En iyi Laptop markaları hangisi?

Arkadaslar size gore en iyi laptop hangisi

• Kullanılan toplam oy
    1,847

FBK

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Profesyonel bir notebook teknisyeni olarak yazıyorum bunları.

acer ve hp piyasada casper ve experden sonra yer alan en dandik makinalardır. asus lenovo sony gibi markalara nazeren en çok arıza veren cihazlardır bunlar. toshiba ise orta halli bir cihaz ne iyi ne kötü. hangi teknik servise giderseniz gidin hepsinin hurdalığı acer,casper,exper,hp ile doludur. çünkü en çok arıza veren cihazlardır. power katından verdiği arızalarıyla meşhur acer'a göre chipset hatalarından ömrümüzü yiyen hp daha iyidir bana göre.

eğer bugün bir cihaz alacak olsam. önce sony sonra asus ve lenovaya bakardım. çünkü sony'nin tasarladığı anakartlarda ki elektronik şaheser başka bir hiç bir anakartta denk gelemeyeceğiniz bir elektronik mühendislik harikasına dayanır. her bir kurtuğu mosfet katını başka bir mosfet katıyla destekler böylece ani yüksek amper çekimlerde mosfet iç havzasında ki cam çatlaklarına engel olur. atıyorum sony bu mosfetleri tanesi 13 tl ye gelen cinsten kullanıyorsa asus gidio AO serisi kulllanır oda 7 liralık malzeme. iş casperle expere geldiğinde (yani pegatrona) nerdeyse 1 liraya bile gelmeyen mosfetler zayıf smd kapasitörler bulunur her birinde. sony nin tek büyük hatası amd chiplere bulaşmaktı. keşke bulaşmasalardı. amd chipler bana göre sadece masaüstü cihazlardan kullanılmalı. M seri bir ati ekran kartı kesinlikle tercih edilmemeli.

Reaksiyon puanı
16,118
Profesyonel bir notebook teknisyeni olarak yazıyorum bunları.

acer ve hp piyasada casper ve experden sonra yer alan en dandik makinalardır. asus lenovo sony gibi markalara nazeren en çok arıza veren cihazlardır bunlar. toshiba ise orta halli bir cihaz ne iyi ne kötü. hangi teknik servise giderseniz gidin hepsinin hurdalığı acer,casper,exper,hp ile doludur. çünkü en çok arıza veren cihazlardır. power katından verdiği arızalarıyla meşhur acer'a göre chipset hatalarından ömrümüzü yiyen hp daha iyidir bana göre.

eğer bugün bir cihaz alacak olsam. önce sony sonra asus ve lenovaya bakardım. çünkü sony'nin tasarladığı anakartlarda ki elektronik şaheser başka bir hiç bir anakartta denk gelemeyeceğiniz bir elektronik mühendislik harikasına dayanır. her bir kurtuğu mosfet katını başka bir mosfet katıyla destekler böylece ani yüksek amper çekimlerde mosfet iç havzasında ki cam çatlaklarına engel olur. atıyorum sony bu mosfetleri tanesi 13 tl ye gelen cinsten kullanıyorsa asus gidio AO serisi kulllanır oda 7 liralık malzeme. iş casperle expere geldiğinde (yani pegatrona) nerdeyse 1 liraya bile gelmeyen mosfetler zayıf smd kapasitörler bulunur her birinde. sony nin tek büyük hatası amd chiplere bulaşmaktı. keşke bulaşmasalardı. amd chipler bana göre sadece masaüstü cihazlardan kullanılmalı. M seri bir ati ekran kartı kesinlikle tercih edilmemeli.

macera için alınır amd'li apular fiyasko olmuş hd6870m'i bile süremiyorlarmış...

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Laptop olarak Asus,Msi,Lenovo bu firmalar özellikle lenovo sonradan patlama yaşadı asus zaten yıllardır var. Hp , toshiba , samsung , packard bell , acer , bunlarda biraz geride kaldılar . Dell var ama o muamma çok iyi pc yapıyolar ama bazıları ısınıyor bazıları pahalı ama en iyi servis desteği Dell'de var benim bildiğim.

uye_ol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence sağlamlık ve uzun yıllar dayanıklık adına asus derim.şu ana kadar beni hiç üzmedi

Akif52

Profesör
Reaksiyon puanı
110
beyler monster pekı nasıl ? oyun pc si ama çok iyi bence.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Monster oyun ve workstation laptoplarıdır ve gayet performanslılar ancak malzeme kalitesi ve sağlamlığı o kadar iyi değilmiş.

uye_ol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Monster oyun ve workstation laptoplarıdır ve gayet performanslılar ancak malzeme kalitesi ve sağlamlığı o kadar iyi değilmiş.

