Flash belleğimin kapasitesi düştü!

Xioami Fan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba benim 64 gblık sandisk klasik kırmızı siyah flash belleğim var. Microsoftun sitesinden windows 10 kurulum aracı için kullanmıştım (Windows 10'u İndirin) neyse sonra işim bittiğinde bi baktım flashın kapasitesi 32 gb olmuş. Biçimlendirdim belki düzelir diye düzelmedi. İnternetten flash hafızası arttırma ile ilgili araştırma yaptım. "ultimate drive increaser" diye bi uygulama buldum ona da windows defender izin vermiyor (kapatsam bile). Sizin bana önerebileceğiniz bir şey var mı? Tekrar 64 gb olabilir mi? Not: aygıtlar ve yazıcılardan 64 gb olduğu gözüküyor ama 27 gb a ayrılmamış alan diyor.
1600189417850.png
1600189621886.png

quaresma71

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Cmd girip diskpart yazın
List disk yazın,
Select disk x ( x yerine 0,1,2,3 veya 4 flaş belleğinizin listedeki sırasını yazın)
Clean yazın
Create partition primary yazın
Format recommended quick yazın
İşlem tamamlanmasını bekleyin

List disk yazınca 59gb veya 64gb olan disk hangisi ise onun disk numarası önemli select disk x işleminden sonra, tekrar list disk yazarak hangi diski seçtiğinizi kontrol edebilirsiniz başına "*" işareti gelecek

Son düzenleme:

Xioami Fan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Cmd girip diskpart yazın
List disk yazın,
Select disk x ( x yerine 0,1,2,3 veya 4 flaş belleğinizin listedeki sırasını yazın)
Clean yazın
Create partition primary yazın
Format recommended quick yazın
İşlem tamam

List disk yazınca 59gb veya 64gb olan disk hangisi ise onun disk numarası önemli select disk x işleminden sonra, tekrar list disk yazarak hangi diski seçtiğinizi kontrol edebilirsiniz başına "*" işareti gelecek
teşekkürler işe yaradı

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,288
Disk yönetim bölümünden baksana. İkiye bölünmüş bölümleri silip tekrar oluşturma gibi yapabilirsin.