eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Kod:
cat hinata
9a175bbfdaf8b2a8b4bcdd396c966854--chibi-naruto-kawaii-kawaii-neko.jpg

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Böyle abuk sabuk systemd hataları beni mi buluyor bir tek?

IMG-20171025-WA0006.jpeg

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Valla sistem açılıyor da arada bir böyle garip garip hatalar çıkarıyor boot da. Kapat aç düzeliyor :D
Bu genelde bozuk Fstab habercisidir. Muhtemelen /etc/fstab'ı biraz gözden geçirmelisin. Böyle hata verir, bir kaç dakikaya yine açılır. Ama sinir bozar :D

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Bu genelde bozuk Fstab habercisidir. Muhtemelen /etc/fstab'ı biraz gözden geçirmelisin. Böyle hata verir, bir kaç dakikaya yine açılır. Ama sinir bozar :D
Çok nadir denk geliyorum ama bilgisayarı açarsam bakacağım fstaba. Sağol. Bu arada bu bilgisayarda Manjaro ve Fedora kullandım sadece debis böyle bir hataya girdi.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Çok nadir denk geliyorum ama bilgisayarı açarsam bakacağım fstaba. Sağol. Bu arada bu bilgisayarda Manjaro ve Fedora kullandım sadece debis böyle bir hataya girdi.
Genelde zaten Arch ve Debian gibi her şeyi manuel yaptığın dağıtımlarda bu tip hatalar çıkıyor. Bu anlamda Arch ile Debian çok benzer diyebiliriz. Minimalizmin bedelleri vardır :)

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Genelde zaten Arch ve Debian gibi her şeyi manuel yaptığın dağıtımlarda bu tip hatalar çıkıyor. Bu anlamda Arch ile Debian çok benzer diyebiliriz. Minimalizmin bedelleri vardır :)
Zaten üşengeçlikten Bluetooth driverını yüklemiyorum kernel güncellemesi ile gelir belki diye :D

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Linux forumun en gereksiz elemanını seçiyoruz. Tavsiyeleriniz?

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Aranızda Firefox 57yi kullanan var mı? Yağ gibi akıyor, chromea dört cepheden hüsrana uğratıyor diyorlar. Linuxta öyle mi gençler?

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Firefox Quantum'u denedim. Ram kullanımında ciddi iyileştirmeler olsa da hız olarak Chrome'un gerisinde buldum.
Hız önemli değil, ha site bir saniyede açılmış ha iki saniyede bu farklar çok ufak ve önemsiz farklar. Firefox yapı olarak genellikle Chromedan daha stabil ve sistem araçlarını kullanmayan tek browser. Yani Windows üzerinde Chrome kullanmak sistemi topyekûn kullanıp ie kullanmak gibi bir şeydi. Çok fazla cacheye abanıyor Chrome. Firefoxu fazla işlemci yediği için bırakmıştım, eğer işlemci kullanımı falan iyi ise hiç operayı tutmam bilgisayarda.

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
firefox 57 yi şimdi kurup denedim, henüz opera-developer ın tadını vermiyor. youtubeda aynı şarkıyı açarak hızlı bir test yaptım işlemci kullanımında fark yok ancak firefox hala operadan 40-50 mb fazla ram kullanıyor.

doğru yolda ama çok büyük bir farklılık hissetmedim, operanın dahili addblock özelliği vs hala alternatifsiz chrome ve ie yi konuşmaya gerek yok zaten fasulye kıvamındalar.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Hatırlar mısınız ? Bir zamanlar dünyanın en güçlü 500 süper bilgisayarının 498'inde tercih edilen veren beleş ama gururlu bir Linux vardı ? Şimdi noldu ha ? Şimdi 500'ünde de tercih ediliyor :p
Sublist Generator | TOP500 Supercomputer Sites
--- Gönderi Güncellendi ---
10,649,600 çekirdek ne demektir hocam ? 15,371 kW güç çekiminin faturası ayda kaç bin gelir hocam ? Peki GATA5 kaldırır mı bu hocam ? Alacağımdan değil, merak ettim :p

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,200
Merhaba;
Foruma çok ara sıra uğrasam da uğramam gerekti sn. Linuxçuler. ben şimdi bir dağıtım kurmak istiyorum. Biraz performansa ihtiyacım var. Bunu için bana bir dağıtım lazım. Kullanımı kolay, hızlı ve stabil olması önemli benim için. Yardımcı olursanız sevinirim.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Merhaba;
Foruma çok ara sıra uğrasam da uğramam gerekti sn. Linuxçuler. ben şimdi bir dağıtım kurmak istiyorum. Biraz performansa ihtiyacım var. Bunu için bana bir dağıtım lazım. Kullanımı kolay, hızlı ve stabil olması önemli benim için. Yardımcı olursanız sevinirim.
Manjaro yada Linux Mint önerebilirim. Xfce yada Mate iyidir performans için. Eski bir bilgisayarın varsa Lxde düşünebilirsin. Biraz daha açarsan, ne tip bir donanıma kuracaksan ona göre tavsiyede bulunalım :)

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Merhaba;
Manjaro deneyin hocam. KDE iyidir.