Rehber Dying Light 2023'de oynanır mı? (İnceleme)

Yiğit Ölmez

"Hayal Kurmak Cennetin Kapağını Aralamak Gibidir."
Reaksiyon puanı
8
Dying Light "26 Ocak 2015" de çıkmış Techland tarafından yapılmış zombi-parkur oyunudur. Bildiğiniz üzere yakın zamanlarda Epic Games tarafından ücretsiz olarak verilmişti. Bende tekrar incelemek için tekrar başladım ve 8 saatlik ana hikaye maceramdan sonra bu yazıyı yazıyorum. Önceki yazılarımı okumayanlar için ben oyunu beş kategori de değerlendiririm. Bu beş kategori "Hikaye , Grafik , Oynanabilirlik , Anlatım , Genel İçerikler". O zaman başlayalım.
1. Hikaye
Gizli GRE ajanı Kyle Crane, şantaj için kullanan Kadir Süleyman tarafından çalınan hassas bir dosyayı almak için Harran'a havadan bırakılır. Crane, enfekte bir kişi tarafından ısırılır, ancak Jade Aldemir tarafından kurtarılır ve Kule adı verilen hayatta kalan bir sığınağa götürülür.
Hikayeden fazla bişey beklemeyin sarıyo ama abartı iyide değil. Benim puanım 6 (10 üzerinden)
2. Grafik
Aradan nerdeyse 8 yıl geçmesine rağmen bence hala oynanabilecek bir oyun. Grafikleri 2015'i andırmıyor. Türkiye ortalaması pcler için gayet rahat çalışır. Puanım 7
3.Oynanabilirlik
Canımı sıkan bazı şeyler bu alanda oldu. İlk olarak Kanca atma mekaniği çok sıkıntılı. Bazı çok saçma yerlere atamıyor. O canımı sıktı. 2 Zombilerin üzerinde düşünce hasar almamamız gerekiyor ama tutturması aşırı zor. 3. olarak oyunun ilk bölümünde çok güçsüzüz ama biryerden sonra aşırı güçleniyoruz. Bu biraz saçma olmuş. Puanım 5
4. Anlatım
Anlatım biraz kötü , hikaye bütün anlatılmıyor. Hikayenin devamını tahmin etmek kolay. Bazı yerlerde ters köşe yapıyor ama fazla değil. Puanım 6
5. Genel İçerik
Oyun görevler olarak ortalama ama bir görevi 70 defa tekrarlatırmak da. Örnek vermek gerekirse bi bölümde bir trafoya gitmemiz gerekiyor. Oraya gidiyoruz geri geliyoruz ve yolun yarısında aynı trafo geri bozuluyor. Oyunu uzatmak için 80 takla atmışlar.Onun dışında gayet güzel. Parkur mekanikleri. Artı olarak üsle irtibarata geçmek için ebesinin nikahına gidiyoruz. Bu kötü biraz. Puanım 7
Veee sonuç olarak puanım 6.
Gelelim teknik özelliklere
Minimum:

- Windows® Windows Vista® (SP2) / Windows® 7 (SP1) / Windows® 8
- İşlemci: Intel® Core™2 Duo/AMD Athlon™ 64 X2 @3GHz, Intel Core i5 @2.4GHz
- Hafıza: 4 GB RAM
- Ekran Kartı: DirectX® 10–compliant, 512 MB VRAM
- DirectX®:10
- Depolama: 20 GB boş sabit disk alanı

Tavsiye Edilen:

- Windows® 7 (SP1) 64bit / Windows® 8 64bit
- İşlemci: Quad core CPU @3GHz
- Hafıza: 8 GB RAM
- Ekran Kartı: Radeon 7900 Series / GeForce GTX 670, en az 2 GB VRAM
- DirectX®:11
- Depolama: 20 GB boş sabit disk alanı

Son düzenleyen moderatör:

MG4446

Profesör
Reaksiyon puanı
1,238
Leş modellemeleri var(karakter vb değil çevrenin), grafikler yetersiz kalıyor ayrıca. Hikayesi güzel ama.
1 i de 2 yi de bitirdim grafik olarak 2 tabiki çok güzel ama 1 de o kadar kötü değil şu an rahatsız etmeden oynanır. Biraz kasvetli ama yine de çok güzel bence