Galaxy S2' ye Android 4.1.2 Jelly Bean Yükleme

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben italyadan bir jelly bean sürümü yükledim fakat ikonlar özel yapılmış orjinal değil hiç sevmedim nasıl değiştirebilirim?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yukledigim odin klasorunde .tar uzantili bir shey yok...nasil yukleye bilirim???

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tesekkur ederim odin ile 5 dakika baya basit bi işlem zor tarafı 580 mb indirmek :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar s2 ye 4.1.2 yi yükledim ama tuş kilidi olmuyor model oluşturuyorum ama herhangi bir tuşa basınca direk ekran açılıyor. ne yapmam gerekiyor. 4.1.1 e nasıl indirebilirim yada çözümü var mı acilllll cevap lütfen

Ayni sorun bendede oldu ekran kilidi calismiyor calistiran arkadas var mi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dostum bu peki tur csc kodu değilmi kiese bağladığımızda gözükürmü?

NeÇaTi19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba benim tel s2 ama rusya romu yüklü güncelle dedim güncelledi 4.0.3 ten 4.0.4 de yükselltti ama 4.1.2 ye yükseltirken yeşil android simgesi geldi orda tam yüklüyodu durdu tel açıldı bileşenler gücellenemedi dedi ben napıcam tek çözüm odinle yüklemek mi ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

csc kodlarındada sadece rusya ve Ukrayna var türkiye yok

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çok teşekkür ederim . su efekti ve multi window yok ama güzel bir rom

Mesela

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi günler benim telefonum Vietnam çıkışlı gözüküyor. Bende Android sürümünü güncellemek istiyorum acaba nasıl yapabilirim yardımcı olabilir misiniz? Yetkili servisten bir kişi ile konuştum ve Türkiye güncelleme yapmanın imkansız olduğunu ve Vietnama gitmem gerektiğini söyledi -hiç mantıklı gelmedi bana- bende sonrasında IP adresimi Vietnam IP'lerinden biriyle değiştirdikten sonra güncelleme yapma şansım olup olmadığını sordum oda yapamazsın bize gönder bizler yapalım dedi. Dediğim gibi sizlere sormak istedim yardımcı olursanız çok sevinirim. fb.com/a99823 iletişim için ulaşabilirsiniz.

BlackShopAre

Doçent
Reaksiyon puanı
1
İster samsung servise gonder ister odinden kendin yap ama guncellemek icin vietnama gitmene gerek yok diye biliyorum :)

Mesela

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Birde Android sürümüm 2.3.3 ben direk 4.1.2 yapabilir miyim yoksa daha öncesinde diğer Android sürümlerini mi yüklemem gerekiyor ?

BlackShopAre

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Hayir gerek yok ben de senin gibi 2.3.4 ten guncelledim sorun olmadi

malatya

Profesör
Reaksiyon puanı
6
arkadaşlar telefonda imei atılmış orjinal imei değil.orjinal 4.1.2 yükleyincede hat görmüyor tuş kilidi devreye girmiyor bu sorunu halledebilen oldumu halen sızıntı rom kullanıyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Elimde bir s2 var Almanyadan gelme, ancak imei numarası pasaporta kayıtlı. Csc kodu DBT olarak görünüyor. Ben bu cihazın odin sayacının artmasını istemiyorum. Csc kodunu TUR olarak değiştirsem sonra da orijinal Türkiye romunu yüklesem ya da csc kodunu değiştirmeden direk Almanya romunu yüklesem sıkıntı olur mu ? Anlayan arkadaşlar yardım ederse sevinirim. Şimdiden teşekkürler..

Reaksiyon puanı
2,146
Elimde bir s2 var Almanyadan gelme, ancak imei numarası pasaporta kayıtlı. Csc kodu DBT olarak görünüyor. Ben bu cihazın odin sayacının artmasını istemiyorum. Csc kodunu TUR olarak değiştirsem sonra da orijinal Türkiye romunu yüklesem ya da csc kodunu değiştirmeden direk Almanya romunu yüklesem sıkıntı olur mu ? Anlayan arkadaşlar yardım ederse sevinirim. Şimdiden teşekkürler..

Cscyi sıkıntı etme, istediğin firmwareyi kur, hangi firmwareyi kurarsan csc onun cscsi olur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Cscyi sıkıntı etme, istediğin firmwareyi kur, hangi firmwareyi kurarsan csc onun cscsi olur.

