iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Kullananlar Kulübü

Çıkrıkcı

Profesör
Reaksiyon puanı
509
Merhabalar,

Yarin sorun cikmazsa i7 almayi planliyorum. Batarya konusundaki dusunceleriniz nelerdir? Androidden gecis yapacagim ve ilk defa ios cihaz kullanmis olacagim.

- Sosyal medya kullanmıyorum. Yalnizca whatsapp var. Cogunlukla internette isim oluyor.
-Ekran suresi maksimum ne kadar aliyorsunuz?
-Yogun ve normal kullanimlarda sarjiniz nasil gidiyor?

wedoman

Asistan
Reaksiyon puanı
100
Merhabalar,

Yarin sorun cikmazsa i7 almayi planliyorum. Batarya konusundaki dusunceleriniz nelerdir? Androidden gecis yapacagim ve ilk defa ios cihaz kullanmis olacagim.

- Sosyal medya kullanmıyorum. Yalnizca whatsapp var. Cogunlukla internette isim oluyor.
-Ekran suresi maksimum ne kadar aliyorsunuz?
-Yogun ve normal kullanimlarda sarjiniz nasil gidiyor?
benim 10 saat kullanım süresi aldığımda oldu 6-7 olduğuda. tamamen sizin kullanımınıza bağlı. bende sosyal medya kullanmıyorum, kullanım özelliklerim sizinki gibi. ortalama 7-8 saat ekran süresi alırsınız. bataryası sizi üzmez içiniz rahat olsun. şimdiden iyi günlerde kullanın.

Çıkrıkcı

Profesör
Reaksiyon puanı
509
benim 10 saat kullanım süresi aldığımda oldu 6-7 olduğuda. tamamen sizin kullanımınıza bağlı. bende sosyal medya kullanmıyorum, kullanım özelliklerim sizinki gibi. ortalama 7-8 saat ekran süresi alırsınız. bataryası sizi üzmez içiniz rahat olsun. şimdiden iyi günlerde kullanın.

Kiymetli bilgiler icin tesekkurler. Peki ne kadar surede tam sarj oluyor? Androidde %15 de iken takiyordum hizli sarj oldugu icin zaman konusunda sorun yasamiyordum.

wedoman

Asistan
Reaksiyon puanı
100
Kiymetli bilgiler icin tesekkurler. Peki ne kadar surede tam sarj oluyor? Androidde %15 de iken takiyordum hizli sarj oldugu icin zaman konusunda sorun yasamiyordum.
rica ederim. ben genelde telefon kapanana kadar yada %1 - %2 gibi şarja takıyorum. 2-2.5 saatte doluyor. 45 dk-1 saatte ben ekstradan şarjda bırakıyorum. daha sağlıklı tam dolum olsun diye. biraz uzun bir süre fakat ios sisteminin şöyle bir avantajı var. telefon standby da iken pili neredeyse hiç azalmaz. örnek olarak veriyorum %65 te telefonu koyun kenara. 5 saat sonra gidin %2 fln düşer öyle bir sistem. androidde ben %100 de telefonu şarjdan çektikten 1 dk sonra %99 a düşüyordu.

Çıkrıkcı

Profesör
Reaksiyon puanı
509
rica ederim. ben genelde telefon kapanana kadar yada %1 - %2 gibi şarja takıyorum. 2-2.5 saatte doluyor. 45 dk-1 saatte ben ekstradan şarjda bırakıyorum. daha sağlıklı tam dolum olsun diye. biraz uzun bir süre fakat ios sisteminin şöyle bir avantajı var. telefon standby da iken pili neredeyse hiç azalmaz. örnek olarak veriyorum %65 te telefonu koyun kenara. 5 saat sonra gidin %2 fln düşer öyle bir sistem. androidde ben %100 de telefonu şarjdan çektikten 1 dk sonra %99 a düşüyordu.

