iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Kullananlar Kulübü

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
Sakın sıfırlamayın. Cihaz elinizde kalır. Şifrenizi girmeden açmanız mümkün değil

Arkadaş belirtmiş zaten pardon yanlış yönlendirme yapmak istemem o zaman apple ile iletişime geçmeniz lazım başka türlü çözüleceğini sanmıyorum telefoncular paralı olarak şifreyi kırıyorlarmış ama boşuna masraf yapmayın derim garantili telefon sonuçta şifreyi unuttuğunuz için ilerde mutlaka o şifreyi sizden girmeniz istenecektir vakit kaybetmeden Apple'la iletişime geçmeni öneririm

konukulas

Asistan
Reaksiyon puanı
67
10.3.1 deyim telefonum 7 plus
Hala bazı ufak sorunlar devam ediyor
-Telefon ilk açıldığında home tuşu ilk basışta tepki vermiyor
-Kulaklıkla veya normal müzik dinlerken mobil veri açılırsa müzik çalmayı durduruyor
-Kilit ekranında sola kaydırıp kamerayı açınca ara sıra takılarak açıyor kamerayı
-3D titreşimi ara sıra gecikmeli geliyor
Daha bir sürü var. Yapacakları güncellemenin de neyse

hocam merhaba,

bende de arama geldiğinde bazen günde 3,4 kez ses geliyor ekranda hiç birşey çıkmıyor. Touch id + - tüm tuşlara basıyorum aksiyon yok. Power butonuna 2 defa basıca düzeliyor karşı tarafı meşgule atmış oluyorum :)

Mesela telefonu masaya bıraktın kullanmadın vs. bi elime alıyorum touch id'ye tıklıyorum algılıyor gibi ses geliyor ama ekranı açmıyor. bi kiltileniyor. Recovery modda yeni bir iPhone olarak başlattım. çözülmedi. Apple'a case açtık. Başka bu sorunu yaşayanlarda olmuş. Sizde denk geldi mi?

Arda KAPLAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
hocam merhaba,

bende de arama geldiğinde bazen günde 3,4 kez ses geliyor ekranda hiç birşey çıkmıyor. Touch id + - tüm tuşlara basıyorum aksiyon yok. Power butonuna 2 defa basıca düzeliyor karşı tarafı meşgule atmış oluyorum :)

Mesela telefonu masaya bıraktın kullanmadın vs. bi elime alıyorum touch id'ye tıklıyorum algılıyor gibi ses geliyor ama ekranı açmıyor. bi kiltileniyor. Recovery modda yeni bir iPhone olarak başlattım. çözülmedi. Apple'a case açtık. Başka bu sorunu yaşayanlarda olmuş. Sizde denk geldi mi?
dostum aynı sorun bendede var kafayı yemek üzereyim apple storeye randevu alıp tekirdağdan kalkıp gittim orda hiç yapmadı kanıtlayamadım her gün en az 1 kez yapıyor çok can sıkıcı olmaya başladı defalarca recovery yaptım yeni iphone olarak ayarla deyip kurdum ama yine aynı
--- Gönderi Güncellendi ---
hocam merhaba,

birde ekran bazen böyle geliyor sendede oluyor mu?

Ekli dosyalar

• IMG_0053.PNG
    IMG_0053.PNG
    272.1 KB · Görüntüleme: 618

konukulas

Asistan
Reaksiyon puanı
67
dostum aynı sorun bendede var kafayı yemek üzereyim apple storeye randevu alıp tekirdağdan kalkıp gittim orda hiç yapmadı kanıtlayamadım her gün en az 1 kez yapıyor çok can sıkıcı olmaya başladı defalarca recovery yaptım yeni iphone olarak ayarla deyip kurdum ama yine aynı

Evet aynı problemi yaşıyoruz. Bugün finlandiyadan gelen mühendislerin sorularını, apple tr aracılığıyla yanıtladık.