Aynen katılıyorum arkadaşa
Laptop larda malzeme kalitesi çok önemli özeliklede soğutucu kısmı

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Ben Monster kullanıcısıyım. Kasa kalitesi Msi veya Asus kadar iyi değil tabi fakat normal kullanılabilecek bir kasaya ve kaliteye sahip. Soğutması'da yeterli. Aşırı derecede ısındığı takdirde soğutucu takılır. Performansına ise söyleyecek laf yok :)

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Ben Monster kullanıcısıyım. Kasa kalitesi Msi veya Asus kadar iyi değil tabi fakat normal kullanılabilecek bir kasaya ve kaliteye sahip. Soğutması'da yeterli. Aşırı derecede ısındığı takdirde soğutucu takılır. Performansına ise söyleyecek laf yok :)

Aynen katılıyorum.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Laptop olarak Asus,Msi,Lenovo bu firmalar özellikle lenovo sonradan patlama yaşadı asus zaten yıllardır var. Hp , toshiba , samsung , packard bell , acer , bunlarda biraz geride kaldılar . Dell var ama o muamma çok iyi pc yapıyolar ama bazıları ısınıyor bazıları pahalı ama en iyi servis desteği Dell'de var benim bildiğim.

Lenovo o kadar da iyi sayılmaz. Dell in teknik servisi de değişti sonradan. Taşeron bir firma almıştı sanırım.

Aslında en iyi bilgisayar ibaresi yanlış. Herşey kullanıcı da bitiyor. Bende 5 yıllık LG var ve çoğu kişi sevmez lg ürünlerini ama benimki sapasağlam duruyor :)

Reaksiyon puanı
16,118
Lenovo o kadar da iyi sayılmaz. Dell in teknik servisi de değişti sonradan. Taşeron bir firma almıştı sanırım.

Aslında en iyi bilgisayar ibaresi yanlış. Herşey kullanıcı da bitiyor. Bende 5 yıllık LG var ve çoğu kişi sevmez lg ürünlerini ama benimki sapasağlam duruyor :)
araba'saki tata gibi mi? tata'nın pc karşılığı?
tata = yürüyen fiyasko.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Kullanıcıya göre değişiyor evet ama asus gerçekten kaliteli şuan en kaliteli o ama diğer firmalara göre birazda pahalı.

YasinYıldırım

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
fiyat olarak muadillerinin üstünde olmasına rağmen gerek kasa kalitesi gerekse performans bakımından msi tek geçerim 1 yıldır kulanıyorum daha önce casper ve sony vaio kullandım ama msi bir başkaa

elental

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Monster yok ama fiyat performans olarak en iyi abra a5 örnek verilebilir.Zaten yeni laptop alacğaım ona karar verdim.O fiyata daha iyi olan varsa söyleyebilirse sevinirim.

YiğitBey

Profesör
Reaksiyon puanı
22
sahibinden.com'da 80TL'den başlayan fiyatlarla satılan IBM laptoplar, favorimdir.

yucesezar

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
Asus,lenovo,dell,MSI,toshiba

MR.Anonymous

Dekan
Reaksiyon puanı
498
Kullanıma göre değişir. İş, günlük kullanım için apple; oyun için msi.

exelance_123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Arkadaslar sizde ankete katılın hangi markanın iyi oldunu soleyın ve yorumda bulunursanız sevinirim cunku leptop almayı dusunuyorum
Hangisi daha iyi marka diye sormak yanlis olur .hangi donanim daha iyi diye sorsaniz daha iyi olur.her firma her fiyat segmentinde urun cikariyor hepsinin dusuk performansli urunude var yuksek performansli urunude var ama su bir gercekki mac pc ler windows pc lere gore daha performansli calisiyor