Soru Eğer yapsaydım çok iyi yapardım dediğin meslek ne?

sepiti

Asistan
8 Aralık 2022
164
206
43
41
1988 yılında ilk defa bilgisayarla tanıştım o günden sonra satış tamir sökme takma baya mesleğim olmuştu taki ortaokul sonda lise seçerken, orta okul müdür yardımcısı benim velim idi çok severdi beni meslek lisesi müdürünü arayıp bilgisayar bölümüne kaydımı yaptırmak istedi müdür telefonda yer yok ama birşey yaparız diyince bana döndü hocam, yer yok diyorlar ne yapalım bende hocam motor bölümü olsun o zaman amca çocukları orda diye bu mesleğe girdim girmez olaydım keşke rica etseydimde bilgisayar bölümüne yazılsaydım :(
şimdi araç muayene istasyonunda amir yardımcısıyım keşke 1996 yılı mayıs ayına geri dönebilsem :(

mtanhu

Öğrenci
2 Temmuz 2011
49
43
18
Çok iyi marangozluk yapabilirdim yada metal işleri. Mesleğim bunlardan çok farklı bir iş. Bu yüzden geçen aylarda bir ufak metal hobby atölyesi kurdum kendime.
Bıçak, çekiç falan yaptım:) güzel oldu ben beğendim.

Yahya Furkan

Profesör
Moderatör
İçerik Ekibi
29 Şubat 2020
3,368
5
3,586
358
Beatmaker olsaydım çok iyi olurdu. Çokta iyi yapardım.

Alanur Erdemir

vampir
Emektar
17 Şubat 2021
10,779
132
19,183
8,557
Çok iyi anime/insan/doğa manzara vb çizebiliyorum ortalama 20dakikada bitiririm. Dijital ortamda yapsam 12dk. Çizer olsaydım başarılı olabilirdim.
Ayriyeten photoshop alanında da iyi yeteneklerim var discord'da yarışmalarına katılıyorum.

kmurat

Dekan
8 Şubat 2014
8,497
3
3,721
1,358
Katip. Dakikada 136 kelime yazabiliyorum.
Hatasız mı?
Hata bşına 50 düşüyorlar dı okulda.
10 dakika da 3000 kelime yazanlar varmış.
Ben de hatalar düşünce 10 dakikada en iyi 1000 kelime kalıyordu. Sınıfta kaldım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Neyi iyi yapardım, yazmayı unuttum.
Çok iyi yapabileceğimi sanmam ama Pilot olmak isterdim.
Çok iyi bir Tüccar olabileceğimi düşünerek pazarlamacı oldum. Çok ta başarılı olamadım. Acımasız olanlar başarılı oluyor.

Son düzenleme:

Alparslan 1905

Doçent
18 Aralık 2022
740
1
1,537
93
Tarihi daha çok sevsem de futbolcu olabilirdim aslında. İyi oynarım. Hem kafa dağıtır, insanlardan uzak sahada. Her gün futbol, harika. İzlemeyi de oynamayı da çok severim.

Sahmeran2023

Öğrenci
9 Mart 2023
3
0
1
48
1988 yılında ilk defa bilgisayarla tanıştım o günden sonra satış tamir sökme takma baya mesleğim olmuştu taki ortaokul sonda lise seçerken, orta okul müdür yardımcısı benim velim idi çok severdi beni meslek lisesi müdürünü arayıp bilgisayar bölümüne kaydımı yaptırmak istedi müdür telefonda yer yok ama birşey yaparız diyince bana döndü hocam, yer yok diyorlar ne yapalım bende hocam motor bölümü olsun o zaman amca çocukları orda diye bu mesleğe girdim girmez olaydım keşke rica etseydimde bilgisayar bölümüne yazılsaydım :(
şimdi araç muayene istasyonunda amir yardımcısıyım keşke 1996 yılı mayıs ayına geri dönebilsem :(
Gec degil... Ugrasmaktan hic vazgecme...

mychar276

Profesör
17 Mayıs 2016
2,734
2
2,815
358
Ben çok iyi antika alım satım işi yapardım diye düşünüyorum. Ama ingilterede falan Türkiye de değil.