Galaxy S3 ümün ekranı kırıldı

by_matrix

Doçent
Reaksiyon puanı
3
ben almayı düşünüyordum ama vazgeçtim.videolara çizilmez felan diye artislik yapıyorlar ama kırılıyor.bende nokia c5 var çok düştü ama maşallah taş gibi:D

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ofiyatlar ne öyle .Uyduruk digitiser 500 lira olur mu?.
Diğer firmalar biraz daha akıllı olsa Samsung gibi kalitesiz bir firma bırakın pazar lideri olmayı , orta sıralarda bile yer alamazdı.
Samsung'un tek yaptığı herzaman daha fazlasını vermek. 4 inç mi istiyon al sana 4,3 al 4,7 al 5,3 daha da istiyorsan 7, hatta 10 inç . Çift çekirdek mi istiyorsun al sana 4 çekirdek. 1gb ram seni kesmez al 2gb ram.
Şu stratejiyi Sony, Nokia gibi kaliteli firmalar biraz olsun yapsaydı. Şimdi tepe de olurlardı.

cglrbae

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Abi bunlar arka ekranla beraber mi değiştiriyor anlamadım? Bu satılanlar arkadaki dokunmatik ekranla beraber mi ?

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Yorumlara bakıyorum S2 de gorilla glass varken s3'te gorilla glass 2 kullanılmış. Ve bu cam eskisine göre çok daha inceymiş. Bu yüzden çok daha rahat kırılıyor deniyor.

İncelteceğiz derken ampül camı yapmışlar anlaşılan...

cglrbae

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sadece ön cam değişmiyo mu acaba ya?

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Diğer firmalar biraz daha akıllı olsa Samsung gibi kalitesiz bir firma bırakın pazar lideri olmayı , orta sıralarda bile yer alamazdı.
Samsung'un tek yaptığı herzaman daha fazlasını vermek. 4 inç mi istiyon al sana 4,3 al 4,7 al 5,3 daha da istiyorsan 7, hatta 10 inç . Çift çekirdek mi istiyorsun al sana 4 çekirdek. 1gb ram seni kesmez al 2gb ram.
Şu stratejiyi Sony, Nokia gibi kaliteli firmalar biraz olsun yapsaydı. Şimdi tepe de olurlardı.
Evet ya nedir bu kalitesiz markalar hep 1. oluyor. Nedir bu kalitesiz marka, telefonun en iyisini yapıyor, Türkiye'de konserler düzenliyor Bütün telefonlarına Türkçe'de ekliyor Güncellemeleri Türkiye'ye diğer ülkelerle aynı zamanda geliyor. Türkiye'ye önem veriyor. Telefonları ABD'den önce Türkiye'ye geliyor İphone'yi eziyor. Ama Kaliteli markalar yapar mı öyle hayır yapmaz! gider Almanya-Fransa-Finlandiya'ya telefonunu alırsın Kaliteli markaların içinde Türkçe desteği olmaz çünkü Kaliteli niye içine koysun Türkçe'yi. Türkiye'ye 2 ay sonra gelir telefonları güncelleme desen o 3 ay sonra gelir neden Kaliteli yapıyor adam.

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
catlak kullan ya nolucak :p en fazla fakir diye dalga gecerler :D
bu ekranlar thermal oluyo yani dis cam etkisiz standart bi plastige yakin bisey olabilir ekrandan bagimsiz. yani sadece dis kasa oluyo degismesi gereken o da ucuz olur bulabilirsen :p

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
gerci turkiyede fakir diye bilinmek zenci mahallesinde zencilere zenci demekten beter bisey ya neyse :p

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
gerci turkiyede fakir diye bilinmek zenci mahallesinde zencilere zenci demekten beter bisey ya neyse :p
:lol: espiri yapmiyim dedim dedim ama zenciyi duyunca. :p
UIAP.jpg

