Bilgisayar açılış ekranında kalıyor

Bu konuyu okuyanlar

Efi Avni x64

Doçent
Reaksiyon puanı
378
Arkadaşlar merhaba benim bilgisayarım güzelce çalışırken birgün açınca harddisk yandı.2. harddiskte çalışmamaya başladı. Yeni harddisk aldım sistemi açıyorum anakartın açılış ekranında kalıyor. Harddiski söküp denedim gene olmadı. Gereksiz tüm donanımları söktüm gene olmadı. Ama işlemciyi rami ve bios pilini söküp 5 dk bekleyip takınca açılıyor. Zaten zar zor format atıp sistemi yükledim yeniden başlttığımdada aynı hatayı alıyorum. Lütfen yardım edin.Birde biosa giremiyorum. Del tuşuna basınca sol ustte bir çizgi yanıp sönüyor.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Sistemini yazman gerekir ,malum biz oturduğumuz yerden medyumluk yapamıyoruz dimi (=

Efi Avni x64

Doçent
Reaksiyon puanı
378
Sistemini yazman gerekir ,malum biz oturduğumuz yerden medyumluk yapamıyoruz dimi (=
Sistem
İşlemci: İntel core 2 quad q6600
Ram: 4GB DDR2
HARDDİSK: 320 GB WD
NVİDİA GT 710 EKRAN KARTI
WİNDOWS 8.1 PRO X64

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
1.Anakart hdd bağlantı soketin arızalı olabilir,
2.Anakartını bilmiyorum ama bios pilin bitmiş olabilir (pili söktüğünde fabrika ayarlarına döndüğü için sistem açılır)
3.Anakart üstünde C diski nerede bootlandı ise o konumu arar yani atıyorum hdd 1 girişinde bootlandı ise ve sen hdd 2 ye taktıysanda hata verir açılmaz ,
tüm bunların dışında anakartın sorunlu olabilir malum ddr2 sistemden bahsediyoruz.

Efi Avni x64

Doçent
Reaksiyon puanı
378
1.Anakart hdd bağlantı soketin arızalı olabilir,
2.Anakartını bilmiyorum ama bios pilin bitmiş olabilir (pili söktüğünde fabrika ayarlarına döndüğü için sistem açılır)
3.Anakart üstünde C diski nerede bootlandı ise o konumu arar yani atıyorum hdd 1 girişinde bootlandı ise ve sen hdd 2 ye taktıysanda hata verir açılmaz ,
tüm bunların dışında anakartın sorunlu olabilir malum ddr2 sistemden bahsediyoruz.
Bios pili 10 yıllık vardır

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bios pili 10 yıllık vardır
Yani anakartta 10 yıldır takılı

Son düzenleme:

Son mesajlar