Erdoğan'ın Gençlerle Video Konferans Buluşması dislike yağmuruna tutuldu

Bu konuyu okuyanlar

M

Murat Burç

SDN Okuru
Buna kesinlikle katılıyorum. Ama benim sitemim bunu bir siyasi malzeme yapıp burada bile baksana konuyu açan 20-25 yaşında şurada yorum yazakların yaş ortalaması 25 üstüdür sınava 5 yıl önce girmiş. insanlar.
Sen getirisini götürüsünü düşünümü dislike atıyon sanki ? Erdoğan varsa bas Dislike'ı geç kafasındasın. ( Kesin yanlıştır diyon :D )
Ne beğenme ne de beğenmeme bastım ben.
Ben bir sınav tarihi için bu iktidara tepki koyacak değilim.
Eğitim sistemi yalama oldu yalama. Yalamanın da yalaması oldu.
Bunu geç eğitimde fırsat eşitliği youtube olmasa yok. Bildiğin yok. İnsanların çok büyük bir çoğnuluğu kaliteli eğitime ulaşamıyor. Ulaşanların ulaştığı eğitim de kaliteli değil. Hele doğu aman aman rezillik ve kepazelik. Hoş batıda da durum iyi değil orası da ayrı bir tartışma mevzusu.

Üniversite eğiitimi oyuncak oldu. Ben şuan için çok başarılı bir öğrenciyim demiyorum bu sene aşırı hasta olmamdan dolayı felaket saldım dersleri fakat bu gerçekleri değiştirmiyor.

200 tane üniversite oldu. Üniversite açtık demek için üniversite açıyorlar Bunların. 150 tanesi çöp. Çöp oğlu çöp. Çöpün de çöpü. Vallahi billahi tallahi, Allah şahidim bu üniversiteler çöp çöp çöp çöp çöp çöp çöööööööööööööööp.

Bakın nasıl anlatılır bilmiyorum ama ÇÖP ARKADAŞIM ÇÖP. Bir üniversitenin en önemli bölümü kütüphanedir bu üniversitelerin yani 200 üniversitenin 190'ındaki kütüphaneler üniversite kütüphanesi değil anaokulu kütüpahnesi. Derste bir kitap öneriliyor derse giren 180 öğrenci varsa o kitaptan kütüphanede 10 tane var yok.

Ama kalktılar üniversite açtık diyorlar. Son açtıkları üniversiteleri başka üniversitelerden kopardılar.

Beni seçtiğim üniversiteden koparıp başka üniversiteye koydular. Sözleşmeyi ihlal ettiler. DEvlet ihlal etti. Devlet bana verdiği sözü bozdu. Pratikte çok değiş değişmedi ama kağıt üstünde çok şey değişti.

Bu hükümet eğitim sistemini altına aldı düzüyor şuan. Dünya yansın, alt üst olsun sırf bu sebepten yine dönmem.

Çok şey yazıcam da oyun oynuyorum alta alıp alıp yazdım.
Uzun lafın kısasını yazamadım aman neyse işte

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
YpxESDjFDrhFHClN-636595827133772363.gif

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Konunun içine siyaset sokuyorsunuz :) Muharrem İnce kimdir. Hangi sıfat ile veya görev ile bu konuya dahil edip Tweet'ini paylaşıyorsunuz CHP'mi yürütüyor bu kampanyayı demek oluyor bu ...
Muharrem İnce eski cumhurbaşkanı adayı, eski milletvekili ve oldukça fazla etkileşim almış bir tweet olduğu için olabilir mi?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Muharrem İnce eski cumhurbaşkanı adayı, eski milletvekili ve oldukça fazla etkileşim almış bir tweet olduğu için olabilir mi?

Çocuğu mu sınava girecek ? Konuya Nasıl dahil oldu ?

Benim gözümde CHP eski Milletvekili olduğu için yazdıkları TAMAMEN SİYASET içerikli oluyor. Anlatmak istediğimde bu baştan beri. KELLİ FELLİ CHP'li isimler gelmiş yarın sınav var şurada 8-9 saat kalmış akılları sıra öğrenci hakkı savunuyor. Böyle olmaz bu işler.

