Chp'ye neden oy vermeli / vermemeli?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

WarriorEagle

Profesör
Reaksiyon puanı
22
İzmirliyim CHP'li değilim.Belediye Seçimlerinde CHP'ye oy verdim.Ama genel seçimlerde vermiyeceğim.İlgimi çeken bir olay var akp konusunda da burdada var bu olayı tabiri caizse it dalaşı oluyor konularda akp savunucuları %100 haklı gibi hep yağ gibi üste çıkıyor.

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Dini siyasete karıştırmayan parti : misal çarşaf açılımı, misal başörtüsünü biz çözecez vs vs... Yapmayın etmeyin, çocuk mu kandırıyorsunuz...

Eh bazıları konuşmalarda kuran sallayınca bazı şeylere zorlanıyorsun.

Reaksiyon puanı
16,118
[video=youtube;z-K14IgYfms]https://www.youtube.com/watch?v=z-K14IgYfms[/video]

[video=youtube;k0vNAUgEJSk]https://www.youtube.com/watch?v=k0vNAUgEJSk[/video]

[video=youtube;vP02QK1g-Dc]https://www.youtube.com/watch?v=vP02QK1g-Dc[/video]

Sürekli ormanlardan ve agaclardan bahseden arkadaslara hatirlatmak lazim diye düsündüm.

akpnin kestiğinin yanında bir kutu kibrit kalır...

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Chp mi dediğini yapacak ? Chpye oy vermek sizi aldatan sevgiliyi affetmektir. Akpye oy vermek dayak yediğin küfür yediğin halde kötülük görüp paran alındığı halde sana arada nasihatler veren mahallenin kabadayı abisinin yanından ayrılmamaktır.

Aden

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Tamam arkadaşım her bismillah diyeni şak şaklayın.
Gerçekler acıdır demek ki, hemen şak şakçı ilan et. Önce itiraf et sonra iftira at.. Ne güzel dünya be.. Acaba bu kafaya erişmek için ne yapsak...

Reaksiyon puanı
16,118
genede akpnin kestiklerinin yanına yaklaşamaz CHP'nin kestiği iddia edilen ağaçlar ne çok aktroll var burda...

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Ne hikmetse yorumlarina eyvallah cekmeyen herkes aktroll oluyor. Ak parti 10 agac kesince cevre düsmani oluyor, chp 5 agac kesince bunlarin yaninda kutu kibrit kaliyor.

Fikir güzel, mekan güzel ama yemezler.

ysn1221

Asistan
Reaksiyon puanı
0
genede akpnin kestiklerinin yanına yaklaşamaz CHP'nin kestiği iddia edilen ağaçlar ne çok aktroll var burda...
Kardeşim chp sponsormu oldu sana ? Chp yi mukemmel görüyorsun her partide olduğu gibi chpdede yanlışlar var fazla veya az. Fakat kabul edemiyorsun bunu ne hikmetse

Reaksiyon puanı
16,118
Ne hikmetse yorumlarina eyvallah cekmeyen herkes aktroll oluyor. Ak parti 10 agac kesince cevre düsmani oluyor, chp 5 agac kesince bunlarin yaninda kutu kibrit kaliyor.

Fikir güzel, mekan güzel ama yemezler.

10 ağaç değil koca ormanı katlettiler...

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Odun meselesi açılmışken, KOÇ Üniversitesi'nin yaptığı ağaç katliamına göz yuman ANAP'lı bakan Yaşar Topçu, CHP'nin sayesinde yüce divandan kurtarılmıştır. Mesele ağaç değil sen hala anlamadın mı?

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
10 ağaç değil koca ormanı katlettiler...

180 agac senin icin kutu kibrit olarak kaliyorsa bir sey diyemem.

Cevre ve agac üzerinden siyaset yaparak bir partiyi kötülüyorsan tuttugun partiyi de ayni sekilde yargilayabilmen lazim.

Her isine gelmedigi yorumda insanlara aktroll damgasi vurmaktan vazgec. Kimse sana cikip yorumlarindan dolayi lakap takiyor mu?

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Chp'nin dini siyasete karıştırmadığı gibi, dini bizden soğutmaya çalışan parti olduğunu da çok iyi biliyoruz. Zamanında başörtülü kardeşlerimiz okullarında okuyamadı, ne zulümler gördüler bunu youtube'dan videoları izleyerek görebilirler.

Eğitime önem veren Sol partiler 1999 yılında sırf İmamhatip'li öğrencilerin özgürce üniversite okumasını engellemek için katsayı problemini yıllarca problem ettiler ve kurunun yanında yaşta yanar gibi Meslek liselileri de yaktılar. Nice öğrenciler istediği bölümde okuyamadı...

Kuran-ı Kerim'leri gizli gizli okuyan dedelerimiz çok iyi bilir nasıl bir parti olduklarını. Ben bile hatırlıyorum, evlerde zikir çekilirken korkarlardı baskın yapacaklar diye... Hey gidi günler heyy... 70+ dedelere sorun bakalım sol partiler başa geldiğinde ne çekmişler.

Hangi birini yazalım ki?

