Ekran kartı güncellemesi hatası

Ahmet İlhan Uslu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Merhaba arkadaşlar ekran kartı güncellemesinden sonra sürekli olarak bu şekilde ekran kapanıp açılıyor hiçbir şeye fiziksel olarak tıklayamıyorum yalnizca Ctrl+alt+del den gorev yöneticisini açıp işlem yapabiliyorum bir şey sürükleyemiyorum bu Intel HD graphics driver guncellemesinden sonra oldu sebebi nedir ya da nasıl geri alabilirim ve belki çok klişe olucak ama en kolay çözüm format mıdır? Bu şekilde bir şey yok bu ekranda ya da ilk açılma ekranında falan yanıp sönmüyor bir de görev yöneticisinden bir işlemi kapatınca yanıp sönmesi durdu fakat işlemi hatırlamıyorum Ctrl alt del ekranında da yanıp sönmüyor eğer donanımsal bir sorun olsaydı burada da aynı sorun olurdu yardımcı olabilecek birisi varsa lütfen yardım edebilir mi acilen :)

Ahmet İlhan Uslu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Eğer birisi yardımcı olabilirse çok sevinirim teşekkürler :))
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba arkadaşlar ekran kartı güncellemesinden sonra sürekli olarak bu şekilde ekran kapanıp açılıyor hiçbir şeye fiziksel olarak tıklayamıyorum yalnizca Ctrl+alt+del den gorev yöneticisini açıp işlem yapabiliyorum bir şey sürükleyemiyorum bu Intel HD graphics driver guncellemesinden sonra oldu sebebi nedir ya da nasıl geri alabilirim ve belki çok klişe olucak ama en kolay çözüm format mıdır? Bu şekilde bir şey yok bu ekranda ya da ilk açılma ekranında falan yanıp sönmüyor bir de görev yöneticisinden bir işlemi kapatınca yanıp sönmesi durdu fakat işlemi hatırlamıyorum Ctrl alt del ekranında da yanıp sönmüyor eğer donanımsal bir sorun olsaydı burada da aynı sorun olurdu yardımcı olabilecek birisi varsa lütfen yardım edebilir mi acilen :)
Ve şöyle bir sıkıntımız var bir şekilde aygıt yöneticisine girmeyi başardım fakat driver güncellenmiş gözükmüyor geri alamıyorum güncellemeyi...

Son düzenleme:

Ahmet İlhan Uslu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
DDU yardımı ile ekran kartınızın Driver'ını silip tekrar yüklemeyi denediniz mi?
DDU yu calistir ile açabiliyor isem deneyebilirim fakat çalıştır ile açılmıyorsa maalesef açamam...

Bu nedir ya? İntel driver support assistan ile yaptım 5dk önce ve şu an aynı sorunu alıyorum!!! Hay senin ben intel. Bu driverı da kurunca işim bitiyordu. Sorun intelde midir şu an
Kanka sorma ya güncellemez olsaydım

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,994
Ağ ile güvenli moda girin ve DDU yazılımını indirin. Intel sürücüsünü kaldırın. Tekrar yükleyin. Aynı sorun devam ediyorsa bu işlemi tekrarlayın. Fakat eski sürüm sürücü yükleyin.

Ahmet İlhan Uslu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Ağ ile güvenli moda girin ve DDU yazılımını indirin. Intel sürücüsünü kaldırın. Tekrar yükleyin. Aynı sorun devam ediyorsa bu işlemi tekrarlayın. Fakat eski sürüm sürücü yükleyin.
İyi hoş güzel fakat hiçbir şeye giremiyorum yalnızca söylediğim gibi görev yöneticisine girebiliyorum ama yine de denerim teşekkür ederim

Ekran kartı model nedir.
Intel HD Graphics 6

Bu arada bu hata olurken CPU kullanımı %100 e dayanıyor %80 le arada gidip geliyor...

