AKK'dan Kurtuluyoruz!

Vincenzolaquint

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet çok saçma bir uygulama ve baskilarimizla kalkacaktır.

Vincenzolaquint

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar banner yapabilecek birisi var mı daha güzel yapabiliriz belki 90 kişi olduk :) Yardımlarınızı bekliyoruz

Can-K.

Doçent
Reaksiyon puanı
17
O halde düşük bir miktar verip sınırsız aldım sınırsız değil demeyeceksiniz.

Bende ayda 50 Tl veriyorum internetim gayet hızlı , akk kotam 50 GB hala bitmedi.3-4 tane oyun indirmeme rağmen.

Vincenzolaquint

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@Can-K. dostum herkesin fikrine saygılıyız ve kendine göre haklı yönlerin olabilir. Ama şunu hatırlatmam da fayda var ki. Kaliteli bir oyun indirmek isteyen birisi ki buna GTA V mi dersin Battlefield 3 mü yoksa Mario mu senin kalitene kalmış 30-40 gb arası dosya indirmesi var ve interneti sadece dosya indirmeyle kullanmıyoruz. İnternetteki her dakikamız yansıyor oraya. Sence bu adil mi? Herkes milyarder değil ve burda söz konusu olan tamamen para da değil sadece böyle uygulamaların artık son bulmasıdır

Can-K.

Doçent
Reaksiyon puanı
17
GTA V indirenler zaten 6 ay sınırsız AKK sahip oluyor.

Aşılınca internet hızı düşüyor sadece, niye bu kadar sorun ki bu ? Sunucu mu işletiyorsunuz :)

ali.clay

Asistan
Reaksiyon puanı
21
GTA V indirenler zaten 6 ay sınırsız AKK sahip oluyor.

Aşılınca internet hızı düşüyor sadece, niye bu kadar sorun ki bu ? Sunucu mu işletiyorsunuz :)

Sen kullanmıyorsun ki sorun değil. Ama ben online oyun oynuyorum youtube da takılıyorum sıkıntı oluyor. Normalde hız 16mbit (sözde tabiki yoksa ortalama 10) 2 gün önce 100gb akk doldu pc nin başında salaklanıyoruz video açılsada izlesek diye.

bu arada [MENTION=190097]semih61[/MENTION] in dediği şey beni aydınlattı adeta. biz bu uygulamaya hatlara çok yüklenildiğinde daha fazla kopma olacağından göz yumuyoduk en azından ben öyleydim.
Öyle birşey olsa her ayın ilk 5 10 günü nette büyük sıkıntı olması lazım. öyle bişey olmadığına göre PALAVRA.

Vincenzolaquint

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sen kullanmıyorsun ki sorun değil. Ama ben online oyun oynuyorum youtube da takılıyorum sıkıntı oluyor. Normalde hız 16mbit (sözde tabiki yoksa ortalama 10) 2 gün önce 100gb akk doldu pc nin başında salaklanıyoruz video açılsada izlesek diye.

bu arada @semih61 in dediği şey beni aydınlattı adeta. biz bu uygulamaya hatlara çok yüklenildiğinde daha fazla kopma olacağından göz yumuyoduk en azından ben öyleydim.
Öyle birşey olsa her ayın ilk 5 10 günü nette büyük sıkıntı olması lazım. öyle bişey olmadığına göre PALAVRA.

Git gide her şey daha çok anlaşılıyor dostlarım. 100 kişiye 1 gün geçmeden ulaştık! Devam ediyoruz!
İmzalarınızı ve yorumlarınız bizim için çok önemli.
Hepimiz için bu.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Adil kullanım saçmalığı kalkarsa daha kötü bir durum ortaya çıkar malesef, akn altyapı yetersizliğinden ortaya çıkan ve tüm kullanıcıların belli bir hızda internet kullanmasını sağlanayan bir uygulama. Altyapılara gereken önem verilip, altyapıda geliştirme olmazsa akn'nin kalkması gibi bir durum olmaz, bunun için kampanya başlatmak lazım. Altyapılar iyi bir seviyeye çıkarsa zaten akn diye birşey ortada kalmaz.

Daha altyapı yok diye mi düşünüyorsunuz? O zaman şunu hatırlayın, geçenlerde bayram nedeni ile süperonline tüm akkleri kaldırdı 1 haftalığına ve hiç bir sıkıntı olmadı. Akk yi kaldırmak bir yana 20mbit internet kullanırken o hafta içinde 100mbit internet verdi süperonline, buna rağmen sıkıntı olmadı. Yani herkese 10-20 mbit sınırsız interneti çok rahat verebilecek kapasitede.
Altyapı yok hikayesini geçiniz artık.

Ek olarak ta belirteyim, akk kalkınca herkes sürekli bir şey indirecekmiş gibi algı da oluşmasın. Bunu yapan kısım belli bir sınırda kalacaktır, normal ev kullanıcısı zaten sürekli indirip indirip harddiske depolama yapmaz yapamaz(bir yerden sonra harddiske para yetiştiremez)
Yani diyeceğim o ki, belli bir kesim haricinde zaten internetten sürekli indirme yapan olmayacaktır ki indirenler de pek etkilemez interneti. Sonucunda biz de rahat rahat internetteki işlerimizi halledebiliriz akk kalkar ise.

