Erdoğan'ın Gençlerle Video Konferans Buluşması dislike yağmuruna tutuldu

Yasuobilal2007

Profesör
Reaksiyon puanı
952
Benim gözümde çocuğu ailesi eğitir yetiştirir DEVLET değil...

Ailesi iyise ve eğitimi için uğraşıyorlarsa o çocuk kendini kurtarır ve gelişiştirir. Devletin verdiği eğitim çok temel düzeyde heleki ( Fen liseleri ve iyi liseler hariç tabi. ) DİL eğitimi hele yerlerde.

Ayrıca üstte ben yeni gelen nesil senin gibi dediğimde. ( İyi ve düzgün birisi olsa kurtuluş yakın o zaman flan yazması gerekirdi. Demekki oda kendini ve yeni nesili beğenmiyor güvenimyor ve tırt olmayacağını biliyor. )
Adam üniversite okuyup mühendis oluyor ve işsiz kalıyor devlet değer vermiyor ağlamayın yurtdışına gidiyorlar diye ben üniversite okuyup işsiz kalmak istemiyorum BEN GELECEK İSTİYORUM
Mesaj otomatik birleştirildi:

Biraz dikkatli olman lazım ama facebook da penfriends, englis speaking gibi gruplar var onlara girip kendine hem yazışacağın hem de konuşabileceğin arkadaşlar bulabilirsin ama uyarıyorum kesinlikle kişisel bilgilerini verme yine de kimseye çok güvenme. İngilizce filmleri ingilizce altyazılı izleyebilirsin. Stage 1 den başlayarak arttıra arttıra kitaplar okuyabilirsin. Ve en büyük tavsiyem ne yap et erasmus yap orda en güzel konuşarak öğrenebilirsin. Polonya'yı öneririm Avusturya pahalı maalesef paramız çok değersiz yinede cebimizden bi miktar para çıkabiliyor.
Oyunlardan taniştiğim baya arkadaşım var aslında "dostum neden mic kullanıp düzgün sohbet etmiyoruz" diyorlar şu sıralar altyazili şekilde how i met your mother izliyorum

aegeanfisk

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Benim gözümde çocuğu ailesi eğitir yetiştirir DEVLET değil...

Ailesi iyise ve eğitimi için uğraşıyorlarsa o çocuk kendini kurtarır ve gelişiştirir. Devletin verdiği eğitim çok temel düzeyde heleki ( Fen liseleri ve iyi liseler hariç tabi. ) DİL eğitimi hele yerlerde.

Ayrıca üstte ben yeni gelen nesil senin gibi dediğimde. ( İyi ve düzgün birisi olsa kurtuluş yakın o zaman flan yazması gerekirdi. Demekki oda kendini ve yeni nesili beğenmiyor güvenimyor ve tırt olmayacağını biliyor. )
Üzgünüm ben senin gibi düşünmüyorum ailenin de payı var ama sonuçta eğitim sistemi ve genel devletin uyguladığı politikaların kararlarında etkisi var bence her şeye rağmen güzel ve bomba gibi bir nesil var ama yine de senin de görüşüne saygı duyuyorum.

Yasuobilal2007

Profesör
Reaksiyon puanı
952
Biraz dikkatli olman lazım ama facebook da penfriends, englis speaking gibi gruplar var onlara girip kendine hem yazışacağın hem de konuşabileceğin arkadaşlar bulabilirsin ama uyarıyorum kesinlikle kişisel bilgilerini verme yine de kimseye çok güvenme. İngilizce filmleri ingilizce altyazılı izleyebilirsin. Stage 1 den başlayarak arttıra arttıra kitaplar okuyabilirsin. Ve en büyük tavsiyem ne yap et erasmus yap orda en güzel konuşarak öğrenebilirsin. Polonya'yı öneririm Avusturya pahalı maalesef paramız çok değersiz yinede cebimizden bi miktar para çıkabiliyor.
Erasmusa gidebilirim derslerime daha çok ağırlık verirsem sözel de sıkıntım yok fakat sayısal çok zorluyor maalesef.

