Yardım 255% kullanılabilir şarj gözüküyor

Kleew

Öğrenci
1 Ocak 2023
8
4
3
18
Bilgisayarımın sorunlu olduğunu biliyorum ama bunuda ilk defa gördüm yani 255% şarj gösteriyor
uzun zamandırda laptop(şarja takılı kullanıyorum) marş basan tofaş gibi sesler çıkarıyo fps düşüyor şarjdan çıkarıp taktım mı düzeliyor bazen şarjdan çıkarınca pc çalışıyor ama ekran bi anda gidiyor gelmiyor kapa aç yapıyom ne sorunları olabilir veya kısa süreli bi çözümü falan var mı elimde patlamasın.

Ekli dosyalar

• 255 şarj.png
    255 şarj.png
    24.8 KB · Görüntüleme: 60

Mr. Doge

Doçent
6 Aralık 2020
655
370
63
Bilgisayarımın sorunlu olduğunu biliyorum ama bunuda ilk defa gördüm yani 255% şarj gösteriyor
uzun zamandırda laptop(şarja takılı kullanıyorum) marş basan tofaş gibi sesler çıkarıyo fps düşüyor şarjdan çıkarıp taktım mı düzeliyor bazen şarjdan çıkarınca pc çalışıyor ama ekran bi anda gidiyor gelmiyor kapa aç yapıyom ne sorunları olabilir veya kısa süreli bi çözümü falan var mı elimde patlamasın.
Windows hatasıdır, güncelleme varsa yap. ( düşük bir ihtimalle donanım sorunu da olabilir dikkat et elinde patlamasın :neutral: )

aerosimit

aerogevrek
30 Temmuz 2023
50
13
8
14
int en fazla 255 olabilir. bilmiyorsan int bilgisayarın veri depolama şekli.

Yani, pil yüzdesi pilin verdiği verilere göre 0/100 dönmek yerine 0/255 (int max) dönmekte. OC yaptıysan da bir hata oluşmuş olabilir kod yürütmesinde. Yapmadıysan da yazılımsal hatadır, bence explorer'e reset atsan düzelir.