Bilgisayarım'da sorun var.

Bu konuyu okuyanlar

mert.c

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba herkese,bu konuyu açmak için foruma kayıt oldum.Sorunum yaklaşık 3 aydır devam ediyor,diğer forumlarda konu açmıştım ama ilgilenen olmadı,her ne ise konuya geçiyorum.

Bilgisayarımı açmak için düğmesine basıyorum,ana kart markası gözüküyor falan,windows logosu çıkıyor fakat ondan sonra pc de görüntü olmuyor ama bilgisayar çalışıyor,arka planda işlemler devam ediyor.tekrar düğmeden kapatıyorum,sonra tekrar düğme ile açıyorum.5-6 kere böyle yaptıktan sonra ancak açılıyor.bu sayı bazen azalıyor bazen artıyor.

şunu da belirteyim,bu sorun yüzünden hızlı olsun diye fişi çekip takıyordum,düğmeye basılı tutmak yerine.sanırım voltajın aniden kesilip yükselmesine bağlı olarak anakartı yakmıştım.
Anakartım değişti,bilgisayarın ısısı en fazla 50 (oyun oynarken).2 adet fan var,termal macunu yeni değiştirdim.kasayı düzenli olarak temizliyorum.Lütfen yardım edin,artık işkence oldu resmen.

Herkese teşekkür ederim,isteyen olursa video çeke bilirim ve ya daha ayrıntılı bilgi vere bilirim.

w7 kullanıyorum yeni formatladım,önceki sürümüm w10 idi.yarın w8 e geçmeyi planlıyordum.

mert.c

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o pc 10 ile performanslı çalışır 10 kur ona:
Windows 10 ISO
Merhaba :),sorunum performanstan kaynaklı değil.ilgilendiğiniz için,öneriniz için çok teşekkür ederim.ama w10 a geçmeyi planlamıyorum çünkü genel olarak hoşuma gitmedi açıkçası.ve ben w10 iken başlamıştı bu sorun.

Reaksiyon puanı
16,118
Merhaba :),sorunum performanstan kaynaklı değil.ilgilendiğiniz için,öneriniz için çok teşekkür ederim.ama w10 a geçmeyi planlamıyorum çünkü genel olarak hoşuma gitmedi açıkçası.ve ben w10 iken başlamıştı bu sorun.
servise ver donanımsal bir sorunu olmalı onlar gene 10 kurar ve 10'a alış 8'de 7'de bitti.

mert.c

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Önerileriniz için çok teşekkür ederim :) servise veremem çünkü bilgisayarım tamamen toplama.ve bir sorum olacak,herhangi bir uyumsuzluk sorunu yaşar mıyım 10 a geçince ? gerek oyunlar gerek ise bazı programlar ?

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Anakartı kendinmi değiştirdin? Aynı model ve marka anakart mı yine? Anakartın yanmadan önce de yine aynı sorun aynı şekilde varmıydı?

Reaksiyon puanı
16,118
anakartı servise veren belki psu'yu da kontrol et front bağlantılarını kontrol et power,reset tuşundan olabilir anakart olasılığı yüksek10 herşeye uyumlu.

mert.c

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakartı kendinmi değiştirdin? Aynı model ve marka anakart mı yine? Anakartın yanmadan önce de yine aynı sorun aynı şekilde varmıydı?
Merhaba,anakartı kendim değiştirmedim.ve evet bunu belirtmiştim,anakart yanmadan önce de vardı sorun ki o yüzden yandı anakart ve modeli aynı değil.

Reaksiyon puanı
16,118
neden %110 psu kaynaklı anakart motherboard killer psu'n...