aegeanfisk

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Adam üniversite okuyup mühendis oluyor ve işsiz kalıyor devlet değer vermiyor ağlamayın yurtdışına gidiyorlar diye ben üniversite okuyup işsiz kalmak istemiyorum BEN GELECEK İSTİYORUM

Oyunlardan taniştiğim baya arkadaşım var aslında "dostum neden mic kullanıp düzgün sohbet etmiyoruz" diyorlar şu sıralar altyazili şekilde how i met your mother izliyorum
Güzel bunlara devam et, konuşmaya çalış ve mutlaka yurt dışına da ne kadar zorda olsa erasmusla falan çıkmaya çalış asıl orada öğrenirsin ingilizceyi.

Erasmusa gidebilirim derslerime daha çok ağırlık verirsem sözel de sıkıntım yok fakat sayısal çok zorluyor maalesef.
Umuyorum ki gidebilirsin senin için çok iyi bir deneyim olur.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,062
Üzgünüm ben senin gibi düşünmüyorum ailenin de payı var ama sonuçta eğitim sistemi ve genel devletin uyguladığı politikaların kararlarında etkisi var bence her şeye rağmen güzel ve bomba gibi bir nesil var ama yine de senin de görüşüne saygı duyuyorum.

Benim gözümde devlet eğitimde kaliteyi arttırmak istiyorsa.

İlk iş olarak bence Sınıfta kalma kesinlikle gelmeli. Sonra Öğretmenin otoritesi arttırılmalı. Öğretmene saygı yok benim gördüğüm yeni nesillerde. ( Nede olsa sınıfta kalma da yok diyor beni sınıfta bırakamaz diyor kafasına göre takılıyor öğrenci. ) Hoca ile veliler arasında bağ olmalı Whatsapp grupları olmalı. Senin çocuk bugün okula gelmedi şu derstten 1 aldı çalışmıyor denilerek öğrenci velisi bilgilendirilmeli.

Dersler dahada zorlaştırılmalı hiç bilmeyen adam boş beleş mezun olmamalı. Disiplin cezaları arttırılmalı. Okumakta gözü olmayan öğrenci diğerlerinide bozar. Direk okuldan uzaklaştılmalı. ( Ama açıktan liseyi bitirmesi zorunlu olmalı. Liseyi bitirmeyene ehliyet verilmemeli evlenme hakkı verilmemeli vb kısıtlamalar olmalı. ) 3-4 milyon öğrenci sınava giriyor yarısı sıfır çekiyor. Bu çocuk hiç mi kitap yüzü açmamış sıfır çekmek nedir 170 baraşını geçememek nedir yani.

Sonra Hocalar bir kere atandımı emekli olana kadar kontrol edilmiyor bence hocalarda her 5 senede bir denetlenmeli gerekirse onlarda sınava sokulmalı bakalım biliyor mu gerçekten bölümünü diye. Öğretmenler memur maaşımı alayım kendimi hiç geliştirmeyim kafasında olmamalı. Dünyayı ve yenilikleri takip etmeli ufku açık isanlar olmalı.

Yasuobilal2007

Profesör
Reaksiyon puanı
952
Güzel bunlara devam et, konuşmaya çalış ve mutlaka yurt dışına da ne kadar zorda olsa erasmusla falan çıkmaya çalış asıl orada öğrenirsin ingilizceyi.

Umuyorum ki gidebilirsin senin için çok iyi bir deneyim olur.
Erasmus olmasa da ailem beni yurtdisinda okutmayi istiyor dediginiz gibi iyi bir deneyim olur umarim ?

İlk iş olarak bence Sınıfta kalma kesinlikle gelmeli. Sonra Öğretmenin otoritesi arttırılmalı. Öğretmene saygı yok benim gördüğüm yeni nesillerde. ( Nede olsa sınıfta kalma da yok diyor beni sınıfta bırakamaz diyor kafasına göre takılıyor öğrenci. ) Hoca ile veliler arasında bağ olmalı Whatsapp grupları olmalı. Senin çocuk bugün okula gelmedi şu derstten 1 aldı çalışmıyor denilerek öğrenci velisi bilgilendirilmeli.

Dersler dahada zorlaştırılmalı hiç bilmeyen adam boş beleş mezun olmamalı. Disiplin cezaları arttırılmalı. Okumakta gözü olmayan öğrenci diğerlerinide bozar. Direk okuldan uzaklaştılmalı. ( Ama açıktan liseyi bitirmesi zorunlu olmalı. Liseyi bitirmeyene ehliyet verilmemeli evlenme hakkı verilmemeli vb kısıtlamalar olmalı. ) 3-4 milyon öğrenci sınava giriyor yarısı sıfır çekiyor. Bu çocuk hiç mi kitap yüzü açmamış sıfır çekmek nedir 170 baraşını geçememek nedir yani.

Sonra Hocalar bir kere atandımı emekli olana kadar kontrol edilmiyor bence hocalarda her 5 senede bir denetlenmeli gerekirse onlarda sınava sokulmalı bakalım biliyor mu gerçekten bölümünü diye. Öğretmenler memur maaşımı alayım kendimi hiç geliştirmeyim kafasında olmamalı. Dünyayı ve yenilikleri takip etmeli ufku açık isanlar olmalı.
Pardon ama saygıyı okulda değil ailede görürsün aileden disiplin saygı gelmedikten sonra okul ne yapsın ?

aegeanfisk

Asistan
Reaksiyon puanı
106

Emin ol hocalar öyle bir denetleniyor ki hatta çok çok fazla denetleniyor ve illaki istisnalar var ama açık görüşlü çoğu. 1-2 yazdığınıza katılıyorum ama okuldan uzaklaştıma yerine tam tersi okula yakınlaştırma gelmeli bence. :D Aynı Japonyada ki gibi öğrenci okula ceza olarak hafta sonları da gelip ve hafta içi okuldan sonrada gelip okulla ilgili işler yapmalı okulun önemi hakkında seminerler verilmeli çok büyük suçlarda anca uzaklaştırma olmalı cana kast etme gibi. Birde ek olarak idare siyasetten uzaklaştırılmalı illaki herkesin siyasi görüşü olur ama bizde çok siyasi kadrolaşma var ve bu bahsettiğin denetleme olayı bazen siyaside olabiliyor (mesela babama sendikandan istifa et bizim sendikaya gel seni müdür yapalım dendi ama babam o tarz torpilli siyasi çıkarlı işlere karşı olduğundan istifa etmedi zaten hiç istemiyor idareci olmak orası ayrı mesele) idarelerde bir görüş belirtmiyorum bu arada her hangi bir görüş parti için olabilir. Ek olarak bu düzelmiş olabilir şu son zamanlara müdürlük sınavı geldi ama hala sistemi tam bilmiyorum hiç ilgimi çekmedi.

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,606
Emin ol hocalar öyle bir denetleniyor ki hatta çok çok fazla denetleniyor ve illaki istisnalar var ama açık görüşlü çoğu. 1-2 yazdığınıza katılıyorum ama okuldan uzaklaştıma yerine tam tersi okula yakınlaştırma gelmeli bence. :D Aynı Japonyada ki gibi öğrenci okula ceza olarak hafta sonları da gelip ve hafta içi okuldan sonrada gelip okulla ilgili işler yapmalı okulun önemi hakkında seminerler verilmeli çok büyük suçlarda anca uzaklaştırma olmalı cana kast etme gibi. Birde ek olarak idare siyasetten uzaklaştırılmalı illaki herkesin siyasi görüşü olur ama bizde çok siyasi kadrolaşma var ve bu bahsettiğin denetleme olayı bazen siyaside olabiliyor (mesela babama sendikandan istifa et bizim sendikaya gel seni müdür yapalım dendi ama babam o tarz torpilli siyasi çıkarlı işlere karşı olduğundan istifa etmedi zaten hiç istemiyor idareci olmak orası ayrı mesele) idarelerde bir görüş belirtmiyorum bu arada her hangi bir görüş parti için olabilir. Ek olarak bu düzelmiş olabilir şu son zamanlara müdürlük sınavı geldi ama hala sistemi tam bilmiyorum hiç ilgimi çekmedi.
48 Dakikadır Mesajını Okuyorlar. Destan Yazmışsın Be Usta :D

Bu Arada Okula Yakınlaştırma Cezası Olsa Ben Bütün Çocukları Elden Geçiririm :D Seviyorum Okulu Napm :D

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Gençliği anlayamıyor sayın cb.
Gençlik; cem uzan gibi birinin başta olmasını, after partilerin durmamasını istiyor.

** 7 sayfada bolca hakaret var. Moderatörler de üniversite sınavına girecek sanırım hiçbiri yok.

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751
Arkadaşlar o dislike sayısının %50'si zaten sınava girmeyeceklerden oluşuyor

Zaten başta sınav tarihi ertelendiyse öğrencinin çalışma programını değiştirmemesi lazım. Değiştirmek tembelliğe kaçıyor.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Arkadaşlar o dislike sayısının %50'si zaten sınava girmeyeceklerden oluşuyor
Bence rahat bi yüzde 70'i. Bi ara baktığımda 30 bin görüntüleme 70 bin dislike vardı. Anlayın işte. Amaç ne niyet ne? Gençleri kendi siyasi rantlarına alet ediyorlar, yoksa umurlarında bile değil sınav ertelenmişte sonra geri eski tarihine alınmışta şu olmuşta bu olmuşta. Tek amaçları gençler üzerinden siyasi rant devşirmek.

Reaksiyon puanı
10,327
sınavı kötü geçtiği için veya istediği puanı alamadığı için üzülecek kişiler de var
Sevgili Dilara, alemsin be ablacım... Sanki herkesin birinci olmak gibi bir sorumluğu, mecburiyeti varmış gibi konuşuyorsun. Ve sanki daha evvel herkes istediği puanı almış da, üzülen hiç olmamış gibi! :)

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
ahah cidden feto demişler buna da, yeni gördüm. sitcom gibi adamlar.

bir kere de fetocu troll şu bu demeden dönün kendinize bakın biz neyi yanlış yapıyoruz diye.

Son düzenleme:

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Sevgili Dilara, alemsin be ablacım... Sanki herkesin birinci olmak gibi bir sorumluğu, mecburiyeti varmış gibi konuşuyorsun. Ve sanki daha evvel herkes istediği puanı almış da, üzülen hiç olmamış gibi! :)
Birinci olmak değil istediği bölüme yerleşebilmek için yeterli puan almak ister herkes, bunun yanında ailesi çevresi tarafından yoğun baskı altında olan çok kişi var emin olabilirsin seyyah amca...

muzadam136

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Birinci olmak değil istediği bölüme yerleşebilmek için yeterli puan almak ister herkes, bunun yanında ailesi çevresi tarafından yoğun baskı altında olan çok kişi var emin olabilirsin seyyah amca...
Genelleme neden yapiyosun be ablacim.Ben birinci olmak isterdim mesela.Olamaz mi

M

Murat Burç

SDN Okuru

Sınıfta kalma +1000
Öğretmen otoritesi +10000
Derslerin zorlaştırılmasına birşey diyemeyeceğim. Vasıfsız öğretmenler şuan bu derslerei öğretebiliyorlar mı da biz dersleri zorlaştıralım diyoruz? Öğretmen kalitesi yerlerde.

Meslek liselerinin adam edilmesi gerekiyor. Oraya bir hatayla düşenin kolay kolay kurtulma şansı yok. Gereksiz meslek dersleri var. O meslek derslerinin de ebir faydası yok.

Öğretmenlere adam gibi para verilmeli, özel ders vermeleri mutlak surette yasaklanmalı, veren de öğretmenlikten atılmalı hiçbir devlet işine atanmamalı bütün eforunu sınıfına sarfetmesi gerekiyor.

Bu dediklerimin ve daha diyemediklerimin yapılması için. Milli eğitimin bütçesinin 5 katına çıkması lazım.
Bir şey daha okullar arasındaki fiziksel fark çoook fazla çok. İnanılmaz bir adaletsizlik var. Bazı okulların tuvaletlerine tuvalet demeye bin şahit. Foseptik çukuru. Üstelik hala aidat topluyorlar. Aidatların ne yapıldığı meçhul. Dedevlet okulların sarf malzemelerini(kağıt, kalem, tuvalet malzemesi( daha da sayılır diğerlerini bilmiyorum)) ya karşılamıyor ya adam gibi para vermiyr.

Müfettişlerin öğrencilerden ve öğretmenlerden kan alması gerekiyor.

Reaksiyon puanı
10,327
istediği bölüme yerleşebilmek için yeterli puan almak ister herkes, .
Elbette... Herkes bunu ister de, hani bir söz vardı eskiden: "Canım cennet istiyor... Da, günahlarım bırakmıyor!" derlerdi. Tayyip ERDOĞAN'ın bu millete en büyük kötülüğü nedir bilir misin ablacım? Bu milleti ve yeni nesilleri çok fena bedavacılığa alıştırdı! Yeni neslin problemi de bu... İstiyor ki çalışmadan, emek sarfetmeden, alınteri dökmeden hazıra konayım.

Ben tahsilimi hep gurbetlerde tamamladım. Emin ol bir çok kez dersimi sokak lambası altında çalıştığımı hatırlarım. Yahu mübarekler akşam-sabah, yat-kalk pubg... sınavlar yaklaşır, sepette yumurta yok, başlar bahaneler aramaya... Anası, babası baskı yapıyormuş... Tayyip ERDOĞAN sistemi bozmuş, vs. vs.

Ezcümle, çalışacaklar ablacım, ideallerine kimse pubg oynayarak ulaşamıyor. Uykularını kitap üzerinde geçirdiğinde ulaşabiliyor.

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
Ne yaşadın ki geçmişte? Benim de yaşım 37, ben de az çok bilirim geçmişi.

Sadece şu hayatımın alt üst olmasına yetti canım kardeşim. Belki hatırlarsın 1994 de dolar kuru 14 liradan 39 liraya yükseldi. Dolar ile mal alıp TL ile sattığımız için bir günde borcumuz %200 arttı. Bu yeterli mi daha farklı örneklerde ister misin?

Assad Najjar

Profesör
Reaksiyon puanı
2,303
Peki yeni nesilin hiç mi haklılık payı yok sizce? Bir telefona, bir bilgisayara gerçek değerinin 10 katını vermek hoşunuza gidiyorsa sizi yeni yapılan köprünüzle baş başa bırakıyorum.
Ben istediğim ürünü alamayacaksam, istediğim gibi para harcayamayacaksam neden üniversite okuyayım, neden bu ülkede bir meslek icra edeyim?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,062
Peki yeni nesilin hiç mi haklılık payı yok sizce? Bir telefona, bir bilgisayara gerçek değerinin 10 katını vermek hoşunuza gidiyorsa sizi yeni yapılan köprünüzle baş başa bırakıyorum.
Ben istediğim ürünü alamayacaksam, istediğim gibi para harcayamayacaksam neden üniversite okuyayım, neden bu ülkede bir meslek icra edeyim?

Çok doğru.
Hadi Ateistler. Hadi LGBT destekçileri sınırsız özgürlük isteyenler bunuda açıklasın :D

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,062
Sınav bahaneydi. Yks öne çekilmese de zaten gençler Akp'ye oy vermeyecekti bunu hepimiz biliyoruz.

O değilde kelli felli adamlar vardı muhalif kanallara çıkıp herkes korona olacak o öğrenciler ölecek diye bağırıyor sınavı yapmayın 2-3 ay sonra yaparsınız diye milletle kavga ediyordu o iş ne oldu =?

Vaka sayısında veya hasta sayısında ölü sayısında bir kıpırdanma olmadı önlenmler alınca =?