Vaktinizi ayirdiginiz icin tesekkur ederim. Fazlasiyla isimi gorecek bir cihaz olacak belli ki.

erdx105_erol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kardeşim LG G4 bataryası 3000 mah. iPhone 7+ 2900. Ben yine aynı durumda olacağını düşünüyorum :)
Kağıt üzerinde evet ama araya işletim sistemi farkını koyunca aynısı olacağını çok düşünmüyorum ama yine deneyimleyen arkadaşlar daha net cevap verir tahminimce, teşekkür ederim yanıt için :)
--- Gönderi Güncellendi ---
erdx_erol ; oyun fazla oynamadığım için bir şey diyemem ancak 10.3 ile kullanım süresi arttı. Android işletim sistemi ile iOS farklı olduğu gibi telefonlarda farklı o yüzden pillerin rakamsal değerlerine bakma. Kıyaslaman gereken 7 ile 7 plus arasında tercih yapman gerektiğinde oyun çok oynuyorsan 7 plus.

teşekkür ederim, bende öyle tahmin ediyorum fakat yine de deneyim sahibi arkadaşlara sormak istedim :)

Hakan__

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Sağolasın yorumun için :) Forumlarda sık sık dile getirilen bazı tip sorunlar varmış. Bunlar ; Ekranın köşelerine bastırınca sesler, Kamera içinde toz gibi. Sen ne düşünüyorsun bu konuda. Bu arada iPhone 6S Plus düşünmüyor değilim 7 Plus yerine, Ama bir yandan da güncel donanım iyidir diye düşünüyorum. 7 Plus'ı 2 gün önce inceledim elime cuk diye oturdu, Gayet güzel. Ama çok kafa karıştırıyor bu telefon konuları :D

Güle güle kullan
Ekranın köşesine basınca evet çıt çıt ediyor bence sorun değil kafaya takarsan can sıkıcı olabilir ama almamak için bir sebep değil, kamera içinde toz falan kaçmadı şuanlık sıkıntı yok,6s donanımsal olarak hala çok güçlü ama dediğin gibi daha güncel donanım 1 yıl daha güncelleme desteği daha avantajlı olur.6s le karşılaştırıcak olursak çok daha ekstra özellik mevcut 7Plus'ta;
1- 3Gb Ram
2-Suya dayanıklılık
3- çift kameranın getirdiği büyük farklılık, diyafram aralığının daha iyi olması ve gece çekimlerinin mükemmele yakın olması vs..
4-Batarya süresi
5-son olarak aklıma gelen bir de havasından geçilmiyor telefonun cayır cayır yanıyor ben burdayım diyor:D 7plus candır.
Alabiliyorsan 128lik al kafan rahat olsun 32 biraz az kalabilir. Oyun performansı çok iyidir. Dedğim gibi matblack alacaksan kılıfsız kullanma ve ucuz şeffaf kap sakın takma leke yapıyor ve çıkmıyorlar,
Ha birde acelem yok diyorsan almasam da olur diyorsan Ekim'i bekle derim bomba bir telefon geliyor gibi ama tabi fiyatı da çok can yakacak kal sağlıcakla:):)

asdf61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Kullanım süresi beni şaşırtmaya devam ediyor.

Ekli dosyalar

• IMG_5946.PNG
    IMG_5946.PNG
    308.8 KB · Görüntüleme: 608

ibrahimyz34

Asistan
Reaksiyon puanı
49
dun gece bu guncellemeyi is yerindeki laptopla yaptım. yedeklemede aldim. fakat sifre koymadim. acaba baska bir iphone a yuklenebilir mi benim yedeğim merak ettim

Ayberk45

Asistan
Reaksiyon puanı
88
iOS 10.0.2 den ipsw 10.2.1 indirerek 10.2.1 geçiş yapabilir miyim ?

thee_descentt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
merhaba arkadaslar cihazim 7 plus 128 gb 10.2 surumundeyim malum jailbreak beklentisi icin kafama takilan pil omru normalmi ?

