Galaxy S3 imei değiştirilen cihazlarda güncelleme ile oluşan şebeke sorunu çözüm

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar benım imei kayıtlı ekranda ve kasa da görunen imei numarasıda aynı fakat fabrıka ayarlarına geri dön yaptım (eşşekliğime doymayım :) ) ve şimdi de sebeke sorunu yasıyorum ne yapmam gerektıgı hakkında yarımcı olursanız sevınırım şimdiden tesekkur ederım

Ɲevermore

Profesör
Reaksiyon puanı
249
1.mesajda herşey yazıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s 2 kullanıyorum hat deiğiştirdiğimde mobil ağ yok dıyor ne yaptysam calısmıyo nasıl halledebılrıım bu sorunu

catafalloque

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
simdi telefonu guncelledikten sonra yasal bir sekilde imei kaydi yaptiramaz miyiz ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba,telefonum root lu fakat arıza açtığımda root lu değil diyor,ne yapmalıyım? Teşekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba, programı açınca;Root Permission: NOWarningNo root, Please install rootuyarısı alıyorum, ne yapmalıyım?

bensukru

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yaw hiç bişi anlamadım bu baslıktakı yazıdan """""Yamayı şebekeniz gittikten sonra imei numaranızın silinmediği koşullarda yüklemelisiniz. imei numaranız silindiyse(null yada 0000... yazıyorsa) işe yaramaz, şebekeniz gitmediyse yani sağlamsa etkisi olmaz, efs yedeğiniz bu tip bir durumda şebekenizi geri getirmez." """" buna istinaden sebeke nıye gıder imei null yada 000 yazınca gıder. benım su an şebekem yok null yazıyor imei kısmında hiçbir güncellemede yuklemedım neden oldu anlamadım gıttı yarın telefoncuya vercem. Ayrıca gurcıstana kımlıkle gıırıp donen bırını bulcam onun tc sıne kayıt ettırcem ama bıs orum var kayıt ettırdıkten sonra güncelleme ıle yıne sebeke sorunu yasarmıyım bır cok yer de kızlığı bozuldu bı kere telefonun dıyor sebeken gıder dıyor. O zaman kayıt ettırmenın bı anlamı yok. Lütfen yardım...bu arada telefonum da su an ımeı de null yazıyor programı belkı olurt dıye denedım bi faydası olmadı bilginiz olsun arkadaşlar.

cansermo

Profesör
Reaksiyon puanı
30
yaw hiç bişi anlamadım bu baslıktakı yazıdan """""Yamayı şebekeniz gittikten sonra imei numaranızın silinmediği koşullarda yüklemelisiniz. imei numaranız silindiyse(null yada 0000... yazıyorsa) işe yaramaz, şebekeniz gitmediyse yani sağlamsa etkisi olmaz, efs yedeğiniz bu tip bir durumda şebekenizi geri getirmez." """" buna istinaden sebeke nıye gıder imei null yada 000 yazınca gıder. benım su an şebekem yok null yazıyor imei kısmında hiçbir güncellemede yuklemedım neden oldu anlamadım gıttı yarın telefoncuya vercem. Ayrıca gurcıstana kımlıkle gıırıp donen bırını bulcam onun tc sıne kayıt ettırcem ama bıs orum var kayıt ettırdıkten sonra güncelleme ıle yıne sebeke sorunu yasarmıyım bır cok yer de kızlığı bozuldu bı kere telefonun dıyor sebeken gıder dıyor. O zaman kayıt ettırmenın bı anlamı yok. Lütfen yardım...bu arada telefonum da su an ımeı de null yazıyor programı belkı olurt dıye denedım bi faydası olmadı bilginiz olsun arkadaşlar.

Kayıt ettirme. Telwfoncuya götür zaten o IMEI atar sonra şebeken felan gider ama IMEI durursa bu başlıktaki yöntemi kullanabilirsin :)

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Ben pasaporta kaydettirdim de ne oldu sanki ? Bana verdikleri cevap şu : "Yapacak birşey yok siz de gidin imei attırın."

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
yani klon ımeı kullanıyoruz diye orjinal Rom 4.2.2 yse 4.2.3 çıkınca yüklemicez telefon ölene kadar 4.2.2 kalacak öylemı dıyorsunuz ?

Reaksiyon puanı
2,146
yani klon ımeı kullanıyoruz diye orjinal Rom 4.2.2 yse 4.2.3 çıkınca yüklemicez telefon ölene kadar 4.2.2 kalacak öylemı dıyorsunuz ?