Dini alet ederek oy toplanıyor diyorlar ama önce başörtüsünden rahatsız ol, sonra başörtüyü geçtim çarşaf açılımı yap. Gerçekten çok komik bir parti bu CHP :)

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Kendi ülkesini gidip Avrupa'ya, İsrail'e şikayet eden bir başka parti ya da parti başkanı yoktur herhalde. Esed'le verdikleri pozları, göz göre HDP'ye verdikleri destekleri, Hdp barajı geçti diye dağıttıkları şükür pilavlarını da unutmadık. Beraber salladık kırıtmalarını, emanet oy itiraflarını söylemeye gerek bile yok. Ey kaset sen nelere kaadirsin...

buskudar

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Herkez doğrusuyla yanlışıyla bi taraf seçer benim tarafım CHP değil bir sürü kötü yanlarını sayarız iyi yönleride vardır herkezde olduğu gibi ama ben sevmiyorum bu kadar basit :) diğerleri ülkeyi ne kadar batırırsa batırsın CHP veya HDP ye oyumu vermem.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
kol kola meydanlarda aşık attığı parti yüzünden verilmemeli.

Reaksiyon puanı
16,118
kendine Cumhuriyetçi diyenler CHP'ye oy vermeli hiç bir zaman CHP insanların dinine karışmadı karışamaz dinsiz yaşam olmaz.

F

filozof34

SDN Okuru
Yahu arkadaş ezberlemişsiniz bir şeyi ezbere gidiyorsunuz. Sonra koyun sürüsü denilince kızıyorsunuz. Kısa kısa cevap vermeye çalışayım.
Konu başlığı ve sorgulanan parti CHP;

CHP en son ne zaman iktidardaydi?
Cevap:1978-1979 (CHP-CGP-DP ve Bağımsızlar koalisyonu).

Türkiye'de kat sayı uygulaması ne zaman yürürlüğe girdi?
Cevap: 1999

Katsayı uygulamasını yürürlüğe koyan hükûmet kimdi?
Cevap: DSP-MHP-ANAP koalisyonu.

CHP "dini bizden soğutmaya çalışan parti" demişsiniz. Doğrusu şu herhalde "CHP insanları dinden soğutmaya çalışan parti." çünkü din (kavram) sizden soğuyamaz.
Cevap: CHP'nin hangi iktidarı hangi uygulamasıyla sizi dininizden soğutmaya çalıştı?
Kaldı ki kendi dini inancınız nasıl oluyor da dışarıdan gelen bir telkin yada uygulama ile sarsılıyor? Ya inancınızdan emin değilsiniz yada dininiz hakkında yeterli bilginiz yok. A veya B kişisinin kurumunun uygulaması/sorgulaması sadece sizi yeniden değerlendirmeye veya düşünmeye yöneltebilir. çünkü siz zaten inanan kişisinizdir.

Kuran okuyan dedeleriniz korkuyorlarmış baskın yapılacak diye;
Cevap: Gerçekten merak ediyorum. Cumhuriyet tarihinde kuran okuyor veya müslüman diye ceza alan veya hapse atılan biri var mı? (Din dışı ritüelleri, Tekke ve zaviyeleri hariç tutun lütfen. )

Hangi birini yazalım ki?
Cevap: Kesin olarak bildiklerinizi yazın.

Baş örtüsü Çarşaf açılımı?
Yıllarca bahsi geçen partinin (Laiklik'i savunduğu için) din düşmanı dinsiz parti olarak enpoze edilmeye çalışıldığı için. Bu siyasi oluşumda, insanların kendilerinin din düşmanı olmadığını anlatmaya çalışması durumudur.
(Laiklik; Hukuki tanımlara göreyse en yaygın tanım, devlet ile din işlerinin ayrılmasıdır.' Devlet, bir dine inanıp inanmama meselesini özel bir problem sayar, fertlerinin sadece maddi yönüyle ilgilenir, kendisi devlet olarak hiçbir dini taşımaz, hiçbir dini ayine iştirak etmez, fakat fertlerin her türlü dini serbestliklerini kabul eder. Devlet, dini esaslara dayanan kanunlar yapamayacağı gibi, bütün dinlere eşit mesafede durur ve hiçbir şekilde dinlerin ibadet hüküm ve kurallarına müdahale edemez. Bununla birlikte din adına devlet düzenini bozacak davranışları önlemekle yükümlüdür.)

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Kendi ülkesini gidip Avrupa'ya, İsrail'e şikayet eden bir başka parti ya da parti başkanı yoktur herhalde. Esed'le verdikleri pozları, göz göre HDP'ye verdikleri destekleri, Hdp barajı geçti diye dağıttıkları şükür pilavlarını da unutmadık. Beraber salladık kırıtmalarını, emanet oy itiraflarını söylemeye gerek bile yok. Ey kaset sen nelere kaadirsin...

Chp nin hdp ye ve pkk ya destek verdiğini ima edecek ve en son söz söyleyecek parti ak partidir, eğer şuan hdp barajı aşmamış olsaydı akp bu sefil duruma düşmemiş olsaydı, hem çözüm süreci tam yol devam edecekti hemde aponun tahliye süreci devam edecekti, ya ak parti paçalarına kadar her taraftan pislikler akıyor birak bu ayakları artık halk sana zerre inanmıyor.

