Yardım Çift Bilgisayardaki Visual Studio Çalışmalarını Eşitleme

MTATurkey

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Merhaba, çift bilgisayar kullanıyorum ve kodlama öğreniyorum fakat bazen çalıştığım bilgisayarları değiştirmem gerekebiliyor. Bu durumda eski dosyalarıma ihtiyaç duyabiliyorum. Otomatik olarak iki bilgisayarda da çalışmalarımın tamamını görebileceğim bir yöntem var mı?

Eratosthenes

Profesör
Reaksiyon puanı
853
Çalışmalarını OneDrive'a kaydet böylece OneDrive hesabının açık olduğu tüm bilgisayarlardan erişim sağlayabilirsin.

2 cihaza da OneDrive oturumunu açarsan birinde masaüstüne kaydettiğin dosya diğer bilgisayarında masaüstüne düşer.

MTATurkey

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Çalışmalarını OneDrive'a kaydet böylece OneDrive hesabının açık olduğu tüm bilgisayarlardan erişim sağlayabilirsin.

2 cihaza da OneDrive oturumunu açarsan birinde masaüstüne kaydettiğin dosya diğer bilgisayarında masaüstüne düşer.
Google Drive ile aynı sistemi sağlama imkanım var mı?

aerosimit

aerogevrek
Reaksiyon puanı
13
Google Drive ile aynı sistemi sağlama imkanım var mı?
Evet. Google Drive'ın G sürücüsündeki çalışmanız da senkronize olur.

Bunun dışında,
  • Bir ana bilgisayar üzerinde çalışabilirsiniz. İki bilgisayarda da bir VS Code açıkmış gibi olur.
  • Github kullanabilirsiniz. Github reposuna girip "." tuşuna bastığınızda web VS Code açılır.
  • Yerel olarak Github kullanabilirsiniz. İşiniz bittiğinde pushlar, diğer cihazdan pull yaparsınız.

MTATurkey

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Evet. Google Drive'ın G sürücüsündeki çalışmanız da senkronize olur.

Bunun dışında,
  • Bir ana bilgisayar üzerinde çalışabilirsiniz. İki bilgisayarda da bir VS Code açıkmış gibi olur.
  • Github kullanabilirsiniz. Github reposuna girip "." tuşuna bastığınızda web VS Code açılır.
  • Yerel olarak Github kullanabilirsiniz. İşiniz bittiğinde pushlar, diğer cihazdan pull yaparsınız.
Google Drive da var mı bilmiyorum.
Tamamdır yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.