Soru Bilgisayarımda virüs olabilir mi?

Ustaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Arkadaşlar merhaba, bilgisayarı kullanırken bazen erkanım tamamen gidiyor ve kısa süreliğine biraz siyah biraz beyaz renkte bir ekran geliyor bu neden oluyordur sizce?(Örnek olsun diye paint ile çizmeye çalıştım)

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2024-03-24 064309.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-24 064309.png
    1.4 KB · Görüntüleme: 28

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,214
Tonlarca virüsle karşılaştım böyle yapan birşey görmedim.

Senin sorunun ekran kartı driver`i olabilir. Çünkü ben Win 8.1 kullandığımda GTX 1060 için en güncel sürücüyü kurdum Win11için de uyumluydu.
Her açılıştan 10 dakika sonra monitör Mosmor oluyordu. Eski Sürücüyü kurdum geri düzeldi.

Sürücü güncellersen eğer sorun çözülmezse Ekran kartına elveda demek vakti gelmiş sanırım.

Ustaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9

Ustaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Tonlarca virüsle karşılaştım böyle yapan birşey görmedim.

Senin sorunun ekran kartı driver`i olabilir. Çünkü ben Win 8.1 kullandığımda GTX 1060 için en güncel sürücüyü kurdum Win11için de uyumluydu.
Her açılıştan 10 dakika sonra monitör Mosmor oluyordu. Eski Sürücüyü kurdum geri düzeldi.

Sürücü güncellersen eğer sorun çözülmezse Ekran kartına elveda demek vakti gelmiş sanırım.
Galiba doğru hocam ekran kartının sürücüsü güncel değilmiş. Güncelleyip kullanmaya devam edeceğim eğer bir sıkıntı olursa size danışırım. İlgilendiğiniz için hepinize teşekkür ederim

Hrz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Arkadaşlar merhaba, bilgisayarı kullanırken bazen erkanım tamamen gidiyor ve kısa süreliğine biraz siyah biraz beyaz renkte bir ekran geliyor bu neden oluyordur sizce?(Örnek olsun diye paint ile çizmeye çalıştım)
Virüsten olduğunu sanmıyorum.
  • Ekran kartıyla alakalı donanımsal bir problem olabilir
  • Ekran kartıyla alakalı yazılımsal (driver gibi) bir problem olabilir
  • Ekran kablolarıyla alakalı bir problem olabilir