Galaxy S3 imei değiştirilen cihazlarda güncelleme ile oluşan şebeke sorunu çözüm

Reaksiyon puanı
2,146
Peki dedem Suudı arabistandan gelcek 3 gun sonra orjinal yapabilirmiyim maliyeye 100tl ödesem yasal bi şekilde

Bi kere imei çakılınca eski sisteme dönemiyormuş efs sistemi bozuluyormuş falan. Yani sen orjinal imeiyi geri yüklesen ve pasaporta kaydetsen bile güncellemelerle yine şebeke gider.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benim orjinaldi telefonum türkiyeden aldım ama imei farklı kayıt olduğu söyledi bugün aldığım yere götürcem telefonu sizce ne yapmalıyım o kadar para saymıştım

beyzade_xx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamin aleykum admin kardeş,kafayi yiyecemmm lütfen yardimmm..almanyadan kuzenim kendi kullandiği s3 i9300 ü bana getirdi fakat cihazi açtim wirelesi çalişmiyo ağ araniyor diyo sürekli,hattimi taktim hattimi görmedi *#06# yaptigim zaman imei:null/null yaziyor..kaçtane telefoncuya gösterdim yapamadilar..hatta cihazin yapilmaz mp3 olarak kullan dediler küfreder gibi..kardeşim bi yardimci ol sana zahmet zor durumdayim..bide ben bu program işlerinden hiç anlamiyorum bana bi yol gösterinn..acil cvp bekliyorum..!!!

keremmrt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamın Aleyküm kardeş bende s3 var yaklasık 8 9 ay kadar oldu almanyadan gelmişti cihaz email attırmıştım ve android 4.1.2 mevcut şuanda android 4.2.2 atsam email gidermi ve şebekede sorun olursa senin anlattığın şekilde pach yüklesem geri gelirmi şebekem ?

Ɲevermore

Profesör
Reaksiyon puanı
249
Selamın Aleyküm kardeş bende s3 var yaklasık 8 9 ay kadar oldu almanyadan gelmişti cihaz email attırmıştım ve android 4.1.2 mevcut şuanda android 4.2.2 atsam email gidermi ve şebekede sorun olursa senin anlattığın şekilde pach yüklesem geri gelirmi şebekem ?
imei gider dediğim gibi 4.2.x'e kadar destekliyor sıkıntı olmaz geri gelir şebeken

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Lütfen yardım edin. Elimde garantili s3 var. Sistem 4.1.2 iken ben 4.2.2 firmware bulup kurdum. Odin ile kurdum. Sonra baktım türkçe yok. başka bir firmware kurdum. Türkçe 4.2.2 geldi. sonra baktım ki hata "ağda kayıtlı değil." Telefonumun arkasında orjinal imei kodu var. *#06# ile imei sorgulatınca 0049990106...0000 diye bir imei geliyor. Garanti bakmıyor. Tek hat için yapabiliz dedi. Ben her hat için ne yapmam lazım. Elimde orjinal imeide var. bunu içine aktaramam mı.

mrgogo7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Böyle programlara inanmayın

Simdi gelelim soruna Imei Silinen arkadas sorun yanlıs modem li rom'u yuklemissin yani anlayacagın dilden anlatırsam eger sammobile sitesinden romlari listelersen gorursunki her ulkeye ait bir kod var turkiyeninki I9500XXUBMG9 dir sen gidip eger telefonuna I9500XXUAMDK romunu atarsan otomatik olarak calismaz o yuzden gidin sammobile'in sitesine ve I9500XXUBMG9 kodunu arayın ilgili romu indirin ve odin ile yukleyin servise gitmeden abidik gubidik programlar kullanmadan sorununuz cozulmus olur.