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,994
İyi hoş güzel fakat hiçbir şeye giremiyorum yalnızca söylediğim gibi görev yöneticisine girebiliyorum ama yine de denerim teşekkür ederim

Intel HD Graphics 6

Bu arada bu hata olurken CPU kullanımı %100 e dayanıyor %80 le arada gidip geliyor...
BIOS POST ekranından hemen sonra F8 e hızlıca basıp durmanız gerekiyor girebilmek için.

Ahmet İlhan Uslu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
BIOS POST ekranından hemen sonra F8 e hızlıca basıp durmanız gerekiyor girebilmek için.
Yükledikten sonra mı yoksa şu an açılırken de yapsam olur mu?

Yani pcnin kendisinde var mı yoksa harici olarak indirmem mi gerekiyor

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,994
Yükledikten sonra mı yoksa şu an açılırken de yapsam olur mu?

Yani pcnin kendisinde var mı yoksa harici olarak indirmem mi gerekiyor
Hayır, yüklemeden önce yapmanız lazım bunu.

Heilung

Asistan
Reaksiyon puanı
148
Windows 10'da f8 işe yaramaz, güvenli modda başlatmak için windowstan güvenli modu seçmeniz gerekir. bir dahaki açılışta güvenli mod seçenekleri çıkar,

ya da windows açılma aşamasındayken pc'ye reset atarsanız, ve tekrar açılmaya çalıştığında bir kez daha aynı şeyi yaparsanız 3. defa açıldığında güvenli modda başlatma seçenekleri çıkacaktır,

Ahmet İlhan Uslu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Windows 10'da f8 işe yaramaz, güvenli modda başlatmak için windowstan güvenli modu seçmeniz gerekir. bir dahaki açılışta güvenli mod seçenekleri çıkar,

ya da windows açılma aşamasındayken birkaç kez üst üste pc'ye reset atarsanız güvenli mod seçenekleri çıkar
Peki güvenli modu çalıştır dan bir komutla açabilir miyim?

Heilung

Asistan
Reaksiyon puanı
148
evet, arama çubuuğuna başlatma seçneklerini değiştirin yazarsan başlatma ile ilgili seçenkler karşına çıkacaktır

f8 işe yaramaz

f8 işe yaramaz, windows 7'ye kadar çalışır, 7 den sonra farklı bir kombinasyonla çalışıyor, shift+f8 diye biliyorum ama o da çalışmıyor

Heilung

Asistan
Reaksiyon puanı
148
gelişmiş başlangıç altında şimdi yeniden başlatın dersen güvenli mod seçenekleri ile karşılaşırsın

o zaman sende windows 10 yüklü değildir, ben şu ana kadar f8 ile güvenli mod seçeneklerine ulaşabildiğim bir windows 10 yüklü bilgisayar görmedim,100'den fazla pc'de denemişimdir, arık denemiyorum, (öğrenilmiş çaresizlik)

ya da belki yeni updatelerden sonra çalışıyor hale gelmiştir, uzun zamandır teşebbüs bile etmiyorum açılmaz diye

Heilung

Asistan
Reaksiyon puanı
148
sorun gider

sorun gideri seçtikten sonra çıkan menüyü yazarsan seni yönelndirebilirim, ezbere aklımda değil

Ahmet İlhan Uslu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
sorun gider

sorun gideri seçtikten sonra çıkan menüyü yazarsan seni yönelndirebilirim, ezbere aklımda değil
Bu bilgisayarı sıfırla ve gelişmiş seçenekler aciliyor, gelişmiş seçeneklerde ise başlangıç onarma, başlangıç ayarları, komut istemi, güncelleştirmeleri kaldır (Windows güncelleştirmeleri ile ilgili), uefi donanım yazılımı ayarlari, sistem geri yükleme

Bu bilgisayarı sıfırla ve gelişmiş seçenekler aciliyor, gelişmiş seçeneklerde ise başlangıç onarma, başlangıç ayarları, komut istemi, güncelleştirmeleri kaldır (Windows güncelleştirmeleri ile ilgili), uefi donanım yazılımı ayarlari, sistem geri yükleme
Be sistem görüntüsü kurtarma

"Melih"

Profesör
Reaksiyon puanı
1,931
Korsan desteği yok'tur.
Rufus program usb ile format atiniz.