Yani ben şimdi odinden orijinal TR romunu kursam csc kodum TUR olarak değişir ama sayacım artmaz değil mi? Kusura bakmayın bu konularda yeniyim . Cahilliğimi mazur görün..

marancı

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Performansı nasıl. En son 4.0.3 kullanmıştım beterdi. 4.0.4 yüklemiştim sanırım Rusya rom u idi. 4.0.4 iyiydi epey

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Performansı nasıl. En son 4.0.3 kullanmıştım beterdi. 4.0.4 yüklemiştim sanırım Rusya rom u idi. 4.0.4 iyiydi epey

hocam cihazda 2.3.6 var. Ben de bu yüzden 4.1.2 ye geçmek istiyorum Sizce geçmeli miyim herhangi bir sıkıntı olur mu? zira forumlar imei silinen, kilit ekranı gelmeyen, şebekesi giden insanlarla dolu.. yardımcı olursanız sevinirim...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hocam yardım edin s2' ye orijinal TR romu atarsam csc kodunun Almanya olması sıkıntı çıkarır mı? Romu atmadan önce csc 'yi değiştirmeli miyim? ve odinden orijinal rom yükledikten sonra ya da csc kodu değiştirdikten sonra sayaç artar mı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
jelly beani yüklerken fail oldu. taktım çıkarttım. şimdi download moduna geçmeye çalışırken ekranda sadece cep telefonu ile pc simgesi çıkıyor. aralarında da uyarı işareti. acil yardım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
jelly beani yüklerken fail oldu. taktım çıkarttım. şimdi download moduna geçmeye çalışırken ekranda sadece cep telefonu ile pc simgesi çıkıyor. aralarında da uyarı işareti. acil yardım.

Reaksiyon puanı
2,146
Aleti brick etmişsin. Download moda geçirmek için belki usb jig işini görebilir ama böyle bir durumda ben ace'ye uygulamıştım işe yaramamıştı. Tabi denemende fayda var.

[video=youtube;XMkA8qe9BXY]http://www.youtube.com/watch?v=XMkA8qe9BXY[/video]

Bir de bişeyi yanlış yapmışsın mutlaka, telefon modelin i9100 mü? i9100G falan değil, değil mi?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim bazı sorunlarım var yardımcı olursanız sevinirim
Telefonu rootlamadan dalga efekti ve multi window yüklenebilir mi?
İntenette geçici cwm recovery diye bişeyin linkini vermişler. bunu yaparsanız tel root olmaz demişler. Benim kafam da burada karıştı. Geçici cwm recovery nedir sonra stok recovery ye dönülebilir mi? Cihaz garantiden çıkar mı? ya da rootlasam sonra unroot yapınca direk garantiye döner mi? Bir de framaroot yükleyince cwm gelir mi? Kafam iyice karıştı .
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Reaksiyon puanı
2,146
benim bazı sorunlarım var yardımcı olursanız sevinirim
Telefonu rootlamadan dalga efekti ve multi window yüklenebilir mi?
İntenette geçici cwm recovery diye bişeyin linkini vermişler. bunu yaparsanız tel root olmaz demişler. Benim kafam da burada karıştı. Geçici cwm recovery nedir sonra stok recovery ye dönülebilir mi? Cihaz garantiden çıkar mı? ya da rootlasam sonra unroot yapınca direk garantiye döner mi? Bir de framaroot yükleyince cwm gelir mi? Kafam iyice karıştı .
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Dalga efekti konusunda bilgim yok fakat bu modlar genelde cwm'den flashlanan zip dosyaları şeklinde oluyor. O yüzden cwm'ye ihtiyacın var.
Geçici cwm diye de birşey duymadım.
Şu an full stocksun sanırım, framaroot ile root edersen cwm gelmez, cwm'yi ayrıca yüklemen gerekir(mobil odin ile halledebilirsin). CWM yükleyince download sayacı artabilir emin değilim, garantiye döndürmek için sayacı sıfırlaman gerekir ya triangle away ile ya da usb jig ile sıfırlanır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ALLAH razi olsun. bugun cikmis olan cyangenmod yuklemeye calistim olmadi ve telefon acilamayinca internetten arastirdim shifdeleteyi görunce direk buraya girdim zaten devamli bakiyorum guvenndigim bir site telefon acildi tekrardan ekibinize tesekkurler