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Çocuğu mu sınava girecek ? Konuya Nasıl dahil oldu ?

Benim gözümde CHP eski Milletvekili olduğu için yazdıkları TAMAMEN SİYASET içerikli oluyor. Anlatmak istediğimde bu baştan beri. KELLİ FELLİ CHP'li isimler gelmiş yarın sınav var şurada 8-9 saat kalmış akılları sıra öğrenci hakkı savunuyor. Böyle olmaz bu işler.
Öğrencilere destek oluyor siyaset içerikliyse de gayet mantıklı bir hamle yapmış. İktidar gençleri bu kadar kendinden uzaklaştırırken...

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
Trollerin canı yanacak bu işten demedi demeyin, bişeyi beceremediniz bizi dünya aleme rezil ettiniz fırçası yemeleri yakındır. Hatta trol ekibine operasyon bile yapılır bu gidişle tabii bizim haberimiz dahi olmaz. O yüzden like atağına geçmişler sanırım.

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
Fikre Katılmıyor Olabilirsin Ama Saygısızlık Yapma Gibi Bir Lüksün Yok.
Karşındaki Kişi Baban Yaşında Biri Belliki Terbiyeden Yoksun Olduğundan Saçmalama ve Saçmalıyorsun Gibi Bir Söylemi Bu Nedenden Ötürü Rahatlıkla Söyleyebiliyorsun.

Eski veya Yeni Hiçbirşeyde Güzellik Bırakmayan Siz Z Kuşağı Kalkıp Adetleri Kendine Sakla Diyebilicek Kadar Kendisiyle Çelişen Bi Kafanız Var.

İçi Boş Muhalefetine Eyvallah Ama Saygısızlığına Tahammül Edeceğimi Sanma
Saygısızlığın Konusunda Bu Kim Olursa Olsun Aynı Tepkiyi Alacağından Emin Ol.

Alıntı yaptığım kişiye bir saygısızlık yapmadım , nasıl okuyorsun acaba yazdığım mesajı ?

aegeanfisk

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Eğitim sistemini savunanlar olmuş, 2 yıl boyunca ücretli ingilizce öğretmenliği yapmış biri olarak söyleyeyim. (ilk okula da, orta okula da, liseye de girdim) Maalesef eğitim sistemi güzel değil, öğretmenler çok geri plana atılmış(velilerin ayakları altında) durumda bu durum aksine öğrencilerin yararına değil zararına, güzel bir disiplin sistemi yok daha yapıcı gençleri üzmeden hatalarından ders çıkarmalarını sağlayacak, müfredatlar bence güzel değil. İngilizce adına konuşuyorum orta okulların ingilizce kitaplarına uygun akıllı tahta uygulaması yok kitabın pdfini açıyordum sadece onu da kendim buldum ve tahtalar maalesef güncelliğini yitirdi bu beğendiğim akıllı tahta sisteminde bile güncellemeler beklerken gelmedi. Tahtalar hep yavaşlamış yada çoğu sınıf da atıl durumda bu kadar sisteme para harcanmış çöpe mi gidecek derhal güncellenip kimisinin onarılması lazım. Belki de Türkiye tarihinin en kötü zamanlarını yaşıyor eğitim sistemi. Benim annem babamda 29 yıllık öğretmenler aynı şeyi düşünüyorlar. Serbest giyim güzel olmuş olabilir bence sadece. Özellikle liseye girerken gerçekten gençlere üzülüyordum çünkü artık doktorluk dışında yada extreme bir üniden mezun olmadıkça insani maaşlara mezun olduktan sonra iş bulmak çok zor gençlerde işsizlik çok yüksek benim mezun arkadaşlarımın(mühendis öğretmen vs) hepsi işsiz durumda bende arada öyle ücretli yaptım asgari ücretin altına. Üzgünüm ama bu gençler saygı çerçevesinde yaptıkları sürece isyanlarında biraz haklı. Zaten gelecek kaygısı içindeler sınavın bir ileri bir geri alınması saçma çünkü işin psikolojik boyutu var yada gerçekten hedefleri çok yüksekte olup zamanını dakika dakika planlayan gençler var. Yine de sınava girecek herkese sınavlarında başarılar umuyorum ki gönlünüzden geçen sizin için iyi olacak üniversiteye gidersiniz.

