Aliexpressten 1 ayı geçen siparişler hala gelmedi!

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Dispute açabilmem için son 12 gün...

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Öyle bir şey yok ürün kargoya verildikten 5 gün sonra açabilirsin senin 1.5 ay olmuş nerdeyse şimdi açabilirsin dispute ürün gelirse vaz geçersin

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Öyle bir şey yok ürün kargoya verildikten 5 gün sonra açabilirsin senin 1.5 ay olmuş nerdeyse şimdi açabilirsin dispute ürün gelirse vaz geçersin

O anlamda değil. 12 gün sonra açamayacağımı kastettim. :) Dispute açtığımda ne olacak? Ne işe yaradığını biliyorum ama hani dediniz ya ürün gelirse vazgeçersin diye. Dispute açtığımda geri dönüşü var mı ki?

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,038
Benim ürün 39 günde teslim edilir yazıyor. 50 gün oldu hala Türkiye'ye gelmedi. Daha da almam bu siteden bir şey.

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Benim ürün 39 günde teslim edilir yazıyor. 50 gün oldu hala Türkiye'ye gelmedi. Daha da almam bu siteden bir şey.

Black Friday ve yılbaşı eklenince adamlar satış patlaması yaşadılar hayliyle adamlar kargo firmaları yetiştiremediler. :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

O anlamda değil. 12 gün sonra açamayacağımı kastettim. :) Dispute açtığımda ne olacak? Ne işe yaradığını biliyorum ama hani dediniz ya ürün gelirse vazgeçersin diye. Dispute açtığımda geri dönüşü var mı ki?

Dispute'yi iptal edebiliyorsunuz. Ama satıcı size ek süre verebilir kargo'ya verildiği için.

IELENOR

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Herkese Cin Halk Cumhuriyeti`nden merhaba.Adim Ozan Basaran. 10 senedir Cin`in wuhan kentinde yasiyorum. Mukemmel sekilde Cince Rusca Ingilizce yazip konuşabiliyorum. Hepiniz Cin`den ucuz yollu alisveris yapabileceğiniz site ariyorsunuz?Peki bu sitelere ne kadar güveniyorsunuz? Mali teslim aldiginizda paketten salatalik cikmayacagina eminmisiniz? Ben 10 senedir burada yasan biri olarak Cinlilere güvenmezken siz nasil gozu kapali güvenebiliyorsunuz? Inanin bu yoldan cok mağdur olmuş insan var.. Maduriyetleri soyle siralayayim :1- Satici parasini almasina rağmen mali postaya vermez.2- Satici dusuk mal (kalitesi dusuk mal gönderir yada bozuk)3- Satici sürekli isim degisikligi yapar böylece dolandirdigi kişiler asla ona ulaşamaz.4- Saticiya ulassaniz bile sizle muattap olmayacaktır. Satilan mal elinizde gümler.Vs vs….Ben Cin`in uzmani olarak sizlere yardimci olabilirim. Ama her konuda değil..Hangi konularda yardimci olmam?1- Piyasa arastirmasi yapmam. Su mal 5 lira bunu 4 liradan bul alayim derseniz size yardimci olamam. Piyasa arastirmasini suradan yapin. www taobao com bu siteye girin. Site tamamen Cince. Aramak istediğiniz urunu Google da yazip cinceye cevirin ve taobao`nun arama kutusuna yapistirin. İstediğiniz urunlerin fiyatlarini cin yuani ile göreceksiniz.. cin yuan tl arasindaki kur farkini yine googledan öğrenebilirsiniz.2- Su mal filanca eyalette git gor bakalim derseniz bu konuda yardimci olamam.. Cin`in bir eyaleti Turkiye kadar buyuk. Bir yerden bir yere gitmek zahmet ve zaman ister.3- Sen mali al gönder beğenirsek oderiz derseniz size yardimci olamam.4- Mal sıze ulaştığında kargoda ve gümrükte olusmus olumsuzluklardan ben sorumlu değilim. Malı sıze göndermeden kolıleme ıslemının fotoğraflarını cekerım. Sıze emaıl olarak gonderırım. Sız malı gönder deyıp bana teyit verdiginiz anda maliniz kargoya verilir. Size tavsiyem ali express deki gibi alisveris sayfalarda ucretsiz kargoya inanmayin. Neden mi? cunku fedex gibi sirketlerle gonderimi yaparlar..mal Turkiye gumrugune gelir. Ve size kol gibi extra masraflar cikartirlar..Ben size mali EMS yani cin posta servisi ile gonderecegim..bu yontem aldiginiz urunun KG ve hangi ulkeye gonderilecegi ile hesaplanan pesin odemeli postalama servisidir. ilk etapta ooo cok pahaliymis dersiniz ve ok gec geliyor adrese diyebilirsiniz ancak malin size ulasmasi gumruge takildiginda cok ucuz ucret odiyerek alabilmeniz garantidir..5- Malinizi geri iade imkaniniz yok. Mali teslim aldiginizda umdugunuz gibi degilse bana bildrin satici ile konusurum degistirme imkani veya geri iade imkani olup olmadigini arastiririm.Eger varsa mali geri postalarsiniz mal saticiya ulastiginda paranizi yada mal degisimini yine kargo ucretini siz odemek kosulu ile yapabilirsiniz. Eger mal kargoda sorunlu olarak aldiysaniz kargo yetkilileri ile gorusun. Bu benim disinda gelismis bir olay. Bu konuda asla sorumluluk almam.Hangi konularda yardimci olurum :1- Ticari faaliyet için sizin adiniza fuarlara katilirim. (ücreti konuşuruz)2- Beğendıgınız urunu satın alır ınceler bozuk sahte vs ıse malı garantılı ve duzgun olanı ıle degıstırme yaparım.malı olcerım tartarım. Eger mal bı boka yaramıyacaksa sıze paranızı ıade ederım bak kardesım kazıklanıyorsun alma bu malı derım. Malın fotograflarini cekerim ve size gonderirim.. siz tamam postaya ver demedik surece postaya vermem.3- Parakande yada toplu satin alislarda yardimci olurum. 4- Uygunsa malinizi kargo ile degilde Turkiyeye gidip gelen kişilerle gönderebilirim.Peki bu islerin maliyeti nedir? 1- Malin fiyati2- EMS posta kargo ucreti3- Malin fiyati üzerinden yüzde 2 komisyon alirim.Bu ücretler odendiginde maliniz adresinize içiniz rahat sekilde postalarim..Adi Soyadi : Ozan BasaranCin adresi : jianganqu jiefangdadao yongqingjie hanfeiqingniancheng 519 Hubei Wuhan ChinaCin telefonum : 00 86 139 71 07 23 xx ( iki numara eksik yazdım. Gerektiginde email ile telefon numarami size bildiririm.Turkiye saati ile 15:00 – 17:00 arasi telefonlarınıza cevap veririm) Email adresim : 307799896@qq.com (bana email ile ulasirsaniz daha uygun olur)
Sana niye güvenelim.Profesyonel sahtekar olmadığın senin nerende yazıyor.Yetkililer ben sert konuşunca uyarı alıyorum.Adam dolandırmaya hazırlanıyor bir şey yaoan yok !