focus1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim telefonum note 2 ve telpa garantili faturalı imei btk sitesinde kayıtlı sorun yok sadece güncel türkiye stock romunu odin ile yüklemem sonucu şebeke yok ağda kayıtlı değil yazıyor. ekrandaki ime ile pilin altındaki imei aynı şimdi ben bu yamayı uygulayablirmiyim uygularsam telefonun orjinal imei gider mi ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba,
Sebeke moduna girdigimde 2 secenek sunuyor, birisi sadece 3g, digeri ise 2g/3g/4g otomatik yaziyor. Sadece 3g sectigimde hic baglanti olmuyor, kapsama alaninda 3g sorgusundan sonra da baglanmiyor, zaten vodafonedan 3g acik. Diger secenekle baglandigimda da sadece edge cekiyor. Sanirim dediginiz WCDMA, sadece 3g secenegi olmali, onda ise yukarida dedigim gibi hic calismiyor. Tesekkurler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben yurtdışından Galaxy s3 i9305 model telefon getirdim ve eş zamanlı olarak hattımı diğer bir operatörden Vodafone'a taşıdım. Telefonumla internete girerken, 3g özelliğini aktif etmiş olmama rağmen (telefonda ve vodafone'da), 3g'yi veya H+ yı hiçbir şekilde görmüyor ve sürekli edge ile bağlanıyor. Bant aralıklarının farklı olma ihtimali olabilir mi 3g için? Sadece 3g ile bağlan dediğimde ise tamamen bağlantı gidiyor hiç 3g bağlantısı görmediği için. Yardımınızı rica ederim.

scyenigun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mrb telefonum android 4.0.4 sürümlü s3. telefonu satın aldığımda bir başka telefonun imei si atılmış halde kullanılıyodu .Daha sonra telefon brick oldu ve tamir sonrasında cihaz orjinal imei ye döndü kayıt yaptırdım şebeke ile ilgli sorunum yok ama güncelleme yapılamıyor hala. bu yamayla güncellesem bir sorun olur mu?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sevgili arkadaşlar,

Normalde cihazımın imei si ithalat yoluyla gelmiş şeklinde cihazın marka ve modeline uygun şekilde kayıtlı gözüküyor. Ancak 4.2.2 sürümünü indirip ODIN ile kurdum, ve imei numaram 004999010640000 gibi bir şey oldu. Tabi böyle olunca şebeke bağlantısı kurmayı kesti. Dünden beri sürekli yazılanları ve geri dönüşleri okuyorum. En son cihazı 4.2.2 sürümü üzerinden root ettim imei ile ilgili başka ARIZA olmak üzere diğer tüm çözümleri uyguladım fakat sorunum çözülmedi. Halen iletişim kurmayan ancak çok hızlı bir S3 sahibiyim. Sanırım gözden kaçırdığım hususlar var yardımlarınızı rica etsem.

solucan55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam arkadaşlar. Bende s3 ümü bundan 7 ay önce telefoncu da klonlattim ve su an 4.1.2 yüklü. Imei konusunda hic bir sikinti yaşamadım ancak şöyle bir durum var. Ben çok çok "akıllı" olduğumdan hazır root da varken google'nin samsung'un ve dedim ya akıllı olduğum için sistem apklerini yani uygulamalarının cogunu sildim örneğin face unlock veya tts' ler samsung account, gmaik, maps vs vs. Doğal olarak şu an sistem belli aralıklarla crash yapiyor ve yeniden acmam gerekiyor vs. Şimdi wipe yapsam, 1 bu imei de sorun cikarir mi? 2. Klonlanmis imeimi koruyarak yeniden odin le official bir rom indirip kurabilir miyim? Yoksa bunu yapan kişiye gidip yeniden TLcikler mi bayilmam gerekiyor? Yanıtlarınızi sabirsizlikla bekliyor olacağım. Sevgiler

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Selam arkadaşlar. Bende s3 ümü bundan 7 ay önce telefoncu da klonlattim ve su an 4.1.2 yüklü. Imei konusunda hic bir sikinti yaşamadım ancak şöyle bir durum var. Ben çok çok "akıllı" olduğumdan hazır root da varken google'nin samsung'un ve dedim ya akıllı olduğum için sistem apklerini yani uygulamalarının cogunu sildim örneğin face unlock veya tts' ler samsung account, gmaik, maps vs vs. Doğal olarak şu an sistem belli aralıklarla crash yapiyor ve yeniden acmam gerekiyor vs. Şimdi wipe yapsam, 1 bu imei de sorun cikarir mi? 2. Klonlanmis imeimi koruyarak yeniden odin le official bir rom indirip kurabilir miyim? Yoksa bunu yapan kişiye gidip yeniden TLcikler mi bayilmam gerekiyor? Yanıtlarınızi sabirsizlikla bekliyor olacağım. Sevgiler

