En iyi Forum siteleri ?

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Hocam herkesin bilgili olduğu konular olabilir. Ben bir çok konuda bilgisizim. Ama bana lazım olan bilen adam. Sen bilen adamı elinde tutamazsan bana kim yardımcı olur? Sorun bilmeyen adamların gelmesi değil. Elinde ki önemli kitleyi kaybediyorsun.

Daha önce mesela. Hem de çok sağlam adamlar ama hepsi gitti. Mesela benim tanıdığım 2 yazılımcı bir linuxcu arkadaş vardı adamlar kayıp. Niye? Adam istediği etkileşimi bulamıyor ki. Bizimde cebimize para sokmuyorlar sonuçta ben buraya giriyorsam biraz da öğrenmeye giriyorum.
Cidden Technopat'ta tonlarca Linux'cü, yazılımcı adam var. Ben protesto etmek amacıyla buraya geçtim, tek artısı telefon konularında burada edilen yardım daha fazla. Orada daha fazla öğrenip, yardım alıyordum ama insanlara yapılan haksızlık hat safada ve kitlenin yarısı fazlasıyla toxic.

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,926
Cidden Technopat'ta tonlarca Linux'cü, yazılımcı adam var. Ben protesto etmek amacıyla buraya geçtim, tek artısı telefon konularında burada edilen yardım daha fazla. Orada daha fazla öğrenip, yardım alıyordum ama insanlara yapılan haksızlık hat safada ve kitlenin yarısı fazlasıyla toxic.
Teknopatta haksız yere ceza almış birisiyim. Evet ne yazık ki yönetimde ve bazı kullanıcılarda o var. SDN bu bazlı daha iyi bir forum. Ama ben bilgimi verir-alır çıkarım dersen tartışmasız teknopat. Yoksa desteklenecek başka tarafı yok.

Quench My Desire

Öğrenci
Reaksiyon puanı
40

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
2.günde lanet olsun bu foruma diyerek geri döneceksin buraya...
Zaten döndüm. ? Yazmıştım bu konuya.
f.JPG

GhosT57

Profesör
Reaksiyon puanı
4,911
Zaten döndüm. ? Yazmıştım bu konuya.
Ekli dosyayı görüntüle 123068
Görmedim ben onu. Çok kötü orası. En son de/da ekinden ban yiyince kim atmışsa sövdüm.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teknopatta haksız yere ceza almış birisiyim. Evet ne yazık ki yönetimde ve bazı kullanıcılarda o var. SDN bu bazlı daha iyi bir forum. Ama ben bilgimi verir-alır çıkarım dersen tartışmasız teknopat. Yoksa desteklenecek başka tarafı yok.
Benim 31 kere gereksiz uyarım var. 2-3 tanesi 1 aylık.

CheriouR

Doçent
Reaksiyon puanı
213
Aktif olarak kullandığım tek forum ShiftDelete Forum. Burdan sonrada benim için Donanım Haber Forum geliyor.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Yabancı olarak reddit, tomshardware ve stackoverflow.

Yerli olarak paticik, sdn ve technopat.
Zuahahaha paticik bilen adam olacağı hiç aklıma gelmezdi.
Eskiden bir numaraydı frmtr falan hepsi nane limon.
(Ultima oynadığımız başladığımız dönem, 2000 > )

Hocam herkesin bilgili olduğu konular olabilir. Ben bir çok konuda bilgisizim. Ama bana lazım olan bilen adam. Sen bilen adamı elinde tutamazsan bana kim yardımcı olur? Sorun bilmeyen adamların gelmesi değil. Elinde ki önemli kitleyi kaybediyorsun.