Ana problem şu. Telefon kilit ekranındayken günde 2 defa falan uyanmıyor. Kilit ekranında değilken arama vs sorun yok. Bazen kilit ekranındayken arama gelmez ise bile kilitleniyor. 2 kez power butonuna basınca ekran uyanıyor.

Sende de böye sanırım?

Arda KAPLAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
hocam merhaba,

Evet aynı problemi yaşıyoruz. Bugün finlandiyadan gelen mühendislerin sorularını, apple tr aracılığıyla yanıtladık.

Ana problem şu. Telefon kilit ekranındayken günde 2 defa falan uyanmıyor. Kilit ekranında değilken arama vs sorun yok. Bazen kilit ekranındayken arama gelmez ise bile kilitleniyor. 2 kez power butonuna basınca ekran uyanıyor.

Sende de böye sanırım?
aynen aynen aynı problem dedim 3d jelatin belki tetikliyordur söktüm normal yapıştırdım yine yaptı apple storede bu sorun nano sim kullanmadığınız için olabilir dedi sizin kartınız kesik dedi nano alın dedi onuda yaptım yine bugün yaptı orta tuş basıyor sesize alma tuşu çalışıyor ekran yok attığım ss sizdede oluyor mu acaba

konukulas

Asistan
Reaksiyon puanı
67

aynen aynen aynı problem dedim 3d jelatin belki tetikliyordur söktüm normal yapıştırdım yine yaptı apple storede bu sorun nano sim kullanmadığınız için olabilir dedi sizin kartınız kesik dedi nano alın dedi onuda yaptım yine bugün yaptı orta tuş basıyor sesize alma tuşu çalışıyor ekran yok attığım ss sizdede oluyor mu acaba

Benim konum altındaki son yoruma bak hocam, bir kişi daha yaşıyor

Arbys

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar! Dün İphone 7 aldım da 10.3.1 sürümüne güncellemelimiyim? Herhangi bir sıkıntı var mı acaba?

Güncellemeden kesinlikle çekinme cihazın son güncelleme barındırdığı takdirde o kadar saglıklı çalışır yok şarj çok gidiyor yok wifi baglanmıyor tarzında bilgilere kulak asma.

MorkapLan11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam arkadaşlar.. 7 Plus kullanıcısının ve çok memnunum. Lakin birkaç gün öncesine kadar nette gezerken şebekenin birden anlık gittiğine şahit oluyordum. Ağ ayarlarını sıfırlamaya rağmen düzelmemişti. Aranızda bu sorunu yaşayıp çözüm üreten oldu mu? Yani hücresel bağlantıda WiFi kapalıyken bazen internet gezintilerinde bağlantı Yok diyor ve sayfa yenilemiyor kısa bir süre.. Sonra düzeliyor..

0neir0

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Selam arkadaşlar.. 7 Plus kullanıcısının ve çok memnunum. Lakin birkaç gün öncesine kadar nette gezerken şebekenin birden anlık gittiğine şahit oluyordum. Ağ ayarlarını sıfırlamaya rağmen düzelmemişti. Aranızda bu sorunu yaşayıp çözüm üreten oldu mu? Yani hücresel bağlantıda WiFi kapalıyken bazen internet gezintilerinde bağlantı Yok diyor ve sayfa yenilemiyor kısa bir süre.. Sonra düzeliyor..

Bende ip7 kullanıyorum bende de oluyor. Şebekelerden dolayı diye düşünüyorum, ben Vodafone kullanıyorum

baadereser

Asistan
Reaksiyon puanı
31
iphone 7 plus alıcam da şarjı nasıl gidiyor çok oyun oynamam genellikle günüm sosyal medyada geçiyor bir de ios 10.3.1 ile 7 plus'ın bataryasını bitirdiler diyorlar doğru mu

Bu tür sorulardan bıkmadınız mı ? Ya insan uygulama paylaşır değişik trick ker paylaşır bu ne arkadaş ??

baadereser

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Iyi geceler beyler babam 4 ay önce iphone 7 almış telefonla zaten pek alakası yoktur ama heves iste nese bu aldigi yerdeki adamda artik icloud hesabinin sifresini tam olarak naptiysa bilmiyoruz zaten l sifreyi de babama soylememiş bende bunu yeni öğrendim bu konu hakkında yapabiliceğım herhangi bişey var mi güvenlik sorularini da bilmiyolar ve iphonu mu bul özelliğı açık telefonu kurtarmanin bi yolu var mı acil yardım arkadaşlar..

Çalıntı telefonları elinizde tutmayın yaptığınız yasal değil .

Cuma öztaç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Slm iPhone 7 cihazı uzaktan ekran görüntüsünü yansıta biliyormuyuz

Appleci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba bende İphone 7 var bu gün bir şeyle karşılaştım arka kameraya ve etrafına hafif hafif parmağınla vurunca kamera dan şıkırtı sesi geliyor (gevşek vida sesi veya ince bir metal başka ince bir metale çarparmış gibi) bu sadece bende mi oluyor yoksa sizde de oluyormu? Bu bir sorun mu ? Neden kaynaklanıyor olabilir? Garanti ye vermem gerekiyor mu ?

Hakan__

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Merhaba bende İphone 7 var bu gün bir şeyle karşılaştım arka kameraya ve etrafına hafif hafif parmağınla vurunca kamera dan şıkırtı sesi geliyor (gevşek vida sesi veya ince bir metal başka ince bir metale çarparmış gibi) bu sadece bende mi oluyor yoksa sizde de oluyormu? Bu bir sorun mu ? Neden kaynaklanıyor olabilir? Garanti ye vermem gerekiyor mu ?
Oluyor, bu bir sorun değil , zannedersem kameranın olduğu bölümde çok küçük parçalar vidalar vs olduğu için bir takım metal sesler geliyor, garantilik bir durum olduğunu zannetmiyorum

oguzokman

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Dostlar benim telefon 5s bozulduğından dolayı kardeşimin s7 edgesini aldım. Ondan ise i7 var. Sizce hangisini kullanmalıyım kısa süreliğine. Kendime ona göre telefon alacağım. ya s7 edge ya ip 7 ya da plus modelini.

konukulas

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Merhabalar! Dün İphone 7 aldım da 10.3.1 sürümüne güncellemelimiyim? Herhangi bir sıkıntı var mı acaba?

Mevcutta 10.3 isen güncelle. Güvenlik güncelleştirmesi var.

Ama 10.2 kullanıyorsan sakın şu rezalet 10.3'e bulaşma derim.
Bende ip7 kullanıyorum bende de oluyor. Şebekelerden dolayı diye düşünüyorum, ben Vodafone kullanıyorum

Bende de vodafone kullanıyorum. Şebeke çoğu zaman 1-2 gösteriyor. Kart kesme değil orjinal. Bu problem var ve arama geldiğinde ekran uyanma problemi ve kiltilenme problemi var. Bunun üzerine Apple ile yazışıyoruz. Problemi yaşayanlar olursa iPhone 7 Plus Aramalarda Kilit Problemi bu konudayım.
Vodafone bu ara boka sardı. Bende de evde şu an 1 çekiyor. Güncellemeyle alakalı mı vodafone la mı alakalı anlamadım?
Türkcell en mantıklısı

0neir0

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Mevcutta 10.3 isen güncelle. Güvenlik güncelleştirmesi var.

Ama 10.2 kullanıyorsan sakın şu rezalet 10.3'e bulaşma derim.

Bende de vodafone kullanıyorum. Şebeke çoğu zaman 1-2 gösteriyor. Kart kesme değil orjinal. Bu problem var ve arama geldiğinde ekran uyanma problemi ve kiltilenme problemi var. Bunun üzerine Apple ile yazışıyoruz. Problemi yaşayanlar olursa iPhone 7 Plus Aramalarda Kilit Problemi bu konudayım.

