1000-1600 Tl Civarı Akıllı Telefon

tabakoglusadik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Merhaba Değerli SDN Forum Okuyucuları
Arkadaşlar yeni bir akıllı telefon alacağım öncesinde İphone 4 kullanıyordum artık verim alamadım bu telefondan zaten bayada bir eskimişti.Yeni alacağım telefonda aradığım özellikleri belirtmek istiyorum.
(NOT=Eğer iyi bir telefon ise fiyatı 100 lira daha arttırabiliriz arkadaşlar :D)

*Android olması ve güncellemeleri alması,
*Herhangi bir kasma problemi yaşamaması,
*Oyun performansının birazda olsa iyi olması,
*Ekran çözünürlüğünün iyi olması,
*Şarj ömrünün uzun olması,
*Ön kamera ve arka kameradan iyi bir görüntü almak,
Yorumlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar...

Son düzenleyen moderatör:

Speedster

Profesör
Reaksiyon puanı
319
Eğer ithalatçı garantiliye sıcak bakıyorsan xiaomi mi 5 düşünebilecek bir cihaz.

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Merhaba Değerli SDN Forum Okuyucuları
Arkadaşlar yeni bir akıllı telefon alacağım öncesinde İphone 4 kullanıyordum artık verim alamadım bu telefondan zaten bayada bir eskimişti.Yeni alacağım telefonda aradığım özellikleri belirtmek istiyorum.
(NOT=Eğer iyi bir telefon ise fiyatı 100 lira daha arttırabiliriz arkadaşlar :D)

*Android olması ve güncellemeleri alması,
*Herhangi bir kasma problemi yaşamaması,
*Oyun performansının birazda olsa iyi olması,
*Ekran çözünürlüğünün iyi olması,
*Şarj ömrünün uzun olması,
*Ön kamera ve arka kameradan iyi bir görüntü almak,

Yorumlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar...
İthalatçı Garantili P9 1750 TL .

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Merhaba,

Oncelikle;

Forum kurallari geregi baskliklarda,konu yazilarinda, yorumlarda vb yazilarimizin tamami veya tamamina yakininda kalin, renkli, buyuk harfler kullanmak yasaktir.

Konuya gelicek olursak. Bu fiyat araliginda;
  • Xiaomi mi5(garanti takintiniz yoksa)
  • Lg g4
  • Sony xperia xa ultra
  • Reeder p10s
Urunlerini tavsiye ederim. Tavsiye listem oncelikli olandan baslamaktadir.

tabakoglusadik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Merhaba,

Oncelikle;

Forum kurallari geregi baskliklarda,konu yazilarinda, yorumlarda vb yazilarimizin tamami veya tamamina yakininda kalin, renkli, buyuk harfler kullanmak yasaktir.

• Lg g4
  • Sonu xperia xa ultra
  • Reeder p10s
uyarın için teşekkür ediyorum bilmiyordum kuralları kardeşim yeni kullanmaya başladım forumu telefon önerileriniz içinde çok teşekkürler

waylandx

Doçent
Reaksiyon puanı
67
Bence xiomi mi 5 veya ithalatçı garantili lg g4 1200tl geri parada sana kalır.

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Eğer ithalatçı garantiliye sıcak bakıyorsan xiaomi mi 5 düşünebilecek bir cihaz.
XİAOMİ MI5 bu aralar ismini çok duyduğum bir telefon o gün baktığım videoda gördüğümde hoşuma gittiğini söylemiştim.Yine söylüyorum,halen şiddetle tavsiye ediyorum.:);)

tabakoglusadik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
shiftdelete youtube videolarına baktım ama xiaomi mi5 e fazla sıcak bakmıyorum ama ben şuan reeder p10s i kendime baya yakın buldum ama g4 ile arasında ikilemde kaldım reeder p10s mi g4 mü diye düşünüyorum.reederda fazla duymadığım marka nasıldır fazla bilmiyorum :(

waylandx

Doçent
Reaksiyon puanı
67
shiftdelete youtube videolarına baktım ama xiaomi mi5 e fazla sıcak bakmıyorum ama ben şuan reeder p10s i kendime baya yakın buldum ama g4 ile arasında ikilemde kaldım reeder p10s mi g4 mü diye düşünüyorum.reederda fazla duymadığım marka nasıldır fazla bilmiyorum :(
İllede xiomi mi 5 istemiyorum diyorsan g4

muhammet516

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Reeder p10s iyidir 4gb ram seni 3 yıl rahatlıkla götürür kamera performansı da segmentine göre çok iyi tercih etmelisin mediatek islemciyle iyi çalışıyor

Kadem Duzcan

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Merhaba,

Oncelikle;

• Lg g4
  • Sony xperia xa ultra
  • Reeder p10s
abi bende Sony xperia xa alıcam önerirmisin