merhaba arkadaşlar ali express ten yaptığım alışverişlerden bazıları bir ayı geçtiği hatta daha fazla geçtiği halde gelmedi . aynı zaman verdiğim diğer siparişler geleli 1 ay oldu neredeyse.
satıcının geri bildiirmleri de gayet iyi
ürün biri saat biri ise kozmetik birşey biride ayak parmağı için plastik bir protez .pahalı ürünler değil ama gelmeme nedeni çözemedim ne yapmalıyım
open dispute açmalımıyım
sizce
gelir mi acaba ?

ptt den sorgulanmıyor birkaçı kodlarının sonunda cn ibaresi yok. ama diğer cn ibaresi olmayan ürünler elime ulaştı ..bunla ilgisi varmıdır
Arkadaşım siz affedersiniz kazıklanmak için yer mi arıyorsunuz. 1.8 Milyarlık devlette dilini bile bilmediğin bir siteden alışveriş yapıyorsun ?

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Sana niye güvenelim.Profesyonel sahtekar olmadığın senin nerende yazıyor.Yetkililer ben sert konuşunca uyarı alıyorum.Adam dolandırmaya hazırlanıyor bir şey yaoan yok !

Arkadaşım siz affedersiniz kazıklanmak için yer mi arıyorsunuz. 1.8 Milyarlık devlette dilini bile bilmediğin bir siteden alışveriş yapıyorsun ?

Alibaba halka arz edilmiş şirket konumuna geldi. Gittigidiyor mantığı ile çalışıyorlar. Dolandırma gibi bir şey söz konusu olmuyor.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,038
Ürünüm bugün geldi. Geç oldu ama tek parça halinde elime ulaştı :D

IELENOR

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Alibaba halka arz edilmiş şirket konumuna geldi. Gittigidiyor mantığı ile çalışıyorlar. Dolandırma gibi bir şey söz konusu olmuyor.
ozanbasaran adlı üye için söylemiştim.Bilgilendirdiğiniz için teşekkürederim.