Vincenzolaquint

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Daha altyapı yok diye mi düşünüyorsunuz? O zaman şunu hatırlayın, geçenlerde bayram nedeni ile süperonline tüm akkleri kaldırdı 1 haftalığına ve hiç bir sıkıntı olmadı. Akk yi kaldırmak bir yana 20mbit internet kullanırken o hafta içinde 100mbit internet verdi süperonline, buna rağmen sıkıntı olmadı. Yani herkese 10-20 mbit sınırsız interneti çok rahat verebilecek kapasitede.
Altyapı yok hikayesini geçiniz artık.

Ek olarak ta belirteyim, akk kalkınca herkes sürekli bir şey indirecekmiş gibi algı da oluşmasın. Bunu yapan kısım belli bir sınırda kalacaktır, normal ev kullanıcısı zaten sürekli indirip indirip harddiske depolama yapmaz yapamaz(bir yerden sonra harddiske para yetiştiremez)
Yani diyeceğim o ki, belli bir kesim haricinde zaten internetten sürekli indirme yapan olmayacaktır ki indirenler de pek etkilemez interneti. Sonucunda biz de rahat rahat internetteki işlerimizi halledebiliriz akk kalkar ise.

Gerçekten çok haklısınız +1
Bu ve niceleri için çabalıyoruz. Artık yok şu yüzden yok bu yüzden demek istemiyoruz!

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Bu arada konuyu açan arkadaş change org kampanyasını sen mi başlattın?

Vincenzolaquint

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=126564]mstfanar[/MENTION] Evet, ben başlattım. Herhangi bir hata, kusur veya önerilerinize açığım arkadaşlar

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
@mstfanar Evet, ben başlattım. Herhangi bir hata, kusur veya önerilerinize açığım arkadaşlar

Yazında 8mb/s ile teknik olarak 8000kb/s indirme yapılması gerekir demişsin ki bu yanlış. :) 8Mb/s internet ile zaten 800-900 kb/s arası indirme normal değerlerdir. :) Ha bu böyle olsa sıkıntı yok asıl derdimiz akk den sonra 3mb/s hıza düşürmeleri ve o zamanda en fazla 390kb/s indirme hızına çıkabilmemiz.
Gerçi indirmenin yanında upload da önemli. Hem bulut sistemler için hem de online oyunlar için.

Vincenzolaquint

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yazında 8mb/s ile teknik olarak 8000kb/s indirme yapılması gerekir demişsin ki bu yanlış. :) 8Mb/s internet ile zaten 800-900 kb/s arası indirme normal değerlerdir. :) Ha bu böyle olsa sıkıntı yok asıl derdimiz akk den sonra 3mb/s hıza düşürmeleri ve o zamanda en fazla 390kb/s indirme hızına çıkabilmemiz.
Gerçi indirmenin yanında upload da önemli. Hem bulut sistemler için hem de online oyunlar için.
8MB/S=8000KB 'ye eş değer değil midir?

Vincenzolaquint

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayır verdikleri internet 8 megabit, o da 800-900 kb/s indirmeye eş değer. :)

80 megabit internetin olurs o zaman 8000kb/s, ya da 8mb/s indirme yapabilirsin. :)

Bunda hep kafam karışmıştır. Teşekkür ederim bilgilendirme için ve bunu düzelteceğim hemen :) Desteğede ihtiyacım var bu arada tek başıma olmuyor bu kadar :)

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Zarar gelmez, imzaladım. Herkes imzalasın bence.

Vincenzolaquint

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@mr_rain çok teşekkür ederim. elimden geleni yapıyorum. sizde paylaşıp destek olabilirsiniz :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Arkadşalar Onedio'ya içerik hazırladım daha büyük bir dikkat çekmek için. Buradan
Umarım yayınlanır :)

Vincenzolaquint

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Devam ediyoruz arkadaşlar :) Banner değiştirdim. Önerilerinizi bekliyorum :)

Reaksiyon puanı
16,118
Vpn açıkken giriyor. Kapalıyken girmiyor.

ttnet kullanıyorsun? modemin uzak erişimi açık mı? bizde turkcell superonline fiber var huawei hg253s root yetkileri ile uzak reşimi kapatıldı ttnet onu engellemiş olabilir gayri resmi yapıyor...

Meridian

Dekan
Reaksiyon puanı
765
ttnet kullanıyorsun? modemin uzak erişimi açık mı? bizde turkcell superonline fiber var huawei hg253s root yetkileri ile uzak reşimi kapatıldı ttnet onu engellemiş olabilir gayri resmi yapıyor...
Ttnet kullanıyorum. Birkaç kez açtım kapattım düzeldi. Vpn'siz de giriyor şimdi.

Vincenzolaquint

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arada sorunlar oluşabiliyor geçici tabiki. Siz desteği bırakmayın ve paylaşın. Artık böyle saçmalıklar bitsin :)

Son mesajlar