Aliexpressten 1 ayı geçen siparişler hala gelmedi!

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
O ayakkabının benzerini burada aynı değerde alabilirsin . Cok para vermişsin
Ürün kayıp. Para iadesi iste open dispute aç

khose

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O ayakkabının benzerini burada aynı değerde alabilirsin . Cok para vermişsin
Ürün kayıp. Para iadesi iste open dispute aç

tamamen deneme amaçlı alınmıştı ilk kez alışveriş yaptım aliexpresten :D

open dispute dediğiniz nedir anlamıyorum ben pek fazla tarif etme imkanınız varmı acaba ? ayrıca ilgin için teşekkür ederim

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Aldığın ürün yanında yazar open dispute. Yani iade yapmak için bir secenek.

khose

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aldığın ürün yanında yazar open dispute. Yani iade yapmak için bir secenek.

open dispute için bir süre zarfı varmı ? çünkü benim siparişimde böyle bi buton yok malesef elin gavuruna 65 doları hibe mi ettik şimdi :(( tüh ya bi yolu yokmu ki

9403

Asistan
Reaksiyon puanı
10
aldığınız ürünün gelmesi 2 ayı bulabilir beklemek isterseniz bekleyin gelicektir. benim ürünlerim genelde 2 ayda geldi 1 ay çok erken bir zaman.

9403

Asistan
Reaksiyon puanı
10
siz ürünü onayladınız mı? yoksa süresi doldu otomatik mi onaylandı?

9403

Asistan
Reaksiyon puanı
10
hayır onaylamadım sanırım süresi geçmiş 10.01.2015 te aldım ürünü
Genelde 45 gündür ürün onay süresi keşke onay süresi dolmadan süresi uzatsaydınız. Aliexpressi sık kullanan biriyim onaylanmış ürün hakkında open dispute açamazsınız ancak satıcıya mesaj yazıp durumu anlatabilirsiniz.

9403

Asistan
Reaksiyon puanı
10
http://www.aliexpress.com/snapshot/6445162030.html?orderId=65376901744412

ilk kez kullanıyorum malumunuz ingilizcemde iyi değidlir işlerde yoğundu bu ara ilgilenemedim geçmiş süresi :(
satıcı profili iyi hatta Türkiye'den sipariş verenler de olmuş. Açıkcası geleceğini düşünüyorum. siz google translate arcılığıyla şunu yazın: Ürün bana ulaşmadı. Kargo takip numarası alabilir miyim? / Ali expressi daha ziyade elektronik için kullanmanızı tavsıye ederim. giyim zaten burda da bu fiyatlarda. özellikle küçük boyutlu ürünler tercih edin(sarj aletleri kablolar aksesuar vs) bu fiyatlarda ürün alırkende mutlaka kargo takip numarası talep edin ve ürünün onay süresini geçirmeyin.Ayrıca satıcı profili yüzde 98 aşağısı mümkünse olmasın yorumlara da bakıp Türkiye'den alan var mı araştırın alacağınız ürünler için. bunlar çok gerekli kurallar olmamakla birlikte onay süresini geçirmediğiniz her ürünü iade imkanınız var.

khose

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
satıcı profili iyi hatta Türkiye'den sipariş verenler de olmuş. Açıkcası geleceğini düşünüyorum. siz google translate arcılığıyla şunu yazın: Ürün bana ulaşmadı. Kargo takip numarası alabilir miyim? / Ali expressi daha ziyade elektronik için kullanmanızı tavsıye ederim. giyim zaten burda da bu fiyatlarda. özellikle küçük boyutlu ürünler tercih edin(sarj aletleri kablolar aksesuar vs) bu fiyatlarda ürün alırkende mutlaka kargo takip numarası talep edin ve ürünün onay süresini geçirmeyin.Ayrıca satıcı profili yüzde 98 aşağısı mümkünse olmasın yorumlara da bakıp Türkiye'den alan var mı araştırın alacağınız ürünler için. bunlar çok gerekli kurallar olmamakla birlikte onay süresini geçirmediğiniz her ürünü iade imkanınız var.

ilginiz için çok teşekkür ederim dediklerinizi yapıcam daha dikkat ederim bundan sonra ki zaten sütten ağzım yandı bikere :D

9403

Asistan
Reaksiyon puanı
10
ilginiz için çok teşekkür ederim dediklerinizi yapıcam daha dikkat ederim bundan sonra ki zaten sütten ağzım yandı bikere :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

rica ederim. açıkcası insanların internet ve hatta yurt dışı alışverişlerine soğuk bakmasını istemem. ciddi manada çok kullanıyorum internet alışverişini. birkaç basit kurala dikkat ederek çok memnun kalırsınız çünkü ''çarşı''ya göre çok ucuz. vatandaşın parası cebinde kalsın.

