Galaxy S3 ümün ekranı kırıldı

shyfee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Geçmiş olsun arkadaşım. Ben de biran önce kılıf almalıyım.

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Çin'de üretilen her şey kalitesiz değil kardeşim. Çin'de her kalitede şey yapılıyor hem üst hem alt seviye. Ve Son olarak Samsung Güney Kore'li bir firma. Çin değil.

Parmaklarına sağlık Hocam.

Bende samsung çinli demedim.
Özetle Samsung Apple için kaliteli mal üretebilir ama Samsung markası altında sattığı cihazlar kalitesiz. Galaxy s2 nin kasasına bakarsanız dediğimi anlarsınız.

SamsungGalaxyS3

Profesör
Reaksiyon puanı
0

umur-akturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hanı anlayamadığım konunun özü arkadaşın ekranı kırılmış yardım istiyor sizin yaptıgınız htc apple kavgası hangisi daha sağlam kardeşim keyif adamın para adamın almış kullanmıış kırmış ona çözüm lazım başka herhangi bir marka yada önerge değil...
konuyla komple alakasız bişey paylaşmıyoruz zaten öneriler tavsiyeler verilmiş, forumda yorumlarımızı yapıyoruz. sonuçta telefon konusuna televizyonla ilgili bişey yazmadım ki

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
İşte S3 şöyle s3 böyle bir düşmeye ekran dağılıyorsa işimiz var desenize . Bende Iphone kötü diyorum top oynuyorumda bişi olmuyo telefonumaa :D

[video=youtube;K7e9ebi41Wc]http://www.youtube.com/watch?v=K7e9ebi41Wc[/video]

Dene o zaman videodakini. :)
Hiçbir farkları yok. Bu konuda HTC'den ümitliyim (en azından birçok telinde malzeme kalitesinin nispeten iyi oldu söyleniyor) ancak onu da kullanmadım.

fahrenheit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kardeş öncelikle geçmiş olsun. Ekranın sadece cam kısmını değişmen bildiğim kadarıyla pratikte çokta mümkün değil. Samsung'un ürettiği bu Amoled ekranlar cama yapışık durumda.Zaten amoled ekran dediğimizde incecik bir tabaka şeklinde. Camı ekrandan ayırabilmek için camla ekranı bir arada tutan yapışkan malzemeyi gevşetmen lazım. Tabi çok ama çok ince işçilik ve özel malzemeler gerektirecek bi işlem olacaktır. Söktükten sonrada çalışacağının garantisi yok tabi ki.
Internette 300$ 'a kadar S3 ekranları var ama dikkat ederseniz o ekranlar AMOLED değil LCD.
Bu aşamada ya pert durumda bi S3 bulup(ekran dışında pert durumda olan) onun ekranını satın alabilirsiniz yada servisten yeni bir ekran almanız gerekecek.

Bu arada şu ana kadar kullandığın amoled ekrandan sonra lcd ye alışabilirmisin o da ayrı mesele. Ekranında herhangi bir sıkıntı oluşmadıysa bence o şekilde kullanmaya devam et. Zaten resimde de görüldüğü kadarıyla ekrana denk gelmiyor o çatlak.

Bence şu aşamada orjinal ekran almadığın müddetçe yapacağın her türlü müdahele telefonu tamamen kullanılmaz hale getirebilir. Ekranı boydan boya kırık olduğu halde kullanmaya devam eden çok insan gördüm.

Piyonist

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Geçmiş olsun arkadaş allah düşmanıma vermesin. Sağlam versin ben ondan alırım :S

fahrenheit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kardeş öncelikle geçmiş olsun. Ekranın sadece cam kısmını değişmen bildiğim kadarıyla pratikte çokta mümkün değil. Samsung'un ürettiği bu Amoled ekranlar cama yapışık durumda.Zaten amoled ekran dediğimizde incecik bir tabaka şeklinde. Camı ekrandan ayırabilmek için camla ekranı bir arada tutan yapışkan malzemeyi gevşetmen lazım. Tabi çok ama çok ince işçilik ve özel malzemeler gerektirecek bi işlem olacaktır. Söktükten sonrada çalışacağının garantisi yok tabi ki.
Internette 300$ 'a kadar S3 ekranları var ama dikkat ederseniz o ekranlar AMOLED değil LCD.
Bu aşamada ya pert durumda bi S3 bulup(ekran dışında pert durumda olan) onun ekranını satın alabilirsiniz yada servisten yeni bir ekran almanız gerekecek.

Bu arada şu ana kadar kullandığın amoled ekrandan sonra lcd ye alışabilirmisin o da ayrı mesele. Ekranında herhangi bir sıkıntı oluşmadıysa bence o şekilde kullanmaya devam et. Zaten resimde de görüldüğü kadarıyla ekrana denk gelmiyor o çatlak.

Bence şu aşamada orjinal ekran almadığın müddetçe yapacağın her türlü müdahele telefonu tamamen kullanılmaz hale getirebilir. Ekranı boydan boya kırık olduğu halde kullanmaya devam eden çok insan gördüm.