Yasuobilal2007

Profesör
Reaksiyon puanı
952
Eğitim sistemini savunanlar olmuş, 2 yıl boyunca ücretli ingilizce öğretmenliği yapmış biri olarak söyleyeyim. (ilk okula da, orta okula da, liseye de girdim) Maalesef eğitim sistemi güzel değil, öğretmenler çok geri plana atılmış(velilerin ayakları altında) durumda bu durum aksine öğrencilerin yararına değil zararına, güzel bir disiplin sistemi yok daha yapıcı gençleri üzmeden hatalarından ders çıkarmalarını sağlayacak, müfredatlar bence güzel değil. İngilizce adına konuşuyorum orta okulların ingilizce kitaplarına uygun akıllı tahta uygulaması yok kitabın pdfini açıyordum sadece onu da kendim buldum ve tahtalar maalesef güncelliğini yitirdi bu beğendiğim akıllı tahta sisteminde bile güncellemeler beklerken gelmedi. Tahtalar hep yavaşlamış yada çoğu sınıf da atıl durumda bu kadar sisteme para harcanmış çöpe mi gidecek derhal güncellenip kimisinin onarılması lazım. Belki de Türkiye tarihinin en kötü zamanlarını yaşıyor eğitim sistemi. Benim annem babamda 29 yıllık öğretmenler aynı şeyi düşünüyorlar. Serbest giyim güzel olmuş olabilir bence sadece. Özellikle liseye girerken gerçekten gençlere üzülüyordum çünkü artık doktorluk dışında yada extreme bir üniden mezun olmadıkça insani maaşlara mezun olduktan sonra iş bulmak çok zor gençlerde işsizlik çok yüksek benim mezun arkadaşlarımın(mühendis öğretmen vs) hepsi işsiz durumda bende arada öyle ücretli yaptım asgari ücretin altına. Üzgünüm ama bu gençler saygı çerçevesinde yaptıkları sürece isyanlarında biraz haklı. Zaten gelecek kaygısı içindeler sınavın bir ileri bir geri alınması saçma çünkü işin psikolojik boyutu var yada gerçekten hedefleri çok yüksekte olup zamanını dakika dakika planlayan gençler var. Yine de sınava girecek herkese sınavlarında başarılar umuyorum ki gönlünüzden geçen sizin için iyi olacak üniversiteye gidersiniz.
Gençler ülkeden kaçıyor artık üniversiteden sonra yapacagım ilk şey ülkeyi terketmek

aegeanfisk

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Gençler ülkeden kaçıyor artık üniversiteden sonra yapacagım ilk şey ülkeyi terketmek
Maalesef Türkiye'de ki güvensiz siyasi ortam, işsizlik, düşük ücretler, hayatın pahalılığı, alım gücünün düşmesi vb. birçok neden Türkiye'ye çok büyük katkısı olabilecek pırıl pırıl gençlerimizin yurt dışına gitmesine neden oluyor. Gençlerde kendilerince haklı vatanlarını bu kadar sevmelerine rağmen gitmek zorunda kalıyorlar. Umuyorum ki ülkemiz ilerde daha güzel günlere ulaşır ve bu gençler mutlu bir şekilde ülkelerinde çalışır. Umuyorum ki geleceğin güzel ve istediğin gibi olur kardeşim.

Yasuobilal2007

Profesör
Reaksiyon puanı
952
Maalesef Türkiye'de ki güvensiz siyasi ortam, işsizlik, düşük ücretler, hayatın pahalılığı, alım gücünün düşmesi vb. birçok neden Türkiye'ye çok büyük katkısı olabilecek pırıl pırıl gençlerimizin yurt dışına gitmesine neden oluyor. Gençlerde kendilerince haklı vatanlarını bu kadar sevmelerine rağmen gitmek zorunda kalıyorlar. Umuyorum ki ülkemiz ilerde daha güzel günlere ulaşır ve bu gençler mutlu bir şekilde ülkelerinde çalışır. Umuyorum ki geleceğin güzel ve istediğin gibi olur kardeşim.
Bence bu ülke bu yaşlı cahil kesim öldükten sonra düzelir gibime geliyor

