Bilgisayarım kulaklığı algılamıyor

Bu konuyu okuyanlar

muratcan karataş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
merhabalar normal bir telefon kulaklığı kullanıyorum ama film izlemek için çıkardığımda bir daha taktığımda algılamada kulaklık sorunsuz realtek falan yükledim olmadı yardım edin lütfen şimdiden teşekkürler

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Bilgisayarın jack girişi bozuk olabilir.

muratcan karataş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
evet benim bir kuzenim var 20 yaşlarında sordum oda öğle dedi ama başka bir fikri olan varsa lütfen yorum atsın bide ben bu girişi nasıl tamir edebilirim zormu bir anlayanamı götürmem lazım yoksa yapılırmı evde

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Evde yapamazsın bilgisayarcının yapması gerekir. Bilgisayarınız masaüstü mü dizüstü mü?

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Eğer jack girişi bozuk ise bir bilgisayarcıya yaptırabilirsin.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Hani mahallede olur ya 1 çikolayt ekran kartı GetaTühk açar al tak diyenlerden. Açtır ona ufak bi lehim atsın geçer.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
hayır laptopun girişi sağlamdır sorun ise telefon kulaklıklarının ucu normal kulaklıklardan farklıdır. normal uçlu/girişli bir kulaklık takmalısın. telefon kulaklıkları telefonlarda bile fark eder, uymayabilir. :) ayrıca bişey diyeyim , anlatım bozukluğuyla dolu cümlen ...

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
hayır laptopun girişi sağlamdır sorun ise telefon kulaklıklarının ucu normal kulaklıklardan farklıdır. normal uçlu/girişli bir kulaklık takmalısın. telefon kulaklıkları telefonlarda bile fark eder, uymayabilir. :) ayrıca bişey diyeyim , anlatım bozukluğuyla dolu cümlen ...
Jack girişine göre değişir. 3.5 mm jack ise uyması gerek. Ben bilgisayarın kulaklığını telefonda kullanıyorum çalışıyor.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Jack girişine göre değişir. 3.5 mm jack ise uyması gerek. Ben bilgisayarın kulaklığını telefonda kullanıyorum çalışıyor.
bilgisayarın kulaklığı telefonda çalışır ama her zaman değil, kendi kendine tuşa basılmış gibi hatalı işlemler de gerçekleştirebilir. çünkü bilgisayar kulaklık girişleri ile akıllı telefon denilen yeni zamazingolarda girişlerin bölümlemesi farklıdır. eğer fark varsa iki tip arasında çalışmaz veya algılanmaz kulaklık. dediğim gibi çok çeşitli kulaklık ve telefon girişleri olduğu için kesin konuşamayız ama büyük olasılık diyorum ben .

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
bilgisayarın kulaklığı telefonda çalışır ama her zaman değil, kendi kendine tuşa basılmış gibi hatalı işlemler de gerçekleştirebilir. çünkü bilgisayar kulaklık girişleri ile akıllı telefon denilen yeni zamazingolarda girişlerin bölümlemesi farklıdır. eğer fark varsa iki tip arasında çalışmaz veya algılanmaz kulaklık. dediğim gibi çok çeşitli kulaklık ve telefon girişleri olduğu için kesin konuşamayız ama büyük olasılık diyorum ben .
Aynen kulaklıktan kulaklığa değişiyor. Ben biraz eski kulaklık kullanıyordum çalışıyordu. ;)

muratcan karataş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
arkadaşlar kulaklıkla alakası yok diye düşünüyorum çünkü benim başka bir kulaklığım daha var telefon kulaklığı değil oda çalışmıyor

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
jack girişi bozuksa eğer bazen çalışır bazen çalışmaz, veya hiç çalışmayabilir de... eğer hareket ettirildiğinde giriş, ses gidip geliyorsa jack te temassızlık var demektir. aslında öle bir temassızlık var ise eğer lehimleme ile çok basit yapılabilir. fakat dizüstünü sökmek mesele oluyo bana :)