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Evet ya nedir bu kalitesiz markalar hep 1. oluyor. Nedir bu kalitesiz marka, telefonun en iyisini yapıyor, Türkiye'de konserler düzenliyor Bütün telefonlarına Türkçe'de ekliyor Güncellemeleri Türkiye'ye diğer ülkelerle aynı zamanda geliyor. Türkiye'ye önem veriyor. Telefonları ABD'den önce Türkiye'ye geliyor İphone'yi eziyor. Ama Kaliteli markalar yapar mı öyle hayır yapmaz! gider Almanya-Fransa-Finlandiya'ya telefonunu alırsın Kaliteli markaların içinde Türkçe desteği olmaz çünkü Kaliteli niye içine koysun Türkçe'yi. Türkiye'ye 2 ay sonra gelir telefonları güncelleme desen o 3 ay sonra gelir neden Kaliteli yapıyor adam.

Sony ,de Apple da kalitelidir. Türkçe yazılımınıda koyarlar, güncellemeyi aynı anda da verirler.
Asıl aylarca bekleten Samsung dur. Satış sonrası destekte en kötü 2.firmadır Samsung. 1.sırada ise Lg (Samsungun hemşosu) vardır.

Ekleme: İphonu ezer demişsin de Samsun Apple yanında sünger kalır, yani Apple 'ı asla ezemez.

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Geçmiş olsun, cam kırılmasına kullanıcı hatası demişlerdi benim nokia telefonumda inşallah ucuz kurtarırsın.

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Ya bel hizamdan adam çarpınca biraz ileri düştü bu kadar.. Benimde içim cız etti ve abim 600 tl falan diyor yarın gidicem eğer öyle bi fiyat verirlerse birdaha samsung markasından hiçbişey almam.Bi telefonun camı 600 liraysa içindekiler ne kadar düşünemiyorum ya 2000tl zaten telefonun 0'ı..

para eden kısmının büyük çoğunluğu o ekran zaten, sizin cam diyip geçtiğiniz şeyin içinde neler yatıyor neler... Hangi firmanın ürünün alsan başına gelecek aynı, çok iphone gördüm ekranı tuz-buz olmuş, hiç değiştirmeye yeltenmiyor kullanıcısı.. :) Neyse sadede gelirsek, bence sen onu vatana götür, onlar garantiye göndersin. Daha önceden kardeşimin ekranı kırılan d900i'sinin ekranını teknosadan garantiye göndermiştik, müşteri memnuniyeti için garanti kapsamında değiştirivermişlerdi :wink:

O dokunmatik ekranları dünyada üreten 2 tane firma zaten en iyisini üreten de samsung... Araştır bakalı apple'ın ekranlarını kim üretiyormuş...

Abi bunlar arka ekranla beraber mi değiştiriyor anlamadım? Bu satılanlar arkadaki dokunmatik ekranla beraber mi ?

Sadece ön cam diye birşey yok bildiğim kadarıyla, bütünleşik o katmanlar, yani birbirinden ayrılmıyorlar..

Şimdi birileri araştırmadan sallayacağı için ben hemen alıntımı da yapayım, bari buradan okuyun... Ekrandan önce çipleri zaten samsung'un ürettiğini de öğrenmiş olursunuz. :wink:

