Soru Bu utangaçlık ve özgüvenimi nasıl yenerim

Fade_rr

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Arkadaşlar ben şimdi bir dershane yada okula gideceğim ilk gün gitmek istemiyorum çünkü çekiniyorum bu nasıl geçicek

ArZ|DELETE

Doçent
Reaksiyon puanı
359
Arkadaşlar ben şimdi bir dershane yada okula gideceğim ilk gün gitmek istemiyorum çünkü çekiniyorum bu nasıl geçicek
Kimsenin senden bir üstünlüğü olmadığını ve herkesin senin gibi çekindiğini aklının bir köşesinden çıkarma.

Janberk

Asistan
Reaksiyon puanı
232
Anladığım kadarıyla henüz hayata yeni yeni başlıyorsun. Unutmaman gereken iki şey var;
Kimse kimseden üstün değil.
Saygılı ol ki, Saygı göresin.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
dostum bu dönemlerden hepimiz geçtik hatta bende geçtim ama bende şöyle bir durum vardı yeni bir ortama girince hiç çekincem olmadı çünkü ben çekingen biri hiç değildim sana tavsiyem gym'e git şimdi gym ne alaka diyeceksin gym spor salonu demek spora gitmeni öneririm çünkü kişisel gelişim için en önemli adımdır ayrıca özgüvenin artacak ve çekingenliğini üstünden atacaksın ben şuanki özgüvenimi spora borçluyum ayrıca okul gelip geçici sen kendini geliştirmeye bak herkes ile samimi olma 2-3 tane dostun olsun ama sağlam olsun gerisi önemsiz.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,712
İkinci gün geçer. Her ilk biraz zor gelir.

Reaksiyon puanı
984
Kimsenin umrunda olmadığını idrak ettiğim zaman sihirli bir değnek gibi geçmişti çekingenliğim.
Herkesin aklında 100 tane tilki dönüyor inan ki ve o tilkilerden hiçbir tanesi senle alakalı değil.
Ha nasıl olur ortama çok aykırı olursun ne bileyim işte çok garip giyinir garip bir tarzın olursa anca dikkat çekersin.Onun harici inan kimse umursamaz.
Bir de altın kural şudur neyi çok yaparsan o özellik gelişir hayatın kuralı budur sürekli salona giden her gittiğinde bişeyler öğrenir düzgün de uygularsa kas yapar vücudu ve hatta duruşu bile değişir sen sürekli sosyal ortamlarda olursan insanlarla iletişim halinde olursan bu sefer de çekingelikten eser kalmaz.Ben öyle bir iş yaptım mesela.
Yani o kadar kimse kimseyi umursamıyor ki insanlar sırf dikkat çekmek için ne paralar ne harcamalar yapıyorlar durum o kadar vahim yani ☺️

nosleica

Profosyonel Telefon Tamircisi - Özellikle Apple ?
Reaksiyon puanı
34
kimseyi biyerine takma yavaş yavaş yükselir (saygılı olma açısından demiyorum)

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,752
Mastürbasyon yapmayı bırak
Alakası yok. Eğer bağımlı olmayıp maksimum haftada bir, iki haftada bir yaparsa zararlı değil hatta daha iyi. Bu halk mastürbasyonun kötü veya ayıp bir şey olmadığını ne zaman anlayacak acaba?

Maus.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Alakası yok. Eğer bağımlı olmayıp maksimum haftada bir, iki haftada bir yaparsa zararlı değil hatta daha iyi. Bu halk mastürbasyonun kötü veya ayıp bir şey olmadığını ne zaman anlayacak acaba?
Mizah amaçlı yazmıştım ama mastürbasyon cinsel dürtüleri baskıladığından mastürbasyon yapmamış birey sosyal ortamda daha aktif daha baskın olur özellikle karşı cinse karşı daha özgüvenli olur kendimden biliyorum sanki hiç mi yapmadım da bilmiyorum?

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Gittiğinde en azından 1 kişi ile sohbet kurabilirsen gerisi gelir. Kısa sürede ortama alışırsın. Bu yüzden ilk gün buna odaklan. Herkes kaynaştıktan sonra yabancı gibi kalınca bu işler daha zor oluyor. Kimse birbirini doğru dürüst tanımıyorken havadan sudan konuşarak arkadaş edinmeye bak. Sonradan kafalar uyuşmazsa başka arkadaşlar da edinirsin. Burada önemli olan kimseyle konuşmayan, tek takılan birine dönüşmemek. O izlenimi verdiğinde arkadaş edinmek daha zor oluyor. Ayrıca ne kadar uzun yalnız kalırsan bu durumu bozmak da o kadar zorlaşır.

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,904
Utandığın için dershanenin ilk gününde gitmeyecek misin? Bana berbat geçen bir gençlik yaşayacakmışsın gibi geliyor.