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Şu aralar yeni çıkan markalar gerçekten ANTUTU vs testlerden hiçte yabana atılmayacak cinsten stabil bir başarı düzeyi ile çıkış yapıyorlar.:)Bence bu markalarada biraz yer vermeli ben şahsen LG'nin hiçbir modeline ısınamadım.:oops:REEDER P10s'de tek ısınamadığım ise mediatek oldu kimse mediatek'ten memnun değil.:(

waylandx

Doçent
Reaksiyon puanı
67
Şu aralar yeni çıkan markalar gerçekten ANTUTU vs testlerden hiçte yabana atılmayacak cinsten stabil bir başarı düzeyi ile çıkış yapıyorlar.:)Bence bu markalarada biraz yer vermeli ben şahsen LG'nin hiçbir modeline ısınamadım.:oops:REEDER P10s'de tek ısınamadığım ise mediatek oldu kimse mediatek'ten memnun değil.:(
Bana para versinler yine mediatek işlemcili telefon almam

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
abi bende Sony xperia xa alıcam önerirmisin

Yani soyle soyliy kamera konusunda beklentileriniz cok yuksek olmasin. Mesela xa ultra 1600 tl, samsung s6 1700-1800 tl. Samsung s6 200 tl daha pahali ama kat kat daha iyi bir cihaz. Verdigim ornek ile sunu anlatmak istedim sony xperia xa ultra guzel bir urun ama kamera konusunda beklentileriniz yuksek olmasin. Sony kamera konusunda hep arkadan geliyor. Ama diger konularda guzel bir urun. Bence 1600 tl cok ama 1400- 1500'e bulursaniz tavsiye ederim. Reeder p10s'de guzel bir urun. Ama bunlarin hicbiri bir lg g4 degil ne yazikki. 1500'e lg TR garantili, 605k... Seri numarasiyla baslayan bir g4 alirsaniz o en guzel tercih olur. Oztle genel olarak xa ultra guzel ama birazcik pahali oda markadan dolayi mesela reeder p10s daha iyi ozellikleri ayni veya daha uygun fiyattan veriyor bunun gibi. Burda biraz markaya mi para vercen yoksa ozellige mi o tercihinize kaliyor.

tabakoglusadik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Yani soyle soyliy kamera konusunda beklentileriniz cok yuksek olmasin. Mesela xa ultra 1600 tl, samsung s6 1700-1800 tl. Samsung s6 200 tl daha pahali ama kat kat daha iyi bir cihaz. Verdigim ornek ile sunu anlatmak istedim sony xperia xa ultra guzel bir urun ama kamera konusunda beklentileriniz yuksek olmasin. Sony kamera konusunda hep arkadan geliyor. Ama diger konularda guzel bir urun. Bence 1600 tl cok ama 1400- 1500'e bulursaniz tavsiye ederim. Reeder p10s'de guzel bir urun. Ama bunlarin hicbiri bir lg g4 degil ne yazikki. 1500'e lg TR garantili, 605k... Seri numarasiyla baslayan bir g4 alirsaniz o en guzel tercih olur. Oztle genel olarak xa ultra guzel ama birazcik pahali oda markadan dolayi mesela reeder p10s daha iyi ozellikleri ayni veya daha uygun fiyattan veriyor bunun gibi. Burda biraz markaya mi para vercen yoksa ozellige mi o tercihinize kaliyor.
ilgilendiğiniz için çok teşekkürler ama birşey sorıcaktım 605k seri numarısının normal lg g4 ile arasında bir farkmı var fiyatı normalinden neden daha ucuz

Kadem Duzcan

Asistan
Reaksiyon puanı
5
abi ben operatörden alıcam internetteki fiyatlarla aynı değil operatördekiler

garmel.373

Asistan
Reaksiyon puanı
120
bütçeyi biraz aşar demezsen lg g5. normalde p10s, note 4, xa ultra, mate s, samsung a7-a5, xiaomi mi 5, meizu pro6, honor 7, g4, m5. bir de htc one a9 var ama o oyuna fazla gitmez. bende para biriktiriyorum aynı fiyat aralığı için. aklımda kalan bunlar. ama hepsinin bir artısı bir eksisi var.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
ilgilendiğiniz için çok teşekkürler ama birşey sorıcaktım 605k seri numarısının normal lg g4 ile arasında bir farkmı var fiyatı normalinden neden daha ucuz

İki grup lg g4 yok. Yani 605k seri numarali ve normal g4 diye bisey yok.

Lg g4'lerin kutu uzerinde bir seri numaradi bulunur. 505k..,506k....507k.. Diye gider. Fakata 505k ile 600k arasindaki serilerde kronik sorunlar mevcut baslica da bootloop sorunu. Tavsiye ettigimiz seri 601k.., 602k... Ve ustu seriler. Elimizde en son 605k serisinden bir cihaz vardi sorunsuzdu. Gecenlerde burdan da bir uye 606k...serisine sahipti onda da bir sorun yok. Lg bu kronik sorunu kabul etti ve 601k... Serisinden sonra duzelti. Alirken bunadikkat ederek alirsaniz sorun yasamazsiniz.