İlk 4.0.4 vardı sonra 4.1.1, 4.1.2 ve sızıntı 4.2.2 çıktı hepsinde de çalışıyor. Arıza s3 kullanmaya devam ettikçe yeni sürümlere destek devam eder diye düşünüyorum.

bensukru

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yaa bu işten bısı anlamadım arkadaşlar. Telefonuma imei klonlanmış kapandı kac saattır araştırıyordum. MErak ettım ve www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php‎ den telefonun arkasındaki orjınal imeisini sorgulattım. Flasss Flasss sonuç telefon kayıtlı :mellow: Şaşırdım.... Klonladıklarına gore telefon çalıntımı aklıma başka bısı gelmedı?? eger çalıntı ıse iade ederim kullanmam. acil cevap!!!!

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
yaa bu işten bısı anlamadım arkadaşlar. Telefonuma imei klonlanmış kapandı kac saattır araştırıyordum. MErak ettım ve www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php‎ den telefonun arkasındaki orjınal imeisini sorgulattım. Flasss Flasss sonuç telefon kayıtlı :mellow: Şaşırdım.... Klonladıklarına gore telefon çalıntımı aklıma başka bısı gelmedı?? eger çalıntı ıse iade ederim kullanmam. acil cevap!!!!

Aklına doğru gelmiş.Bence hiç elleme devam et.Başın ağrımasın.Ya da gözün karaysa aldığın yere söyle, anlamlı bi açıklaması yoksa polise şikayet et.Telefonu çalınan şahıs telefonuna kavuşur.Sende yeni bir S4 alırsın.

bensukru

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yeni s4 nasıl alcam anlamadım bıraz acarmısın konuyu???

Ɲevermore

Profesör
Reaksiyon puanı
249
klon imei kullanıyorsan lokman öyle kalacak yoksa öbür türlü şebeke gidiyor ayrıca bu patch sadece s3 için ve s3 4.2.x sürümlerine de uygun

bensukru

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kadıkoy arkadaşım spot urun dıye aldım ancak cıhazın arkasındaki iemi kayıtlı cıktı???? ne yapim şaşırdım sımdı??? cihaz sanıırım çalıntı klonlu ımeı var sebeke gıttı cunku ımeide null yazıyor ????

S

SDN Okuru

SDN Okuru
root sayesinde efs klasörü kopyalıyor sanırım ya da olusturuyor, imei bilgileri efs klasörü içerisindedir.çözüm idareliktir.

Reaksiyon puanı
2,146
kadıkoy arkadaşım spot urun dıye aldım ancak cıhazın arkasındaki iemi kayıtlı cıktı???? ne yapim şaşırdım sımdı??? cihaz sanıırım çalıntı klonlu ımeı var sebeke gıttı cunku ımeide null yazıyor ????

Aldığın telefon hem klon imeili hem de arkasındaki imei kayıtlı öyle mi?
Peki imei sorgulama sayfasında model olarak ne yazıyor?
Spottan kastın telefon mu sahte yoksa sadece imei mi sahte?
Dediğin gibi çalıntı da olabilir yoksa kayıtlı imeiyi niye değiştirsinler.

bensukru

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aldığın telefon hem klon imeili hem de arkasındaki imei kayıtlı öyle mi?
Peki imei sorgulama sayfasında model olarak ne yazıyor?
Spottan kastın telefon mu sahte yoksa sadece imei mi sahte?
Dediğin gibi çalıntı da olabilir yoksa kayıtlı imeiyi niye değiştirsinler.

Arkadasim imei sorgulahinca elomdeki telefon ckkiyor s3 diye ve aciklamada sahis cihazla giris yapmistir diye kayitli gorunuyor... spottan kastim yurtdisindan getirilip vergi odemeden imei yuklenerek kullanmaktir yanj krjin kmeisinin kaydi olmamamsi lazim.

Ɲevermore

Profesör
Reaksiyon puanı
249
Arkadasim imei sorgulahinca elomdeki telefon ckkiyor s3 diye ve aciklamada sahis cihazla giris yapmistir diye kayitli gorunuyor... spottan kastim yurtdisindan getirilip vergi odemeden imei yuklenerek kullanmaktir yanj krjin kmeisinin kaydi olmamamsi lazim.
Nasııııııııııl?

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
EFS yi yedeklesek rom atmadan önce yinede böyle sorun çıkar mı şebeke gitmesi gibi.