ca5d4312df7e1847937bf7a71d960029.jpg

bfe5135927031ae290c4555721b440d8.jpg

dekar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle merhaba beyler iphone 7 kullanıyorum telefonun sesini son ses yaptığımda ekranı titriyor bütün iphone 7 lerdemi böyle yoksa telefonda bi sıkıntımı var kafama takıldı yardımcı olursanız çok iyi olur teşekkürler şimdiden

thee_descentt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Öncelikle merhaba beyler iphone 7 kullanıyorum telefonun sesini son ses yaptığımda ekranı titriyor bütün iphone 7 lerdemi böyle yoksa telefonda bi sıkıntımı var kafama takıldı yardımcı olursanız çok iyi olur teşekkürler şimdiden

benimki 7 plus aynisi bende var cift hoporlorden dolayi o olay

baadereser

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Merhaba şarj konusu dışında konuştuğunuz bir konu var mı ?

sezayi612

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
iphone 7 plus alıcam da şarjı nasıl gidiyor çok oyun oynamam genellikle günüm sosyal medyada geçiyor bir de ios 10.3.1 ile 7 plus'ın bataryasını bitirdiler diyorlar doğru mu

PrestigeMan

Profesör
Reaksiyon puanı
157
iphone 7 plus alıcam da şarjı nasıl gidiyor çok oyun oynamam genellikle günüm sosyal medyada geçiyor bir de ios 10.3.1 ile 7 plus'ın bataryasını bitirdiler diyorlar doğru mu

Ya siz bakmayın onlara ben 5s de kullanıyorum aynı şarj gidiyor

dekar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kardeşim ben 7 kullanıyorum 7plus pili daha büyük bütün gün en az 3 4 saat müzik dinliyorum pil konusunda hiçbi sıkıntı yaşamıyorum o konuda kafan rahat olsun

ahmetkoca58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Iyi geceler beyler babam 4 ay önce iphone 7 almış telefonla zaten pek alakası yoktur ama heves iste nese bu aldigi yerdeki adamda artik icloud hesabinin sifresini tam olarak naptiysa bilmiyoruz zaten l sifreyi de babama soylememiş bende bunu yeni öğrendim bu konu hakkında yapabiliceğım herhangi bişey var mi güvenlik sorularini da bilmiyolar ve iphonu mu bul özelliğı açık telefonu kurtarmanin bi yolu var mı acil yardım arkadaşlar..

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
Iyi geceler beyler babam 4 ay önce iphone 7 almış telefonla zaten pek alakası yoktur ama heves iste nese bu aldigi yerdeki adamda artik icloud hesabinin sifresini tam olarak naptiysa bilmiyoruz zaten l sifreyi de babama soylememiş bende bunu yeni öğrendim bu konu hakkında yapabiliceğım herhangi bişey var mi güvenlik sorularini da bilmiyolar ve iphonu mu bul özelliğı açık telefonu kurtarmanin bi yolu var mı acil yardım arkadaşlar..

iTunes varsa cihazı dfu moduna alıp sıfırlayabilirsiniz diye okumuştum önceki yazılarda

askarr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhabalar! Dün İphone 7 aldım da 10.3.1 sürümüne güncellemelimiyim? Herhangi bir sıkıntı var mı acaba?

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Merhabalar! Dün İphone 7 aldım da 10.3.1 sürümüne güncellemelimiyim? Herhangi bir sıkıntı var mı acaba?
Hayırlı olsun yeni cihazınız. Hemen güncelleyin cihazı her daim en son sürümde kalsın. Ben güncelledim lakin çok fark göremedim. Ama sıkıntı yok.

byserhatt

Doçent
Reaksiyon puanı
198
10.3.1 deyim telefonum 7 plus
Hala bazı ufak sorunlar devam ediyor
-Telefon ilk açıldığında home tuşu ilk basışta tepki vermiyor
-Kulaklıkla veya normal müzik dinlerken mobil veri açılırsa müzik çalmayı durduruyor
-Kilit ekranında sola kaydırıp kamerayı açınca ara sıra takılarak açıyor kamerayı
-3D titreşimi ara sıra gecikmeli geliyor
Daha bir sürü var. Yapacakları güncellemenin de neyse