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059

Bu söylemine senin Annen Baban Deden ve minimum akrabalarında dahil mi ?
Yurtdışına gitmek istiyorsan git seni tutan yok. Türkiye Cumhuriyetini ve Milletini unutma yeter. ( Ve gittikten sonra ülkene sövüp sayma. Gerekirse Emekli olunca gel ama yinede gel. )

aegeanfisk

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Yine de öyle demeyelim. Görüşleri ne olursa olsun yaşlılar bizim başımızın tacı sonuçta bir kısmı interneti bilmiyor medya ne gösterirse ona inanıyor yine de uzun ve sağlıklı hayatları olsun. Ama şöyle diyelim umalım ki tez zamanda doğru yolu görürler.

Yasuobilal2007

Profesör
Reaksiyon puanı
952
Bu söylemine senin Annen Baban Deden ve minimum akrabalarında dahil mi ?
Yurtdışına gitmek istiyorsan git seni tutan yok. Türkiye Cumhuriyetini ve Milletini unutma yeter. ( Ve gittikten sonra ülkene sövüp sayma. Gerekirse Emekli olunca gel ama yinede gel. )
Ailem de çoğu akrabam boş oy atıyor ülke b*k çukurundan çıkarsa koşa koşa gelirim

aegeanfisk

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Arkadan gelin nesil senin gibi işte. Gerisini sen düşün ne olacağunu bu ülkeye...
Ben her türlü şeye rağmen gençlerimizin pırıl pırıl ve iyi olduğuna inanıyorum ama varsayalım ki senin dediğin gibi olsun bu neslin doğup büyüdüğü süre boyunca başta kim vardı? Biraz kendi kendinle çelişen bir cümle olmuş ondan dedim.

Yasuobilal2007

Profesör
Reaksiyon puanı
952
Ben her türlü şeye rağmen gençlerimizin pırıl pırıl ve iyi olduğuna inanıyorum ama varsayalım ki senin dediğin gibi olsun bu neslin doğup büyüdüğü süre boyunca başta kim vardı? Biraz kendi kendinle çelişen bir cümle olmuş ondan dedim.
Hocam benim ingilizcem yaşıtlarıma göre iyi sayılır kelimeyi gördüğüm anda rahatça tanırım fakat güzel konuşamıyorum ne önerirsiniz ?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059

Benim gözümde çocuğu ailesi eğitir yetiştirir DEVLET değil...

Ailesi iyise ve eğitimi için uğraşıyorlarsa o çocuk kendini kurtarır ve gelişiştirir. Devletin verdiği eğitim çok temel düzeyde heleki ( Fen liseleri ve iyi liseler hariç tabi. ) DİL eğitimi hele yerlerde.

Ayrıca üstte ben yeni gelen nesil senin gibi dediğimde. ( İyi ve düzgün birisi olsa kurtuluş yakın o zaman flan yazması gerekirdi. Demekki oda kendini ve yeni nesili beğenmiyor güvenimyor ve tırt olmayacağını biliyor. )

aegeanfisk

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Hocam benim ingilizcem yaşıtlarıma göre iyi sayılır kelimeyi gördüğüm anda rahatça tanırım fakat güzel konuşamıyorum ne önerirsiniz ?
Biraz dikkatli olman lazım ama facebook da penfriends, englis speaking gibi gruplar var onlara girip kendine hem yazışacağın hem de konuşabileceğin arkadaşlar bulabilirsin ama uyarıyorum kesinlikle kişisel bilgilerini verme yine de kimseye çok güvenme. İngilizce filmleri ingilizce altyazılı izleyebilirsin. Stage 1 den başlayarak arttıra arttıra kitaplar okuyabilirsin. Ve en büyük tavsiyem ne yap et erasmus yap orda en güzel konuşarak öğrenebilirsin. Polonya'yı öneririm Avusturya pahalı maalesef paramız çok değersiz yinede cebimizden bi miktar para çıkabiliyor.

Son mesajlar