3 Aylık Kioxia Ssd %99 Sağlık

Microsoft Whiteboard'da resim çiziyordum, birden PC dondu ve hoparlörden Dıt Dıt sesleri geldi.

Kasaya reset attım. Sonra açıldı. Kaspersky deneme sürümü indirdim. Tehdit bulmadı. RAM ve işlemci de 30 derecelerde çalışıyordu. Ekran kartı hata verdi herhalde.
Hocam ilginç ama o ssd arkadaşların dediği gibi kronik sorunlu bazen kronik sorunlu ssd konularına denk geliyorum değişik sorunlar yaşıyorlar
(bana göre)

Şu CrystalDiskInfo'dan bakmayın, diye kaç kere söyleyeceğiz?

İndirip Overview sekmesinden ekran görüntüsü at:

1619766801025.png

Tuner sekmesinden benchmark yap. Arkada hiçbir program açık olmasın. Sonuçları buraya at.

@utkuversus, konu sahibi bizi takmıyor herhalde. Baksana, iki ekran görüntüsü istiyoruz ama ortadan kayboluyor. 1 yorum bile yok...

Bence böyle yapacaksanız en baştan söyleyin, insanda yardım etme isteği bırakmıyorsunuz.

@utkuversus, konu sahibi bizi takmıyor herhalde. Baksana, iki ekran görüntüsü istiyoruz ama ortadan kayboluyor. 1 yorum bile yok...

Bence böyle yapacaksanız en baştan söyleyin, insanda yardım etme isteği bırakmıyorsunuz.
Herkesin işi gücü olabilir.Bizim gibi gününü burada geçirmeye fırsatta bulamayabilir.O yüzden''takmamak'' bu arkadaşa söylenecek en büyük yanlış tahmin.

İşi gücü olabilir de genel durum böyle, 2 ekran görüntüsü atmak 10 dakikalık iş. ;)

Overview sekmesine gelip ekran görüntüsü atar mısın? Okuma yazma hızının 550/540 MB civarında olması gerek, ki SATA 2 olsa bu hızları da vermez.

Sağlığın %99 olması sorun değil, veri yazdıkça azalır zaten. 60 TBW ömrü varmış, düşük bir sayı.

Bu bağlamda, "ne kadar ekmek, o kadar köfte" hesabı oluyor. Overview sekmesinde, sağ üst köşedeki Update butonuna tıkla, firmware güncellendikten sonra tekrar test sonuçlarını at.

Yine olmazsa söyle. Ayrıca diskin kronik sorunlu. :(

Son düzenleyen moderatör:
Sağ üstten firmware güncelle. Update butonu var, Updates yazan bölümün altında.