Alecont

Profesör
Reaksiyon puanı
509
Bios pilini çıkartıp 10 saniye bekleyip takmayı dene. Monitörde de sorun olabilir. Televizyona falan bağlayıp dene bakalım.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Anakart farklıysa, aynı sistem (bu durumda senin Win 10'un) Anakartı tanımayabilir. Windows 7 ise 6-7 sene öncesinin sistemi, bu günün donanımlarını tanımaz. Donanımlarının birer Windows 7 için sürücüleri varsa, onları da kurulumda sistem ile birlikte kurmak gerekiyor. Sorunun kaynağı, sistemin donanımı tanımıyor olmasından ötürü olabilir.

Reaksiyon puanı
16,118
yeni anakartı takınca windows'u yeniden kurmuştur bence psu kaynaklı yada şebeke elektiğinde sorun var başka psu ile denemeli:
Windows 10 ISO
bununla denesin.

mert.c

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yeni anakartı takınca windows'u yeniden kurmuştur bence psu kaynaklı yada şebeke elektiğinde sorun var başka psu ile denemeli:
Windows 10 ISO
bununla denesin.
Bilgisayarımı bağladığım priz biraz sorunlu,dokununca falan bilgisayar kapanıyor.onu tamir ettiririm,ve bugün w10 u kuracağım.Teşekkür ederim :)

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Hiçbiri olmuyor:) aynı sorunu ben şı andada yaşıyorum. Hiç derd etmene gerek yok bence. Siyah ekran gelimce çek bir ctrl alt delete resetlensin :)

Reaksiyon puanı
16,118
o priz psu ve anakartı yakabilir hdd de zarar görebilir...

mert.c

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
azdaha unutuyordum. W7nin yanına başka bir işleyim sistemi linux vb kurdunmu?
Hayır herhangi başka bir işletim sistemi ek olarak kurulu değil.Bahsettiğin tuş kombinasyonu w7 de de işe yarıyor mu ?

mert.c

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o priz psu ve anakartı yakabilir hdd de zarar görebilir...
Priz işini hallettim :) gitmeden önce w10 insin diye açık bırakmıştım ancak kafa işte :) priz tamir olurken şalterlerin kapalı olması gerekiyormuş,tüm elektrik kesildi bir süreliğine.Tekrar bilgisayarı açtığımda w10 kurulumu yarıda kesildiği için tekrardan indirmek zorunda olduğuma dair bir uyarı aldım,ve şalter kapanmadan önceki inen kısım da c deki tüm boş alanı süpürmüş :) az bir alan vardı zaten (steam çok yer kaplıyor).şuan Steam'ı başka bir diske taşıyorum 100 küsur gb kopyalanıyor şuan hadi hayırlısı.

mert.c

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Linux yüklediğimden beri :) ama benimki ramlerden kaynaklanıyor. Ekrana renkli çizgiler geliyor. 8gbnin 1 modül 4ünde sıkıntı var :D
Anladığım kadarıyla bu sorun HDD'den kaynaklanıyor,en kısa zamanda bir HDD alacağım.ve bilgisayarıma herhangi bir anti virüs programı yüklemiyorum,sadece combofix ve türevi temizleyiciler var bu yüzden yavaşladığında format atıyorum bundan kaynaklı ola bilir mi w7 den 8 e oradan 10 a oradan tekrar 7 ye geçtim çünkü ?

Reaksiyon puanı
16,118
ikinci el alma hdd'yi benim hd080jj mortladı mesela...

Reaksiyon puanı
16,118
10 iyidir benim antikada 10 pro ve linux mint 17,3 var özgürlük için linux mint daha iyi 10 da özgür tabi.

mert.c

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
10 iyidir benim antikada 10 pro ve linux mint 17,3 var özgürlük için linux mint daha iyi 10 da özgür tabi.
Çok teşekkür ederim :) peki bios üzerinden format mı atayım yoksa w10 un hali hazırda setup undan mı kurayım ? herhangi bir fark var mı ?

mert.c

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese tekrardan merhaba,w10 a geçiş yaptım fakat sorun hala devam ediyor.demek ki sorun windows dosyalarından kaynaklı değil :)