Freude

Asistan
Reaksiyon puanı
2
20'den fazla ürün getirttim siteden, ortalama 21 günde elime ulaştılar. taki son siparişimde 41.günde elime ulaştı.bir şekilde ulaşıyor.birazda satıcının satış puanlamasına dikkat etmek gerekiyor.(Elmas ya da kral tacı almış olmalarına dikkat ediyorum)

babakolik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ilk kez böyle bişeyle karşılaşıyorum kafam karıştı gittigidiyor üzerinden aldım 25 gün sürer kargo denildi barkod numarasi verdi ben anlayamadım lütfen bir bakarmısıniz
WD020984494CN

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Merhaba arkadaşlar ilk kez böyle bişeyle karşılaşıyorum kafam karıştı gittigidiyor üzerinden aldım 25 gün sürer kargo denildi barkod numarasi verdi ben anlayamadım lütfen bir bakarmısıniz
WD020984494CN

WEDO ile göndermiş. WEDO geç teslimat yapabiliyor. Türkiye'de takip edilemiyor maalesef. Sadece Türkiye'ye gelene kadar takibi var.

http://www.wedoexpress.com/rest?carrier=运德物流&tracknum=WD020984494CN

Buradan takip edebilirsiniz.

beslenmeciler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benimde 10 gün kaldı. China post kodu verilmiş. RJ338090471CN bekliyoruz bakalım. Süre uzatmasını nasıl yapıyoruz ve ne kadar süre uzatabiliyoruz en az?

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
S.a konudan biraz uzak olacak ama mesela ben bir kablo sipariş ettim $0.6 o da 1.5-2 TL ye felan denk geliyor bunu yollarlar mı ?

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Ucuz ürünleri chinepost yerine farklı kargo kullanıyorlar elinize ulaşmaz veya 3. 4 ayı bulur gelmesi şansın varsa satıcı chinepost kullanırsa 20 gune gelir. almadan önce kesinlikle konuşmalısın satıcı ile
Satıcı senden China posta için ek ücret isterse verme sakın

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Benimde 10 gün kaldı. China post kodu verilmiş. RJ338090471CN bekliyoruz bakalım. Süre uzatmasını nasıl yapıyoruz ve ne kadar süre uzatabiliyoruz en az?

Süre uzatmasını siz yapmıyorsunuz. Dispute açıyorsunuz. Gerekirse satıcı uzatıyor

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Ucuz ürünleri chinepost yerine farklı kargo kullanıyorlar elinize ulaşmaz veya 3. 4 ayı bulur gelmesi şansın varsa satıcı chinepost kullanırsa 20 gune gelir. almadan önce kesinlikle konuşmalısın satıcı ile
Satıcı senden China posta için ek ücret isterse verme sakın

$2.6 gelir mi sizce ? 1.3+1.3 aynı üründen iki tane

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
$2.6 gelir mi sizce ? 1.3+1.3 aynı üründen iki tane

benım bir cok ürünüm geldi 0,75 lik 2 dolarlık 1 dolarlık ürünlerim vardı aldım bi cogunu bazılarını chinapost olmadıgı için dispute yapıpp paramı aldım buna ramen yinede ürünler geldi :
chinepost honkong post swist post bunlara güvenın digerleri tırıvırı )

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
kodlar R ile başlamıyorsa iptal et gelmez onlar. muhtemelen wedoexprestir8. ayda verdigim sipariş hongkong post ile gonderdiler ama hâla gelmedi bir cok hongkong post geliyo ama bu böyle oldu swiss post larda sorun olmuyo ama en garanti olanı china post air mail daha gelmeyen ürün olmadı kapına kadar geliyo

Sizce hangisiyle getirttiriyim ürün $3.30 ekran koruyucu

58gy0R.jpg

vgbPGv.jpg

Maylow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ürünü sipariş edeli 14 gün oldu . Takip ettiriyorum gönderi satıcıdan alınmıştırdan başka bir şey yok bi bakar mısınız ?
RJ333675556CN

malieralp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilader ben de Ebay.com'dan bi siparis vermistim 2014 subatta. urun bana nerdeyse 55 gunde ulasti. Meger gumruge takilmis ve incelemeden gecmis. Gumrukten aciklamali yaziyla beraber geldi. Basina boyle bi durum gelmis olabilir.