Aden

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Heyt be, tarafsızlığa yeni anlamlar katan bu arkadaşı ayakta alkışlıyorum... CHP hiç destek vermedi tabi, basında da zerre bilgi yok bu konuda. Lütfen uydurmayalım arkadaşlar..

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Heyt be, tarafsızlığa yeni anlamlar katan bu arkadaşı ayakta alkışlıyorum... CHP hiç destek vermedi tabi, basında da zerre bilgi yok bu konuda. Lütfen uydurmayalım arkadaşlar..
Hala imalar edip duruyorsun ben seni bu konuda rahatlatayım, benim tek dileğim var bu da 1 kasımın ak parti için hüsranla sonuçlanması.

Takımda tutmuyorum partide tutmuyorum lafımın arkasındayım, tabloya bakınca şuan ak partiye hüsran yaşatacak 3 parti var ha ille bunu duymak istiyorsan söyleyim ak parti hüsran yaşasın diye gerekirse hayatta oy vermeyeceğim hdp ye bile oy veririm, çünkü akp den daha dürüst ve daha temiz siyaset yapacaklarına eminim, daha ne deyim şimdi ben hdp li oldum dimi, simdi ben parti tutmuyorum lafımı yedim dimi sagol çok anlayışlısın.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
20 yıllık okul hayatında hep aynı şeyleri işlersen beyne, yalanlar olur sana doğru. Körü körüne kabul etmişlik, inanmışlık var. En sevmedikleri şey de ezberlerinin aksine edilen kelamlar. O zaman çok fena kızıp, hakaret etmekten geri durmuyorlar.

Sanki bir şeyler olmuşsa da 500 yıl önce olmuş da üstünü kapatıyor di mi tarihçiler? Komik olmayalım daha cumhuriyetin kurulduğu 100 yıl olmadı. Cumhuriyetin kurulduğunu görüp de hala yaşayan insanlar var. Komik komik konuşma. Vay efendim şu olmuş da bakın nasıl da gizliyorlar! Yapma bee... Tabi bütün bu olanlar kanuni zamanında olduğu için kimseler bilmiyordu. Bırakın bu işleri.

Siyaseti hiç sevmem. Ama bi partiye gönül verecek olsaydım o kesinlikle hdp ve chp olmazdı. Hdp'yi geçtim ne olduğu belli zaten ama ya chp?

Hadi ak parti dini sömürüyor. E chp'de göz göre göre bu milleti dininden ediyor?

Kim bu zamana kadar dininden olmuş? Kim dinsiz olmuş? Deden, babaannen, anan baban dinsiz olmuş mu? Sen dinsiz oldun mu? Bunlar hep din elden gidiyor diye yaygara çıkaran yobazların lafları. İnanmayın.

enable

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Sanki bir şeyler olmuşsa da 500 yıl önce olmuş da üstünü kapatıyor di mi tarihçiler? Komik olmayalım daha cumhuriyetin kurulduğu 100 yıl olmadı. Cumhuriyetin kurulduğunu görüp de hala yaşayan insanlar var. Komik komik konuşma. Vay efendim şu olmuş da bakın nasıl da gizliyorlar! Yapma bee... Tabi bütün bu olanlar kanuni zamanında olduğu için kimseler bilmiyordu. Bırakın bu işleri.

Kim bu zamana kadar dininden olmuş? Kim dinsiz olmuş? Deden, babaannen, anan baban dinsiz olmuş mu? Sen dinsiz oldun mu? Bunlar hep din elden gidiyor diye yaygara çıkaran yobazların lafları. İnanmayın.

Şaka gibisin [MENTION=376]pesimist[/MENTION] daha 10 yıl evvel biz kurslarda denetime gelecekler diye Kuran ları kursun çatısına taşırdık. Sebep ilk öğretim çağında çocukların kuran okuması yasak ! eeee orta öğretimde de yasak. Sonra geleceksin reşit yaşına öğren öğrene bilirsin.

Şu yobaz kelimesi de pelesenk olmuş dilinize. Aşağı yobaz yukarı yobaz komiksiniz komik !

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
CHP mi dine karşı değil :) vekillerin söylediklerini araştırın biraz.

Aden

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Hah, baklayı ağzından biraz çıkaralım..

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Şaka gibisin @pesimist daha 10 yıl evvel biz kurslarda denetime gelecekler diye Kuran ları kursun çatısına taşırdık. Sebep ilk öğretim çağında çocukların kuran okuması yasak ! eeee orta öğretimde de yasak. Sonra geleceksin reşit yaşına öğren öğrene bilirsin.

Şu yobaz kelimesi de pelesenk olmuş dilinize. Aşağı yobaz yukarı yobaz komiksiniz komik !

Hiç alakası olmayan şeyler söylüyorsun. Kur'an kursları var biliyorsun. Gider camiye öğrenirsin, ben de çocukken gitmiştim. Kimse de buna mani olmuyor, olmadı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...