Dizüstü bilgisayar touchpad çalışmıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadasar denetim masasından ''aygıt ve yazıcılar'' kısmından ''fare''ye girin,
karsımıza cıkan pencerede 6 tane sekme var bndalardan sonuncusu oLan ''aygıt ayarları''nı açın,
''synaptics touchpad'' kısmını seçip etkinlestir deyin.

bu kadar touchppad calısacaktır

S

SDN Okuru

SDN Okuru
toshiba satellite c55d-a-10q modeli laptobum var durduk yere touchpad çalışmaz oldu bütün f'leri denedim fare ayarlarına baktım driverleri yükledim ifla olmadı f5 in üstünde touchpad kilidi işareti var ama olmuyo denedim tuş göçücek içine lütfen yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim touchpadım calısmıo bılgısayarımın markası acer windows 8 alalı 1 sene bile olmadı ne yapmam gerek????

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende acer aspire 5742z var bilgisayar açılıyor fare görünüyor ama siyah bi görüntü var yardımlarınızı bekliyorum :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar hiç uğraşmadan bişeye basmadan f6 ya basın packard bell için başarılar aynı düğmeden iptal edebilirsiniz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar formattan sonra çalişmadiysa eğer bilinki formattan kaynaklanan bir sorun yaşandi (mesela format sirasinda hata vs.) eğer formatta bir sikinti görülmediyse vede format atildiktan sonra bütün driverleri eksiksiz yüklendiyse
1) notebook'un bataryasini takip çikarin
2)fn+f10 a basarak touchpadin açik olup olmadiğina bakin bazi laptoplar format yediği sira touchpadi kendi kendine kapatir touchpad kapali ise aktif hale getirin. Sorun bu ise touchpad zaten çalişmaya başlayacaktir
3) f6 tuşuna basin touchpadin işiği var ise işiği yanacaktir. Işik yok ise f6 tuşuna basip touchpadi deneyin çalişmiyor ise kesinlikle ikinci kez f6 tuşuna basmadan pcyi kapatip vede pc kapandiktan sonra arkadaki bataryayi söküp tekrar takin 5 dk kadar bekledikten sonra pcyi açin vede sorun çözülmüş olacaktir.
* yukarida anlattiklarim touchpad hatalarinin genelini kapsamaktadir. Yukaridakileri denedikten sonra çalişmaz ise yorumlarinizi bekliyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:(bilgisayarın faresi çalışmıyor kilitlenmiş olmalı ne yapacağım yardım edin lütfen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende windows 8.1 güncellemesi istendi güncellemeden önce touchped çalışıyordu ancak güncelledikten sonra çalışmamaya başladı nne yapabilirim?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim bilgisayar açıldıktan bir kaç dk sonra touchpad çalışmıyor ilk açıldığında sorun yok ama dosyalar tamamen yüklendikten sonra donuyor güncellemeden sonra böyle oldu sanırım mouse taktığımda onuda algılamıyor. aktif hale getirmek için fn+f5 yapıyorum oda bi işe yaramıyor yardımcı olabilir misiniz :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
lg c1 express dual marka ve win7 yüklü ve touchpedi çalışmıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selam benim klavyede aşağı yukarı tuşu çalışmıyor format atacam o tuşlar lazım ne yapmam lazım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
zor bişey değil : sana çok teşekkür ederim dokunmatik fare artık çalışıyor :biggrin:

Terapist

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaşım benim pc nin biosunda touchpad enable disable modu var sende bi bak istersen belki disabledir ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:wink:Yaptığınız etkili anlatım işe yaradı şimdi çalışıyor meğer ben touch padi kitlemişim bataryayı çıkardım 2 saniye taktım açtım pcyi bnm toshibada touchpad kısayolu f4 f5 ti onlara bastım ve başarılı şekilde çalıştı çok teşekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tşk ederim bende sorunu çözdüm sayenizde .meğer klayyeden farkında olmadan kitlemişim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:(çözüldü mü senin sorun arkadaş bende asus var aynı sorun devam ediyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
6 tane sekme acılmıyor ve acılan sekmeler arasında aygıt ayarları yok :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bnımdekı asus ve aygıt ayarlarını bulamadım kı :( 6 sekme açmıyor acılanlar arasndada yok

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar benımkı toshıba f5 tusuna basınca duzeldı deneyın :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
laptop markası acer aspire 6935g windows 7 dokunmati yerde start stop vb. çalışmıyor sadece ses açma falan çalışıyor nedei ne olabilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar