_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,222
Abi adamı heveslendirmeyin. Kurdurtacaksınız bana Linux Mint. Zaten acayip güzel görünüyor bana göre. :)

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,222
kurmanıza gerek yok iso dosyasını usbye yazdırıp usbden açın sistemi kullanın :)
Vay bee O kadar da varmıdır hani? USB üzerinden Çok eski Windowslardan çalıştıra biliyorum ancak bir halta da yaramıyor.
Söylediğin çok değişik olay gibi geldi bana :D

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
kurmanıza gerek yok iso dosyasını usbye yazdırıp usbden açın sistemi kullanın :)
Tabi kurmayı da unutmayın :D
--- Gönderi Güncellendi ---
Vay bee O kadar da varmıdır hani? USB üzerinden Çok eski Windowslardan çalıştıra biliyorum ancak bir halta da yaramıyor.
Yeni aldığım bilgisayara Linux Mint kurarken forumda konu açmış adamım ben aynı bilgisayarla :D Firefox sistem kendini kurarken zaman öldürmeni sağlayabilir. Ayrıca arkadaşın da dediği gibi live olarak da sistemi bir veri kurtarma medyası olarak yada taşınabilir bir işletim sistemi olarak da kullanabilirsin :)

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
çok değişik bir olay değil, usb icat olduğundan ve usb boot kullanılmaya başlandığı günden beri usbden işletim sistemi çalıştırılabiliyor...

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,222
çok değişik bir olay değil, usb icat olduğundan ve usb boot kullanılmaya başlandığı günden beri usbden işletim sistemi çalıştırılabiliyor...
Anlıyorum da Bende usb üzerinden Windows çalıştırdığımı yazdım. Ama pek kullanımlık değil o derece kötü.

Hiç olmazsa Normal bir PC gibi çalıştırılabiliniyor mu Linux ile Böyle yapınca? İnternet Falan filan yani. Denememişim Linuxu Bilgisizliğimi mahzur görün.

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
Anlıyorum da Bende usb üzerinden Windows çalıştırdığımı yazdım. Ama pek kullanımlık değil o derece kötü.

Hiç olmazsa Normal bir PC gibi çalıştırılabiliniyor mu Linux ile Böyle yapınca? İnternet Falan filan yani. Denememişim Linuxu Bilgisizliğimi mahzur görün.
lili isimli bir yazılım var isoyu usbye onunla persistent olarak yazdırırsanız. hdd üzerindeki işletim sisteminden farkı olmuyor.
şirket bilgisayarımda uzun süre bu şekilde Mint KDE kullanmıştım.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
O persistent olayını ben de yaptım da, bence bir hafıza kartına yapılsa daha sağlıklı olur. Usb sürekli sarkıyor ya rahat olamadım ben :D

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,222
Elinize sağlık Değerli bilgilerinizi paylaştığınız için. Elimde ilave Flash bellek olunca mutlaka denemeye değer. Şuankine 8.1`in 16 sürümünü saklıyorum :D

Bu arada zahmette Bulunup Mesajlarımın yerini düzenleyen Admine teşekkürlerimi sunarım. Güzel işler çıkarıyorsunuz Forumca.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bir ara Apple fanboy'ları için BSD nedir ? Ne değildir ? macOS ve IOS'un kökeni ile ilgili de bir konu açmayı düşünüyorum :)

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
@Mrtaltg Hocam önerebileceğiniz Openbox'lı dağıtım var mı?
Bu aralar hafif Linux dağıtımı arayışı içerisindeyim. :)

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Lubuntu'yu beğenmedim. Keşke Lubuntu yerine Xubuntu'yu yükleseydim.
Manjaro gibi bir dağıtımdan Lubuntu'ya geçince kullanışlılık konusunda attan inip eşeğe binmiş gibi oldum. :)
İyiki Manjaro Gnome'u silmemişim.

Ama şunu söylemeliyim ki Lubuntu hız konusunda cidden iyi ve gerçekten hafif bir dağıtım.
Sadece görünümü ve kullanışlılığını pek beğenmedim.

iblah60

Asistan
Reaksiyon puanı
482
Ama şunu söylemeliyim ki Lubuntu hız konusunda cidden iyi ve gerçekten hafif bir dağıtım.
Sadece görünümü ve kullanışlılığını pek beğenmedim.
farklı bi dağıtım denemek istiyosan Lubuntu yerine xubuntu daha mantıklı olurdu hocam bildiğiniz üzere hafiflik konusunda 1. sırada lxde ya da lxqt masaüstü ortamı hafifliği ile ünlü ve bir çok düşük sistemli bilgisayarlarda kullanılır hemde eski sistemlerde yaygın kullanıllır diye biliyorum
senin sistemin eski felan mı Lubuntu denemek istedin anlamadım...

iblah60

Asistan
Reaksiyon puanı
482
anladım hocam başarılar size ben şimdilik debian tabanlı dağıtımlardan vazgeçemiyorum maalesef @eronis sayesinde manjaro xfce denemiştim ama pacman'a pek alışamamıştım o yüzden "sudo apt" olmazsa olmaz benim için

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
anladım hocam başarılar size ben şimdilik debian tabanlı dağıtımlardan vazgeçemiyorum maalesef @eronis sayesinde manjaro xfce denemiştim ama pacman'a pek alışamamıştım o yüzden "sudo apt" olmazsa olmaz benim için
Aslında Manjaro güzel bir dağıtım.
Ama ben de sizin gibi pacman'e pek alışamadım. :)
"Sudo apt" komutuna alışınca "sudo pacman" komutu biraz değişik gelebiliyor.

iblah60

Asistan
Reaksiyon puanı
482
aynen öyle hocam şuan başka bi dağıtım denerken debian tabanlımı diye dikkat ediyorum..