AMD Ryzen5 2600X ve 1660ti yüksek FPS olmasına rağmen kasıyor

Bu konuyu okuyanlar

Emirizmir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Merhaba size sorunumu tüm detaylarıyla anlatacağım öncesinde sistemi söyleyeyim.
Sistem;
AMD Ryzen5 2600X
Asus TUF B450 Plus
Asus ROG Strix 1660 ti
16 gb 3000mhz RAM
700w 80plus Thermaltake PSU
120 gb SSD (sadece işletim sistemi kurulu)
1 tb HDD (oyunlarımın hepsi buna kurulu)
2 tane 5 yıllık 720p 60hz casper monitör (hiçbir özelliği yok)
Şimdi sorunum sadece PUBG ve CS:GO da bulunmakta diğer tüm oyunlarda V-SYNC kapalı olmasına rağmen takılma yok. Mesela Rainbowu ultrada sorunsuz oynuyorum. Ama PUBG ve CS:GO FPS 100 ün üstünde olmasına rağmen oyun ara sıra kasıyormuş gibi oluyor ama FPS düşüşu olmamasına rağmen. Oyunlarda hata almıyorum sıcaklık değerlerim normal BIOS da sadece 2 ayar yapıldı oda D.O.C.P ve Asus optimal seçeneğine almak. Sorun bu ayarları yapmadan öncede vardı. Sizce benim sorunum ne olabilir çoğu kişi monitör dedi ama sorun monitörse neden diğer oyunlarda da aynı sorun olmuyor? diye sorduğumda cevap alamadım. Sizce sorun ne monitör diyorsaniz neden sadece bu iki oyunda oluyor?
Sorunun donanınsal olduğunu sanmıyorum çünkü OCCT ile test edildiğinde sorun çıkmadı.
Yardımlarınızı bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,996
Monitör ile alakalı yüksek ihtimal. Bu sisteme 720p 60Hz monitör çok düşük kalır. En azından 1080p 75Hz monitör iyi gider.

Emirizmir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Monitör ile alakalı yüksek ihtimal. Bu sisteme 720p 60Hz monitör çok düşük kalır. En azından 1080p 75Hz monitör iyi gider.
Tamam peki aynı sorunun Rainbowda falan olmamasının bir sebebi varmı yoksa kırılmalar Rainbowda olmuyormu sonuçta Rainbow optimizasyon konusunda iyi.

Son mesajlar