyarısı alıyorum...

Fikri olan yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Arkadaşlar yaklaşık yarım saat kırkbeş dakikadır hotmail hesabımı Gmail uygulaması üzerinden açamıyorum.
Birden bire oturum açma hatası aldım bir iki kere demedim giremedim. Daha sonra hesap çalındı sanıp bilgisayara atladım gayet normal şekilde hesaba girdim şifremi değiştirdim (ne olur ne olmaz diye) son etkinliklere baktım herşey normal ama Gmail uygulaması hala hata veriyor. Şifreyi kabul ediyor güvenlik doğrulamasını yapıyorum son kısımda hesap ayarları alınıyor derken birden "kullanıcı adı ya da parola hatalı" uyarısı alıyorum...

Fikri olan yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Sorun çözüldü sanırım dün mesajı attığım saatlerde sunucularla ilgili bir sıkıntı olmuş. Başka forumlarda başka arkadaşlar da aynı sorunu yaşadıklarını yazmışlar. Ola ki bir daha böyle bir sıkıntıyla karşılaşırsanız aklınızda bulunsun...

istokan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
7'yi yükledikten sonra formatladım, yeniden yüklendiğinde ayarlar menüsünde durum çubuğu ayarları gitti. Pil yüzdesini görmek istiyorum sürekli olarak. Neden olabileceğiyle ilgili fikri olan var mı?

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
7'yi yükledikten sonra formatladım, yeniden yüklendiğinde ayarlar menüsünde durum çubuğu ayarları gitti. Pil yüzdesini görmek istiyorum sürekli olarak. Neden olabileceğiyle ilgili fikri olan var mı?
Bildirim çubuğunu indirin, sağ üstteki dişli işaretine basılı tutun dönmeye başlayacak 10 saniye kadar bekleyin, sonrasında bahsettiğiniz menü ayarlar kısmına eklenecek.
Fakat uyarayım o kısımdan ayar yaptıktan sonra her oraya girişinizde ayarlar varsayılan olarak değişiyor onun için bir kere ayarladıktan sonra o menüye bir daha girmeyin, girerseniz de bütün ayarları baştan yapıp çıkın

istokan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bildirim çubuğunu indirin, sağ üstteki dişli işaretine basılı tutun dönmeye başlayacak 10 saniye kadar bekleyin, sonrasında bahsettiğiniz menü ayarlar kısmına eklenecek.
Fakat uyarayım o kısımdan ayar yaptıktan sonra her oraya girişinizde ayarlar varsayılan olarak değişiyor onun için bir kere ayarladıktan sonra o menüye bir daha girmeyin, girerseniz de bütün ayarları baştan yapıp çıkın

Teşekkürler. Her seferinde ayarların sıfırlandığını formatlamadan önce de yaşamıştım zaten. Umarım güncellemeyle değişir.

bsraclskn_95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gm 5 plusa dün aldım arkadaslar telefona watsapp gibi günlük telefonu kasmayacak programları yükledim sarjım ilk kullanımda bir gün çok rahat gitti bügün de 7.0 güncelledim ama format atmadım bu bi sorun yaradırmı telefon galiba ikinci sürüm aldıgım kişi oyle birseyler demişti . ısınma yasamadım hiç sadece snapchat uygulamasında yasadım ama oda cok hafif programı aktif kullanmadım için silldim zaten daha önce j3 kullandım ısınma olarak bu telefonda birsey yok lg 3 instagramda gezerken bile ısınırdı .saat 23.15 sarja taktım 01.00 tamamen doldu bu sorun olabilirmi hiç oynamadım çünkü .ses vs gayet iyi ekran koruyucusu ekranı tamamen kaplamıyor tam ekran koruyucusu olarak benzer bir telefon varmı

istokan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir de 7 yükledikten sonra Play Music'te müzik dinlerken arada bir yarım saniye kadar takılıyor, sessiz kalıyor sonra kaldığı yerden devam ediyor. Hatta telefon çalarken bile zil sesinde aynı şekilde takılıyor. Sorunu yaşayan ve çözümünü bulabilen var mı?

Lifetekno

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Telefon sıklıkla kendini uyku moduna almada sıkıntı yaşıyor. Geceleri yüzde 10 seviyesinde pil kaybı yaşıyorum. Telefonu en azından 2 güne bir kapatıp açmam gerekiyor. Android 7.0 dan sonra çok başıma gelmeye başladı. Bu sorunu yaşayan var mı?

OsmanAyd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
gece %10-15 kadar kayıp bendede oluyor ama ben dert etmiyorum :D bide play music'teki olayı hiç yaşamadım.

Lifetekno

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Bebm
gece %10-15 kadar kayıp bendede oluyor ama ben dert etmiyorum :D bide play music'teki olayı hiç yaşamadım.
Benim stabil çalıştığında yüzde 1 yada 2 gidiyor. Bazen android os çok pil yiyor uyanık tutmaya çalışıyor telefonu. Niye bunu yapıyor anlamıyorum