Yukarıda yazdıklarıma ek olarak aşağıdaki sitede orijinal AMOLED ekran satıyorlar. Belki işine yarar.

http://rounded.com/samsung-i9300-ga...embly-marble-white-spare-part-aws480gy01.html

243 Euro fiyat biçmişler.

cglrbae

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ne 500 ü ne 600 ü bende wave 3 var teknik bir arıza için maill gönderdim geri döndüler bana,adama sorular sordum felan benimkininde camı hafiften çizikti ne kadar tutar felan dedim,

tahmini 600 tl tutar çünkü süper amoled dedi.

galaxy s serisi olsaydı onların kırılması daha zor,farklı bir madde daha var dedi.

yani kerat cetveli hesaplamasıyla senin telin camı bi 1000 tl yi bulur hocam geçmiş olsun :)

tabi senin bide ön kamerada sorun oluşmuştur antende dahil,at telefonu ucuz bişey al doya doya kullan ...

Çok zekisin hacı :) ne ön kamerada ne antende hiçbi sorun yok sadece çatlak bi cam beni rahatsız eden bu

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
500 - 600 Tl arasında değişiyor :S o senin koluna çarpanı yakala bence :S

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
Ah güzel kardeşim o kadar telefona para veriyorsun neden sigorta yaptırmadın 50 lira fazla vererek ?

Ben her yeni cihaz aldığımda notebook yada telefon hemen sigorta yaparım ne olur ne olmaz diye.!

Geçmiş olsun diyelim parçalar orjinal takıldığını varsayarsak 400 liradan aşağı tutacağını sanmıyorum.

Piyonist

Profesör
Reaksiyon puanı
3
arkadaş çatlaktan kim ölmüş. bence senin düşünmen gereken tek sorun parmağını yanlışlıkla oraya kestirmemek olmalı. Tabii az buz para değil ama olmuş bir kere sıkma canını

cglrbae

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ya parmağımı kesmez orası çünkü üstünde koruyucu(hesapta) film var.. Sigorta bana kimse bişey demedi alırken vatan'dan almıştım.Sigorta falan demediler bende bişey demedim aldım öyle bilseydim yapmam mı

arthkas

Doçent
Reaksiyon puanı
17
2 tavsiyem olacak;

1- cihaz yeni model olduğu için parçaları şu an pahalı. kullanabiliyorsan bekle 4-5 ay veya daha uzun bir süre geçsin ondan sonra yaptır. Nasıl olsa kullanıcı hatası.

2-elinde dolaştırma :)

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
arkadasim iphone 4s in ekranini 400 tl değiştirmişti bu arada vatan kasko yapmiyor sanirim denk gelmedim ama teknosa yapiyor

Dr.Yunus

Asistan
Reaksiyon puanı
0
az olsada akıllı bir kaç öneriyi özetlemek gerekirse arkadaşım hiç o site bu site araştırma garantiye gönder ve bi arkadaşın dediği gibi bi not yazabilirsin köprüyü geçene kadar ayıya dayı hesabı yani . ama garantiye mutlaka gönder derim baksınlar öyle her düşen telefon garanti dışı kalmıyor garanti kapsamında yaptıran veya değişim yapılan çok kişi var şansını dene %50

sen servise gitme yada gönderme arkadaşım vatan a aldığın yere götür rica et garanti kapsamında yapılmasını iste onların tanıdıkları olur hatırları sayılır falan . sonuçta bi düşmeyle kırılıyorsa bu cam neden kırılmaz çok dayanıklı diye reklam yapıyorlar . bunlar aslında senin elinde koz

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Düşürdüm çatladı deme nazardan çatladı de ver garantiye. Yerlerse ne ala. Yemezlersede en azından telin uzman ellrde tamir olmuş olur.

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
ya benim s3 de düştü dış koruyucu camda kasada yani dış <görünüşte hiçbirşey yok ama amoled ekran kırıldı nasıl oldu anlamadım 550 TL dedi bakırköy samsun servisi

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Aynisi benim basima gelmisti, ben telefonu alirken sigorta yaptirmistim, yillik 72 euro, telefon kirilinca, ben dusurup yanlislikla kirdim demiceksin, baskasi geldi bana carpti diceksin, ilk cumleyi soylersen sigortadan asla yararlanamazsin, ikincisini soylersen direk telefonu gonder diyorlar, yapilmisini veya yenisini gonderiyorlar. Hic degilse guvenilir bir yerde yaptirmis oluyorsun telefonu, kafan da kalbin de rahat oluyor. Gecmis olsun.

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ukan orda kavga çıkarırdım bee!!! Öyle eşymi olur. Parasını isteseydin vermezse dalsaydın.

Polis çağırır kaza tutanağı alırdım.Bu gün bir arabaya çarpsalar o kdar Zarar vermiyo kimse :D

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
Cam dediğin şey parmağını nasıl algılıyor? Bir cam o kadar mı olur diyorsun ama git camcıdan kestir hadi tak bakalım oluyor mu hey Allahım. Rezistif ekranla karıştırma bunları. Ayrıca Gorilla Glass KIRILAMAZ ÇİZİLEMEK değil KIRALABİLMEYE VE ÇİZİLMEYE dayanıklıdır kimbilir nasıl düştü telefona o kadar veriyorsun önlemini de alacaksın bence :)