Daha önce mesela. Hem de çok sağlam adamlar ama hepsi gitti. Mesela benim tanıdığım 2 yazılımcı bir linuxcu arkadaş vardı adamlar kayıp. Niye? Adam istediği etkileşimi bulamıyor ki. Bizimde cebimize para sokmuyorlar sonuçta ben buraya giriyorsam biraz da öğrenmeye giriyorum.
Bende eski konulara çıkan arama sonuçlarım sonunda, microsoft forumlarından kalan sürede takılayım dedim. Baktım kimse yok, istediğim geri dönüşü alamıyorum teknopata geçtim. Baltaş şak şak adam cevap veriyor. Burda ALKAN bey sponsor içerik harici yok. Olası olarak foruma da ayda yılda bir giriyor. Neyse baktım Türkçe kullanımından ceza yedim, gittim moderatörün tüm içeriğini buldum. İçerikten kasıt hatalı olanları, ilettim kendisine. Sonra yazdım burası benim desteğimi hak etmiyor diye çıktım. İki üç çocuk koyuyorlar, olası da bir kaç kural. Üzgünüm benim kaybım yok.

Burası da pek farklı değil. Holigan intelci vektörü banladılar o kadar da dedim karşıt görüş lazım foruma diye. Bir met 35 kaldı sanırım bilgi sahibi olan, birde sonralardan çok görür olduğum efi var.

SDN bence teknoloji forum ve sitesinden çıkmaya başlayalı çok olmuş. Hakkı reis sadece sponsorlularda yüzünü gösteriyor. Gerçek bir inceleme yaparak yanımızda mı duruyorlar öğrenmemiz için, yoksa sponsorların tarafında olup ceplerine mi bakıyorlar emin olamıyorum artık. Forum canlı olsun diye de bi iki arkadaş sürekli siyasetten yürütüyor işi. Artık sadece siyaset dönüyor. Youtubede iphone 11 deyine çıkan 50 videonun 35buranın ama içerik ?...

Velhasıl kelam; buranın düzelmezse, yakın zamanda iyinete dönüşeceğini düşünüyorum. Siyaset olmasa zaten büyük bir parça kayıp vermişti sanki.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
@Szayel

Öyle bir topluluk ve forum gelmez daha Türkiye'ye :D Tanışanlar evlenenler, çoluk çocuğa karışanlar, rahmetli olanlar. pepelek miydi o zaman sanki..

Ben de uo ve wow dönemi katıldım 2000'lerde. Benim de eşimle tanıştığımız forum hem. Uo'da sabaha kadar rp, sıfır pk. Çok naif bir rp'ciyimdir. Kellem alınır OoOoOoOoo diye gezerim.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
@Strasza ,
U-S çıktı ama orası genelde script yazanların durağıydı. Paticik gibi ortam çok zordan öte imkansız artık. Arada sırada, arama sonuçlarım oraya çıkıyor. Giriyorum sayfaları karıştırıyorum güncel konulara bakıyorum, tebessüm edip çıkıyorum.

Dediğin gibi bir çok kişi çoluk çocuğa karıştı. Nebulada hala yaşlı adamlar var tek tuk paticiği bilen. Bizim ekipten hala wow oynayanlarda var :) Bunlara ara veriliyor bırakılmıyor buna eminim.

LinuxIsNotUniX

Doçent
Reaksiyon puanı
963
en kötü forum maxicep forum çünkü açtığın konuya hep aynı adamlar cevap veriyor ve burada 1 konu 5 dkda çözülürken orada 2 günde çözülemiyor
en iyi forum sdn tabiki
2. en iyi technopat sosyal

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
Miui Türkiye Forumu. Benim için en iyi forum sitesidir. Bana kattığı sayamayacağım kadar çok şey var, iyi ki tanımışım o forumu ve güzel insanlarını. :)

bang1

Profesör
Reaksiyon puanı
1,760
Technopat buradan daha iyi. Buranın konu dışı bölümü daha iyi ama

• Beğen
Reactions: 023

selimaksungur1

Doçent
Reaksiyon puanı
689
zaten en iyi forum olarak kapışabilecek 2 forum var bence Türkiyede :
SDN ve technopat
ikisine de üyeyim ikisine de kullanıyorum ama SDN en iyisi technopat saçma sapan kurallarıyla ban atıp duruyor

slui.exe

Not against spontaneous decisions, one night only
Reaksiyon puanı
300
1-SDN
2-SDN