3 Aylık Kioxia Ssd %99 Sağlık

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,045
Microsoft Whiteboard'da resim çiziyordum, birden PC dondu ve hoparlörden Dıt Dıt sesleri geldi.
Kasaya reset attım. Sonra açıldı. Kaspersky deneme sürümü indirdim. Tehdit bulmadı. RAM ve işlemci de 30 derecelerde çalışıyordu. Ekran kartı hata verdi herhalde.

efemurato

Profesör
Reaksiyon puanı
2,044
Microsoft Whiteboard'da resim çiziyordum, birden PC dondu ve hoparlörden Dıt Dıt sesleri geldi.

Kasaya reset attım. Sonra açıldı. Kaspersky deneme sürümü indirdim. Tehdit bulmadı. RAM ve işlemci de 30 derecelerde çalışıyordu. Ekran kartı hata verdi herhalde.
Hocam ilginç ama o ssd arkadaşların dediği gibi kronik sorunlu bazen kronik sorunlu ssd konularına denk geliyorum değişik sorunlar yaşıyorlar
(bana göre)

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Şu CrystalDiskInfo'dan bakmayın, diye kaç kere söyleyeceğiz?

İndirip Overview sekmesinden ekran görüntüsü at:

1619766801025.png

Tuner sekmesinden benchmark yap. Arkada hiçbir program açık olmasın. Sonuçları buraya at.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,045
S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
@utkuversus, konu sahibi bizi takmıyor herhalde. Baksana, iki ekran görüntüsü istiyoruz ama ortadan kayboluyor. 1 yorum bile yok...

Bence böyle yapacaksanız en baştan söyleyin, insanda yardım etme isteği bırakmıyorsunuz.

''Wolfred1ght''

Profesör
Reaksiyon puanı
2,290
@utkuversus, konu sahibi bizi takmıyor herhalde. Baksana, iki ekran görüntüsü istiyoruz ama ortadan kayboluyor. 1 yorum bile yok...

Bence böyle yapacaksanız en baştan söyleyin, insanda yardım etme isteği bırakmıyorsunuz.
Herkesin işi gücü olabilir.Bizim gibi gününü burada geçirmeye fırsatta bulamayabilir.O yüzden''takmamak'' bu arkadaşa söylenecek en büyük yanlış tahmin.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
İşi gücü olabilir de genel durum böyle, 2 ekran görüntüsü atmak 10 dakikalık iş. ;)

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,126
Her ay düzenli olarak %1 sağlık düşüşü yaşıyorum. 7, ay oldu PC'yi toplayalı, %92 sağlık, 3TB yazmamama rağmen.

Kingston A400.

O kadar kötü değil seninkisi. Kioxia kronik sorunlu bir model zaten.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Overview sekmesine gelip ekran görüntüsü atar mısın? Okuma yazma hızının 550/540 MB civarında olması gerek, ki SATA 2 olsa bu hızları da vermez.

Sağlığın %99 olması sorun değil, veri yazdıkça azalır zaten. 60 TBW ömrü varmış, düşük bir sayı.

Bu bağlamda, "ne kadar ekmek, o kadar köfte" hesabı oluyor. Overview sekmesinde, sağ üst köşedeki Update butonuna tıkla, firmware güncellendikten sonra tekrar test sonuçlarını at.

Yine olmazsa söyle. Ayrıca diskin kronik sorunlu. :(

Son düzenleyen moderatör:

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,045
performans ii.png

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Sağ üstten firmware güncelle. Update butonu var, Updates yazan bölümün altında.