khose

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
rica ederim. açıkcası insanların internet ve hatta yurt dışı alışverişlerine soğuk bakmasını istemem. ciddi manada çok kullanıyorum internet alışverişini. birkaç basit kurala dikkat ederek çok memnun kalırsınız çünkü ''çarşı''ya göre çok ucuz. vatandaşın parası cebinde kalsın.

bende internetten alış veriş yapan biriyim sürekli fakat ilk defa açıldım yurt dışına dakka bir gol bir oldu

9403

Asistan
Reaksiyon puanı
10
bende internetten alış veriş yapan biriyim sürekli fakat ilk defa açıldım yurt dışına dakka bir gol bir oldu
aliexpess dx.com gibi sitelerde çok sık yapılan bir hatadır ürüne yanlışlıkla onay vermek veya onay süresini geçirmek. aslında teknoseyir youtube kanalında detaylı anlatılmış nasıl yurtdışı alışverişi yapılır nelere dikkat etmek lazım vs. neyse bunlar hep tecrübe kazandırıcak gün gelir 2000 dolarlık pc toplarsınız aliexpresten :)

khose

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

malesef cevap vermiyor 3 kez mesaj attım :(

chuck

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ben de aldım 30 gün oldu hala gelmedi.

9403

Asistan
Reaksiyon puanı
10
7cbf9c570f1a685c684b8a8fed2bc76c.jpg
mesela ben bu ürünü 2 hafta önce teslim aldım 70 günden fazla olmuş

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Ya 1 liralik usb bende sipariş etmiştim beklemedeyim de bu siparişler nasıl ücretsiz kargolu oluyor hadi 20-30$lik ürünleri anladimda 1 liralik nasil beles oluyor ?

9403

Asistan
Reaksiyon puanı
10
449c0b7d87066402eb6036c97f9d237d.jpg
bunuda ayın 15 inde teslim aldım neredeyse 50 gün olmuş

9403

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Ya 1 liralik usb bende sipariş etmiştim beklemedeyim de bu siparişler nasıl ücretsiz kargolu oluyor hadi 20-30$lik ürünleri anladimda 1 liralik nasil beles oluyor ?
Zaten çinden buraya düzenli uçak kargosu geliyor. Kargo firması genelde çin postası zaten, ordaki satıcıların çogu kargoyla anlaşmalı. aylık veya yıllık sabit ücret ödüyorlar bu nedenle 1 dolarlık mala ayrı kargo ücreti vermiyor. Satıcı bireysel olarak göndermeye çalışmıyor. 1 dolarlık mal için kargo ücreti ödemiyor.

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Zaten çinden buraya düzenli uçak kargosu geliyor. Kargo firması genelde çin postası zaten, ordaki satıcıların çogu kargoyla anlaşmalı. aylık veya yıllık sabit ücret ödüyorlar bu nedenle 1 dolarlık mala ayrı kargo ücreti vermiyor. Satıcı bireysel olarak göndermeye çalışmıyor. 1 dolarlık mal için kargo ücreti ödemiyor.

Anladım, ne kadar ürün gönderseler de sabit bir ücret ödüyorlar yani

9403

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Anladım, ne kadar ürün gönderseler de sabit bir ücret ödüyorlar yani
Evet kabaca bu şekilde. Aslında şeye benzetilebilir. İş yerinde çay ocagina aylik ücret verip sınırsız cay icme hakkiniz var ancak ne kadar icebilirsiniz ki? Burda da çinde milyon tane satıcı var. Herbiri aylık 100 dolar varse gerisini siz hesap edin :) sonuçta tonlarca mal göndermiyorlar belki 100 sarjkablosu ne kadar yer kaplar ki?

9403

Asistan
Reaksiyon puanı
10
70 günde teslim aldığım ürünün onay süresi aslında 45 gündü ancak 44 üncü gün satıcıya mesaj atıp onay süresini uzatmasını istedim ve 30 gün daha uzatmıştı. Burda olay onay süresini gecirmemek. Ya ürün gelmedi deyip vazgeçiceksiniz yada uzaticaksiniz. Bu sayede ürün gelmediginde onaylamama hakkınızı kullanıp paranızı geri alabilirsiniz. Hatta buraya satıcıyla yaptığım bir konusmayi atabilirim bana ürün geciktigi için paramı iade edip yenisini tekrar göndericez demislerdi ki dediklerinide yaptılar :)