yeni iPad'in ekran tedariğini Samsung Electronics Co. yapacak

Çarşamba, 14 Mart 2012, 13:50Kaynak: DirectFN Haber Merkezi

Apple'ın yeni iPad'inin ekranlarının tedarikçisi Samsung Electronics Co. olacak. LG Display Co. ve Sharp Corp. ise Apple'ın kalite standartlarını karşılayamadı. Apple'ın iSuppli biriminin kıdemli yöneticilerinden Vinita Jakhanwal, dünyanın en büyük düz ekran üreticisi Samsung'un şu anda 9.7 inç büyüklüğündeki dokunmatik ekranın tek satıcısı olduğunu söyledi. Yeni tablet 16 Mart'ta pazardaki yerini alacak. Arz anlaşması, Apple'ın, halihazırda iPhone ve iPad'lerin çiplerini üreten Samsung ile ortaklık bağlarını, aralarındaki patent davalarına rağmen, derinleştiriyor. Apple, geçtiğimiz hafta, Samsung'un Galaxy Tab'ının rekabetini karşılamak için çok daha net bir görüntü kalitesi ve daha hızlı işlemciye sahip olan yeni iPad'i tanıttı. Apple, Samsung, LG Display ve Sharp'ın Seul'daki sözcüleri yorum yapmayı reddetti. Yeni iPad'lerin ekran özelliklerinin, yüksek çözünürkük bakımından çok talepkar olduğunu belirten Jakhanwal, güç tüketimi, ışık ve Apple'ın kalite standartlarından feda etmeden bu çözünülürlüüe ulaşmanın LG Display ve Sharp'ı zorlamış olduğunu söyledi. Samsung'un hisseleri dün yüzde 2.7 değerlenerek 1,254,000 wona çıktı. -DirectFN Haber Merkezi-

Kaynak -
http://piyasanet.hurriyet.com.tr/ha...=36199&goToHomePageParam=true&siteLanguage=en

SamsungGalaxyS3

Profesör
Reaksiyon puanı
0
para eden kısmının büyük çoğunluğu o ekran zaten, sizin cam diyip geçtiğiniz şeyin içinde neler yatıyor neler... Hangi firmanın ürünün alsan başına gelecek aynı, çok iphone gördüm ekranı tuz-buz olmuş, hiç değiştirmeye yeltenmiyor kullanıcısı.. :) Neyse sadede gelirsek, bence sen onu vatana götür, onlar garantiye göndersin. Daha önceden kardeşimin ekranı kırılan d900i'sinin ekranını teknosadan garantiye göndermiştik, müşteri memnuniyeti için garanti kapsamında değiştirivermişlerdi :wink:

O dokunmatik ekranları dünyada üreten 2 tane firma zaten en iyisini üreten de samsung... Araştır bakalı apple'ın ekranlarını kim üretiyormuş...

Sadece ön cam diye birşey yok bildiğim kadarıyla, bütünleşik o katmanlar, yani birbirinden ayrılmıyorlar..

Şimdi birileri araştırmadan sallayacağı için ben hemen alıntımı da yapayım, bari buradan okuyun... Ekrandan önce çipleri zaten samsung'un ürettiğini de öğrenmiş olursunuz. :wink:
yazınızdaki 2 hususa deginecegim
belirttiginiz gibi ekranları üreten [1] tane firma var oda çinde diye biliyorum tabi yanlış olabilir
yani hepsi paşa paşa oraya sipariş veriyor
2. hususa gelirsek s3 de ekranın tüm katmanları birbiri ile baglantılı yani sadece siz o kırık yeri değiştiremiyorsunuz komple ön panel değişiyor

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=25391]keyloger[/MENTION] aynı şey mi? Evet Samsung Apple için Retina displaye üretiyor ,bu displaylerin kaliteside tartışılmaz ama Samsung kendi ürünlerinle bu standartı yakalıyor mu?
Büyük markalara üretim yapan birsürü çinli firma var. Ama bu fimaların ürünleri kaliteli mi?
Senin mantığına göre çin mallarının da çok kaliteli olması lazım.
Özetle üretebilmek başka o ürettiğin ürünle rekabet edip satabilmek başka.

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
@keyloger aynı şey mi? Evet Samsung Apple için Retina displaye üretiyor ,bu displaylerin kaliteside tartışılmaz ama Samsung kendi ürünlerinle bu standartı yakalıyor mu?
Büyük markalara üretim yapan birsürü çinli firma var. Ama bu fimaların ürünleri kaliteli mi?
Senin mantığına göre çin mallarının da çok kaliteli olması lazım.
Özetle üretebilmek başka o ürettiğin ürünle rekabet edip satabilmek başka.
Çin'de üretilen her şey kalitesiz değil kardeşim. Çin'de her kalitede şey yapılıyor hem üst hem alt seviye. Ve Son olarak Samsung Güney Kore'li bir firma. Çin değil.