bence gitmez. en iyisi sen yap ta biz de net bir şekilde cevabımızı alalım :)

solucan55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Canım ya o kadar da akıllı değilim :) ya şaka bir yana kimse yok mu buna cevap verebilecek? Şaka gibi s3üm var mal mal crash yapio :D birde en azından şunu söyleseniz. Sistem uygulamalarını sildim ve şimdi onları doğal olarak geri yükleyemiyorum. Factory reset/Wipe yaptığım taktirde telefonun yani sistemin fabrika ayarlarına geri döneceğini varsaydığım için,silmiş bulunduğum söz konusu sistem uygulamaları geri gelebilir mi? Sözüm ona silmiş bulunduğum Gmail,TTS'ler,Face Unlock, Talk Back, Accu Weather Widget ve daha niceleri HAHAHA

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:hammer:selamlar abiler ben fransadan mustafa benimde i9300 samsung var uc gunden beri kullanamiyorum imei numaram 0049 dans basliyor bunun daha caresini bulamadim ve de size bir uyari 7 aydan sonraki rom l arda efs i degistiriyor SAKIN XXEMG4 li rom lari indirip yuklemeyin yada yuklerseniz geri donus zor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
patch i yükledim ama şebeke gelmedi.
Galaxy S3 I9300 modeli ve üzerindeki Imei eski bir samsung cihazın imei si kayıtlı gözüküyor aynı zamanda...
yardım please..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sa arkadaslar s3 telefonum war sizinde dediginiz gibi baska bi telefonun imeisi cakili telefonumda adamlar s3 e lg b1300in imeisini cakmislar telefonda gayet guzel ama tek sıkıntım 3g si yok bu programi yukledigimde sorun kalkar mi? Telefona bi zarari olur mu? Dedigim gibi sadece 3g ile konusmak we 3g hizinda nete baglanmak istiyorum. Ne yapmaliyim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar selam,

TV den satış yapılan galaksi s3 mini aldım, şebeke yok, ne yapmam gerekir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selamin aleykum admin kardeş,kafayi yiyecemmm lütfen yardimmm..almanyadan kuzenim kendi kullandiği s3 i9300 ü bana getirdi fakat cihazi açtim wirelesi çalişmiyo ağ araniyor diyo sürekli,hattimi taktim hattimi görmedi *#06# yaptigim zaman imei:null/null yaziyor..kaçtane telefoncuya gösterdim yapamadilar..hatta cihazin yapilmaz mp3 olarak kullan dediler küfreder gibi..kardeşim bi yardimci ol sana zahmet zor durumdayim..bide ben bu program işlerinden hiç anlamiyorum bana bi yol gösterinn..acil cvp bekliyorum..!!!

yapılmaz diyen telefoncuların varya... neyse onların bişeyden anladıkları yok özelden benimle iletişime geçersen ve sorunun hala aynıysa 5 dk da hallederim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben de yurtdışından Galaxy s3 i9305 model telefon aldım. Telefonumla internete girerken, 3g özelliğini aktif etmiş olmama rağmen 3g'yi veya H+ yı hiçbir şekilde görmüyor ve sürekli edge ile bağlanıyor. Yardımınızı rica ederim.:mellow:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm bnm ki paypal V.06 sürümü çıkana kadar bekleyin diyor ne yapmam lazım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hocam sorun aynı şekilde devam ediyor...Hala ağda kayıtlı değil hatası alıyorum arama yaparken...Yardımcı olma imkanınız var mı acaba?

vuralemre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
arkadaşlar note 2 cihaza 4.3 rom yükleyince şebeke sorunu çıkıyordu.
xda'da türk bi arkadaş sorunu çözdü.
nandroid yedek alın
4.3 rom yükleyin
recoveryde patch ve kernel flaşlayın tammdır
ingilizcesi olmayanlar için türkçe anlatım burda
İNDİR

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadaşlar bende galaxy s3 9305 var ve imei null veriyor bunu nasıl atlaya bilirim