Vodafone bu ara boka sardı. Bende de evde şu an 1 çekiyor. Güncellemeyle alakalı mı vodafone la mı alakalı anlamadım?
Türkcell en mantıklısı

Turkcell de çok kazık ama!!

andicyunusSDN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Düzenli olarak telefonuma(iPhone 7) format atıyorum,sıkılmış olabilirim.

0neir0

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Vodafone dan Turkcell'e geçtim 3 Tl bir fark var faturamda ek olarak 1 gb internet fazlam var faturamda + kalite olarak çok iyiler vodafone nazaran

Valla şahsen bende Vodafone red liyim yurt dışında kendi tarifem üzerinden kullanabildiğim için seviyorum. 1 senelik ücretsiz Spotify premium üyeliğim var . 6 gb internet, 1000 SMS , 1000 dk diğer operatörler, Vodafone ve sabit hatlar free. Daha ne olsun 60 lira gibi bişey ödüyorum. Turkcell belli bi aydan sonra fiyat bindiriyor. Çevremde çok kişinin başına geldi Turkcell kazığı..

Wazzie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Arkadaslar iphone 7 de periscope bildirimler açık, bildirim gelince sadece ses cikiyor kilit ekranda yazi felan yok. Ust menuyu indiriyorum orda da yok nasil çözebilirim acaba

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
Arkadaslar iphone 7 de periscope bildirimler açık, bildirim gelince sadece ses cikiyor kilit ekranda yazi felan yok. Ust menuyu indiriyorum orda da yok nasil çözebilirim acaba

Aynı sorun bendede var bir tek Scope uygulamasında böyle oluyor yazılımsal bir problemdir çözerler mutlaka ilerleyen zamanlarda

dali61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
7 plus 128 gb red modelini aldım çok severek kullanıyorum önünde cam arkasında kılıf var ama kılıftan ufak şekilde dışarıda duruyo kamera acaba cebimde pantolondan çizilirmi yani kumaştan arka kamerası. safir cam deniyo ama bilmiyorum sürekli elimde yumuşak bir tshirtüm ile silip çizildimi diye bakıyorum. lütfen çizilirmi birisi yardımcı olabilirmi içim rahat uyumak istiyorum çok zor aldım çünkü. şimdiden çok teşekkür ederim.:(:(:(

Wazzie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
7 plus 128 gb red modelini aldım çok severek kullanıyorum önünde cam arkasında kılıf var ama kılıftan ufak şekilde dışarıda duruyo kamera acaba cebimde pantolondan çizilirmi yani kumaştan arka kamerası. safir cam deniyo ama bilmiyorum sürekli elimde yumuşak bir tshirtüm ile silip çizildimi diye bakıyorum. lütfen çizilirmi birisi yardımcı olabilirmi içim rahat uyumak istiyorum çok zor aldım çünkü. şimdiden çok teşekkür ederim.:(:(:(
Bende de ayni takıntı var kardesim masaya koyma ile cizilmiyormus hani bir guc uygulayip cizebilirsin ancak böyle yapmadigin surece icin rahat olsun :)
Aynı sorun bendede var bir tek Scope uygulamasında böyle oluyor yazılımsal bir problemdir çözerler mutlaka ilerleyen zamanlarda
Aynen kardesim tek scope de oluyor. Anladim umarim oyle olur sagolasin

wedoman

Asistan
Reaksiyon puanı
100
ayarlardan bildirimlere gelin ve oradan periscope bulup uyarı stilini "başlıklar" ya da "uyarılar" şeklinde değiştirmeyi denediniz mi? ayrıca kilit ekranında göster'in açık olması gerekiyor.
hocam öncelikle hayırlı olsun. aynı takıntı bende de vardı ve aliexpress üzerinden kameraya sticker tarzı birşey aldım. dilerseniz sizde alın. içiniz rahat olsun. aynı zamanda kılıf alacaksanız kameradan 1 mm daha yüksek kılıf almaya özen gösterin.
Tahmini Teslimat Zamanı