Parmaklarına sağlık Hocam.

Uğurcan7

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ne 500 ü ne 600 ü bende wave 3 var teknik bir arıza için maill gönderdim geri döndüler bana,adama sorular sordum felan benimkininde camı hafiften çizikti ne kadar tutar felan dedim,

tahmini 600 tl tutar çünkü süper amoled dedi.

galaxy s serisi olsaydı onların kırılması daha zor,farklı bir madde daha var dedi.

yani kerat cetveli hesaplamasıyla senin telin camı bi 1000 tl yi bulur hocam geçmiş olsun :)

tabi senin bide ön kamerada sorun oluşmuştur antende dahil,at telefonu ucuz bişey al doya doya kullan ...

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Çin'de üretilen her şey kalitesiz değil kardeşim. Çin'de her kalitede şey yapılıyor hem üst hem alt seviye. Ve Son olarak Samsung Güney Kore'li bir firma. Çin değil.

Parmaklarına sağlık Hocam.
Evet çinde yapılmasının sebebi saatlik çalışma ücretinin çok ama çok aşırı derece düşük olması. Ama bu hala anlaşılmıyor.

mgorkemb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Geçmiş olsun bende s3 almayı planlıyorum inşallah pahalıya patlamaz bi cam içinde 600 tl fazla ya :(

ByBerk

Profesör
Reaksiyon puanı
3
kvk bakıyorsa 1 kere için değiştirir bnm 5800 ekranı komple gitmişti beleş değiştirdi bi kere ama genpa da baksa 1 kere değiştirirler gibi geldi bana

LeoNScooT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Samsung'tan telefonmu alınır.Bunu alacağıma 4s yada 5 i beklerim daha iyi hiç sevmedim gitti samsungun telefonlarını

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Evet çinde yapılmasının sebebi saatlik çalışma ücretinin çok ama çok aşırı derece düşük olması. Ama bu hala anlaşılmıyor.

Samsung'un tüm telefonları Çin'de üretilmiyor. Çin, Güney Kore ve Japonya'da fabrikaları var. Bende de Galaxy S2 mevcut ve cihazın üzerinde Güney Kore'de üretilip Çin'de biraraya getirilmiştir yazıyor. Benzer şekilde G. Kore'de üretilip yine orada üretimi tamamlanan cihazlar da var.

Galaxy S3'ün camına gelecek olursak çok çabuk kırıldığı bütün Türk teknohaber sitelerinde haber yapıldı. iPhone 4S karşılaştırmasında iPhone 2. düşüşte kırılmasına rağmen S3 ilk düşüşte kırılıyordu. Eğer dayanıklı ekran aranıyorsa Galaxy S2 şu ana kadar gördüğüm en dayanıklı ekrana sahip. Tabi karşısındaki cihaz sırf bu sebeple üretilmemişse. Merak edenler varsa YouTube'ta "Galaxy S2 drop test" şeklinde arayarak görebilir.

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
biri çarpacak ve cihaz bu hale gelecek o insan müsfettesinin başını koparır başka yerine monte ederim şahsen :D oldukça masraflı olacaktır haberin olsun.

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Ben olsam , gönderirdim garanti firmasına yanında not yazardım. Samsung'un kalitesini ortaya çıkaran fotoğraflarını tüm internete yayabileceğini söylersin ve ücretsiz değişim talep edersin.

Silence

Dekan
Reaksiyon puanı
49
İşte S3 şöyle s3 böyle bir düşmeye ekran dağılıyorsa işimiz var desenize . Bende Iphone kötü diyorum top oynuyorumda bişi olmuyo telefonumaa :D

BeyaZayeB

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Geçmiş olsun..
Yerinde olsaydım telefonun kırılmasına sebep olan adamı oraya gömerdim.